Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

?iv

 

Zanima me kak?no olje dajete v va?e Mazdurine 6 (bencin) :( . V knjigi z navodili so ene take ?udne oznake olj k meni niso poznane (API SL/ ILSAC CF III) 5W 20.

Imam eno zlo ugodno varianto od uvoznika GERMANOL olja DIVINOL SYNTHOLIGHT SL GM SAE 5w-30, samo ne vem ?e je to dobro olje za na?e ob?utljive Mazde. :ne vem:

Ali je nujno da se dr?im teh oznak, ali lahko dam kak?no alternativo notri? Recimo 10W 40, ali 5W 30.

 

dobrodo?la vsaka pomo?!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za olje 5W 20 prvi? sli?im! ?zmeden?

 

Mislim, da ?e da? kak?nega polnosinteti?nega notr, nima? kej falit, ker mazda ma?ine, so dizlce bolj delikatne, tale tvoj 1.8 120 KM je nekako najbolj "trotlzihr" motor pri ?estkah! :danzoman:

 

Sicer pa naj ti ve? o olju povejo ostali uporabniki, ki vozjo tovrstne stroje, sploh Javarje je npr. ekspert za olja za mazdure! :bravo:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Valwoline SynPower 5-40, tega imam jaz notri ?e 17 kkm in mi ni zmanjkalo ?e niti milimeter olja, s tem da ima 2.3 motor to?no liter manj olja kot 1.8 in 2.0, tako a je olje ?e bolj obremenjeno kot pri tebi.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja kwa pa vem kak?no :( !

Men to pi?e v knjigi z navodili :bravo:

 

 

Glede oznak se dr?i navodil (API in CF tud, ne sam gradacije)! Firme naj pa drugi propagirajo.

Pa glej, da bo? za ta prav tip motorja gledal! Pri tistih diagramih se hit zajebe? <_<

lp

Lp,

D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.