Skoči na vsebino

Tour de Deutschland


LabiGT

Priporočeno sporočilo

No pa mi bo mogoce ratal...vceri je bil nor dan v sluzbi, danes pa cist obratno.

 

3 oktober je v Nemciji praznik. Tag der Deutschen Einheit, leta 1990 sta se Nemciji zdruzili in tako se ne dela. Pohvalno, vec takih dnevov rabimo. Ne razumem zakaj smo mogli delat za Bajram, ker je toliko Turkov tukaj? To ni lepo :P

skratka, odlocil sem se, da bom za ta daljsi vikend najel avto in sel na roadtrip po Nemciji.

 

1. Avto: mini cooper, kateri je ob prevzemu imel 1600km. Stal je 100 pri Sixtu (od cet. po pon.)

Ima 1.6motor in 120 konjev in veliko veliko opreme. Pelje se kot go kart, je totalno neadekvaten za avtoceste (majhna medosna razdalja+trdo podvozje), ima slabe sedeze ima pa tudi dober image...vsi ga (se vedno) cekirajo.

Objavljena slika

2. Prvi dan (petek) sem se odlocil obiskat Oktoberfest v Minhnu. To je 616km dalec od tam kjer sem jaz. Ampak first things first (vsakic, ko sem bil v Minhnu mi ni ratalo pridet do muzeja, zdaj je pa slo, koncno)

Objavljena slika

Objavljena slika

3. Tale muzej mi je bistveno bolj vsec kot mercedesov v stuttgartu...in zdaj bo treba naredit selekcijo, ker imam milijon slik :)

No gremo takoj hardcore

Objavljena slika

4. motorji

Objavljena slika

5. racing varianta pa se en majhen turbo zraven :)

Objavljena slika

6. moj zvrst avta...

Objavljena slika

7. Olympiastadion in olympiapark, tukaj je bla leta 1976 olimpijda...tole je pa pogled iz...uganite kako je ime stolpu :)

Objavljena slika

8. M?nchen..predvidevam, da vecina ste ze bli tako da mi ni treba dat velik slik z mesta...

Marienplatz

Objavljena slika

9. Hir vi go...

Objavljena slika

 

 

10. Oktoberfest je totalni kaos...vsi so pijani ze zgodaj, Helge v nardonih nosah, tudi Gottfriedi. Pa lunaparki in to...vecinoma so to najstniki, ki se ga hocejo napit

Na sliki J?rgen in Gottfried pa Helga in Gertrude wannabe

Objavljena slika

 

Dost sem vidu ni to zame...potem sem se dobil s kolegico iz sluzbe, ki zivi v Minhnu in me je peljala okol pa se jest pa to...

Potem zvecer sem sel proti hotelu kakih 130km jugozahodno iz Minhna. Tam sem bil ob cca. 23.00 (prej sem jih poklical pa povedal, da bom pozno prisel in so rekl da ni problema za check-in ker me bo kljuc cakal v kaseljcu. In tako tudi je blo..nemska preciznost: kljuc s sprintanim imenon in navodila kje je zajtrk, ure itd itd me je cakal. Hotel sem vzel najcenejsega (sam tok za spat) je bil p lusten in cist in poleg jezerca (cena: 29eur)

11. Hotel

Objavljena slika

12. Drugi dan: sobota. Sem se odlocil voziti se po "romantische strasse". To je stara trgovska pot tudi iz rimskih casov...in je zdaj skomercializirana. Je dolga cca. 400km zacne se pri astrijski meji in konca v W?rzburgu

Objavljena slika

13. Bom dal slike samo tistih krajev, ki so mi bli bolj posebni. F?ssen. To je cist juzno pri Avstrijski meji in lezi na 1000m nadmorske visine...

Objavljena slika

14. Schwangau...slabe slike, ampak je trdnjava sred gore in je kar impresivno. Ala Bled varianta.

Objavljena slika

15. Ful visok most pri kraju Halblech

Objavljena slika

16. Mini cooper, tabla za romantische strasse in moj najljubsi prometni znak...

Objavljena slika

17. Augsburg..je lepo mesto. Sem pa tukaj dobil kazen za parking (5 eur)..boljs to kot hodit 100km...

Objavljena slika

 

18. Donauw?rth (blizu je izvir reke Donave)

Objavljena slika

19. N?rdlingen

Objavljena slika

20. Dinkelsb?hl

Objavljena slika

21. Feuchtwangen (pa se nek karneval sem ujel)

Objavljena slika

22. W?rzburg (tko kot Augsburg, vecje mesto in je kar lepo)

Objavljena slika

23. D?sseldorf :)

Objavljena slika

24. No in zdaj zadnji dan, nedelja. Od vse mozne opreme, kar jo je mel mini mi je bla dalec najbolj vsec velika pomicna soncna streha...in sem sel strehi primerno se na severno morje. Destination: otok Norderney.

Objavljena slika

25. Ocitno bom testiral, ce streha tesni. Vreme ni blo na moji strani. Je pa otok zelo zaminiv...mas res feeling, da si dalec od vsega. Tole je zahodna plaza...ob lepem vremenu je morje modre barve (kar je za severno morje rekord)

Objavljena slika

26. Tipicne ulice in hise

Objavljena slika

 

27. Podatki (sem pozabil kako je peljati bencinski avto, predvsem ker moras skoz tankat, je pa res, da ima mini tudi mini tank (40l) in zato sem tankal 6 krat, skupaj 182litrov, povrepcna poraba torej 8.4, liter stane od 1.4 do 1.5 odvisno kje tankas...se mi pa zdi poraba precej nizka)

Objavljena slika

28. Karta, crno petek, rdece sobota in modro nedelja

Objavljena slika

 

No in to je bil moj roadtrip tokrat...

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ti se bo? tega w?rsthenlanda tak navadil, da bo? v kratkem moral delat road tripe do SLO :)

 

druga?e pa kar poetsko sestasvljeno ;)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss ni res, roadtrip belgija je bil samo 800km :)

Zugspitz se ni vidu tokrat, ker so bli oblaki...drugace pa devil ti bi bil v elementu tle : gore pa jezera kokr ces

kalman mogoce bi naredil en roadtrip do murske sobote enkrat februarja 2009 :)

ajvar sam sem bil itak, vcasih je tko najboljs

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ajvar sam sem bil itak, vcasih je tko najboljs

 

Ma? prav tud men skoz ve?krat pa?e, da se sam kam <_< odpeljem.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja itak, sam tale roadtrip je bil prevec zahteven, da bi mi kera delala druzbo (do zdaj so vedno ble sopotnice)

in je za spremembo pasal bit sam pa skoz poslusat steve vai, metallico, iron maidene in tiscat gas do konca brez komentarjev :)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja itak, sam tale roadtrip je bil prevec zahteven, da bi mi kera delala druzbo (do zdaj so vedno ble sopotnice)

in je za spremembo pasal bit sam pa skoz poslusat steve vai, metallico, iron maidene in tiscat gas do konca brez komentarjev :)

 

Waw,brzina in prava muzika.To. :bravo:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.