Skoči na vsebino

Novi SW na dizlih


jures

Priporočeno sporočilo

Sem rekel da kar odprem novo, ceprav smo temo ?e na?eli v moji temi M6 dilema pri nakupu. Obljubil sem da bom sporo?il spremembo po tem ko so mi nalo?ili nov SW

 

Stanje s starim:

Poraba po ra?unaliku 6,5L range s polnim 990, ob lu?ki pa ?e range 90km, medtem ko sem dejansko prevozil le 600km

www.poraba.com je ob tem dejala da je poraba od 7,5-8L

Ob tem, da ko sem tankal ni ?lo v tank ve? kot 50L (nazivno ima 60L)

 

Sedaj z novim SW:

- poraba na ra?unalniku po dveh tankih 7,0, range na za?etku 850, range ob lu?ki 110 ob dejansko prevo?enih 650km

poraba.com pravi 7,5 ampak ok, kurim Webast s predvklopom...

 

Stanje zelo izbolj?ano

 

Boss je tudi izbolj?al 'dose?ek' z novim SW, mogo?e lahko ga damo copy paste, ampak bo sigurno podal mnenje.

 

Kot imam info, je problem le na dizlih, bencinarji naj bi bili v iber to?ni - res?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 

Kot imam info, je problem le na dizlih, bencinarji naj bi bili v iber to?ni - res?

 

Ni res, bencinarji pa ka?ejo domet za cca 30km +- narobe, povpre?no porabo pa cca 0,5-0,7 litra preve?, glede na dejansko izra?unano.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni res, bencinarji pa ka?ejo domet za cca 30km +- narobe, povpre?no porabo pa cca 0,5-0,7 litra preve?, glede na dejansko izra?unano.

 

Super....

Na interclassu so mi rekli da so Mazda?i lahko veseli ker kaze v dobro vozniku (na primer ob nuli ima se 15L), medtem ko je pri Volvu obratno, da so tudi na cesti ze ostali zaradi tega....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Skalibriraj si BC.....

 

Moj je sedaj ok, prej sem poizkusal tisto +/- 5%, 10%, 15% a ne prides na cisto. Vsaj pri dizlih ne ker so bili totalno off.

 

Za ta majhna odstopanja bi pa slo verjetno

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za BC, mam nadomestek ki ka?e 0,02 litra napake, hitreje se odziva, pa ?e ve? parametrov mi ka?e in u?i me ekonomi?ne vo?nje, saj menja barvo displeja in ?e takoj ve? da ga preve? .... (mani skozi sveti rde?e sramezljiv )

Tisto kalibriranje ni ziher, ko recimo odklopi? akumulator se zgubi ali pa se mu kdaj kr na lepem odtrga in s5 narobe ka?e.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za BC, mam nadomestek ki ka?e 0,02 litra napake, hitreje se odziva, pa ?e ve? parametrov mi ka?e in u?i me ekonomi?ne vo?nje, saj menja barvo displeja in ?e takoj ve? da ga preve? .... (mani skozi sveti rde?e sramezljiv )

Tisto kalibriranje ni ziher, ko recimo odklopi? akumulator se zgubi ali pa se mu kdaj kr na lepem odtrga in s5 narobe ka?e.

 

Nam zaupas to znanstveno fantastiko? :whatever:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nam zaupas to znanstveno fantastiko? :whatever:

 

Nekateri so jo ?E videli, pri nekaterih smo jo ?E preizkusili, jaz pa jo uporabljam redno.

Prlet 1X v loko pa bova probala, ?e dela na tvojem karu.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nekateri so jo ?E videli, pri nekaterih smo jo ?E preizkusili, jaz pa jo uporabljam redno.

Prlet 1X v loko pa bova probala, ?e dela na tvojem karu.

 

 

Kako pa to izgleda? Kaksna fotka?

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nekateri so jo ?E videli, pri nekaterih smo jo ?E preizkusili, jaz pa jo uporabljam redno.

Prlet 1X v loko pa bova probala, ?e dela na tvojem karu.

 

Mogo?e res, moram pa poprej ene 10 tankov skurt da to?no vidim kako bo.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako pa to izgleda? Kaksna fotka?

 

Zgleda n? posebnga, konec plasike z displejem. :D

Evo najdu slikco.

post-3-1233223931_thumb.jpg

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zgleda n? posebnga, konec plasike z displejem. :D

Evo najdu slikco.

 

Beam me up scotty.........

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer sem ?e omenil v drugi temi, pa vendarle.

Tudi pri "ro?nem" izra?unu porabe je treba upo?tevat, da je te?ko avto natankat vedno ?ist do iste to?ke. Je lahko tud liter razlike, kar lahko pomeni kak?en dober dcl/100km na tank.

Nikad ne veruj ?eni, koja la?e.

Bog daj neumnim pamet, nam pa denar...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer sem ?e omenil v drugi temi, pa vendarle.

Tudi pri "ro?nem" izra?unu porabe je treba upo?tevat, da je te?ko avto natankat vedno ?ist do iste to?ke. Je lahko tud liter razlike, kar lahko pomeni kak?en dober dcl/100km na tank.

 

?e res, samo ?e vedno tanka? na isti pumpi in vedno natanka? do zama?ka, pol je napaka v mililitrih.

 

ja ?e tale avto bi moral imeti, poleg te ?katlce :bravo:

 

Quga pa ?e so samo tepihi "mazdaspeed" ? <_<

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moj je sedaj ok, prej sem poizkusal tisto +/- 5%, 10%, 15% a ne prides na cisto. Vsaj pri dizlih ne ker so bili totalno off.

 

Za ta majhna odstopanja bi pa slo verjetno

 

Ene par dni se ?e ?pilam in opa?am, da je tale BC na M6 CD bolj tko-tko. Obi?ajno mi uspe (sedaj, ko se ?pilam) manevrerat z gasom za + - 5km/ (pri npr. hitrosti 120kmh) in da se pri tem trenutna BC poraba NI? ne spremeni!!!

Smatram, da je ?e to (od?itavanje trenutne porabe) razlog za napako pri izra?unu povpre?ne porabe BC-ja.

Tako, da bo te?ko prit na ?isto s tem BCjem.

 

lp,

D

Lp,

D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da ?e js pokomentiram porabo!!

 

No uglavnem moj BC v avtu ka?e ?ist to?no!!!!

Res da sem imel nekaj problemov ko smo nadgradil ra?unalnik na servisu ampak mi ga je ratalo lepo nazaj spravit!

 

Ponavadi mi BC ka?e npr. 8,7 ko pa grem ra?unat na pe? pa pride 8,72 tako da js se ne bom prito?eval nad tem. Tankam pa povsot ,vse vrste bencina in seveda razli?ne pumpe.

 

Kar se pa tiste yavaeye-jeve ?katlce ti?e je pa prav fletn pripomo?ek (sprobano) :D

:bravo:

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.