Skoči na vsebino

Izguba tablice


Stroker

Priporočeno sporočilo

Torej kot pravi naslov teme sem sam pred kratkim izgubil registrsko tablico in sem se kar malo lovil kako ukrepati in ker v iskalniku nisem na?el nobenih zapisov na to temo, sem se odlo?il spisati postopek kaj narediti, morda pa komu prav pride.

 

Jaz sem tablico izgubil nekje med ve?dnevnim potepanjem po Avstriji in sem opazil, da nimam prednje tablice dan pred povratkom domov. Da bi tablico iskal naokoli mi ni pri?lo niti na misel (kilometri cest in vsa mo?na parkiri??a…), zato sem naredil za?asno tablico iz papirja tako, da sem polo?il papir na zadnjo tablico in jo »skopiral«, nato sem jo zataknil notri na armaturko pod ?ipo. Na poti iz Salzburga do Lj. nisem imel nobenih te?av, pa sem ve?krat sre?al tudi :policaj: ...

 

Ko sem pri?el domov sem pa urejal zadeve in gre takole:

1. Gre? na najbli?jo upravno enoto (kak?no avtohi?o kjer opravljajo tudi registracije vozil), kjer prijavi? izgubo tablice (napi?e? en stavek kako/kje si jo izgubil na list papirja), ter podpi?e? zahtevek za naro?ilo nove tablice zaradi izgube.

 

2. Sedaj sta dve mo?nosti:

a. Kupi? dve popolnoma novi tablici (dobi? jih takoj, pla?a? dve tablici + nova prometna) in stare odjavi?.

b. Naro?i? eno tablico (enako kot izgubljena) (?aka? 3 do 7 dni, pla?a? le eno tablico, prometna ostane stara). Tukaj je pa en hakelc in sicer, ?e ima? ?e stare tablice (sem ?tejejo tudi prve z EU/SLO modro oznako, ki so brez ?rtne kode in ?rno obrobljene) in ne novih (s ?rtno kodo na dnu tablice in zeleno obrobljene) mora? naro?iti dve tablici in ko ju dobi? mora? staro z avta vrniti. Torej pla?a? dve tablici, ?e nima? novih zeleno obrobljenih, ?e ima? pa ?e nove, pla?a? le eno.

 

3. Na u.e. dobi? ra?un na katerem je razvidno, da je naro?ena nova tablica zaradi izgube in s tem ra?unom se lahko normalno vozi? okoli. ?e te ustavi policaj ne bo nobenih komplikacij ali kazni.

 

4. Po nekaj dneh te obvestijo, da so tablice nared, jih gre? iskat (vrne? eno staro) in to je to.

 

Izgubo tablice ni treba prijaviti policiji, ker nimajo kaj narediti in te le po?ljejo na u.e., ?e gre pa za sum kraje tablice pa kar prijavit tudi na policijo.

Cena ene tablice je pod 15 ?.

 

Upam, da ne bo treba tega nikomur koristit, ampak, ?e ?e....

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men se pa mo?nost b. ne zdi najbolj pametna. Predvsem zaradi mo?nosti zlorabe, ?e slu?ajno kak?en bad guy najde tvojo izgubljeno tablico in potem po?ne neumnosti.

A je treba v tem primeru tablico ?imprej odjavit oz. prijavit policiji?

Druga? pa prevenetiva je ?e zmer najbl zihr. 2 ?raufa pa ma? mir :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jah, jaz sem izbral opcijo b (pa? sem ?elel imeti enak napis kot prej). ?e pa bo kak?en avstrijc po?el vragolije z mojo staro tablico, je pa na u.e. vse zabele?eno...

 

Druga?e sem imel pa prej tablico le zalepljeno na odbija? z obojestranskim selotejpom (brez okvir?ka), pa sem jo enkrat zataknil za en grm in se je malo odlepila na enem robu. Pa je tako zdr?ala dobro leto...

 

Sedaj pa je poleg obojestranskega selotejpa ?e po en majhen net v vsakem vogalu (pa vem, da se ne sme tablic luknjati).

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa ?e ima? ti naprimer tri tablice? pa eno izgubi?... Pa da? tretjo gor in pol ko vra?a? tablice more? izgubljeno pla?ati ali kako... Kolega ma ta problem... Ker ma kljuko je tri dobil... In je tretjo dal gor in ena mu fali... Ko vra?a? pla?a?? Ker itk grejo v uni?enje...

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa ?e ima? ti naprimer tri tablice? pa eno izgubi?... Pa da? tretjo gor in pol ko vra?a? tablice more? izgubljeno pla?ati ali kako... Kolega ma ta problem... Ker ma kljuko je tri dobil... In je tretjo dal gor in ena mu fali... Ko vra?a? pla?a?? Ker itk grejo v uni?enje...

 

?

Ni? ni treba pla?at, ?e vra?a? tablice, pa? naj re?e, da je ena izgubljena...

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.