Skoči na vsebino

Svetovalci nakupov avta


jures

Priporočeno sporočilo

Ob prodaji 5ke, sem nabasal na dogodek, ki ga je treba deliti. Saj veste tiste stare fore, ko nekdo pripelje nekoga ki se spozna (kao) na vse o avtih....

 

No pride model, in ima s seboj takega svetovalca (mel je se zobotrebec za usesom!!!)

 

In gleda motor, gleda podvozje, auspuh, trese gume...nakar mi je jasno da Mazde se nikoli ni videl, kaj sele peljal.

Ker ni vedel kje naj za?ne (z namenom, zarad tega mors pa ceno spustit), se je obesil na drsna vrata, da nekaj skripajo in da so vodila verjetno obrabljena, nato se je lotil motorja in nasel nekaj kar je videl samo on, da so bili neki kabli menjani in da je to dokaz da je bil motor zunaj.

 

Ko pa sem mu razlagal, da servisne ni, ker se vse zapisuje na klju? (Keyless), ampak imam pa vse ra?une, ali pa se lahko zapeljemo do AC Cosmosa, ni razumel kaj govorim in za?el lapat da nategujem in da avto ni se bil servisiran.

 

Nakar nisem hotel ve? poslu?at in izgubljat ?asa in sem samo pribil:

A je kdo od vaju kdaj imel Mazdo?

Odgovor: NE

 

No potem pa samo povejta ce ga bosta kupila, in sicer denar na roke po ceni v oglasu....

Kupca sem o?itno tako navdu?il, da se je ogrel, a ker sem ranil ego njegovega svetovalca sta popokala kufre kon?no...

 

Mislm EJ!!!! :vskalo::vskalo:

Tak folk hodi naokol samo zato, da mu pride ko nekomu soli pamet

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ob prodaji 5ke, sem nabasal na dogodek, ki ga je treba deliti. Saj veste tiste stare fore, ko nekdo pripelje nekoga ki se spozna (kao) na vse o avtih....

 

No pride model, in ima s seboj takega svetovalca (mel je se zobotrebec za usesom!!!)

 

In gleda motor, gleda podvozje, auspuh, trese gume...nakar mi je jasno da Mazde se nikoli ni videl, kaj sele peljal.

Ker ni vedel kje naj za?ne (z namenom, zarad tega mors pa ceno spustit), se je obesil na drsna vrata, da nekaj skripajo in da so vodila verjetno obrabljena, nato se je lotil motorja in nasel nekaj kar je videl samo on, da so bili neki kabli menjani in da je to dokaz da je bil motor zunaj.

 

Ko pa sem mu razlagal, da servisne ni, ker se vse zapisuje na klju? (Keyless), ampak imam pa vse ra?une, ali pa se lahko zapeljemo do AC Cosmosa, ni razumel kaj govorim in za?el lapat da nategujem in da avto ni se bil servisiran.

 

Nakar nisem hotel ve? poslu?at in izgubljat ?asa in sem samo pribil:

A je kdo od vaju kdaj imel Mazdo?

Odgovor: NE

 

No potem pa samo povejta ce ga bosta kupila, in sicer denar na roke po ceni v oglasu....

Kupca sem o?itno tako navdu?il, da se je ogrel, a ker sem ranil ego njegovega svetovalca sta popokala kufre kon?no...

 

Mislm EJ!!!! :vskalo::vskalo:

Tak folk hodi naokol samo zato, da mu pride ko nekomu soli pamet

 

Takemu jaz samo re?em:?e ho?e? novo stvar (ali avto),ve?,kje ga dobiti.In cena je taka niti centa manj.

Prej bi se ?e mogo?e kaj glihal po takih "pacientih" pa ni? ve?.

Podobne zgodbe sem imel pri prodaji mojih litih feltnah.So vsi ful pametovali,pa bi se glihali ?e po telefonu,pa bi imeli nove gume gor,pa ni? taknjene feltne...

In sem lepo skinu oglas in bom imel 16-ke za zimske gume in bo mazda lepa tudi pozimi. :P

In glej ga zlomka,?e vedno me kli?ejo in so pripravljeni dati ?e ve? kot sem vpra?al zanje.In mi te?ijo.

Too late, much too late. :D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Takemu jaz samo re?em:?e ho?e? novo stvar (ali avto),ve?,kje ga dobiti.In cena je taka niti centa manj.

Prej bi se ?e mogo?e kaj glihal po takih "pacientih" pa ni? ve?.

Podobne zgodbe sem imel pri prodaji mojih litih feltnah.So vsi ful pametovali,pa bi se glihali ?e po telefonu,pa bi imeli nove gume gor,pa ni? taknjene feltne...

In sem lepo skinu oglas in bom imel 16-ke za zimske gume in bo mazda lepa tudi pozimi. :P

In glej ga zlomka,?e vedno me kli?ejo in so pripravljeni dati ?e ve? kot sem vpra?al zanje.In mi te?ijo.

Too late, much too late. :D

 

 

Hehe, tako se dela Alex :bravo::bravo:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poznam enega res dobrega mojstra za avtoelektriko, avtoakustiko itd.

Je res v redu in se da normalno z njim zmenit tudi glede cene.

Ampak ko pa pride k njemu kak?en takle pacient in za?ne modrovat in cenkat, je pa vsaki?, ko odpre usta, 20 EUR dra?je. :hohoho::hohoho::hohoho:

Stvar menda funkcionira in ko se je mal razvedelo okrog, ima opravka le ?e z bolj ali manj normalnimi. :D

 

Druga? pa jaz svoje rabljene avte dam k enemu dobro preverjenemu komisijskemu prodajalcu, s katerim se ?e dolgo poznava, da on uredi vse. Samo pokli?e, ko ima ponudbo, in ?e se strinjamo, podpi?em papirje, pa ?ao... Se ne zezam s takimi idioti. Dam tiste par EUR, pa gotovo :bravo:

Nikad ne veruj ?eni, koja la?e.

Bog daj neumnim pamet, nam pa denar...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vidm da si imel opravka z "mojstrom za vse", ki se na ?ist vse zastop, nazadnje pa si je mogo?e lastil kak?en produkt famozne Crvene zastave! <_<:hohoho:

 

Kaj pa glede jezika, ste se kokr tok zastopl (glede zobotrebc scene) al je biv potrebn kak?en tolma?, morda pa ste celo uporabljali kar "body language", se prav kretnje rok, hehe :ne vem: :D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vidm da si imel opravka z "mojstrom za vse", ki se na ?ist vse zastop, nazadnje pa si je mogo?e lastil kak?en produkt famozne Crvene zastave! <_<:hohoho:

 

Kaj pa glede jezika, ste se kokr tok zastopl (glede zobotrebc scene) al je biv potrebn kak?en tolma?, morda pa ste celo uporabljali kar "body language", se prav kretnje rok, hehe :ne vem: :D

 

Za?uda je govoril slovensko...za poreklo ne vem :ne vem:

ja ja zobotrebc scena huda, pa se naslonu se je na roke ko je gledal v havbo pa zobotrebec v usta....

 

K odprava zelenega zmaja takrat....ko je old punca zakuhala....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prodaja avta je kul ja. Izve? vse, kje in kdaj je bil karamobiran, vse okvare, ki si jih imel, ki jih ima? in, ki jih bo? ?e imel ti na pamet povejo. Pravzaprav ?tudiram, da bi dal svoja avta na net, da pridejo "strokovnjaki" brezpla?no preveriti stanje avta pa, da to?no vem v kak?nem stanju je. :hohoho:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmm fantje, berem tole pa sem se odlo?il dodat svoje mnenje.

 

1. Jures bravo za reakcijo na vse o?itke :bravo:

 

2. Potencialni kupec :ph34r: - mazda 5 spada med novej?a vozila, prihranil bi si veliko sramezljiv po odhodu z mesta ogleda, ?e bi pri?el avto pogledat z recimo svojo lep?o polovico namesto kvazi mehanikom ter juresa prosil, da privoli recimo v preventivni AMZS pregled vozila. Verjamem, da bi bil sam po njem veliko bolj miren, 90 eur denarnice ne bi toliko bolelo, jures bi avto prodal in forum bi morebiti pridobil ?e enega novega ?lana.

 

3. Vsem obiskovalcem foruma, ki niste ?lani le-tega temve? berete poste kot gosti -> ne bojte se registrirati in pred nakupom povpra?ati za mnenje, nasvete, pa tudi pomo? na mestu prodaje samem. Tu je namre? nemalo lastnikov mazd, ki znajo in so pripravljeni s svojim znanjem (teorija in praksa) ?e kako pomagati. Seveda vse to brez zobotrebca za u?esom :lol: oz. kve?jemu za ceno kak?ne :pepsi: ali dveh ob morebitnem sre?anju.

 

Hvala in LP.... ;)

58461.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa saj je vseeno. Folk kupuje avte in misli, da jih bodo prodajalci prosili, da ga odpeljejo. To je njihovo izhodi??e.

 

Ko sem prodajala mojo razsuto kripo (meni se niti ti zdela tako razsuta, ko mo?kemu delu znancev :whatever: ), sta pri?la dva modela. Isto kot pravi? ti, celo zgodovino avta sta mi povedala, edino tega nista mogla ugotoviti kako sem lahko potrgla "lajtnge", "poklepala" prag, udrla zadnja bok in zamaknila vrata prtlja?nika, hkrati pa ?e podn avta naluknjala. Ful sta glihala in me prepri?evala, da za mojo zadnjo ceno ne bom dobila kupca. Ja, pa ja, lepo in suvereno sem jim povedala, da se jaz s takim avtom lahko vozim ?e naprej, da pod ceno ne grem, avto zaklenila, ju pozdravila in od?la proti stanovanja. Halo, mislila sta, da sta pri?la po nov avto ne pa po staro kripo.

 

Konec koncev sta pri?la za menoj, pustila ve? kot je bila moja zadnja cena in kripo odpeljala:jupiii:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No potem pa samo povejta ce ga bosta kupila, in sicer denar na roke po ceni v oglasu....

 

Ja, pa ja, lepo in suvereno sem jim povedala, da se jaz s takim avtom lahko vozim ?e naprej, da pod ceno ne grem, avto zaklenila, ju pozdravila in od?la proti stanovanja. Halo, mislila sta, da sta pri?la po nov avto ne pa po staro kripo.

 

Konec koncev sta pri?la za menoj, pustila ve? kot je bila moja zadnja cena in kripo odpeljala:jupiii:

 

:bravo: Pravilno.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Peljem avto na redni servis v Izolo in stopotjo naredim en điro po slo istri😁.  
    • Se zgodi, sinoči smo spet obiskali Urgenco. In mi v oči pade tale znak:     A oni to resno?   Dobro, fotoaparat še nekako razumem. Da bi kdo prišel s psom na Urgenco (razen kakega slepega, ampak mislim, da v tem primeru pes ne bi bil težava), že ne morem verjet. Če pa koga pripravijo do tega, da pride s pištolo ali nožem na Urgenco - ta se gotovo ne bo ustavil pred vrati zaradi ene nalepke...
    • Eee, se vid, de sm kmet an s hribu doma. Tko Ford kat VW sta nizko spodi, pa še dizl je pa še modre farbe...
    • ZOE je imel zelo miren teden, je naredil le malo čez 100 km ... In nič se ni pokvarilo. Tok-tok.   Sem pa jaz danes Smarta "natankal" iz 11 % na 96 % na javni polnilnici za 3,67€. Ker je ravno tema "pohvalite se". 😃
    • Em, @Boss, kateri del je "mal heca"? Tisti o BTjki ali tisti o ZOEtu?   Mislim, če o BTjki, ni nič heca, ker to je res potrošni material. Sicer se ga na vsakih 120.000 km precej nabere, ampak to sodi zraven.   Če pa imaš v mislih ZOEta, potem je pa res čisto malo heca, ostalo je pa spet vse res...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.