Skoči na vsebino

15' Alu Na 323f Bg L.90?


Priporočeno sporočilo

Zdravo,

rad bi dal 15' Oz ALU platisca na mojo mazdo 323F bg 1.6i l.90. Zanima me ali je to sploh dovoljeno in ?e, katere papirje potrebujem? Katere dimenzije gum/felten je se dovoljeno dati na to mazdo? Hvala za odgovore.

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 54
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Rabi? TUV oz. potrdilo na katerem pi?e katere dimenzije plati?? in pnevmatik pa?ejo na tvoj avto;predvidevam da homologacijskega karton?ka nima?...najprej to nabavi? pri LPPju in potem vidi? kaj ma? homologirano,ampak 15ke bo? moral skoraj ziher dodatno homologirat.

Katere dimenzije ma? pa zdaj gor??

?e kaj ne bo? vedel me pokli?i,pa ti razjasnim.

lp

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je dovoljeno, zraven feln mora? edino dobiti T?V certifikat, samo ker tvoj avto nima homologacijskega karton?ka je homologiranje feln odve?, ?e pa ?eli? pa lahko gre? homologirat in ?e zraven mora? pla?at homo karton?ek ker ga nima?!

 

Na 15", ti priporo?am gume v velikosti 195/50 R15 tako jih ima ve?ina!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je dovoljeno, zraven feln mora? edino dobiti T?V certifikat, samo ker tvoj avto nima homologacijskega karton?ka je homologiranje feln odve?, ?e pa ?eli? pa lahko gre? homologirat in ?e zraven mora? pla?at homo karton?ek ker ga nima?!

 

Na 15", ti priporo?am gume v velikosti 195/50 R15 tako jih ima ve?ina!

Ne bi rekel,da je homologiranje glih odve?...ga bo pa kak?en sitni mo? v modrem ustavil in bo imel probleme...better safe than sorry...

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Rabi? TUV oz. potrdilo na katerem pi?e katere dimenzije plati?? in pnevmatik pa?ejo na tvoj avto;predvidevam da homologacijskega karton?ka nima?...najprej to nabavi? pri LPPju in potem vidi? kaj ma? homologirano,ampak 15ke bo? moral skoraj ziher dodatno homologirat.

Katere dimenzije ma? pa zdaj gor??

?e kaj ne bo? vedel me pokli?i,pa ti razjasnim.

lp

Zdaj imam 165/65/14.

Kaj pa, ce tisti ki prodaja nima TUV certifikata? Feltne so firme OZ.

A pol sploh kupim?

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za OZ bos najdu in to z lahkoto.

Edin jaz sem mal pogledu na www.dunlop.de (tiremanager) tam pise da so serijske gume za tvoj avto 175/70 13- v tem priemru bi pasalo 195/50 15 perfektno.

Ce pa mas ti 165/65 14 , ce bi dal 195/50 15 bi blo 1% razlike kar bi tudi slo (mogoce mal vecja dimenzija, je pa v mejah). Poznalo se bo pa v porabi, pospeskih in koncni... :(

Katere feltne so to od OZ-ja? Superturismo? (glede na sliko v avatarju)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

OZ prodaja ?pan in mislim, da za tri jurje dobi? pri njemu TUV...ali pa kaj izbrskamo in ga malce priredimo,da pride bo skozi homologacijski pregled;Edino kar mora? pazit je pravi ET, da ti ne bo feltna preve? gledala izpod blatnikov.

?e ma? zdaj 165/65/14, bi potem verjetno rabil 195/55/15...kateri model feln pa je,pa kolko $$$ ho?e met.

lp

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fantje hvala za vso pomoc. Jaz sem kr kupil feltne ALESSIO R203 z gumami Michelin pilot 195/60/15. Gume so kot nove. Cena pa enkratna 45kSIT. Zraven pa sem dobil se zimske verige. Sploh ne bom mogel spati....komaj cakam vulkanizerja.....

Vuk kaj pravis?

post-11-1116440364_thumb.jpg

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lepe felne ..... malo visoke gume (60) .... ?koda, 50-ke bi bile lep?e .... cena-dobra .... pa sploh pa?ejo na Mazdo - hehehe ;)

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobre so...pa si ?e zmeril razdaljo med vijaki, pa ?e ti pa?ejo gor....gume se mi pa zdijo malo previsoke...za Alessio je ?e la?je TUV zrihtat...?imprej zmontiraj pa pol poro?aj.

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za OZ bos najdu in to z lahkoto.

Edin jaz sem mal pogledu na www.dunlop.de (tiremanager) tam pise da so serijske gume za tvoj avto 175/70 13- v tem priemru bi pasalo 195/50 15 perfektno.

Ce pa mas ti 165/65 14 , ce bi dal 195/50 15 bi blo 1% razlike kar bi tudi slo (mogoce mal vecja dimenzija, je pa v mejah). Poznalo se bo pa v porabi, pospeskih in koncni... :(

Katere feltne so to od OZ-ja? Superturismo? (glede na sliko v avatarju)

Ma kaj poraba, a bom lahko to homologiru :whatever: ???

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobre so...pa si ?e zmeril razdaljo med vijaki, pa ?e ti pa?ejo gor....gume se mi pa zdijo malo previsoke...za Alessio je ?e la?je TUV zrihtat...?imprej zmontiraj pa pol poro?aj.

Nisem. Sam da TUV ni problem.....Kje pa to dobim?

 

P.S. Hvala za GSM pomoc.

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Seveda da bo? lahko homologiro, samo T?V rabi?!

Hmm, ?e bi jih jaz imel doma bi jih ?e probal gor dat! :D

 

Aja razmerje pa ima? 4x100 ?e ?e slu?ajno ne ve?! ;)

To vem, sam ne vem ce imajo feltne tud tolk...he,he,he....

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pazit mora? tudi na fi (luknjo na sredini). :D

Tam se mora felna to?no prilegat, druga?e bo? rabil centrirne obro?ke!!!!

Debata na to temo je bila tukaj:

http://www.mazda-si.net/index.php?showtopic=655

?e potrebuje?, poznam enga, ki popravlja ALU felne, dela distan?nike in tudi centrirne obro?ke!

 

Papa, Tomi

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fantje hvala za vso pomoc. Jaz sem kr kupil feltne ALESSIO R203 z gumami Michelin pilot 195/60/15. Gume so kot nove. Cena pa enkratna 45kSIT. Zraven pa sem dobil se zimske verige. Sploh ne bom mogel spati....komaj cakam vulkanizerja.....

Vuk kaj pravis?

Ne bi te prestrasil ampak 195/60 15 absolutno NE PASE.

Ti mas originalno dimenzijo 165/65 14. Odstopanje med 165/65 14 in 195/60 15 je 7.9%, kar je way way too much.

Zgornji limit je cca. 3%

To dimenzijo tudi ne bos mogu himologirat, da ne omenjam da se ti bo poraba povecala .

 

se ta kalkulator : http://www.tyresave.co.uk/tyresize.html

 

195/50 15 bo prava dimenzija (pa se gume so najbilj poceni v tej dimenziji).

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mitsubishi:

?Colt/Lancer 03.84-02.96

*4x114,3 +16"

?Colt/Lancer 03.92-

*4x100 +16"

?Carisma 1,6i/1x9TD 09.95-12.99

*4x100 +17"

?Carisma 1,8i/1,8GDI 09.95-12.99

*4x114,3 +17"

?Carisma 01.00-

*4x114,3 +17"

?Galant *4x114,3 +17"

?Sigma *5x114,3 +18"

?Space Runner/Wagon 09.91-02.99

*4x114,3 +15"

?Space Runner/Wagon 03.99-

*5x114,3 +17"

?Space Star *4x114,3 +17"

?L300 *5x114,3 +18"

?L400 *5x114,3 +18"

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pazit mora? tudi na fi (luknjo na sredini). :D

Tam se mora felna to?no prilegat, druga?e bo? rabil centrirne obro?ke!!!!

Debata na to temo je bila tukaj:

http://www.mazda-si.net/index.php?showtopic=655

?e potrebuje?, poznam enga, ki popravlja ALU felne, dela distan?nike in tudi centrirne obro?ke!

 

Papa, Tomi

Hvala, jih imam....

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.