Skoči na vsebino

Te?ave s porabo 323P


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni!

Imam mazdico 323P 1.3l 16v, letnik 97. ?ez zimo sem imel obupno porabo (8l-9l) pripisoval sem jo ni?jim temperaturam, zimskim gumam in vo?nji z mrzlim motorjem.

 

potem pa je pri?la pomlad in sedaj poletje, gume sem menjal za letne (fulda ecocontrol), poraba pa se je zni?ala na kak?nih slabih 8, kar se mi zdi preve?, ker sem imel jeseni z slabimi eskimo S3 porabo pod 7l, vozim pa stalno pribli?no enako.

 

jeseni je tudi padel na tehni?nemu, zaradi prevelikih izpustov pri pove?anih obratih, mehanik je rekel da bo treba menjati katalizator.

 

-je zani? celoten katalizator, povem lahko ?e da mi pije kar preve? olja, enkrat ko sem v snegu zakopal in malo navil obrate ga je kar metalo skozi auspuh, -ali olje uni?i katalizator (da ga nebom menjal in bo ?ez leto spet zani?)?

-ali je zani? lamdba sonda in bi lahko z zamenjavo le te, precej pridobil pri porabi.

 

?ekdo ve kaj, kar bi bilo primerno za plitvo denarnico in primerno za "sam svoj mojster", vsak komentar je dobrodo?el. :)

 

Pa da nebo kdo ?udno gledal, post sem dal tudi na avtomobilizem.net :)

BRUUM-BRUUM

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

OK veliko porabo gre lahko pripisati lambdi sondi. Je pa glede porabe povezanih velik dejavnikov!

Kabli ,sve?ke,benc.filter,ka?ne vakum cevke ipd. vse to mora bit kolikor toliko ok :) pa seveda tvoja noga.

Druga?e pa metanje olja skozi avspuh WTF kok pa ti to pije olja???(ponavadi kaplja kondenz pome?an z oljem ?istega)

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no dorb, ni ravno kapljal, ampak ko sem malo dvignil obrate, recimo tam na 4500 alim ve?, je po parih minutah (ko sem hotel avto iz snega dobit), je bil zadaj sneg kar malo ?rn, kot ?e bi ga malenkost s ?rnim sprejem po?prical. olja mi pa gre kak?en liter na ene 1500-2000km

 

ker pa je bil avto jeseni na servisu, so bili menjani, filter bencina, sve?ke in kabli.

 

a mi zna? razlo?iti kj bi se dalo do lambda sonde pridt, da pomerim napetost ki jo da (?e odstopa od normalnih)

BRUUM-BRUUM

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ok poraba olja je nenormalna zato preveri kaj je z motorjem!

Lambdo sondo pa odklopi in bo? videl ?e je kaj druga?e.

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

se prav, da je varianta, da tut mene lambda jebe, sm menju sve?ke, ampak poraba je ?e zmer ista, dober, pri pre?njih 2 tankih se je spet rahlo zni?ala, pri zadnjem se pa zavedam, da je ve?ja zato, ker je bla vo?nja na krepko vi?jih obratih (?ez ovinke ?ez Marijo Reko proti Podmeji in nazaj), kot ponavadi na normalni vo?nji.

 

http://www.poraba.com/usage_view.php?carid=8254

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tvoja poraba je ve? kot vredu za 1.3 motor....Mazda 3 1.6 se tezko pribliza tej porabi...?al se ?ival matra in tudi pije

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tvoja poraba je ve? kot vredu za 1.3 motor....Mazda 3 1.6 se tezko pribliza tej porabi...?al se ?ival matra in tudi pije

 

moja je ?e pa vedn okrog 9-10.3 kar ziher ni normalno za 1.5 :glare:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a slu?ajno kdo ve kako priti do katalizatorja? zelo pribli?no vem kako stvar izgleda, v ?ivo pa nisem bil nikoli pod mojim avtomobilom

 

Avto na dvigalo ali kanal,in potem 1.lonez za izpu?nim kolektorjem je katalizator.

Ti svetujem da se zapelje? do kerega izpu?nega servisa in tam pove? morebitne te?ave z izpuhom ;)

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.