Skoči na vsebino

Te?ave z xedos 6 1.6


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni.

 

Imam Xedos-a 1.6 83KW letnik 95. Pojavila se je te?ava oz. obstaja odkar sem ga kupil 2 meseca nazaj in sicer s prostim tekom in odzivnostjo avta. Ko avto "zalavfam" mi nekaj ?asa ?tevilo obratov v prostem teku niha, pade tudi na 500 obratov in gre potem do 900. ?e malo hitreje stisnem po gasu ga ho?e zadu?iti in skoraj ugasne, ko speljem pa cuka. Tudi odzivnost v vse do 3500 ni prava, sploh ?e npr. stisnem gas do konca pri npr. 1500-2000 obratih mi avto najprej malo zadu?i potem pa za?ne vle?i. ?e pa se peljem z 2000 obrati in stisnem sklopko, ?tevilo obratov ne pade takoj ampak z zakasnitvijo 1-2 sekund. ?e se peljem brez, da bi nogo dr?al na gasu mi avto kar nekako ti?i kot, da bi dr?al gas tam nekje na 2000 obrati.

 

Za kakr?nokoli pomo? se vam lepo zahvaljujem.

 

Lep pozdrav,

 

Dzordzo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Objavljena slika

 

najprej preveri tisti gumijasti ovinek, ki gre do lopute plina, da ni kje natrgan ali luknjast...

 

ena mo?nost za testiranje je, da pri motorju dr?i? avto na ene enakomernih 3.000 RPM, pa z drugo roko stiska? tole gumo, pa opazuje?, ?e so kake spremembe...

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Preveri sve?ke in kable, ki pridejo na njih, morda je kaj od tega, nekako se lahko sumi elektriko! :ne vem:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Zdravo.

 

Da iskoristim kar tole temo, in ne odpiram nove brez potrebe.

Jaz pa rabim ravno to gumi cev od filtra do lopute, za omenjeno ma?ino 1.6 v xedosu 6!

Kje dobit to najceneje in najhitreje? Po?la je okrog in okrog, tako da je nebi ravno "flikal".

 

Lp.

Sre?ko

MB 041867717

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 7 mesecev kasneje...

Pozdrav.

 

Sem nov na forumu... razlog prva Mazda pri hi?i. :D

Vidim, da vas je tukaj na forumu precej z znanjem o Mazdah, zato bi izkoristil priliko in postavil par vpra?anj.

 

Imam Mazdo Xedos 6 1,6-79kw l1996.

Nekaj te?av sem ?e re?il ob branju, a nekaj jih ?e ostaja.

 

Najve?ja te?ava je, nemiren tek, oz vo?nja. Kot da bi vozil konja..cuka in cuka... Ko da? plin in ko spusti? plin avto nemirno pospe?uje oz. pojenjuje. Cev ni ker smo uredili, filter menjan, kabli tudi.

Problem opa?am v tem, da se v rezovoarju naredi vakuum. Torej moram vsakih 20km odvit tank da potegne not zrak, druga?e postane cukanje vedno bolj neznosno. Najbr? ?rpalka ne zmore pravilno ?rpat bencina. Ko gre proti rezervi celo na 10 km. Ko odvijem pokrov rezevoarja res orng potegne zrak not.???

Takrat so namre? obrati v prostem teku za 200 manj?i. oz ?e vgasnem lu?i padejo obrati da avto komaj obra?a.

V?iga kolk tolk ok. Oz ?e najprej malo trznem s klju?em, da se zasli?i pumpa, pol lepo v?ge. Sprve..pa ne.

Drugo vpra?anje. Kako pridem do uporov za regulacijo hitrosti ventilatorja, Oz kje se nahajajo oz kaj demontirat. Delata namre? samo 1 in 4 hitrost.

 

Hvala za odgovore.

l.p. Davor

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

V?iga kolk tolk ok. Oz ?e najprej malo trznem s klju?em, da se zasli?i pumpa, pol lepo v?ge. Sprve..pa ne.

 

 

Drugo vpra?anje. Kako pridem do uporov za regulacijo hitrosti ventilatorja, Oz kje se nahajajo oz kaj demontirat. Delata namre? samo 1 in 4 hitrost.

 

Hvala za odgovore.

l.p. Davor

 

1. Si ze san skorajda dal odgovor - bencinska crpalka?? Imam jaz se eno se mi zdi od Xedosa V6

 

2. Zna bit le rele ali le stikalo

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1. Si ze san skorajda dal odgovor - bencinska crpalka?? Imam jaz se eno se mi zdi od Xedosa V6

 

2. Zna bit le rele ali le stikalo

 

 

Bencinsko ?rpalko bi kupil najraje novo, ker bi se dala dobit za 70eur. Rabljenih stvari moj serviser no?e videt.

Kje pa se nahaja rele za hitrost motor?kov, oz kako demontiram stikalo? Moram celo armaturko razmontirat? :huh:

Ve mogo?e kdo za dobrega serviserja, ki se spozna na Mazde v Mariboru ali okolici?

Hvala za odgovore!

 

l.p. Davor

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Oj.

 

tukaj si si ze sam odgovoril kaj te zafrkava. Jaz namrec pumpe v vsem tem casu kar imam enako xedos-ko, se nisem slisal. Ce jo slisis, potem je definitivno cas da jo menjas.

 

no no, ce se jo slisi ni ni? narobe zadaj pod sedezem.....

 

Za preizkus ti jo lahko posodim, iz kje pa si - to se hitro proba, pa verjemi da ni nic narobe z njo, novo sicer ne vem ce bos dobil razen preko mazda kanala, ki te bo odrla za ene 400?

 

na ebayu so pa rabljene - moja je bp

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no no, ce se jo slisi ni ni? narobe zadaj pod sedezem.....

 

Za preizkus ti jo lahko posodim, iz kje pa si - to se hitro proba, pa verjemi da ni nic narobe z njo, novo sicer ne vem ce bos dobil razen preko mazda kanala, ki te bo odrla za ene 400?

 

 

Ne saj ni to nek glasen zvok, pa? tipi?en bzzzzzzzzz pa ti?ina. Ko je v avtu mrtva ti?ina pa to res ni problem sli?at, saj se v ve?ini avtomobilov to sli?i. Do zdaj kaj sem imel avtomobilov, je vsak imel, da ko si dal kontakt

so se vklopile lu?ke..check engine in v tem ?asu je pumpa ?e delala. Ko je nehal goret check je tud prenehal zvok pumpe. Tu pri mazdi pa se vklopi pumpa komaj ko se zavrti motor, pa ?etudi minimalno. Torej narahlo trzne? po klju?u da se ma?inca ze del?ek oglasi, vklopi se pumpa, dela par sekund se vgasne.. in ma?inca lepo v?ge. Brez tega procesa, pa? vrti nekaj ?asa dokler pumpa ne pritisne dovolj velike koli?ine goriva v vbrizg.

Ja original deli so dragi ko ?afran, so mi rekli da imajo na zalogi..sicer v podru?nici, a jo dobim v par dneh,

Cena z popustom okrog 70?. Kot vidim si ?al iz Novega mesta jaz pa iz Maribora, tako da vseeno hvala za prijazno gesto.

 

?e vedno pa me zanima, v ?em je problem da se v rezvoarju naredi tak podtlak. Nimajo rezervoarji nobenega odzra?nega ali izena?evalnega ventila?? Upam samo, da me kdaj ne potegne not :D .

 

Hvala za odgovor

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

imajo imajo

seveda temu slu?i zama?ek na vrhu tanka ;) ki naj bi to prepre?eval (podtlak delat)

Kaj pa bencinski filter si ?e zamenjal?

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

imajo imajo

seveda temu slu?i zama?ek na vrhu tanka ;) ki naj bi to prepre?eval (podtlak delat)

Kaj pa bencinski filter si ?e zamenjal?

 

Pozdrav.

 

Iz tega sedaj naj zaklju?im, da pokrov preve? tesni??? Bencinski filter ?e nisem zamenjal, je pa vsekakor v planu.

V roku 10 dni moram avto spedinat za tehni?nega, pa zbiram podatke, da mi bo la?je z mehanikom uskladit najla?ji in najcenej?i servis. Ne da se pol avta zamenja pa je isto sranje.

Torej problemi so ?e v levem zadnjem le?aju...Menjava cele zadnje leve peste z le?ajem, ker se prodaja komplet je 90?, sprednji desni zglob 30?.

Levo spredaj ?e ne vem razloga, v glavnem ko peljem po slab?i cesti, se ?uti da ima nekje "luft" ker ropota. Pri zaviranju pri hitrosto nad 100km-h trese volan, oz ?uti? kot da v levem kolesu ni nekaj privija?eno... stabilizator je bil menjan pred 3 meseci a ni to.

 

l.p.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

preveri vse kon?nike!! volanske in prav tako kolesne,potem preglej stabilizatorje

 

druga?e pa jebat ga avto najbr? nima ve? 2 leti a ne ??

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdrav,

 

A je mogo?e kdo tolk prijazen in mi razlo?i kolk zahtevna je menjava zadnjega le?aja na levem kolesu pri XEDOS 6 -1,6

To ?e vem, da se menja s pesto. Menjali se bodo diski, pa bi ob tem ?e le?aj, ker se ?e ogla?a. A mehanik ni navdu?en, ker je ?e okol ABS-a problem vse skupaj zamenjat.

Mi lahko da kdo kak napotek, ali to dr?i, da menjava ni ravno enostavna, oziroma celo hudimano draga, ker je treba marsikaj zamenjat??? Nimam pojma... :ne vem:

Hvala za odgovor in l.p.

Davor

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne komplicirat, odvije? matico na sredi in vse skupaj dol potegne? in je, nobenih senzorjev in ostalih pizdarij se ni treba niti dotikat.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne komplicirat, odvije? matico na sredi in vse skupaj dol potegne? in je, nobenih senzorjev in ostalih pizdarij se ni treba niti dotikat.

 

Tudi pri F-ki ko sem menjal zadaj le?aj ki je tudi s pesto ni bilo nobene potrebe po odklaplanju in dotikanju senzorjev za ABS :bravo:

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 leta kasneje...

Zdravo.

 

Da iskoristim kar tole temo, in ne odpiram nove brez potrebe.

Jaz pa rabim ravno to gumi cev od filtra do lopute, za omenjeno ma?ino 1.6 v xedosu 6!

Kje dobit to najceneje in najhitreje? Po?la je okrog in okrog, tako da je nebi ravno "flikal".

 

Lp.

Sre?ko

MB 041867717

 

 

BI Imel kdo to cev za mazdo xedos 6 79kw? Prosim kak?en nasvet! Lp M

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.