Skoči na vsebino

Nova mazda, luci vedno prizgane


cRaZY

Priporočeno sporočilo

A si pogledal na armaturko a je bil auto v no?nem na?inu (pri?gana lu?ka za lu?i na armaturki). ?e lu?ka ni gorela je bilo o?itno dovolj svetlo, da je bil pri?gan dnevni na?in in tam se res ne pri?gejo meglenke.

 

 

Ja pa kaj nej ?e gledam med vo?njo kaj gori ,kaj je / ni uklopljeno ,v kerem polo?ajo katero stikalo...

 

Res zelo varno zasnovano tole..!

Recimo da lih uleti? v zid megle na avtocest...

N? ne vidi? kaj je naprej, ti pa ?e doktorirej iz AUTOstikalologije za meglenke in ostala svetila uzput..

 

Bemti tako avtomatiko jo?edanput.. :D

 

Pa vem, da sem meglenke ?e imel pr?gane tud pod AUTO .. in res je bilo to pono?..

 

Ja kera logika !! .. Kaj podnevi ne zmore bit dovolj megleno ,sredi zime recimo..

da bi smel in moral meglenke pri?gat..?

 

Sploh in ?e posebej samo zadnjo..?!

 

Kolikor se spomnim minulih ?asov ,?istkomot...

 

Res pa ?e kako desetletje ,raje dve, ni ve? tako goste megle kot je znala v?asih bit po par dni skupaj.

Tako da je prov useen za te k.r?eve meglenke..

 

Ampak ?e so ?e na avtu ..naj vsaj svetijo takrat ko jih pri?gem ,

ne pakrneki po svoje.. :angry2:

14762217.jpg

 

Ex......... M6 136 diesel , l.02

Present.. M6 2.0 benz + gas no more , l.08

Forever.. MX5 1.6 , l.99

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hehe.. ?e verjame? al pa ne, ampak jaz nikoli meglenk ne pri?igam, edino kar sem sprobal doma na dvori??u, ?e delujejo.

 

Sicer mi ni jasno, da ?e je bilo tolk svetlo, da se ne vklopi no?ni na?in, kolk pa bo? bolje videl z meglenkami :ne vem:

 

Men se zdi, da to zale?e le v mraku al pa pono?i, da se z meglenkami bolje vidi rob ceste - al se motim :huh:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hehe.. ?e verjame? al pa ne, ampak jaz nikoli meglenk ne pri?igam, edino kar sem sprobal doma na dvori??u, ?e delujejo.

 

Sicer mi ni jasno, da ?e je bilo tolk svetlo, da se ne vklopi no?ni na?in, kolk pa bo? bolje videl z meglenkami :ne vem:

 

++No sevede.. ?istlogi?no... jaz sem jih dans pri?gal ?ist tako ,ker sem se lih sponmnil nanje ,

da ?ekiram ?e sploh delajo...in evo .. NE delajo.. :D

 

Men se zdi, da to zale?e le v mraku al pa pono?i, da se z meglenkami bolje vidi rob ceste - al se motim :huh:

 

++Jep ..nau?everjel, tud men se tako nekako bolje vidi.. ;)

 

Ampak v primeru ,ki sem ga vi?je opisal ..megla podnevi .. ko bi si ?elel pr?gat samo zadnjo meglenko,de zamanj?a? verjetnost naleta od pozadi.. khm .. :ne vem:

 

No sej niva?n...res sem pa to ?ele dans skontal, skor po enem letu , da je to tako s temi foglampami.. :whatever:

14762217.jpg

 

Ex......... M6 136 diesel , l.02

Present.. M6 2.0 benz + gas no more , l.08

Forever.. MX5 1.6 , l.99

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Klasi?en zasuk ro?ke je ?e vedno zakon, nobenih te?av in tuhtanja, obrne? in sveti. :danzoman:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Klasi?en zasuk ro?ke je ?e vedno zakon, nobenih te?av in tuhtanja, obrne? in sveti. :danzoman:

 

to?n tko.. zan? sem pelal ford focus-a karavana :D en cajt nucal da sm si pogruntu "lu?i pr?gat".. ho?em vn iz avta PII PII PII PII... haha :P dela pa vse ne da bi nucal nwm kaj prej pr?gat... dolge pre?ge?, meglenke kiro ?e?...

pr mazdi... morem kontrolko na dnevne lu?i iz OFF zasukat da lahko dolge al pa meglenke pr?gem

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ne se mi pono? voziti ko italijani s parkirnimi in meglenkami porka drek!!!!!!!!!!!!!!!

 

Meglenke poleti pono?i so samo za tiste ki imajo majhne!

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj? A avte? Se prav, da zdej ko ma? malega Suzukija se vozi? s parkirnimi in meglenkami? :jezicek::jezicek:

 

:hohoho::hohoho:

 

A vseeno mi je MPSka danes guzvo delala zjutri...:)

Ma ej to mi gre pa res na k..pa naj imam mejhnga al pa dolzga. Najhujsi so pa tisti z zadnjo meglenko ponoci ob rosi dezja....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ne se mi pono? voziti ko italijani s parkirnimi in meglenkami porka drek!!!!!!!!!!!!!!!

 

Meglenke poleti pono?i so samo za tiste ki imajo majhne!

 

sej jz se ne furam z meglengam porka motorka... :D

 

jz mam lepo na AUTO pa ?ao pepi...

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sej jz se ne furam z meglengam porka motorka... :D

 

jz mam lepo na AUTO pa ?ao pepi...

 

pa te bojo spet poclaji pohopal...:)

 

Tole je zanimivo:

Objavljena slika

 

Zanimivi sta Irska in Bolgarija, kamor zahajam dosti in tam ?e avioni v?asih ne pristajajo zaradi megle parkrat na mesec katerikoli mesec v letu...........

 

hja 06 mazda 5 ma isto...

 

in ?e ma? na OFF ne more? vklopit dolgih pa meglenk... <_<

 

To sem jaz mislil, kaj se bos brez lu?i peljal in samo meglenke kot je to pogosto v SV Sloveniji?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo a ne, da ve?ina najbolj razvite Evrope nima predpisa za obvezne lu?i oz. je to povezano s kakim pogojem. Izjema so skandinavci ampak mislim, da je jasno zakaj je pri njih to obvezno.

 

Manj razvita ali pa nerazvite dr?ave Evrope pa neuporabo zelo strogo kaznujejo. Tja spadamo tud mi na ?alost saj po uvedbi obveznih lu?i niso naredili nobene ?tudije, da bi preverili ali to res deluje v prid varnosti.

 

Zanimivo, da imajo vse dr?ave, kjer lu?i niso obvezne, bolj?o prometno statistiko kot tam kjer je to obvezno. Sploh pri ?rtvah med motoristi se precej pozna.

 

?e bi bil nesramen bi rekel, da so lu?i ve? ali manj uvedli v revnej?ih dr?avah, da bi tudi na ta na?in pomagali pri polnjenju prora?una iz naslova kazni. :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne ni to glavni razlog (ok tud to je) ampak je razlog, da v nerazvitih drzavah je prometna kultura nizka, se pravi en kmet na kosovu bo vozil brez luci dokler pac ne bo ciste teme (ker on vid, da njega ne vidijo, boli njega) in zato, so uvedli sistem, da bojo luci kar obvezne....

 

v razvitih drzavah ala nemcija, vozniki imajo visoko kulturo in vejo, da recimo ko dezuje, ceprav on vidi, ve da ostali ga ne vidijo in zato prizge luci...

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No ja, ko vidim Italijane brez lu?i vozit v de?ju ali pa v mraku mi je takoj jasno kolk so oni prometno razviti. Pa tud ?e kakega Nemca in Avstrijca (tablice) je blo za videt brez lu?i ali pa samo z dnevnimi (lu?i le spredaj) v mraku.

 

Tako da bi tole tvojo teorijo bolj te?ko opravi?il. Avstrijci so ?e nedavno imeli zakon, ki je nalagal obvezno uporabo lu?i pa so ga spremenili, ker s ?tudijo ugotovili, da ni neke prednosti in da s ?asom se ljudje preve? razvadijo in ra?unajo, da bodo podnevi vsi imeli pri?gane lu?i. Pol jih pa kdo nima pa je nesre?a tu, ?eprav je ne bi bilo treba.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja to ja, ampak v avstriji...

tukaj po balkanu so uvedli luci, ker sem ze napisal zakaj...

in manj jih umre ce jih mas podnevi prizgane kot pa ce jih mas v tezki vidljivosti neprizgane...

 

jaz sam bi tud uvedel nemski sistem sam pri tem morajo ljudje sami vedet kdaj jih treba prizgat kdaj ne (recimo sred soncnega dneva sred mesta sam dodatno onesnazujes)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

in manj jih umre ce jih mas podnevi prizgane kot pa ce jih mas v tezki vidljivosti neprizgane...

 

 

to je predpostavka, ki jo je ovrgla avstrijska ?tudija zato so ?li nazaj... avstrijci so tudi tako pametni, da se ?e vedno dr?ijo utripajo?e zelene lu?i na semaforju

 

Za razliko med nami in njimi je v tem, da pri nas nekaj naredimo in re?emo po defoltu, da bo bolje in nas po uvedbi ne zanima ve? a je to res ali ni. Avstrijci pa po parih letih naredijo analizo in ugotovijo ali je to karkoli izbolj?alo situacijo ali ne.

 

Ker se zadeve lotijo analiti?no jim recimo utripajo?e zelene lu?i ?e vedno mi?ikajo s semaforjev.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

se pravi ti hoces rec, da manj jih umre ce sred temnega oblaka podnevi ali pa zvecer ko ni vec sonca ali pa v megli imas ugasnjene luci, kot pa ce jih mas skoz prizgane tudi podnevi poleti med soncem?

 

pretirava? - tega nisem rekel :huh:

 

Povem pa to, da se ljudje razvadijo in vedno pri?akujejo, da bo nasproti pripeljal nekdo z lu?mi... potem se pa zgodi, da pripelje nekdo brez in pride do sekanja ovinka in sta skupi. To se lahko zgodi sredi dneva ob normalni vidljivosti.

 

Ne bom trdil ne za to, da so lu?i bolj varne ne proti, ker sam testov nisem delal... so jih pa Avstrijci in so se na podlagi tega odlo?ili ukiniti to pravilo. Hmmm, ?e bi bila to nevarna odlo?itev verjetno nih?e ne bi tega podpisal :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No ja, meni je bolj v?e? ?e so lu?i vedno pri?gane.

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povem pa to, da se ljudje razvadijo in vedno pri?akujejo, da bo nasproti pripeljal nekdo z lu?mi... potem se pa zgodi, da pripelje nekdo brez in pride do sekanja ovinka in sta skupi. To se lahko zgodi sredi dneva ob normalni vidljivosti.

 

nisem nikjer napisal, da se ne strinjam s tem, jaz sem napisal (jao se enkrat :) ) da je zakon o obveznih luci zaradi ignorantov, ki jih ne prizgejo tudi ko je slaba vidljivost...that's all

 

No ja, meni je bolj v?e? ?e so lu?i vedno pri?gane.

 

men pa ne, ker ce so luci prizgane je poraba visja, oddaja se toplota...vse po nepotrebnem...

 

so mi pa ble "auto" luci na golfu vsec, ker so ble res pametne (prizgale so se tudi, ko je blo nizko sonce)

takrat, ko bojo imeli vsi avti "auto" luci bojo najbrz ukinili zakon o obveznih luci

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jst sm tud za da so luci vedno prizgane ... npr. dobr je ce se vozis proti soncu zna bit zanimiv ce se najde kdo brez luci in da pride do kaksne zanimive situacije ... itd ne odobravam pa teh iztrelkov k majo podnev dolge prizgane al pa meglenke ...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dane bo narobe razumljeno. Mene na?eloma lu?i ne motijo ampak ?al niso 100% pozitivna zadeva.

 

Predvsem kar se ti?e ekologije pa bi bilo resno potrebno, da dajo ven zakon za vse nove avte, da imajo opcijo pravih dnevnih lu?i - obvezno LED kot pri Audijih. Se pravi samo lu?i spredaj in nikjer drugje za dnevno vo?njo.

 

Za slabo vidljivost pa naj bo v vsakem avtu senzor, ki bi nato s piskom in lu?ko na armaturi opozoril, da je potrebno pri?gat vse lu?i. Tako nekako kot je opozorilnik za nepripeti pas.

 

Vse se da narest sam volja in zakon mora bit tak pa se izognemo vsem pozabljivcem.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

... itd ne odobravam pa teh iztrelkov k majo podnev dolge prizgane al pa meglenke ...

 

Vidi?: zato smo pa lastniki Mazde: v Avto na?inu podnevi ne more? pri?gati dolgih in meglenk. :jupiii:

Turbinca ma?inca, gremo na vinca!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Še 2x toliko pa bi že drugega Forda, ups Mazdo dobil 😁
    • hmmmm, kako vse to veš :), vozim že 9.let Hondin N/A 2.0 motor 156km (ali koliko točno jih ima niti ne vem več, v glavnem premalo), torej je isto sranje kot Mazdinih 165KM..... (čeprav sem prepričan, da je Hondin motor še vedno boljši od Mazde, tako da...)....vozil sem mazdo 6 2.0 z N/A 145 KM (totalni shit....kr neki) in vozil sem se mazdo 2 (116km), ki je OK in ql avto.....iz vsega tega, imaš prav nisem vozil mazde 3 g120, ker me res ne zanima, ker je šhit :).....je motor verjetno podoben kot v mazdi 2, ki ji pritiče, ker je majhen avto....mazda 3 je pa konkretno večji in zagotovo vsaj 150kg težji in lej, 120km je kr neki....sori.....Še to, vozil sem tudi Toyoto s CVT in Hondo s CVT (v bistvu Honda nima več t.i CVT, ampak nek neskončni menjalnik) in tukaj je Honda svetlobna leta pred Toyoto....ni deroče kot pri Toyoti....naj mogoče @scania uleti v to zgodbo z menjalniki....   Ne takoj pisat na pamet :).....dejstvo pa je da verjetno bi bil v mazdi 3 poleg X186 najboljši res dinozaver 2.5 in 194km....(to je pa raketa verjetno in optimalni paket - sicer zelo drag ampak dober....   Pa ne se preveč razburjat, ne glede na vse tvoje razlage mazde 3 g120 ne bom ne kupil, ne priporočal komu.....   Aja, če želiš, da še malo prilijem olja na ogenj :), za vikend sem se imel možnost voziti s Škodo Supert Sport 2.0.tdi 200km avtomatik 4x4, hmmmmm, dvomim da je katera Mazda 6 ne tem nivoju, z vidika voznih lastnosti težko rečem, pa imate lahko 1000 argumentov za in proti.....(pustimo sedaj vzdržjivost, serisiranje, itd.), tudi zunanji look z 19inčnimi feltnami je povsem spodoben.....   in še en podatek 🤣, vozil sem tudi Hondo 2.4 z 190km (torej enako kot mazda 2.5) in ni nek presežek proti 2.0, ter začuda tudi hondo 2.0 dizel 140km/150km (kar je enako mazdi dizl 150km) in če bi izbiral med vsemi motorji je dizl se najboljsi in najbolj prijeten za vozit...heh, samo izbral bi Hondinega dizla in ne Mazdinega (zal so pa že v letih...)...
    • Da ne omenjamo lastnikov Škodilakov.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.