Skoči na vsebino

mazda 6 - servis


Priporočeno sporočilo

Bli?a se mi servis za mazdo 6 (155.oookm). Na forumu sem zasledila, da se lahko izogne? velikim stro?kom servisiranja tako, da sam kupi? rezervne originalne dele, jih nese? na servis in vseeno dobi? originalni ?ig?

Klicala sem na ?erbineka v Mb- trgovino in so rekli, da je cena njihovih delov na servisu enaka ceni kot ?e bi sama kupila posamezen del. KAj ti potem tako drago ra?unajo ? Delo? Zadnji servis me je pri?el okoli 300 eurov.

Ali mogo?e kdo ve, na kateri originalni servis se spla?a peljat mazdo (s svojimi rez. deli)?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bli?a se mi servis za mazdo 6 (155.oookm). Na forumu sem zasledila, da se lahko izogne? velikim stro?kom servisiranja tako, da sam kupi? rezervne originalne dele, jih nese? na servis in vseeno dobi? originalni ?ig?

Klicala sem na ?erbineka v Mb- trgovino in so rekli, da je cena njihovih delov na servisu enaka ceni kot ?e bi sama kupila posamezen del. KAj ti potem tako drago ra?unajo ? Delo? Zadnji servis me je pri?el okoli 300 eurov.

Ali mogo?e kdo ve, na kateri originalni servis se spla?a peljat mazdo (s svojimi rez. deli)?

 

kaj vse pa vklju?uje servis pri tej kilometrini?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Klicala sem na ?erbineka v Mb- trgovino in so rekli, da je cena njihovih delov na servisu enaka ceni kot ?e bi sama kupila posamezen del.

 

Hehe, verjetno so mislili - kot ?e bi sama kupila pri njih :)

Druga?e pa material (olje, sve?ke, filtre) dobi? ve? kot 50% ceneje - in to vse originalne zadeve.

 

Potem pa na servisu samo delo ra?unajo. Jaz sem peljal k Skorn?ko v Velenje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hehe, verjetno so mislili - kot ?e bi sama kupila pri njih :)

Druga?e pa material (olje, sve?ke, filtre) dobi? ve? kot 50% ceneje - in to vse originalne zadeve.

 

Potem pa na servisu samo delo ra?unajo. Jaz sem peljal k Skorn?ko v Velenje.

 

Lithium

 

Kje si jih pa kupoval, dele mislim? E-bay?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kje si jih pa kupoval, dele mislim? E-bay?

 

Jas naprimer sem kupil use dele za servis se pravi use filtre kar jih obstaja, olje za ma?ino, potem so mi pa dolili ?e hladilno teko?ino, pa teko?ino za servo volan pa olje za zavore.... skratka use je menjal kar se da. No skratka to use sem kupil pri KUKU v Slovenskih Konjicah vse dele sem tam naaro?il in jih drugi dan dobil in tudi servis so mi tam naredili.

Glede delov ki sem jih tam naro?il... vse najmanj 50% ceneje, ka?na stvar pa celo ve?!

Za komplet materjal + delo sem pla?al 150?!

Na servisu bi me samo materjal pri?el veliko ve?!

Bo?tjan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Yep. Ebay.

Samo primerjava (olje dexelia 5w30 - pri nas je liter 24?), tu pa s po?tnino vred 11.8?

http://cgi.ebay.de/MAZDA-DEXELIA-ULTRA-5W3...id=p3286.c0.m14

 

Lithium

 

Pa dejte en drug ole not zlivat, dizli po dexeliji RADI ribnejo !

?e pa imate DPF, pol pa na?eloma ni panike-?e. <_<

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kero pa bi naj blo najbolj?e torej?

 

Kterkol razen dexelije.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tisti z DPF-ji ?e ne ribajo in upam da tud ne bojo, vsi ostali pa stran od dexelije, tud bencinarji, moja je baje prej ko je noter bla dexelija porabila cca 1 liter olja na servisni interval(besede lastnika), in gusess what, zdej ga ne porabi 3mm na merilni pal?ki na interval, :danzoman: in kaj sem naredu, ?gem ga in ne dajm mu ve? dexelije. :harhar:

Vsaj zaenkrat. :blush:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

torej bi blo primerno tole castrol txt 5w40 http://www.motornoolje.com/component/virtu...p;category_id=7 ?

 

ali bi blo bolj?e mobil 1 ali kero drugo?

 

aja, pa v navodilih pi?e priporo?eno olje dexelia 5w30 ali 10w40 - kaki vpliv pa ma to, ?e da? noter 5w40?

 

kok, 4 litri so dovolj? in ne 5 kot ra?unajo na servisu?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hm, berem malo ?vabske mazda forume, pa nisem zasledil, da je dexelia 5w30 tako zani? za mazde 6.

A to govori? iz lastnih izku?enj?

 

Nimam jih malo ?e pa ho?e? potrditev ti zrihtam cifre ljudi ki se jim je to zgodilo, tudi na avtu serviserja na mazdi.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nimam jih malo ?e pa ho?e? potrditev ti zrihtam cifre ljudi ki se jim je to zgodilo, tudi na avtu serviserja na mazdi.

 

 

Te izku?nje lahko potrdim tudi jaz. Dexelia je za moje pojme primerna le za wankel motorje (tu sicer nimam toliko izku?enj), kam druga pa ga jaz nebi zlival. Jaz v vse avtomobile to?im Castrol, ki naj bi bil kr?... a z njim ?e te?av nisem imel... dobim pa ga dale? najceneje.

 

Tako, da glede na to da se da olja razli?nih znam dobit za 6?+/liter za dpf dizle... mislim, da ni nobene ovire, da se not ne sto?i kaj druga kot dexelia.

 

 

p.s.: Men se ne zdi ni? hudega ?e avto od servisa do servisa spije kak?nega 0.5L olja. Bolj me skrbi, ?e avto z po?teno kilometri ne spije ni? olja med servisi.

 

 

 

lp, Ale?.

mazda_banner.jpg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa to bencinar ali dizel?

Katero olje pa potem priporo?a?? Mislim to?no oznako, kot recimo Mobil ESP 5w30 ... itd :)

 

Zaenkrat je te?ava samo v dizlih brez DPF filtra, vsi ostali vklju?no z bencinarjo ?e ne delajo sivih las.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Real Madrid v zaostanku proti Bayernu.
    • Za v Bruselj more znat angleško 😀 Great night, pa take fore 🙂
    • Mene pa zanima,kako bo Murgelski palček ptiča odstrelil,in katero lutko bo spet našel...bomo hitro videli eno novo stranko z medom in mlekom...folk pa ovce....   Ma zakaj nima palcek jajca,in ustanovi nazaj komunistično partijo...oz. stranko...kaj ga je sram samega sebe...   Hmmm🤔...je očitno res bila za sram ga biti....vprašanje za kake krvave svinjarije on še ve,pa da se nan niti ne sanja...   Zelo zanimivo tudi za levake...in za mlade,ki tiste case niso doživeli. Še čudno,da ga še niso ubili.    
    • Fiksna obr.mera je fiksna, nima veze inflacija, itd...dejstvo je da jih ponujajo samo do določene vsote (tam cca.5let nazaj tudi za visoke zneske, ker imele itak banke preveč denarja/dobička), zdaj do politiko spremenili (res da tudi že nekaj čada ne spremljam, ker imam fix in me ne zanima več)..... Variabilna je pa odvisna od euribor in pribitka, ki ti ga dajo.(in ne od inflacije, ki pa seveda vpliva na rast/padec euribor)...in dokler je bil po krizi 2008 euribor 0 oz.negativen je bilo to vse ok....ko je bilo pa konec ene od mnogih/katere koli ze kriz je pa euribor raste in to seveda zelo vpliva na variabilo (in tega se folk tudi ne zaveda, ker kar misli da bo to nespremenjeno naslednjih 20.let ko vzamejo preveč kredita).....
    • Se že čuti, da se volitve bližajo 🤔 Samo evropske so na programu, da ne boste kaj zamešali pa JJ poslal v Bruselj.... 🤣
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.