Skoči na vsebino

Zimske gume in plati??a


Priporočeno sporočilo

Najprej en lep pozdrav vsem foruma?em.

Naj povem, da sem ?e cca. 2 meseca lastnik nove mazde 6 sportcombi. Zaenkrat super zadovoljen...

Se je pa pred zimo pojavila dilema glede zimskih gum. Trenutno so na avtomobilu originalne gume dimenzije 215/45/17. V planu sem imel nabavit 16 colska jeklena plati??a in gume 205/55/16 (precej cenej?e gume od 17"), vendar me je spravila v dvome "informacija", da naj preverim kako je lego in ostalimi stvarmi v tem primeru pri novih ?esticah. Sicer ne vem kaj bi blo narobe, saj imajo tudi nove ?estice (mislim da CE oprema) 16-tke. Vsaj po mojem ne bi smelo biti panike..

 

Zanima me tudi, kak?en ET naj imajo plati??a. Razmak med vijaki naj bi bil 5x114,3, imam prav?

 

Sicer pa ima baje mazda trenutno akcijo: komplet 16" plati??e + 205/55/16 guma + pokrov za cca 200eur. Ve mogo?e kdo ?e za kak?no ugodnej?o varianto?

 

Hvala in lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najprej en lep pozdrav vsem foruma?em.

Naj povem, da sem ?e cca. 2 meseca lastnik nove mazde 6 sportcombi. Zaenkrat super zadovoljen...

Se je pa pred zimo pojavila dilema glede zimskih gum. Trenutno so na avtomobilu originalne gume dimenzije 215/45/17. V planu sem imel nabavit 16 colska jeklena plati??a in gume 205/55/16 (precej cenej?e gume od 17"), vendar me je spravila v dvome "informacija", da naj preverim kako je lego in ostalimi stvarmi v tem primeru pri novih ?esticah. Sicer ne vem kaj bi blo narobe, saj imajo tudi nove ?estice (mislim da CE oprema) 16-tke. Vsaj po mojem ne bi smelo biti panike..

 

Zanima me tudi, kak?en ET naj imajo plati??a. Razmak med vijaki naj bi bil 5x114,3, imam prav?

 

Sicer pa ima baje mazda trenutno akcijo: komplet 16" plati??e + 205/55/16 guma + pokrov za cca 200eur. Ve mogo?e kdo ?e za kak?no ugodnej?o varianto?

 

Hvala in lp

 

 

Seveda. Poglej pri La?i?u v Bre?icah. Za ta denar bo? dobil lita plati??a+gume :bravo:

In 16 col je za zimo definitivno bolj?a re?itev, sicer pa se ti bo verjetno oglasil tudi dr. za gume Labi in prof. Boss :D

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mal sem zmeden, si rekel, da imas novo mazdo al staro?

po dimenzijah gum imas staro

-ce bos kupil 16" potem kupi alu in ne jeklena platisca

-ET je 50, 5x114.3, sredinjska luknja 67.1mm

 

Ne ne novo imam, vsaj upam :D

Verjetno sem se res u?tel v dimenzijah. Oprema mazde je TE plus, serijsko so gor 17-tke (dimenzije pa, zdele gledam v katalogu, so zgleda 215/50 R17, moja napaka..)

 

 

Poglej tukaj, morda bo? na?el kak?en zanimiv komplet.

 

http://www.gumi-center.si/sl/informacija.a...informacija=481 - tale je za 680 EUR

 

Super varianta je tole, nikol si nisem mislu da so lahko litke cenej?e od jeklenih.

 

 

 

Hvala obema.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem se ravno v?eraj zmenil z lokalnim raifenmajstrom za komplet

16 colskih litk in mi?elink..

Sem naletel na akcijo litk po 60 ? za kos.. :D

 

 

V homolomo papirjih je zapovedana dimenzija 205/60/16

14762217.jpg

 

Ex......... M6 136 diesel , l.02

Present.. M6 2.0 benz + gas no more , l.08

Forever.. MX5 1.6 , l.99

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V katalogu (tukajle) pi?e:

 

"16 pal?na plati??a iz lahke litine s pnevmatikami dimenzije 205/55 R16"

 

Glede na to sem sklepal, da je vi?ina 16 colk 55. Mo?no pa je, da gre za napako.

 

Pazi v katalogu je napaka!!! ?e te ustavi policaj s to dimenzijo sledi kazen. ;) Pravilna dimenzijo ti je napisal Labi, da bo? pa 100% sigurn vzemi homologacijski karton?ek in tam ima? napisane vse dovoljene dimenzije.

 

Med navedenimi je celo taka eksotika, kot je 195/65 R16 - ?e kdo najde o gumo pri na?ih vulkanizerjih je faca :bravo:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Med navedenimi je celo taka eksotika, kot je 195/65 R16 - ?e kdo najde o gumo pri na?ih vulkanizerjih je faca :bravo:

 

kaj a res al kaj?

svasta

te gume sicer najdes, sam so vse namenjene za majhne kamione, dostavnike itd...

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

res res - ?e se bom spomnil bom homolomo karton?ek poslikal ...

 

Ima? pa prav, da je to poltovornja?ka dimenzija in iz tega programa bi se celo res na?la kak?na guma - da bi pa to nataknil na lepo Mazdo je pa vi?ek perverzije (moja Mazda je lahko kamion.press)

 

:hohoho:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne boste verjeli...eksotika 195/65/16 je tudi med zapovedanimi na homo papirju

Enako tudi 18 colska 225/45

Alora ,vsak si lahko omisli radirke po svojem po?utju ..

?umaherji valjarje, malarji pa kaminoski tip gume.. :D

 

?eprav dvomim da si bo kak obrtnik omislil novo 6ko za opravljanje male dejavnosti

Ni dost prakti?na..

 

Sem pa imel na stari 6ki zimske gume 195/65 le da 15 col..

Ja, valovita vo?nja je bila.. :P

14762217.jpg

 

Ex......... M6 136 diesel , l.02

Present.. M6 2.0 benz + gas no more , l.08

Forever.. MX5 1.6 , l.99

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne boste verjeli...eksotika 195/65/16 je tudi med zapovedanimi na homo papirju

Enako tudi 18 colska 225/45

Alora ,vsak si lahko omisli radirke po svojem po?utju ..

?umaherji valjarje, malarji pa kaminoski tip gume.. :D

 

?eprav dvomim da si bo kak obrtnik omislil novo 6ko za opravljanje male dejavnosti

Ni dost prakti?na..

 

Sem pa imel na stari 6ki zimske gume 195/65 le da 15 col..

Ja, valovita vo?nja je bila.. :P

 

Niti ni tako kriti?na vo?nja z 15-kami.Samo malo ve? se zvijajo v ovinkih in voziti mora? pametno-zimske razmere pa?. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo obljubljeni homolomo :D

post-133-1224967280_thumb.jpg

 

Mislim,da so dimenzije gum tu gor res za vse-od obrtnikov do dirka?ev. :bravo:

Sicer pa vidim,da so pri 16-kah pre?li na ameri?ke mere-presek 60 in ne ve? 55. :whatever:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Niti ni tako kriti?na vo?nja z 15-kami.Samo malo ve? se zvijajo v ovinkih in voziti mora? pametno-zimske razmere pa?. ;)

 

?e bi bilo samo za zimske... vse stare ?estke z opremo CE in TE si serijsko dobil na 15" kolesih z kovinskimi plati??i.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prekleto res ..

Litke je bilo treba posebej kupit..

Mislim da je nekdo nekaj zaslu?il mimgrede.. <_<

 

Dobra stran tega je bila ,da ni bilo treba posebej kupovat jeklenih felten za zimo... :hohoho:

 

In kar verjet nisem mogel ,da so pri novi 6ki tako velikodu?ni .

Kar 17 col..!!

14762217.jpg

 

Ex......... M6 136 diesel , l.02

Present.. M6 2.0 benz + gas no more , l.08

Forever.. MX5 1.6 , l.99

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Jaz sem zdaj naro?il pri Furlanu po va?em nasvetu litke in sicer Platin P50 (16 col, ET50; 6,5...) za zimo so po mojem ok. Pr?lo me bo 72 eur po komadu (jeklene pridejo dobre 64 eur). Majo baje zimski lak, vendar me prav zanima kak?na je razlika v primerjavi z letnim lakom :P. Skratka, verjetno bi dobil kje ?e kak?en eur cenej?, samo se mi ne da ve? iskat, ker bom tam vzel tut gume tko da...

 

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem zdaj naro?il pri Furlanu po va?em nasvetu litke in sicer Platin P50 (16 col, ET50; 6,5...) za zimo so po mojem ok. Pr?lo me bo 72 eur po komadu (jeklene pridejo dobre 64 eur). Majo baje zimski lak, vendar me prav zanima kak?na je razlika v primerjavi z letnim lakom :P. Skratka, verjetno bi dobil kje ?e kak?en eur cenej?, samo se mi ne da ve? iskat, ker bom tam vzel tut gume tko da...

lp

 

To je dobra cena. Kaj bo? dal gor za ene gume? Pazi na tisto ravnanje (ET), ker ne gredo vsake gor. Na mojo novo ?estico ni ?la originalna lita 16 colska feltna!!! :unsure: Tako da prej poskusit feltno in distan?nik. Menda so te stvari malo druga?ne kot na prej?nji ?estici. Meni so potem dali gor AWS Maranello 7x16 ET38 in stvar odli?no izgleda, ker je zunanji rob gume sedaj pomaknjen bolj ven in avto ni videt "podhranjen". Zgleda kot allroad :bravo: V bistvu je sedaj zunanji rob gume pribli?no tam kot pri originalnih 17 colskih. Res sem pa dve uri ?akal, da so "podrejali" distan?nik, ker niso imeli pravega.

Nikad ne veruj ?eni, koja la?e.

Bog daj neumnim pamet, nam pa denar...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je dobra cena. Kaj bo? dal gor za ene gume? Pazi na tisto ravnanje (ET), ker ne gredo vsake gor. Na mojo novo ?estico ni ?la originalna lita 16 colska feltna!!! :unsure: Tako da prej poskusit feltno in distan?nik. Menda so te stvari malo druga?ne kot na prej?nji ?estici. Meni so potem dali gor AWS Maranello 7x16 ET38 in stvar odli?no izgleda, ker je zunanji rob gume sedaj pomaknjen bolj ven in avto ni videt "podhranjen". Zgleda kot allroad :bravo: V bistvu je sedaj zunanji rob gume pribli?no tam kot pri originalnih 17 colskih. Res sem pa dve uri ?akal, da so "podrejali" distan?nik, ker niso imeli pravega.

 

Itak,da ?e da? ET 38 tudi na staro 6-ko,bodo feltne ful bol zunaj.Ker original so ET55 in si izra?unaj razliko.

?e,?e da? namesto 205 kak?ne 17-ke 225 je zmaga tu. :bravo:

 

Jaz sem zdaj naro?il pri Furlanu po va?em nasvetu litke in sicer Platin P50 (16 col, ET50; 6,5...) za zimo so po mojem ok. Pr?lo me bo 72 eur po komadu (jeklene pridejo dobre 64 eur). Majo baje zimski lak, vendar me prav zanima kak?na je razlika v primerjavi z letnim lakom :P. Skratka, verjetno bi dobil kje ?e kak?en eur cenej?, samo se mi ne da ve? iskat, ker bom tam vzel tut gume tko da...

lp

 

Baje z tem "zimskim" lakom rahlo nateg..jejo ljudi.Obstaja samo dober lak in trd ter slab lak-mehek(se vse pozna na njem).Vmes je pa ?e cela vrsta razli?ic lakov-od najtr?ega dvokomponentnega polivretanskega,preko po?asi opu??enega nitro laka,akrilnega do vodnega polivretanskega laka in ostalih,zadnje ?ase ve?inoma uporabljenikh lakov na vodni bazi. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Itak,da ?e da? ET 38 tudi na staro 6-ko,bodo feltne ful bol zunaj.Ker original so ET55 in si izra?unaj razliko.

?e,?e da? namesto 205 kak?ne 17-ke 225 je zmaga tu. :bravo:

 

Da ne bo nesporazuma. Nova ?estica bi s 16 colskimi z ET 50 ali 55 verjetno izgledala ?e slab?e kot prej?nja. Ravno tega sem se bal, no pa se je potem uredilo z ET 38. Hotel sem samo re?t, da originalna 16 colska od prej?nje ?estice ne gredo gor. To je vse.

Glede 17 colskih se pa povsem strinjam, ?al se pa moja ?ena ni... :ne vem:

Nikad ne veruj ?eni, koja la?e.

Bog daj neumnim pamet, nam pa denar...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je dobra cena. Kaj bo? dal gor za ene gume? Pazi na tisto ravnanje (ET), ker ne gredo vsake gor. Na mojo novo ?estico ni ?la originalna lita 16 colska feltna!!! :unsure: Tako da prej poskusit feltno in distan?nik. Menda so te stvari malo druga?ne kot na prej?nji ?estici. Meni so potem dali gor AWS Maranello 7x16 ET38 in stvar odli?no izgleda, ker je zunanji rob gume sedaj pomaknjen bolj ven in avto ni videt "podhranjen". Zgleda kot allroad :bravo: V bistvu je sedaj zunanji rob gume pribli?no tam kot pri originalnih 17 colskih. Res sem pa dve uri ?akal, da so "podrejali" distan?nik, ker niso imeli pravega.

 

 

Gume bom dal Dunlop winter sport (205/60/16), sicer sem imel v planu nabavit Goodyear UG7+ vendar jih niso imeli ve?.

Glede feltn: jst sem rekel da bi imel ?im bolj?i pribli?ek originalu (ET50), ker je baje dobro, da je te?i?e (sredina) feltne nekje blizu le?aja, da le ta ne trpi preve?. Ma sej verjetno kompliciram :). Sicer se pa strinjam da zgleda avto veliko bolj?e, ?e stoji nekoliko ?ir?e.

Upam, da ne bom imel kakih problemov z monta?o teh fetn.

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mater ste me ustra?la s to debato, tak, da sem ?el takoj pogledat, kako grejo gor feltne s stare ?estice.

 

Vse je OK, placa je dovolj tudi okrog zavornih kle?? in tudi samo kolo stoji natanko na mestu kjer je potrebno tako, da raznorazni distan?niki odpadejo. :bravo:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Še 2x toliko pa bi že drugega Forda, ups Mazdo dobil 😁
    • hmmmm, kako vse to veš :), vozim že 9.let Hondin N/A 2.0 motor 156km (ali koliko točno jih ima niti ne vem več, v glavnem premalo), torej je isto sranje kot Mazdinih 165KM..... (čeprav sem prepričan, da je Hondin motor še vedno boljši od Mazde, tako da...)....vozil sem mazdo 6 2.0 z N/A 145 KM (totalni shit....kr neki) in vozil sem se mazdo 2 (116km), ki je OK in ql avto.....iz vsega tega, imaš prav nisem vozil mazde 3 g120, ker me res ne zanima, ker je šhit :).....je motor verjetno podoben kot v mazdi 2, ki ji pritiče, ker je majhen avto....mazda 3 je pa konkretno večji in zagotovo vsaj 150kg težji in lej, 120km je kr neki....sori.....Še to, vozil sem tudi Toyoto s CVT in Hondo s CVT (v bistvu Honda nima več t.i CVT, ampak nek neskončni menjalnik) in tukaj je Honda svetlobna leta pred Toyoto....ni deroče kot pri Toyoti....naj mogoče @scania uleti v to zgodbo z menjalniki....   Ne takoj pisat na pamet :).....dejstvo pa je da verjetno bi bil v mazdi 3 poleg X186 najboljši res dinozaver 2.5 in 194km....(to je pa raketa verjetno in optimalni paket - sicer zelo drag ampak dober....   Pa ne se preveč razburjat, ne glede na vse tvoje razlage mazde 3 g120 ne bom ne kupil, ne priporočal komu.....   Aja, če želiš, da še malo prilijem olja na ogenj :), za vikend sem se imel možnost voziti s Škodo Supert Sport 2.0.tdi 200km avtomatik 4x4, hmmmmm, dvomim da je katera Mazda 6 ne tem nivoju, z vidika voznih lastnosti težko rečem, pa imate lahko 1000 argumentov za in proti.....(pustimo sedaj vzdržjivost, serisiranje, itd.), tudi zunanji look z 19inčnimi feltnami je povsem spodoben.....   in še en podatek 🤣, vozil sem tudi Hondo 2.4 z 190km (torej enako kot mazda 2.5) in ni nek presežek proti 2.0, ter začuda tudi hondo 2.0 dizel 140km/150km (kar je enako mazdi dizl 150km) in če bi izbiral med vsemi motorji je dizl se najboljsi in najbolj prijeten za vozit...heh, samo izbral bi Hondinega dizla in ne Mazdinega (zal so pa že v letih...)...
    • Da ne omenjamo lastnikov Škodilakov.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.