Skoči na vsebino

M6 NE V?GE


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni, nov uporabnik foruma, lastnik M6 CD136 pa nekje dobrega pol leta. avto je 2004 z malenkost ?ez 200k kilometri. sedaj pa se je pojavil problem. ko je temp okolice pod 3 stopinje avto ne v?ge. avto sicer "prime", ampak motor klokota, pojavi se lu?ka napaka motorja in potem ugasne. to se lahko pojavi dvakrat do trikrat, ?etrti? pa normalno v?ge in avto se normalno pelje. sedaj ko ja pa pod 0 pa tud v ?etrto ne v?ge ve?.

ali ima kdo kak?no idejo kaj bi lahko bilo.

z mehanikom sva preverila (z ra?unalnikom) vse mo?ne senzorje pa vse ka?e ok.

za kar?nokoli info se priporo?am.

 

hvala.

 

:rispekt:

 

p.s. naftni filter je nov, nafta pride v motor.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Grelne svecke?

 

Ja grelne sve?ke bi lohk ble.... drga? pa nevem no a so mehaniki dons nesposobni al kaj, ?e je mehanik bi pa ?e lohk vedu kaj bi lohk blo, nemore bit use ok. ?e avto ne v?ge! :whatever:

?e me pa kaj razkuri me pa to ko avto ne gre kot bi moral, pride? k mehaniku ga priklopi na comp. in re?e ja tule ne vidim da bi blo kaj narobe...lohk gre? , je vse uredu....mislim! :angry2:

Bo?tjan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poskusi nekaj na temo filtra goriva. Mogo?e je v njem kaj vode, ki na -temp. zmrzne in zmanja? pretok.

 

Obstaja mo?nost odpovedi IMV ventila, ki zagotavlja pritisk 3 bar v nizkotla?nem delu gorivnega sistema.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni, nov uporabnik foruma, lastnik M6 CD136 pa nekje dobrega pol leta. avto je 2004 z malenkost ?ez 200k kilometri. sedaj pa se je pojavil problem. ko je temp okolice pod 3 stopinje avto ne v?ge. avto sicer "prime", ampak motor klokota, pojavi se lu?ka napaka motorja in potem ugasne. to se lahko pojavi dvakrat do trikrat, ?etrti? pa normalno v?ge in avto se normalno pelje. sedaj ko ja pa pod 0 pa tud v ?etrto ne v?ge ve?.

ali ima kdo kak?no idejo kaj bi lahko bilo.

z mehanikom sva preverila (z ra?unalnikom) vse mo?ne senzorje pa vse ka?e ok.

za kar?nokoli info se priporo?am.

 

hvala.

 

:rispekt:

 

p.s. naftni filter je nov, nafta pride v motor.

 

jermen in spnar - drugi primer danes?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kdaj je bil jermen na temule dizlu menjan s ?ponarjem ali brez?

 

Pa ?e to, ne ga verglat, ker ?e je res jermen je timing popolnoma out....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kdaj je bil jermen na temule dizlu menjan s ?ponarjem ali brez?

 

Pa ?e to, ne ga verglat, ker ?e je res jermen je timing popolnoma out....

 

Mislim, da je to precej nepovezano, moj primer je na 3 leta stari M6 CD120 s samo 24.000 km!

 

Ma pa menda fazni senzor ta motor.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jermen in faze preverjene, je ok, avto ko v?ge laufa ?ist normalno in normalno vle?e tko ko mora... ;)

 

aichi a ima? ti podobne te?ave na cd120 ??? ?zmeden?

 

Ne, men je jermen presko?o. Ni? narobe z avtom druga?e, v?eraj prepeljal 150 km, ugasno, zutr sem se vsedo v avto (blo je -3, sem preveril na termometru lih zarad kake nafte), zaverglam in ?ao, konec zgodbe.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jermen in faze preverjene, je ok, avto ko v?ge laufa ?ist normalno in normalno vle?e tko ko mora... ;)

 

aichi a ima? ti podobne te?ave na cd120 ??? ?zmeden?

 

Pol nima bit kej ve?jiga ampak je treba sam senzorje preverit in verjetno ti serje kak?en za temperaturo, ki po?lje napa?en signal pa misli cpu, da v?iga vro? motor namesto mrzlega in mu dodelli revno me?anico (velik hladnega zraka in mal goriva) namesto, da bi bila bogata me?anica dokler se motor ne za?ne greti. Zato ti problem ratuje ve?ji bolj ko je mrzlo, saj bolj ko je hladno bogatej?a me?anica mora bit, da motor sploh v?ge.

 

Dej tole na tester, da se preveri senzorje, ?eprav se zna zgodit, da tudi tester ne bo na?el napake saj senzor po?lje informacijo, ki je v skladu z mo?no vrednostjo, ?al pa stanje ni pravo za po?iljanje takega podatka.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

stvar je slede?a....

avto v?ge iz prve, zunaj -9. problem je edino ker ?e kr ne vemo kaj je bilo narobe. mehanik mi je pregledal vse el. spoje konekorje jih vse osve?il s kontakt sprejem in zadeva ?pila....vpra?anje je samo kak dolg...zaenkrat je to to...

hvala vsem za pomo? in mnenja...

 

upam da je bil sam slab kontakt...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Če pogledaš na letni ravni, ja. Drugače je pa cestnina za vozila od 1350 - 1800 cc 90eur, 1800 - 2500 pa 150 eur. Mlinčki do 1350 so pa 60eur.  Njegov plan da si zniža cestnino in pol s to razliko registrira motor je ok, čeprov jest zaradi tega ne bi glih avta menjov, ampak, vsak dela kar sam hoče.
    • Od kje pa ti računica da boš kaj prišparal? Če ciljaš na cestnino so to zanemarljive vsote.
    • Počasi študiram da menjam svojo M3 za nekaj cenejšega pri registraciji, da bi na ta račun registriral še motor. Torej avto manj kot 2.0 in seveda turbina, ker drugače ne bom nikamor prišel. Kakšen avto priporočate? Vem da je precej široko zastavljeno vprašanje, ampak recimo nekaj podobnega Mazdi 3 ali 6, limuzina ali karavan, 20.000 € - plus minus kakega jurja ali 5. In da je približno tako zadovoljiv glede vzdrževanje kot M3. Predvsem te turbine, sklopke, dizl zadeve, menjalniki...   Vizualno so mi všeč Audi A3, A4, tudi A6, Mercedes CLA, C razred, Škoda Octavia, Jaguar XE, XF, Honda Civic novejša, Volvo V40, V60, Peugeot 508 in 408 (malenkost več €). Ampak ne poznam avtov, njihovih hib in napak itd.  Letnik bi vseeno raje od 2017 dalje, na starejšega od mojega ne bi šel. Bencin, dizl, hibrid - vseeno.   Bolj me zanima z vidika neproblematičnosti vzdrževanja, kot pa zunanjega izgleda - to bom že nekaj našel, saj novejši avti so dokaj lepi na oči.
    • Ok, se pravi olje ne bi smelo biti težava, če je pravo in količinsko zadostno. Naredi učenje menjalnika, da vidiš če bo kaj boljše.    
    • Kakšni časi so prišli...   Edino ženskam z majhnimi joški verjamem, da so na pošten način dobile službo...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.