Skoči na vsebino

V 6?


STAJERC

Priporočeno sporočilo

Berem va?e poste pa zmer bolj opa?am, da vas je vedno ve? navdu?enih na 6 valjnimi motorji!

 

To je vse ok, sam pol mi pa ni jasno zakaj imate tak nizke porabe goriva? :whatever: ?e se vozite po?asi, potem V6 ne potrebujete in je ?e sam za "imi?" in vam hkrati predstavlja ve?ji sto?ek vzdr?evanja!

 

Tud jaz sem navdu?en nad V6 motorji, da ne bo pomote, sam me impresionira njihova zmogljivost, ne pa ?e samo to da je v6!

 

Moj namen ni nikogar u?alit, me pa zanima zakaj potem V6, ?e ga ne rabite?

 

LP!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Cau

 

Glej tudi sam sem imel 2 avta s 6 valji in za en kratek ?as tudi 8 cilindra?a.....je pa tako da ni nujno da ga ma? samo zato da ga bo? pritiskal in gnal.....V6 motorji so dosti bolj vzdr?ljivi.....vo?nja z njimi je dosti bolj dinami?na in nasploh zanimiva....in zakaj tako nizka poraba?? Predvsem gre zato, da 6 cilindra?a ne rabi? priganjat nonstop da se nekam premakne , ampak ga samo "bo?a?" po gasu....za kar recimo nek bolj "?voh" avto tega ne more? po?et.....

 

 

Mislim da sem ti dovolj nazorno povedal zakaj tako navdu?enje na 6+ cilindra?i.....

 

 

LP daVid

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

David ti je vse povedal. Povrh tega pa si lahko bolj len pri prestavljanju in ti ni treba za vsako malenkost prestavljat ni?je, ampak se lahko z manj obrati pelje?(takoj manj?a poraba) in potem mirne du?e pritisne? gas in to je to.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

saj se ne gre za to, ?e rabi? V6 ali ne, nekaterim je v?e? vo?nja z 4valjniki, meni pa z 6takom. jaz se z mojo MX-o vozim pom estu v 5 prestavi in na avtocesti v 5 pri kon?ni hitrosti, tudi to je ?ar... gre se za na?in in u?itek vo?nje, kar seveda ne pomeni da ga ne ti??im vmes, ampak do 130 sploh ni potrebe pri priganjanju...

mah.. mora? probat enkrat, pa bo? razumel :)

 

 

?e pa se tebi zdi porabaj 9 do 12 litrov nizka :) pa tud ql

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Tako kot ?e napisano, mora? probat. Vozi? ga lahko kot dizla. ?e bol, od 1000/min normalno vle?e in potem zmeraj bolj in bolj in - ne rabi? radia, ima? simfonijo V6!

Lahko se dinami?no vozi? s porabo med 8-9 litri, samo kaj, ko kli?e po priganjanju.

Po pravici povedano - mx3 brez V6 bi takoj prodal. Sicer pa o mx3 1.8 V6 vse pozitivno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.