Skoči na vsebino

Nakup nove mazde


funy

Priporočeno sporočilo

Pozdravleni

 

Z ?eno nameravava zamenjati mazdo za mazdo.No tukaj nastane problemm,ker imava tri zelo dobre pnudbe.Vendar so za razli?ne modele.Za mazdo 5,mazdo 6 in za cx 7.?ena pravi ,da naj bi kupila mazdo 5,jaz pa ne vem .

Ne morem se odlo?iti med mazdo 6 in cx 7 .

Sedaj imava mazdo 6 letnik 07 becinarja 20 TE plusline.

V oktobru pride ven 5 ica malo modrenizirana z dodatki,kot so ogrevani sede?i, krom dodatki v kabini,2 dodatna zvo?nika in pa zadnje lu?i od GTA mazde za isto ceno kot sedaj brez dodatkov.

Nova mazda 6 mi je zelo v?e? , tako pa tudi mazda cx7.

Zelo bi bil vesel kak?nega nasveta,mogo?e se bom potem la?e odlo?il.

 

Lep pozdrav in hvala ?e v naprej

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravleni

 

Z ?eno nameravava zamenjati mazdo za mazdo.No tukaj nastane problemm,ker imava tri zelo dobre pnudbe.Vendar so za razli?ne modele.Za mazdo 5,mazdo 6 in za cx 7.?ena pravi ,da naj bi kupila mazdo 5,jaz pa ne vem .

Ne morem se odlo?iti med mazdo 6 in cx 7 .

Sedaj imava mazdo 6 letnik 07 becinarja 20 TE plusline.

V oktobru pride ven 5 ica malo modrenizirana z dodatki,kot so ogrevani sede?i, krom dodatki v kabini,2 dodatna zvo?nika in pa zadnje lu?i od GTA mazde za isto ceno kot sedaj brez dodatkov.

Nova mazda 6 mi je zelo v?e? , tako pa tudi mazda cx7.

Zelo bi bil vesel kak?nega nasveta,mogo?e se bom potem la?e odlo?il.

 

Lep pozdrav in hvala ?e v naprej

 

Glede na to da so v igri trije dokaj razli?ni modeli, bi jaz izbral sredinsko varijanto, z vso opremo. Mislim da bi bla zlata sredina! :ne vem:

I'm not trying to impress you ... but I have a tractor.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hm tudi to sta si nekako precej razli?ni vozili! Predlagam testno vo?njo (vaju obeh v avtu in za volanom) omenjenih 5ke in 6ke, potem pa se bosta hitro odlo?ila kaj bi bilo bolje! :bravo:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa pazi izbiro motorja. Jaz dizla skoraj odsvetujem, ?eprav ga imam, in to zaradi vsega DPF sranja. Pa glej pri registraciji: razred zavarovanja je od 80 do 100 kW, naslednji je od 100 do 130 kW. Med obema pri 50% bonusa je nekako 150 do 200?|razlike.

 

?e ?e jemlje? bencinarja, je 2.0 108kW enaka registracija kot 2.5 z 130 kW al kolk jih ima, sej ne vem to?no.

 

Najve?ja mo?na neumnost za na? trg so pa sodobni dizli (Ford, Vw, Mazda, Citroen) ki imajo vsi po vrsti 103 kW in zaradi u?ivih 3 kW pla?uje? tisto glupo razliko 150 ?.

 

Potem primerjaj ?e obutev, saj je med 16 in 18 colami lahko tudi 400 ? razlike pri nakupu enega kompleta gum.

 

Upam, da se bo? dobro odlo?il.

 

Aja, pa da prehitim na?ega vrlega admina - ?e bo? kupil bencinarja razmisli o plinski instalaciji - meni se po?teno kolca po njej, ampak imam dizla in odpade.....cena goriva se ti prepolovi.

 

Pa sre?no pri nakupu.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Z ?eno sva pregledala forum in sva cx7 ?e kar izo?lila,glede porabe in registracije .

Samo sedaj se ne moreva odlo?iti med mazdo 5 in mazdo 6.

?ena bi na vsak na?in mazdo 5,pravi, da mazdo 6 smo ?e imeli.

 

Sem bil v podobni dilemi, ko sem iskal nadomestek za staro mazdo6 :) ... pa je prevagala odlocitev za novo mazdo6 :) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa pazi izbiro motorja. Jaz dizla skoraj odsvetujem, ?eprav ga imam, in to zaradi vsega DPF sranja. Pa glej pri registraciji: razred zavarovanja je od 80 do 100 kW, naslednji je od 100 do 130 kW. Med obema pri 50% bonusa je nekako 150 do 200?|razlike.

 

?e ?e jemlje? bencinarja, je 2.0 108kW enaka registracija kot 2.5 z 130 kW al kolk jih ima, sej ne vem to?no.

 

Najve?ja mo?na neumnost za na? trg so pa sodobni dizli (Ford, Vw, Mazda, Citroen) ki imajo vsi po vrsti 103 kW in zaradi u?ivih 3 kW pla?uje? tisto glupo razliko 150 ?.

 

Potem primerjaj ?e obutev, saj je med 16 in 18 colami lahko tudi 400 ? razlike pri nakupu enega kompleta gum.

 

Upam, da se bo? dobro odlo?il.

 

Aja, pa da prehitim na?ega vrlega admina - ?e bo? kupil bencinarja razmisli o plinski instalaciji - meni se po?teno kolca po njej, ampak imam dizla in odpade.....cena goriva se ti prepolovi.

 

Pa sre?no pri nakupu.

 

 

Sam kolikor jst vem ma nova mazda 6 ,17 col .

In ali pa?ejo na njo plati??a od stare 6 ke , 16 /55/205 gume .

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam kolikor jst vem ma nova mazda 6 ,17 col .

In ali pa?ejo na njo plati??a od stare 6 ke , 16 /55/205 gume .

 

Odvisno od opreme... pri visjih paketih (GT, GTA) so 18" ... in na novo sestico pasejo najmanj 16", ker so za 15" diski preveliki ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Odvisno od opreme... pri visjih paketih (GT, GTA) so 18" ... in na novo sestico pasejo najmanj 16", ker so za 15" diski preveliki ...

 

 

Midav bi kupila Mazdo 6 20i TE PLUS.

Zanima me ali pa?ejo dimenzije 205 /55/16 na ta novo 6 ko.

 

Ali pa Mazdo 5 20i TX PLUS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Midav bi kupila Mazdo 6 20i TE PLUS.

Zanima me ali pa?ejo dimenzije 205 /55/16 na ta novo 6 ko.

 

Ali pa Mazdo 5 20i TX PLUS.

 

 

Pri sestici je takole: Osnovni model ima dimenzijo 205/60 R16 ... Model TE ima dimenzijo 215/50 R17, od TE Plus dalje pa 225/45 R18...

 

Pri petki pa je takole: osnovna dimenzija (oprema CE) je 195/65 R15, od paketa opreme TX dalje je dimenzija 205/55 R16, GTA a ima dimenzijo 205/50 R17 ...

 

Torej ce pogledas, vidis, da na petico pasejo tocno te dimenzije, pri sestici pa bodo sicer sle gor, le malce nizji bo avto, pa stevec ne bo cisto pravilno kazal :) ... Pa se policist se lahko ob to spotakne, ce ni dimenzija vpisana... za slednje je pomoje zelo malo moznosti... ampak teoreticna moznost je :) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem na podobnem kot ti.

Pr?ou sem do takih zaklju?kov mazda cx7 se mi zdi ima najbolj?e lastnosti od 6 in 5ke.

Velik placa, vi?i sedi?, dobre vozne 4x4... bencinar pa plin notr pa je.

 

Pozdravleni

 

Z ?eno nameravava zamenjati mazdo za mazdo.No tukaj nastane problemm,ker imava tri zelo dobre pnudbe.Vendar so za razli?ne modele.Za mazdo 5,mazdo 6 in za cx 7.?ena pravi ,da naj bi kupila mazdo 5,jaz pa ne vem .

Ne morem se odlo?iti med mazdo 6 in cx 7 .

Sedaj imava mazdo 6 letnik 07 becinarja 20 TE plusline.

V oktobru pride ven 5 ica malo modrenizirana z dodatki,kot so ogrevani sede?i, krom dodatki v kabini,2 dodatna zvo?nika in pa zadnje lu?i od GTA mazde za isto ceno kot sedaj brez dodatkov.

Nova mazda 6 mi je zelo v?e? , tako pa tudi mazda cx7.

Zelo bi bil vesel kak?nega nasveta,mogo?e se bom potem la?e odlo?il.

 

Lep pozdrav in hvala ?e v naprej

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam kolikor jst vem ma nova mazda 6 ,17 col .

In ali pa?ejo na njo plati??a od stare 6 ke , 16 /55/205 gume .

 

 

Seveda ima 17. Ne vem ali pa?ejo gor 16 zaradi velikosti diskov....., ?e pa ?e, pa gotovo ne 205 55 16 ampak prej 215 55 16 al neka taka nora mera, ne da se mi katalogov gledat...

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Seveda ima 17. Ne vem ali pa?ejo gor 16 zaradi velikosti diskov....., ?e pa ?e, pa gotovo ne 205 55 16 ampak prej 215 55 16 al neka taka nora mera, ne da se mi katalogov gledat...

 

 

Nova sestica ima od 16" do 18", pdvosno od paketa opreme... Sem napisal ze prej :) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa pazi izbiro motorja. Jaz dizla skoraj odsvetujem, ?eprav ga imam, in to zaradi vsega DPF sranja. Pa glej pri registraciji: razred zavarovanja je od 80 do 100 kW, naslednji je od 100 do 130 kW. Med obema pri 50% bonusa je nekako 150 do 200?|razlike.

 

?e ?e jemlje? bencinarja, je 2.0 108kW enaka registracija kot 2.5 z 130 kW al kolk jih ima, sej ne vem to?no.

 

Najve?ja mo?na neumnost za na? trg so pa sodobni dizli (Ford, Vw, Mazda, Citroen) ki imajo vsi po vrsti 103 kW in zaradi u?ivih 3 kW pla?uje? tisto glupo razliko 150 ?.

 

Potem primerjaj ?e obutev, saj je med 16 in 18 colami lahko tudi 400 ? razlike pri nakupu enega kompleta gum.

 

Upam, da se bo? dobro odlo?il.

 

Aja, pa da prehitim na?ega vrlega admina - ?e bo? kupil bencinarja razmisli o plinski instalaciji - meni se po?teno kolca po njej, ampak imam dizla in odpade.....cena goriva se ti prepolovi.

 

Pa sre?no pri nakupu.

 

NAVIJAM ZA 6KO! Absolutno!Mislim da nima? kaj sfalit! (sicer pa ... ?enske nimajo pojma!) :P

I'm not trying to impress you ... but I have a tractor.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem na podobnem kot ti.

Pr?ou sem do takih zaklju?kov mazda cx7 se mi zdi ima najbolj?e lastnosti od 6 in 5ke.

Velik placa, vi?i sedi?, dobre vozne 4x4... bencinar pa plin notr pa je.

 

...ne vem,kje so to pobrali vsi,da ?e vi?je sedi? in je vi?ji strop,da je to bolj prostorno in bolj?e.

Zame so to odlike in lastnosti avtobusov. :P

V avtu mora? lepo nizko sedet in imet ?porten ob?utek.Zato ti pride v po?tev-6-ka. ;)

 

v to pa jaz nisem tak prepri?an, saj majo ?enske bolj?i ?ut za estetiko, kot mo?ki, ki pa smo na tehni?nem in prakti?nem podro?ju bolj doma.

 

no kak?na ?e zna izbrati lep avto.Spet druge imajo svojo teorijo lepote. :P

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vi?ina avta ti pomaga pri preglednosti in v prometu ker si vi?ji kot ostali in lahko vidi? kaj se dogaja pred teboj vsaj enih par avtov naprej. Situacijo predvidi? dosti prej kot v nizkem avtu.

Majo pa svoje slabosti, kot je manj?a stabilnost, ve?ji zra?ni upor, pa bo?ni veter tudi bolj za?utu? kot v nizkem avtu.

 

Alex@ kak?na ?e zna izbrati lep avto.Spet druge imajo svojo teorijo lepote.

Najino Mazdo je moja vidla, ?eprav sem jaz bil prepri?an v nemce.

Ko pa sem jo sprobal, seveda po dolgem prepri?evanju in po mojem- no naj ti bo, ampak ne misli si kaj preve? okoli tega-, sem pa reko mela jo bova :ouje:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vi?ina avta ti pomaga pri preglednosti in v prometu ker si vi?ji kot ostali in lahko vidi? kaj se dogaja pred teboj vsaj enih par avtov naprej. Situacijo predvidi? dosti prej kot v nizkem avtu.

Majo pa svoje slabosti, kot je manj?a stabilnost, ve?ji zra?ni upor, pa bo?ni veter tudi bolj za?utu? kot v nizkem avtu.

 

Alex@ kak?na ?e zna izbrati lep avto.Spet druge imajo svojo teorijo lepote.

Najino Mazdo je moja vidla, ?eprav sem jaz bil prepri?an v nemce.

Ko pa sem jo sprobal, seveda po dolgem prepri?evanju in po mojem- no naj ti bo, ampak ne misli si kaj preve? okoli tega-, sem pa reko mela jo bova :ouje:

 

Par avtov naprej vidi? tudi,?e ima? pravilno razdaljo.Jaz ?e vedno pravim,da si v visoko sede?ih avtih kot na klopci v parku. :P

Slabosti pa je itak kot si sam napisal en kup.

 

Tudi midva sva slo?no izbrala M6-je lep avto,?porten,lepo, anzi super se vozi?,se (?e kar)malo kvari,malo pije

in bo ve?no lep avto. :D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Alex - nisem zihr da ?e ima? dovolj velko razdaljo (na ravni cesti, brez hrib?kov) vidi? preko sprednjih vozil. Govorim npr. na prakti?nem primeru moje nekdane MX5, iz katere po nobeni teoriji ne vidi? ?ez prav nikogar, ni ?ans! <_<:P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Alex - nisem zihr da ?e ima? dovolj velko razdaljo (na ravni cesti, brez hrib?kov) vidi? preko sprednjih vozil. Govorim npr. na prakti?nem primeru moje nekdane MX5, iz katere po nobeni teoriji ne vidi? ?ez prav nikogar, ni ?ans! <_<:P

 

?e ima? dovolj nizko vozilo,vidi? pod vozili naprej. :P:D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ima? dovolj nizko vozilo,vidi? pod vozili naprej. :P:D

 

Pa pri cestnini se lahko zastonj pod rampo pele? ampak to zdaj ni ve? aktualno.

 

...ne vem,kje so to pobrali vsi,da ?e vi?je sedi? in je vi?ji strop,da je to bolj prostorno in bolj?e.

Zame so to odlike in lastnosti avtobusov. :P

V avtu mora? lepo nizko sedet in imet ?porten ob?utek.Zato ti pride v po?tev-6-ka. ;)

no kak?na ?e zna izbrati lep avto.Spet druge imajo svojo teorijo lepote. :P

 

Autobusi so zelo udobni. :cheers:

Meni je precej bolj?e, ker se ti ni treba usest na tla, pa ni ti treba ustajat k iz postle, v?asih me mal kri? jebe, ?e naredim veliko km, pa tut manj si utrujen...

 

Cx7 se pelje vsaj tako dobro, kot marsikateri normalen nizek avto.

Se mi zdi, da ima najbolj?e od obeh svetov, ?e cena in stro?ki vzdr?evanja se skoraj ne razlikujejo od primerljivega nizkega avtomobila.

 

Normalen SUV ma sicer res super razgled, kar ti zlo prav pride v mestu in za prehitevat, ampak, ?eprav se pri hitrosti zni?a etc. se v ovinek pelje ve? ali manj kot tovornjak, vklju?no s cayenom, ki ma ve? al manj isto podvozje kot touareg.

 

Jaz ga prtisnem :ouje: enkrat na vsake kvatre in za tiste parkrat se ne spla?a omlete kupovat. Ko sem pri zadnjem servisu presedlou u nadomestnga audija s line sem pri prvem semaforju odpru vrata in preveril ?e ne sedim slu?ajno ni?je od ceste :ninja: .

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.