Skoči na vsebino

RECESIJA


Gustav

Priporočeno sporočilo

Je*e? tako recesijo....

 

danes sem se klatil po trgovinah in kupoval ene us*ane kavbojke. Ko jih kon?no najdem, gospa madam ni hotela ni?esar sli?ati o kakem popustu. V?asih so dali vsaj 5% ?e si s ke?em pomahal, da so se re?ili ban?ne provizije. Seveda se mi je isto zgodilo v ene 3 ?tacunah, ko sem kupoval ?e druge stvari, ki stanejo malo ve? in se jih pa? ne kupuje vsak dan...

 

Primer Teleray Ljubljana:

 

Kupujem Bluethooth slu?alko... v ?epu cash in vpra?am cepca za pultom (na najlep?i in najprijazne?i na?in, kar ga zmorem), ?e je na ke? kej popusta.... In mi mulec od cca 25, kot da sva krave skupaj pasla, navr?e citiram: Stari, to je Nokia. Tle ni popustov.... S tem da sem star skoraj 35 in po slu?beni dol?nosti bil v obleki.

 

Prav upam, da se bo takim velikanom najbolj ubil piskr?ek... Ampak kaj ko bojo potem trkali na parlament in dobili vbogajme.

 

Sicer je pa pri na?ih Mazdah isto - mislim, da so eni redkih, ki nimajo nekih blaznih popustov v stilu renoja in opla.

 

O?itno gre vsem ?e predobro, da si lahko privo??ijo tkole delat s strankami.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jz pa te avte pa popuste razumem tko, da ko ne morjo prodajat zni?ajo tak da folk istorazrednega namest mazdo 2 vzame nwm... enga cliota... pa ma raj manj dnarja manj muske ko pa avto... <_<

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, pri Mazdi res ni nekih popustov in jih v zadnjih letih nikol ni bilo <_< . Ker jim ni blo treba. Poleg Dacie in Kie so edina tovarna, ki je letos pove?ala prodajo glede na lani (V SLO). Ja, upam da se jim ne kolcalo. Je pa za lastnike rabljenih bolje, da pri novih ni ve?jih popustov.

Sicer je pa tale recesija en bull shit. Nekaj je res, ogromno je pa napihnjenega. Sedaj se bodo nekateri la?je znebili ljudi in dolgov, kot bi se jih v normalnih razmerah.

Mi gre pa ta beseda in vse v zvezi z njo ?e po?teno na k... Vsak dan jo sli?im cca. 170-krat... Trgovine in gostilne pa ?e vedno polne... <_<:angry2:

Nikad ne veruj ?eni, koja la?e.

Bog daj neumnim pamet, nam pa denar...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Matr jz tut sam da sli?m R od te glupe negativne zadeve, mi kr tlak naraste! Vsekakor jim ta zadeva velikrat prav pride vodilnim v raznih firmah, da kao oni pa? niso ni? krivi, tko kot Bav?ar tut vrjetno ni, reve?! :dudek::angry:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men je sam ena zadeva zanimiva pri vsem tem in sicer, zdej ko je kao kriza mormo vsi sodelovat pri re?evanju ?e?, da smo v istem loncu in tako se delavcu zni?uje vse od pla?e do pravic.

 

?e pred enim letom pa smo imeli visoko gospodarsko rast s katero se je hvalil JJ ampak takrat pa nismo bili vsi v istem loncu ampak so si le vodilni izpla?evali mastne denarce iz nagrad in bonusov.

 

Skrajni ?as bi bil, da ta dru?beni red pade saj se je izkazalo, da je kapitalizem le drugo ime za brezmejni pohlep pe??ice na ra?un vseh ostalih.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede Bav?arja: ?e nebi bilo tak?nih kot je on, sploh do recesije nebi pri?lo, in to je dejstvo. Vse je bilo prenapihnjeno na polno. Je pa res da ko je veliko podjetje propadlo je propadalo vse za njim do najmanj?ega s.p.-ja ki je bil za podjetje kak?en izvajalec. Vse je potem ru?i kot domine. ?al.

Recesije pa pri mojem delu nisem zasledil, tako da,....sam da mi ?e en re?e da je recesija, imam res vsak dan ve?ji ob?utek da je to samo spet en izgovor in tudi to prenapihnjeno in bog ve kaj se bo iz tega izcimilo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Grega in Boss :notworth:

 

mislim, da bi bilo potrebno iz starih ka?? potegniti giljotine in jih malo nabrusiti.... in o?istiti rje...

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To kar ste napisali je vse lepo in prav, a ena stvar ostaja in bo ostala, in to je pa dejstvo da je bil sloven?ek vedno in bo ostal "be?ki konju?ar", in bo po?iral in trpel vse kar se bodo drugi spomnili mu nalo?iti.....tako da po?irajmo ?e dalje in ne fantazirajmo o ne?em kar nebomo nikoli izpeljali.

Pa ne me narobe razumet, jaz sem 100% za to da se skraj?a par glav, ampak mi je ?e malo brez veze poslu?at raznorazna nabijanja iz katerih nikoli nebo ni?.

 

Ostanite ?e naprej v cvetju :rozico::P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kriza je bila pri nas v Slo ?e pred svetovno,samo se je malo "ma?ilo" stvari iz starih zalog.

Pol pa so predlani in lani fajn cene vsega nabili,pla?e pa mizerne.In...ni imel po?asi ve? kdo kupovat.

In ker so ?e stra?ili z krizo,slovenceljni kupujejo ?e manj.In ker kupujejo manj,je vi?ka robe...

in ni konca in kraja.?e bi,kot je lepo Boss napisal,ko je ?lo kao dobro gospodarstvu ?e malo razdelili med rajo,bi le-ti lahko ve? tro?ili.Tako pa,smo postali "?parovni",kot so nas lepo u?ili vrli politiki. :P:harhar:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To?no to Alex... to je bistvo vse krize in odraz intelekta vodilnih managerjev, ki so prepri?ani, da bodo var?evali na delavcih sami pa brezmejno bogateli... postaviti bi jim bilo potrebno samo eno vpra?anje... kdaj imajo dovolj bogastva? Pri 10 milijonih, 100? Pri Milijardi? al je lakomnost in po?re?nost res brezmejna?

 

To so za?etki krize, katero so nato pomagali poglobiti predvsem politiki in mediji, ki so za?eli stra?iti s krizo in jo omenjati ob vsaki prilo?nosti. Ljudje so za?eli denar, ki so ga ?e imeli lepo dr?ati pri sebi za tako imenovane "hude ?ase" in ko se za?ne prodaja ustavljati je "vrag odnesel ?alo" in imamo to kar se zdaj dogaja.

 

Nato spet pose?ejo "pametni" politiki in ravno tem, ki imajo mo?, da ustavijo krizo ?e dodatno zve?ejo roke z manj?anjem pla? in odpu??anji ter ukinjanji bonitet. Spirala se nadaljuje navzdol saj delavci/potro?niki ne morejo kupovati ker nimajo ve? denarja, proizvajalci pa zaradi tega ne prodajajo ve?.

 

Kje je dno? ?al se bojim, da ?e nismo tam in da bo to trajalo ?e kar nekaj ?asa, da ga dose?emo. Ne bi rad stra?il ampak glede na trenutne gospodarske kazalce in predvsem na to, da je recesija svetovnega formata zna biti tole kar dolgotrajna zgodba, ki se bo vlekla kar nekaj let predno bomo verjetno spet lahko malo la?je zadihali.

 

In kaj v prihodnje? ?e bomo ostali v tej dru?beno gospodarski ureditvi se nam bo zgodba cikli?no ponavljala saj je kapitalizem tipi?ni dru?beni red, ki dobesedno zahteva brezmejno bogatenje pa tudi ?e je treba iti ?ez trupla in uni?iti ves planet.

 

Da ne bo kdo mislil, da navijam za vrnitev v socializem... sploh ne, ampak bo treba pa najti neko paralelo in verjetno neko me?anico med obema sistemoma in pobrati najbolj?e iz obeh... edino to nam je re?itev pa naj se sli?i ?e tako morbidno. :P

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jap,mislim,da bo kmalu napo?il ?as,ko bodo morale priti spremembe.Celo v Ameriki to po?asi ugotavljajo in po Evropi tudi.Bo treba spet dati delo oz.ga vrniti v Evropo in delo spet ceniti ter deliti cvenke med vse...

...?e ho?ejo,da bo vse funkcioniralo,kot mora.Ker ?e ne,bo nastopil kaos...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene pa malce skrbi tudi ena zadeva o kateri nih?e kaj dosti ne pi?e in govori , to pa je dejstvo da se ob tak?nih in druga?nih krizah krepi podpora desni?arskim politikom, in da so skoraj vse ve?je krize rodile vojne ve?jega obsega, z vemo kak?imi posledicami <_<

Ho?e? no?e? je vojna verjetno najve?krat poslu?en izhod iz krize :( :ne vem:

 

In ?e se bo tale kriza ?e globila, bo tudi to kmalu postala ne tako oddaljena opcija.

Se bodo pa o tem tako ali tako odlo?ali drugi, slovenceljni bomo pa? sprejeli kar nam bodo veliki ponudili, tako ali druga?e. :glare:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e me spomin ne vara so se tudi vojne zgodile, ravno iz tega kar se sedaj dogaja.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ajvar to?no to. Npr. v Nem?iji v medvojnem (med I. in II.) ?asu je bla huda kriza, ni blo zaposlitev, pa so vse sile preusmerili v vojno industrijo, katero je potem bilo jasno treba nekako tudi potro?it! :ninja::whatever::(

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.