Skoči na vsebino

?i??enje zraka v hi?i


Gustav

Priporočeno sporočilo

Zdravo,

 

ker smo po forumih tak?ni in druga?ni strokovnjaki, ni hudi?, da se tudi tukaj ne najde kdo, ki se kaj spozna na pre?i??evanje zraka. Imel bi majhno ?katlico, ki bi jo priklopil na ?trom in bi sesala ter izpihovala zrak skozi nek po?ten filter ki bi znal izlo?iti razne svinjarije, ki sicer kon?ajo v na?ih plju?ih. ?e ima kdortkoli kak?no idejo, bom zelo hvale?en.

 

?ivim v super?istem okolju cementarne Lafarge, ki z ?egnom dr?ave dnevno skuri okoli 100 ton starih gum in jih cmari na prenizkih temperaturah. Poleg tega se zraven se?igajo ?e kak?na zdravila inostali strupi, nasploh Zasavci 2,5 krat hitreje zbolevamo na dihalih, kot ostali SLovenceljni, veliko ve? je splavov itd, sploh ne upam vsega na?tevat. Rezultat: tudi 3 km zra?ne linije od LAFARGE zadu?ljiv zrak, smrde? po ?veplu, peko?a usta in peko?e grlo. Vsak dan. tiso?i klicev na 112 , reakcije nikjer. Korupcija na vrhuncu, ?upan Trbovelj kon?uje hi?o v Portoro?u, Zares mo?no financiran s strani Lafarga, seveda se drug drugega ??itita.

Ja, izseli se. Vem, da je to nasvet No. 1. ampak recimo tako, da tega ne morem. Investiral sem cca 60.000? v hi?o, ki jo lahko uporabljam in koristim, ne smem pa je prodat oz oddat. Lahko jih popu?im in grem v nek najem s tem pa mi standard pade za 80% in stran sem vrgel ves denar. Ne bom tukaj o tem zakaj dr?ava ne naredi ni?, ker me bo od togote infarkt. Prosim samo za nasvet, ?e obstaja kak?en Gizmo, ki pre?i??uje zrak.

 

Hvala.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prvo ko prvo, kateri vrag vam Trbovlj?anom je bil, da ste Barovi?a izbral za ?upana. ?zmeden? Ta tip je ena velika podkupljiva rit in ve se iz katerega hleva je in kdo je njegov mentor.

 

Imate naslednje leto pa? mo?nost vsaj to popravit.

 

Problem je da Lafarge je v Slovenijo pri?el z mislijo, da gre v banana republiko in da bo s podkupovanjem uredil vse vklju?no z okoljskim ministrstvom. In na na?o ?alost je imel prav. Ste pa Trbovlj?ani premalo organizirani saj ?e se dobro spomnim so Zagorjani uspeli s protestom v preteklosti zaustaviti delovanje cementarne in da je morala namestit neke filtre.

 

Ne vem zakaj niste slo?ni pa zberite denar, najemite odvetnike in dajte analizirat zrak. V EU so standardi jasno dolo?eni in ?e hodijo ?ez mejo bo sodi??e moralo zapreti fabriko oz. jih prisiliti, da bodo namestili bolj?e filtre.

 

?e tega ne boste naredili bo Lafarge ?e vedno uva?al odpadke od drugod in jih kuril na va?em "dvori??u". Za primerjavo probite doma zakurt eno gumo pa ?topite kolk hitr bo policija prletela s pla?ilnim nalogom.

 

Organizirite se saj ?e bo vsak re?eval samo svojo rit bo situacija samo ?e slab?a... ni fora v kurativi ampak v preventivi. Se pravi je treba prepre?it onesne?evanje in ne sanirat ?e nastalo ?kodo.

 

Sorry, ker sem OFF topic sam to sem ti moral povedat...

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prvo ko prvo, kateri vrag vam Trbovlj?anom je bil, da ste Barovi?a izbral za ?upana. ?zmeden? Ta tip je ena velika podkupljiva rit in ve se iz katerega hleva je in kdo je njegov mentor.

 

Imate naslednje leto pa? mo?nost vsaj to popravit.

 

Problem je da Lafarge je v Slovenijo pri?el z mislijo, da gre v banana republiko in da bo s podkupovanjem uredil vse vklju?no z okoljskim ministrstvom. In na na?o ?alost je imel prav. Ste pa Trbovlj?ani premalo organizirani saj ?e se dobro spomnim so Zagorjani uspeli s protestom v preteklosti zaustaviti delovanje cementarne in da je morala namestit neke filtre.

 

Ne vem zakaj niste slo?ni pa zberite denar, najemite odvetnike in dajte analizirat zrak. V EU so standardi jasno dolo?eni in ?e hodijo ?ez mejo bo sodi??e moralo zapreti fabriko oz. jih prisiliti, da bodo namestili bolj?e filtre.

 

?e tega ne boste naredili bo Lafarge ?e vedno uva?al odpadke od drugod in jih kuril na va?em "dvori??u". Za primerjavo probite doma zakurt eno gumo pa ?topite kolk hitr bo policija prletela s pla?ilnim nalogom.

 

Organizirite se saj ?e bo vsak re?eval samo svojo rit bo situacija samo ?e slab?a... ni fora v kurativi ampak v preventivi. Se pravi je treba prepre?it onesne?evanje in ne sanirat ?e nastalo ?kodo.

 

Sorry, ker sem OFF topic sam to sem ti moral povedat...

 

 

Boss hvala za tole. Sem ?isti Zagorjan in ne Trbovc. Zagorjana imeti za Trbovca je ?alitev, ker pa si neveden ne-zasavc ti to seveda oprostim :hohoho: No torej, Barović, ima? prav, je podkupljen z vseh koncev. Njegova podrtija je v letih odkar ?upanuje postala prava pala?a, na morju si je zgradil lepo hi?ico, verjetno ne z ubogo ?upansko pla?o. Morda ga pa Kos le za?ije, pustimo se presenetiti.

 

Referendum so nam o?itali, da nimamo kaj govorit ker gre za drugo ob?ino, ?al pa plini ne poznajo ob?inskih meja in tako smo spet popu?ili. Trbovci so pa "kao" tiho, ker jim je Lafarge kupil re?ilca, tu in tam postavil kak?en tobogan, pa ?e kaj bi se na?lo. Priznam, da na?a generacija okoli 30 let tega ne pena?a ve? in se konkretno buni. ?al pa Trbovcem prav ?efur Barović (se opro??am ampak ga videt ne morem) onemogo?a izraziti voljo in jim ne dopusti referenduma. Enkrat bo temu konec, samo vpra?anje je kdaj. ?alostno je, da ima ta kur*eva dr?ava miljon mehanizmov kako pojahati navadnega ?loveka, odpove pa ?e pri navadnem D.o.o. ju ki nima niti za pla?e zaposlenih (bil je en primer mizarja ki je se?igal iverko, pa mu niso mogli ni?) kaj ?ele korporacij, ki lahko podkupijo vse po vrsti. In to je prava sramota.

 

Imamo borca, ki se ga najde pod imenom dru?tvo EKO KROG in skupaj z okoli 100 somi?ljeniki bije boj z mlinom imenovanim Lafarge, kapo dol zanj. Reve? ?ivi tik nad dimnikom in kasira res vse.

 

Problem je ker je zakonodaja napisana tako, da mora LAFARGE periodi?no naro?iti meritve sam in jih posredovati ARSO. Logi?no je, da takrat ne bodo kurili, a ne? Barabe... Imajo celo nek online prikaz izpustov, kjer pa so skrbno skriti tisti najnevarnej?i.

 

SKratka, dokler se ne bo nekomu strgalo in ne bo naredil nekaj najhuj?ega, ne bo ni?.

 

Ravno v?eraj sem klical 112 in mi je operaterka povedala da jih v?asih kli?e tudi po 1.000 na dan, pa ni?. Si lahko mislite? ?e se nave?em na Mazdo, mi moramo pa voziti ookoli z DPF filtri, jeb**momater in pla?evati 30? za olje.

 

Mah lej ?koda da se razburjam.... itak je vse boj z mlini na veter....

 

Organizirati, se ja. Res. Le kdaj, me zanima. Sistem je nastavljen, da pride? ob petih iz slu?be zjeban kot pes in potem se naj grem aktivista? In to za stvari ki bi jih po defaultu morala urediti dr?ava in jo za to pla?ujemo? Kr?ena mi je osnovna pravica do zdravega okolja. Ampak ?e deloma se zasavcem za to jebe, kaj se ostali Sloveniji ne bi.

 

Ne bom ve?, ker res nima smisla.... pa ne zaradi tebe Boss, ampak ker enostavno ne pride? temu do dna.

 

Medtem pa ?e naprej narod dobiva raka na plju?ih, moji vrstniki in kolegi pa imajo vsi po vrsti te?ave z zanositvijo.

 

?e zadnji ocvirk: Zdravnik pulmolog, ki dela v Zasavju je javno rekel da je tisti, ki ima v Zasavju vrti?ek, samomorilec.

 

Moram ?e kaj re?t?

 

:bravo: Boss to :rispekt:

sicer pa najnovej?e klime imajo tud mo?nost pre?i??evanja zraka... :whatever:

 

 

Te fore, vgrajene v klime so en marketin?ki ku*ac in ni? drugega. Vem, k me je zanimal ionizator.

 

Tako da vpra?anje ostaja: ?istilna napravica, ki filtrira zrak, potem pa enkrat na periodo menja? tist (v Zasavju radioaktiven filter s skafandrom in idemo dalje)

 

Ve kdo kaj?

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.