Skoči na vsebino

Xedos 9 nasveti?


DDDD

Priporočeno sporočilo

Osebno imam xedos6 v6 in sem zadovoljen z njim.V6 motorji so zelooo vzdrzljivi,tako da ti bo prej skup padu kot pa motor odpovedal.Rezervni deli niso nic drazji kot za mojega.Pri nakupu vprasaj ce je bilo menjano tesnilo pokrova odmicnih gredi,vodna crpalka in zobati jermen in kdaj.Je se vec detajlov,ce te zanima se kaj mi poslji PM, lahko pa se zmeniva in greva skupaj pogledat avto,ker sem iz skofje loke do LJ ni dalec.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

predlagam da tudi temeljito preveri? podvozje, ker je avto zelo te?ak,

odsvetujem iskanje podobnega vozila z avtomatskim menjalnikom... baje (prebral na tujih forumih) se znajo te?ave pojavljat... kak?ne pa se ve? ne spomnim...

 

konc koncev pa je V6 tak lepo z ro?nim menjalnikom vozit :)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako je xedos 6 in 9 imata zelo slabe avtomatske menjalnike + ima z avtomatskim menjalnikom, nenormalno ve?jo porabo in za 40 km/h ni?jo kon?no hitrost, slab?i pospe?ek z mesta, ker gre veliko mo?i motorja v ni?, povrh vsega pa je vzdr?evanje tega menjalnika DRAGO. Vsaj tako se je pokazalo ko sva s kolegom ki ima avtomatika malo preizku?ala in primerjala avtomatik vs. ro?ni menjalnik. Do tega pa je pri?lo zaradi tega ker v tistih ?asih, ko si delali te avtomobile, ?e ni bilo avtomatskih menjalnikov ki bi bili sposobni izkoristit in prena?at vso mo? ki jo daje od sebe V6 motor.Tako ali tako, ko bo? enkrat imel V6 bo? sam ugotovil, da ga ni potrebno ti??at v visoke vrtljaje(?eprav se 2.0 rad vrti do 7800 rpm) in tudi pri prestavljanju si lahko len in se mirne du?e pelje? s 5 prestavo 50 km/h in potem samo gas in avto bo brez problema pospe?il na 90+ km/h.Je pa feeling, ko mu pri 160 stisne? gas in se kazalec za hitrost za?ne dvigovat ti pa sli?i? samo veter. B)

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz osebno jo servisiram sam doma(tudi veliki servis,zobati jermen+napenjalci, vodna ?rpalka,napenjalci micro jermenov, tesnilo pokrovov odmi?nih gredi+zavore spredaj in zadaj+?e kaj bi se na?lo), imam pa kolega, ki je do par let nazaj, delal na mazda servisu, kot mehanik.Tako, da mi svetuje in pomaga pri napakah, ki se, ?e se pojavijo in mi pove kaj naj naredim. Sem pa z neta ?e potegnu service manual za par mazd in imam tudi knjigo auto data, kjer tudi najde? vsemogo?e potrebne in nepotrebna podatke.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja pa kaj se zdaj ven me?e? :P

 

pizda je ?koda da si tak dale? stran od mene doma :unsure:

 

v?asih bi te ?lovek kar uporabil... saj orodje za avte ?raufat ma? tud ane ? :)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.