Skoči na vsebino

Avto se ugasne


Priporočeno sporočilo

Evo, pa tudi jaz pisem krstni post, zal v tej temi.

 

Peljem se po naselju, klasicno zaviranje s prestavami pred semaforjem. Pritisnem sklopko in avto se ugasne, servo jasno crkne, in moram ga nazaj prizgat. To se ne dogaja pred vsakim semaforjem ali ustavljanjem. Do sedaj se je v 20km voznji to zgodilo vedno samo enkrat, skupno pa ze tretjic, zato upraviceno sumim, da je z avtom nekaj narobe.

Ko ugasne, ga normalno prizgem, brez problemov.

 

Malo zgodovine, Mazda6 CD136, 2005 letnik, 85000km, pred dvemi dnevi menjan akumulator (varta 95ah), malo vec kot teden nazaj menjan vztrajnik. Motor naj bi bil delno menjan, saj naj bi se v prostem teku slisal nek cuden zvok (na predlog prejsnjega lastnika), zato so ga na Mazdi 'slekli' in zamenjali vse vitalne dele.

 

Preden se obrnem na Mazdo, vas prosim za mnenja.

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

O?itno je nekaj narobe z nastavitvijo injektorjev saj pri zaviranju z motorjem ra?unalnik prekine dotok goriva in ko bi moral ponovno sprostiti to naredi prepozno in motor crkne. zato ko ga za?ene? ponovno lepo v?ge brez te?av.

 

Mo?no pa da je te?ava tudi na visokotla?nem ventilu.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss in ostali, tukaj pa je oziroma crkava ta famozni scv ventil na visokotla?ni ?rpalki.

NI drugega kot zamenjat. <_<

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss in ostali, tukaj pa je oziroma crkava ta famozni scv ventil na visokotla?ni ?rpalki.

NI drugega kot zamenjat. <_<

 

 

 

Meni se je zgodilo to enkrat-v ?kofji Loki pred prehodom za pe??e pred avtobusno-druga?e pa laufa avto brez problema. Sej si vidu. A je ?e kak?en drug znak, da crkuje ta ventil?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni se je zgodilo to enkrat-v ?kofji Loki pred prehodom za pe??e pred avtobusno-druga?e pa laufa avto brez problema. Sej si vidu. A je ?e kak?en drug znak, da crkuje ta ventil?

 

?e se to zdohi 1-2x na leto pol je lahko samo kaka smet v tem ventilu, tud tak primer imam doma. :blush:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ali niso znaki cukanje in te fore, ?e crkne ta ventil? Pomoje se nebi blo dobro prenaglit. ?e avto crkne samo pri ustavljanju, druga?e pa dela normalno pol nevem ?e bi bilo lahko kaj narobe z tem ventilom? :ne vem:

Lahko bi bili tudi injektorji? :ne vem:

Pa ?e hudi?evo te?ko je dobit ta ventil, stane pa okrog 200? odvisno od ponudnika.

Bo?tjan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Update: Avto eno uro stoji na parkiriscu in ker snezi ko da je sodni dan, ga zalaufam preden grem pucat. In laufa avto cca 5 minut, nakar crkne. Od tega trenutka avta ne morem vec prizgat brez gasa (takoj ko ga prizgem, je treba obrate drzat nad 1000, ce ne enostavno crkne, cez cca minuto se umiri), v prostem teku na semaforju obrati skocijo za sekundo pod tisto crtico, kjer normalno ponavadi kaze kazalec

 

Pa se ta sneg, pocasi dobivam popi*ditis. :aaaaa: :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Update: Avto eno uro stoji na parkiriscu in ker snezi ko da je sodni dan, ga zalaufam preden grem pucat. In laufa avto cca 5 minut, nakar crkne. Od tega trenutka avta ne morem vec prizgat brez gasa (takoj ko ga prizgem, je treba obrate drzat nad 1000, ce ne enostavno crkne, cez cca minuto se umiri), v prostem teku na semaforju obrati skocijo za sekundo pod tisto crtico, kjer normalno ponavadi kaze kazalec

 

Pa se ta sneg, pocasi dobivam popi*ditis. :aaaaa: :ne vem:

 

Ja mo?no da je ta ventil sam jas bi se prej dobro prepri?al ?e je to to ali ni da se ne menja kar nekaj pol se pa ugotovi da sploh ni to to in so sami stro?ki... :unsure:

?e bo? rabil ta ventil vpra?aj tule: http://www.informacija.net/servis-dts-korenjak

Je rekel da ga bo dobil po novem letu, stane pa 210?.... to vem ker sem ga jas rabil.... no ja pol sem ugotovil da sploh ni crknil ta ventil... :lol::D

Bo?tjan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Update: Avto eno uro stoji na parkiriscu in ker snezi ko da je sodni dan, ga zalaufam preden grem pucat. In laufa avto cca 5 minut, nakar crkne. Od tega trenutka avta ne morem vec prizgat brez gasa (takoj ko ga prizgem, je treba obrate drzat nad 1000, ce ne enostavno crkne, cez cca minuto se umiri), v prostem teku na semaforju obrati skocijo za sekundo pod tisto crtico, kjer normalno ponavadi kaze kazalec

 

Pa se ta sneg, pocasi dobivam popi*ditis. :aaaaa: :ne vem:

 

Lejte za vse brihte ?e se to dogaja je ta ventil, ima namre? funkcijo samo v prostem teku, med vo?njo ga lahko vzamete ven pa vseeno normalno peljal.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Update: Avto eno uro stoji na parkiriscu in ker snezi ko da je sodni dan, ga zalaufam preden grem pucat. In laufa avto cca 5 minut, nakar crkne. Od tega trenutka avta ne morem vec prizgat brez gasa (takoj ko ga prizgem, je treba obrate drzat nad 1000, ce ne enostavno crkne, cez cca minuto se umiri), v prostem teku na semaforju obrati skocijo za sekundo pod tisto crtico, kjer normalno ponavadi kaze kazalec

 

Pa se ta sneg, pocasi dobivam popi*ditis. :aaaaa: :ne vem:

 

Nabavi si aditiv in bi moglo bit dobro en ?as, vsaj dokler si ne nabavi? ventila. Jaz sem tak pregural eno zimo. Poleti se mi to ni dogajalo.

Sem pa aditiv dodajal na 4-5 tankov( en aditiv je 6-7?).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se ena stvar s tem v zvezi. Namrec, zdajle mi ze 3 dni avto dela brez problema. Nobenega nizanja obratov, brez crkovanja, v prostem teku dela normalno, pa delam cca 200-300 km na dan, in bi, ce bi ga kaj sral sigurno opazil.

 

Je mozno, da je to samo zatisje pred nevihto, ali bi lahko dejansko problem lahko bil prej kje drugje?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e mal off topic: Sam kaj je to s temi dizlcami zadnje cajte. Kolega ima Ford Mondeo, 2001 ?e novej?i model, itak dizl powah. In se mu je pri?igala kontrlolna lu?ka za sve?ke, avto zgubljal na mo?i in nikamor ?el, obrati dol padal, nakar se ga je ugasnilo in potem je delal normalno. Sem ?ekiral malo po netu glede teh problemov in nekaterim se je potem pojavilo ?e uga?anje avta. No in na koncu je ?el senzor v pedalu za gas, kateri je sporo?al motorju napa?ne podatke in motor ni laufal kot je potrebno, verjetno tudi kaj z dovodom goriva v motor, ne vem mogo?e elektornski gas in je zato ta senzor tam??? :hohoho: ?e dobr da ma bencinc zajlo :) ...v glavnem, v?eri je porihtal, stro?ek 190 eur z delom, pa celotno stopalko ti zamenjajo ker je senzor zalit z gasom.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nove mazde,bencinarji NIMAJO ve? zajle za gas, mater jim ... :angry2:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nove mazde,bencinarji NIMAJO ve? zajle za gas, mater jim ... :angry2:

 

Kako pa imajo pol? Nek senzor? Al potenciometer?

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako pa imajo pol? Nek senzor? Al potenciometer?

 

Elektrika odpira loputo za gas, tako kot imajo navorniki. Jebenti zato so tolk ?parovni kes i vedno dajo ravno tolk gasa kot je ?e ekonomi?no in ne do podna kot mi zajlarji. :angry2:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, pa tudi jaz pisem krstni post, zal v tej temi.

 

Peljem se po naselju, klasicno zaviranje s prestavami pred semaforjem. Pritisnem sklopko in avto se ugasne, servo jasno crkne, in moram ga nazaj prizgat. To se ne dogaja pred vsakim semaforjem ali ustavljanjem. Do sedaj se je v 20km voznji to zgodilo vedno samo enkrat, skupno pa ze tretjic, zato upraviceno sumim, da je z avtom nekaj narobe.

Ko ugasne, ga normalno prizgem, brez problemov.

 

Malo zgodovine, Mazda6 CD136, 2005 letnik, 85000km, pred dvemi dnevi menjan akumulator (varta 95ah), malo vec kot teden nazaj menjan vztrajnik. Motor naj bi bil delno menjan, saj naj bi se v prostem teku slisal nek cuden zvok (na predlog prejsnjega lastnika), zato so ga na Mazdi 'slekli' in zamenjali vse vitalne dele.

 

Preden se obrnem na Mazdo, vas prosim za mnenja.

 

Lp

 

Pelji na servis, tam ga priklopijo na tester in bodo takoj videli, ali je problem v ventilu na visokotla?ni ?rpalki. Sem imel sam podobne te?ave, med vo?njo mi je avto nekajkrat ugasnil, vedno takrat, ko sem povsem imel odvzet plin (izvoz z AC, enkrat po klancu navzdol na Rebernicah). Menjat je bilo potrebno omenjeni ventil. K sre?i je tako, da se da dobit zgolj ventil in ni potrebno menjati celotne ?rpalke. Jaz sem stvari urejal pri M. Majesu na Gami BTC. Pred dvema letoma je bila cena cca. 150 EUR, ?e se prav spomnim.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Elektrika odpira loputo za gas, tako kot imajo navorniki. Jebenti zato so tolk ?parovni kes i vedno dajo ravno tolk gasa kot je ?e ekonomi?no in ne do podna kot mi zajlarji. :angry2:

 

a zato una bencinarka 2.0 ni nikamor ?la :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a zato una bencinarka 2.0 ni nikamor ?la :ne vem:

 

Hja pomoje da bo to ja, ker tudi sam sem opazil "neodzivnost" ko sem bil na testni vo?nji.

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a zato una bencinarka 2.0 ni nikamor ?la :ne vem:

 

Itaq to je tud poleg zamujanja gasa. Bi mogl probat mojo in suacajdal-ovo, moja ma zajlo njegova pa elektriko.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Tudi v dežju je fajn pohajat in nič jamrat😁 V trenutku sem bil stuširan.
    • Norveške mi raje ne omenjat, ker kolk hipokrizije kot je pri njih je verjetno da skoraj ni nikjer. Da so si naredili vse to je bila zgolj zasluga v ogromni prodaji nafte in plina. Potem so tolk subvencioniral EV-je ravno iz prodaje fosilnih goriv, da so si jih vsi kupili "na zalogo" in tko mal za zajebavat naokol. Za resno pa se še vedno vozijo v ICE avtomobilih, sploh pozimi jim skoraj ne pade na pamet, da bi EV-ja uporabljal.   Zato pa pridemo do tega fenomena, da poraba goriv ne pade. Ne pade zato ker lažejo vsem v fris vključno samim sebi.   Zgodba je verjetno podobna povsod, ker ne glede, da je procent EV-jev še majhen bi se moralo poznati pri zmanjšanju porabe nafte. Pa se? Kje so študije, da gre to res v pravo smer? Vemo da samo izdelava EV-ja potrebuje toliko nafte, da so pri Volvotu naračunal, da je za cca 90.000km vožnje ICE-ja.
    • Golob je kriv... aja sej to ni pr nas. Mah sej je vseeno pod pernatim Taubijem, sem slišal, da mamo najdražji bencin. Tko pravijo tud na forumih in TikToku.
    • Dražji kot pri nas. 202 RDS, to google pravi 1.72€.   2 leti nazaj sem poleti v Italiji (Elba in Firenze) tankal po 2.1€. V Grčiji pa lani poleti poleti okoli 1.8€.   Imam kr srečo s ceno.
    • Sigurno je pa poceni🤣, bil v IT in sem bil primoran tankat na AC, imajo kar drag bencin (2.30 mislim da...oz.tak nekje).....je pa res da imajo pa večino ostalih zadev bistveno cenejših kot mi....v bistvu je severni del IT krepko pred nami....ne samo cene, tudi ponudba, odnos gostincev, cene v gostilnah, trgovinah (da o raznovrstnosti v neki navadni trgovini supermarketu ne govorim, dvomim da ima kaka aleja v lj na 10x vecji povrsini tako ponudbo)....se vidi da se italijancki znajo it biznis😉🤣
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.