Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Torej, moji mazdi se bli?a tehni?ni pregled in tukaj se pojavi nekaj problemov. Imam slabo ohranjeno mazdo Xedos 6. Prvi problem se pojavi pri vzmetenjeu, sumim da je prej?nji lastnik porezal fedre spredaj, zato bi prosil ?e kakega lastnika X6 V6 da zmeri vi?ino avta od tal spredaj takoj pred gumo, ker se mi zdi avto kljub ?portnem vzmetenju nenormalno nizek + da je spredaj mo?no opazno ni?ji, zadaj je normalna vi?ina. Naprej, ker je tehni?ni naslednji mesec in najbr? ne bo denarja za porihtat vse naenkrat me zanima katere stvari so mi nujne da naredim tehni?ni. Se pravi za zrihtat pa imam, vzmetenje (razen ?e je to normalno), servo oja?evalnik zavor (stvar deluje ampak se pedal rahlo pogrezne, kot da bi bil zrak noter seveda prezra?eno dvakrat), prednji levi le?aj, ker sem sode? po tujih forumih zajebal z oljem (not sem nato?il ELF 5W40, mogel bi pa 5W30, in priporo?ajo Mobil1) moram spucat motor in dat noter eno kvalitetno olje + kak aditiv za HLA (to je baje vzrok ?udnega zvoka mojega motorja), nobena lu? na zadnjem pokrovu mi ne dela se pravi ne vzvratna lu? ne meglenka, ?arnice so dobre, da ne omenjam rastrgan voznikov sede? in rje okrog vetrobranskega stekla.

 

Zdej ker sem zanjo dal 1700? lani avgusta, zgubim ene 1000? na njej ?e jo grem zdej prodajat ker je skoraj za po delih za prodat, zgubim pa pribli?no toliko ?e jo grem rihtat. Avto mi je zelo v?e? ?eprav malo pretrd za moj okus, V6 je enostavno fantasti?en ?eprav ga zdej ne sli?im zaradi le?aja :). Rad bi ga zrihtal in vozil ampak se bojim da bo postala jama brez dna.

 

Prosim mi?ljenja, nasvete glede servisa in razumnosti le tega. Hvala.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Le?aj zrihtan, vesel ko radio sem se danes peljal v max tretji iz ur?nih sel v nm :ouje: . Majster mi je ?e menjalnik zrihtal, neko plastiko not zamenjal, sem mel namen rihtat ampak ni bilo v nujno grupi, pa ?e z ra?unom sem zadovoljen :D . Zdej se bo ?e za fedre pozanimal, z motorjem je baje vse ok, kar se sli?i tako je baje ?um jermena za alternator pa ?e eden je, ne pogonski, katere je treba zamenjat.

 

Pravi tudi da je z servom za zavore vse v redu. Nisem ve? siguren glede tega, mogo?e ni mo?no zaviral da bi opazil al kaj, vglavnem dva sta mi rekla da je treba zamenjat, dva pa da je v redu. Ali mi lahko kdo pomaga indetificirat problem. Se pravi pedalka za zavore je mehka, in ko jo pritisnem mo?no oz do konca se malo pogrezne oz po? kot da bi bil zrak noter. Zdej en mi je rekel da je mogo?e kak prednji cilinder fu?, eden da je servo zani? in da se olje me?a al ne pretaka pravilno ne vem. To mislim zrihtat ampak ne bi pa rad da me okoli prinesejo. Ker ponavadi ?e avto samo pripelje? serviserju in re?e? na zrihtej bo na?el ?e petindvajeset stvari katere je moral zamenjat in mi pokazal masten ra?un.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo ce jo porihtas kot je treba ti bo vra?ala se dolgo, verjemi....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem poizkusil spravit zadnje sede?e vun, ker se edino tako baje vzame polica vn i zvo?nike zamenja. Operacija kakopak ni uspela, ?raufov katere sem videl na sliki pri meni ni :huh: . Ker pa zvo?nikov tako al tako ne bom sedaj menjal to ni pomembno. Naletel sem pa na neko ?katlico pod sede?em in me zanima kaj je to.

 

Objavljena slika Objavljena slika

 

Un bel krogec se da obra?at, jaz ga nisem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem poizkusil spravit zadnje sede?e vun, ker se edino tako baje vzame polica vn i zvo?nike zamenja. Operacija kakopak ni uspela, ?raufov katere sem videl na sliki pri meni ni :huh: . Ker pa zvo?nikov tako al tako ne bom sedaj menjal to ni pomembno. Naletel sem pa na neko ?katlico pod sede?em in me zanima kaj je to.

 

Objavljena slika Objavljena slika

 

Un bel krogec se da obra?at, jaz ga nisem.

 

Senzor tresljajev za alarm.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha, sploh nisem vedel da imam alarm, kaj ?ele kako ga vklopit. Sem dobil zraven dva daljinca s tremi gumbi ampak nobene funkcije nimajo, baterije zamenjal. Vredu, samo firbec me je matral :D . Hvala.

 

K bolj resnim zadevam, na vrsto bo pri?lo kmalu olje, ali naj samo zamenjam olje z filtrom, ali naj spustim ?e tisto ?istilo ?ez, ker bo ?lo not drugo olje oz druga?ne viskoznosti (Mobil 1 Formula Rally 5w50). Pravtako kljub trditvam mehanika da je z motorjem vse vredu sem malo skepti?en glede zvoka motorja, je preve? kako bi rekel, kovinski, kot da se nebi prav mazal. Bom probal posnet pa sem prilimat.

 

Mogo?e sem malo te?en, ampak ho?em da je vse tako kot mora bit, in dr?im se politike ve? glav ve? ve :D .

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e sem malo te?en, ampak ho?em da je vse tako kot mora bit, in dr?im se politike ve? glav ve? ve :D .

 

Ni nujno, ve? glav bolj te zmede. :D:D

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem polico dobil ven brez odmontaze zicev, samo prevrni jih pa gre lepo, samo predal za prvo pomoc ven vzames iz nje ter pazis ker je zahaklana pri sipi

 

Ekola

http://www.mazdaxedos6.com/english-audio.htm

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glih po teh navodilih sem delal, ampak ne morem naslona podret, zadaj sem dal na unlock pa vseeno ne gre. Mah ?e bo nagajalo bom pa po stari metodi, ?raufenciger pa gas :D .

 

jaz sem ga samo nagnil naprej, pa je slo....samo predal ven

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Evo po?asi napredujem, bil pri serviserjih in so baje fedri fu?, ker so ti fedri ve?inoma v kompletih bo treba vse zamenjat. Ker se mi zdi 410? za eibach fedre veliko (amortizer, cena vklju?uje vzmeti, monta?o in homologacijo) sem na?el alternativne mo?nosti. Naletel sem na fedre podjetja FK in sicer za 180? vendar imajo neke popuste in bi se iz?lo okrog 130? + da mi jih vidic v nm zmontira za 100? z optiko. Iz nem?ije se da dobit eibach fedre za 190?. Torej, koliko je ta zadeva slab?a, ne pri?akujem neke nore ?portnosti ampak ali lahko pri?akujem da bom ovinke normalno speljal tudi pri malo vi?jih hitrostih? In pa, ?e je avto tovarni?ko spu??en za 30mm, in jaz nabavim ?portne vzmeti ki spu??ajo za 30mm, ali moram vseeno homologacijo delat, ker avto bo ostal na isti vi?ini le da ne bo original del noter?

 

Gre se za tole zadevo http://www.bolha.com/oglas382838060/sportn...a-mazda-xedos-6.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

De?ki ?e enkrat, bom ostal na cesti s tako robo al ne? Mal se mudi ker se bom mogo?e ta teden spravil to rihtat!

 

NA tehni?nem gredo v kanal in vidijo barvo fedrov, ?e se bo hotel se bo lahko zapi?il.

V Kranju na Laborah te na primer nihce ne bo vpra?al... :blush:

 

Druga?e je pa tvoja odlo?itev - homologo stane 30?, al gre? probat al pa to, vse kar rabi? je ra?un in nek TUV certifikat na katerem pi?e da je produkt za Xedos 6.

 

Jaz sem v cetrtek sel feltne in gume homologo dat na Laborah (215/40/17 na Xedos 6 :bravo: )

29?...pa mi nben ne bo tezil.

 

P.S. Od prejsnjega lastnika mam pa HIDke notri....sporo?im januarja kako bo v Kranju..:) Tu sem registriral obe moji Vespi oldtimerci...l.1970 sem pripeljal na stezo pa prav: ne bomo jo matral, kar registrirat pejte, s ta rdeco 1986 pridem tja pa sem imel predolgo cev za benz je ob gumo drsala in se tik pred stezo bencin ulije....kar pejd registrirat samo cev moras zamenjat.. :rozico:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tehni?ni sem ?e naredil z obljuobo da bom ?imprej zrihtal, kar tudi bom ne samo zaradi njih tudi zaradi sebe. Mene je bolj zanimalo kako se obnesejo ti cenej?i fedri, ampak kolikor razumem mora biti veliko bolje kot je sedaj tako da bo pomoje kar zadovoljivo, si drznem upat tudi na malo udobnej?o vo?njo ^_^

 

Kako se pa kej obnesejo tile HID kompleti, ker lu?i pri X6 so katastrofalne, po de?ju pa kot da bi imel sve?e pri?gane.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tehni?ni sem ?e naredil z obljuobo da bom ?imprej zrihtal, kar tudi bom ne samo zaradi njih tudi zaradi sebe. Mene je bolj zanimalo kako se obnesejo ti cenej?i fedri, ampak kolikor razumem mora biti veliko bolje kot je sedaj tako da bo pomoje kar zadovoljivo, si drznem upat tudi na malo udobnej?o vo?njo ^_^

 

Kako se pa kej obnesejo tile HID kompleti, ker lu?i pri X6 so katastrofalne, po de?ju pa kot da bi imel sve?e pri?gane.

 

Let there be light - neverjetno se vidi in nikogar ne moti - so le?e in preverjena vi?ina

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Fizika je še vedno fizika in ne boš je okrog prinašal, ker tu nam določene podatke ne želiš prikazat, ker potem pade tvoja pripoved.   Bom poskusil še 1x z razlago. Mestna vožnja ni enaka mestni vožnji. Kaj to pomeni? Če se pelješ skozi mesto in je to relativno prazno brez rush hour gneč ter konstantnega stanja pri semaforjih je to dejasnko med najbolj varčnimi potmi pa al maš EV al pa ICE. Ko imaš mestno vožnjo v pravem pomenu besede z mnogo starti in ustavljanji ter stanjem je pa med najbolj potrošnimi načini premikanja ne glede na vrsto pogona.   Potem so tu regionalke, kjer pri EV-jih velja, da ravno zaradi učinkovitosti pogona je nižja hitrost bolj varčna kot višja... ja 40-50km/h je bolje kot recimo 80km/h. Pri ICE pa zaradi prestav, efektivnosti delovanja motorja, izgub samega delovanja motorja so najbolj varčne vožnje kar tam nekje med 50-80km/h.   Avtocesta je pa smrt za porabo EV-jev, kjer dejansko ravno zaradi učinkovitosti pogona EV-ja ta res skokovito raste z večanjem hitrosti, medtem, ko pri ICE je povečanje porabe bistveno manjše ravno zaradi dejstva, da se za sam pogon porablja le cca 30% energije, ostalo so izgube.   Tko, da ja pri porabi kot jo navajaš, si se vozil sila počasi, kot tudi kaže povprečna. Si upam trditi, da verjetno sploh nisi šel na AC in da za Slo AC-je niti nimaš vinjete. Imam prav?   Aja še to. Sem z dvema EV-jema poskusil vozit enako hitro na enaki trasi kot s svojo 6-ko. Vključuje večino AC, cca 30% mestne z relativno malo gneč in nič regionalk. In ja na AC sem vozil z max dovoljeno hitrostjo. 5,5l/100km imam porabe na ICE, EV-ja pa sta imela od malo pod 20kWh do nekaj nad 20kWh na tej razdalji pa sta bistveno manjša avtočka kot šestica. Ja AC jih je dobesedno zaklala.
    • No, pa saj bo trg pokazal ceno. Če nisi nek izkušen prodajalec, je bolje malo naviti in se počasi dol premikati. Jaz sem s 14 let starim Meganom podobno naredil. Ceno sem navil na 2,5 kratnik kar se je vrtelo na avto.net. Potem sem jo po tednih počasi nižal in začeli so grabiti pri 2 kratniku tistega kar je bilo povprečno na avto.net in je bil za tam okrog tudi prodan v roku cca. enega meseca. Cilj je pa bil, da kupi avto nekdo, ki ga bo naprej uporabjal in da niso kakšni nebodigatreba dilerji okrog mene hodili. Že tako jih je preveč... Mudilo se mi ni, avto je bil lepo vzdrževan in ohranjen za svoja leta in to je to. V takšnih primerih se lahko malo poigraš s trgom in naženeš vsakega, ki ima preveč se veselje pogajati. Pri tako postavljeni ceni pridejo mimo samo resni in še preveč klicev se znebiš. Meni se drugače in kako se to ponavadi dela, na žalost ne ljubi...
    • Torej očitno ni narejen za te obremenitve in primeren za vožnjo po AC do Črne gore, ker bi ga skurilo in porabilo bistveno več od prikazane energije. Sedaj me pa res  zanima kako si se cijazil in koliko časa si porabil za takšno razdaljo s to raketo.
    • Glede na forum, samo enega to moti, ampak tolk fejst da se mu je cist odpelal 😂  
    • Mene fascinira izbira, ker je totalno na kontra polih. Kupi naj, kam ga srce vleče, bo najbolj zadovoljen.   @DINAMIK Glede plastik si priberi tukaj: Tema o plastikah   99% jih ta zadeva ne moti.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.