Skoči na vsebino

Mazda Tribute


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni,

 

Imam avtomobil Mazdo Tribute na katerem se je pojavil ropotajo? in mote? zvok. Ko je avtomobil na mestu dela normalno, med samo vo?njo pa se pojavi ropotajo? zvok, ki je ?e bolj sli?en pri manj?i hitrosti. Na mazdinem servisu so pri?li do zaklju?ka, da je potrebna menjava le?ajev v menjalniku. Zanima me ?e se je kdo ?e sre?al z podobno te?avo, zanimalo bi me tudi mnenje ostalih lastnikov Tributov. Pred samim posegom v menjalnik bom poskusil zamenjati ?e olje v menjalniku, kar najverjetneje ne bo re?ilo problema. Ob tej prilo?nosti pa bi vas prosil tudi za priporo?ilo kak?nega mehanika, ki se ukvarja z obnovo menjalnikov?

 

Don verjetno imava podoben primer, o obnovi menjalnika niste razmi?ljali?

 

Hvala za odgovore

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa si siguren da ni problem v kakem kardanu ali pa diferencijalu ?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa si siguren da ni problem v kakem kardanu ali pa diferencijalu ?

 

Najverjetneje bi mi treslo volan oz cel avto ?e bi bila okvara na diferencijalu oz. kardanu? Tako kot sem ?e prej omenil pa mi volana ne trese ampak se sli?i le mote? ropotajo? zvok, ki je ?e bolj opazen pri manj?i hitrosti.

 

Don zanima me ?e tvoja izku?nja in zaklju?ek da potrebuje? nov menjalnik???

 

Hvala za odgovore

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najverjetneje bi mi treslo volan oz cel avto ?e bi bila okvara na diferencijalu oz. kardanu? Tako kot sem ?e prej omenil pa mi volana ne trese ampak se sli?i le mote? ropotajo? zvok, ki je ?e bolj opazen pri manj?i hitrosti.

 

Don zanima me ?e tvoja izku?nja in zaklju?ek da potrebuje? nov menjalnik???

 

Hvala za odgovore

 

Lp

 

Ni nujno.

Ker ?e je recimo zadnje desno kolo slabo centrirano potem tudi trese volan pa ni ni? vezano na volan.

Je pa seveda mo?na tudi obratna varijanta.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dejstvo je da je potrebno najti strokovnjaka na tem podro?ju, ki bo stvar ocenil in mi posku?al pomagati naprej, po brskanju po spletu pa sem na?el zelo malo ljudi ki se ukvarjajo z popravili ro?nih menjalnikov. Danes sem kontaktiral gospoda Smrkolj Matja?a, ki je specializiran za popravilo japonskih vozil in obnovo menjalnikov, tako da se mi zdi da je on trenutno pravi naslov za moj problem.

 

Tudi on je kot mo?ne vzroke omenil zobnike, le?aje, diferencijal...., skratka zaradi gu?ve, ki jo ima bom pri?el na vrsto prihodnji teden.

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.