Skoči na vsebino

15' Alu Na 323f Bg L.90?


Priporočeno sporočilo

Fantje hvala za vso pomoc. Jaz sem kr kupil feltne ALESSIO R203 z gumami Michelin pilot 195/60/15. Gume so kot nove. Cena pa enkratna 45kSIT. Zraven pa sem dobil se zimske verige. Sploh ne bom mogel spati....komaj cakam vulkanizerja.....

Vuk kaj pravis?

Ne bi te prestrasil ampak 195/60 15 absolutno NE PASE.

Ti mas originalno dimenzijo 165/65 14. Odstopanje med 165/65 14 in 195/60 15 je 7.9%, kar je way way too much.

Zgornji limit je cca. 3%

To dimenzijo tudi ne bos mogu himologirat, da ne omenjam da se ti bo poraba povecala .

 

se ta kalkulator : http://www.tyresave.co.uk/tyresize.html

 

195/50 15 bo prava dimenzija (pa se gume so najbilj poceni v tej dimenziji).

Jaz imam trenutno feltne 165/65/14 od R Twingo....

Kolk je pa original dimenzija pa ne vem.....

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 54
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Fantje hvala za vso pomoc. Jaz sem kr kupil feltne ALESSIO R203 z gumami Michelin pilot 195/60/15. Gume so kot nove. Cena pa enkratna 45kSIT. Zraven pa sem dobil se zimske verige. Sploh ne bom mogel spati....komaj cakam vulkanizerja.....

Vuk kaj pravis?

Ne bi te prestrasil ampak 195/60 15 absolutno NE PASE.

Ti mas originalno dimenzijo 165/65 14. Odstopanje med 165/65 14 in 195/60 15 je 7.9%, kar je way way too much.

Zgornji limit je cca. 3%

To dimenzijo tudi ne bos mogu himologirat, da ne omenjam da se ti bo poraba povecala .

 

se ta kalkulator : http://www.tyresave.co.uk/tyresize.html

 

195/50 15 bo prava dimenzija (pa se gume so najbilj poceni v tej dimenziji).

LabiGT!

 

Sode? po tem "kalkulatorju" je MMS malo mimo brcnil!

Za 6-ko so homologirane gume 195/65x15 in 215/45x17; ustrezni ekvivalen 195/65x15 pa je 225/45x17 !?!?!?! :angry:

?e bi to prej vedel bi raje vzel 225, kot pa da sem kupil pred 1 mesecem 215 (sedaj pa ne bom mogel spat!!!). :blink:

 

Papa, Tomi

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej je 225/45 17 bolj pravilna dimenzija...ampak..(hehe vedno ampak), z 215/45 je manja poraba. 215/45 je tudi v mejah normale tko da so se odlocili za 215/45.

Pa MMS nima nic pri tem, ampak mazda.

Eden od razlogov je tudi ta da z 215/45 prides mimo ne da bi mogu razsirt blatnike, ker ma Mazda 6 kar velik ET (50mm).

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fantje hvala za vso pomoc. Jaz sem kr kupil feltne ALESSIO R203 z gumami Michelin pilot 195/60/15. Gume so kot nove. Cena pa enkratna 45kSIT. Zraven pa sem dobil se zimske verige. Sploh ne bom mogel spati....komaj cakam vulkanizerja.....

Vuk kaj pravis?

Ne bi te prestrasil ampak 195/60 15 absolutno NE PASE.

Ti mas originalno dimenzijo 165/65 14. Odstopanje med 165/65 14 in 195/60 15 je 7.9%, kar je way way too much.

Zgornji limit je cca. 3%

To dimenzijo tudi ne bos mogu himologirat, da ne omenjam da se ti bo poraba povecala .

 

se ta kalkulator : http://www.tyresave.co.uk/tyresize.html

 

195/50 15 bo prava dimenzija (pa se gume so najbilj poceni v tej dimenziji).

Jaz imam trenutno feltne 165/65/14 od R Twingo....

Kolk je pa original dimenzija pa ne vem.....

sodec po www.dunlop.de tiremanager, je tvoja originalna dimenzija 175/70 13. Tko da spet 195/60 15 ne bo prav. (predvsem mislim da ti bojo tezko to homologirali)

evo en screenshot

 

Objavljena slika

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem no; jaz sem dal ?e distan?nike noter (2 x 15 mm na os), pa gre lepo mimo blatnikov (no mogo?e malo na tesno-zgleda pa lepo)! B)

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem no; jaz sem dal ?e distan?nike noter (2 x 15 mm na os), pa gre lepo mimo blatnikov (no mogo?e malo na tesno-zgleda pa lepo)! B)

Te feltne k jih mas ti majo ET 55. Sirina je pa 7J, zdaj pa ce bi dal 225 na tako sirino bi v bistvu imel slabsi efekt(balon) kot 215. Za najboljsi efekt bi mogu met recimo 8J sirino.

7J recimo je idealno za 195 sirino.

Sam z distancniki si izboljsal situacijo (glede lege :), sam pazit je treba da so kvalitetni.

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sedaj sem pa potola?en... :D

Upam, da so distan?niki kvaliteni, saj niso bili ravno poceni (56k SIT za dva para z vijaki ...)! :angry:

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sodec po www.dunlop.de tiremanager, je tvoja originalna dimenzija 175/70 13. Tko da spet 195/60 15 ne bo prav. (predvsem mislim da ti bojo tezko to homologirali)

 

Kaj pa zdaj ??? ...ce gre gor 205/50/15...bo pa slo tud 195/60/15....al ni to tko smpl...sej se mi je zdel...bomo pa gume menjal......

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e bo? iskal poceni NOVE gume, so baje te kar dobre glede na ceno!? :whatever:

Spadajo pa pod okrilje Continentala!

http://www.ackonim.si/ceniki/gislaved%20letni%202005.pdf

 

Papa, Tomi

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sodec po www.dunlop.de tiremanager, je tvoja originalna dimenzija 175/70 13. Tko da spet 195/60 15 ne bo prav. (predvsem mislim da ti bojo tezko to homologirali)

 

Kaj pa zdaj ??? ...ce gre gor 205/50/15...bo pa slo tud 195/60/15....al ni to tko smpl...sej se mi je zdel...bomo pa gume menjal......
Pomisli ?e na amortizerje!
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ok bom tko probal: 195/60 15 pomeni naslednje> 195 sirina v milimetrih, 60 je odstotek te sirine v visini gume , se pravi profil je visok 195x0.6=117mm, 15 je pa premer kolesa v inchih (15x2.54cm=38.1cm).

 

In za avto mora biti premer kolesa in gume vedno enak ali pa v mejah prej omenjenih 3%. Za 195/60 15 to pomeni: 117X2 (2 ker spodnja pa zgornja stran profila) +381mm = 615mm

 

Original 175/70 13 ;175*0.7=122.5mm x2 + 13x2.54= 575mm

 

195/50 15 skupen premer = 576mm

205/50 15 skupen prmer = 586mm

 

lahko das tud katerikoli sirino le da mora biti premer potem v mejah originalne dimenzije. Upam da nisem prevec kompliciral

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Te feltne k jih mas ti majo ET 55. Sirina je pa 7J, zdaj pa ce bi dal 225 na tako sirino bi v bistvu imel slabsi efekt(balon) kot 215. Za najboljsi efekt bi mogu met recimo 8J sirino.

7J recimo je idealno za 195 sirino.

Sam z distancniki si izboljsal situacijo (glede lege :), sam pazit je treba da so kvalitetni.

Hmmm, ta ET mi malo preglavic povzro?a!

Torej, ?e je man?i potem felna "bolj ven stoji"?

Mater sem kmet, ko ni? ne vem!

"Blagor ubogim na duhu, kajti njih bo nebe?ko kraljestvo..." :rolleyes:

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ok bom tko probal: 195/60 15 pomeni naslednje> 195 sirina v milimetrih, 60 je odstotek te sirine v visini gume , se pravi profil je visok 195x0.6=117mm, 15 je pa premer kolesa v inchih (15x2.54cm=38.1cm).

 

In za avto mora biti premer kolesa in gume vedno enak ali pa v mejah prej omenjenih 3%. Za 195/60 15 to pomeni: 117X2 (2 ker spodnja pa zgornja stran profila) +381mm = 615mm

 

Original 175/70 13 ;175*0.7=122.5mm x2 + 13x2.54= 575mm

 

195/50 15 skupen premer = 576mm

205/50 15 skupen prmer = 586mm

 

lahko das tud katerikoli sirino le da mora biti premer potem v mejah originalne dimenzije. Upam da nisem prevec kompliciral

To se pravi, da prekoracujem original za cca7%. Se pravi nic od homologiranja.

A prav razumem?

 

P.S. Zelo poucno. To se moram tudi jaz naucit. Meni teli ET-ji pa J-ji nic ne povejo....

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

J-jodi-povejo koliko je ?iroka feltna recimo 7Jx16 7jodov,gor pa?e guma 195 do 225...

ET-einpresstiefe...razdalja v milimetrih med polovi?no "globino" feltne in to?ko naseda.

?e je enaka feltna, samo ET je manj?i, potem feltna z manj?im ET gleda bolj ven iz blatnikov. Vsakemu avtomobilu pa?e neka toleranca ET-ja glede na dano feltno; ?e je premajhen, je kolo preve? ven, ?e je prevelik, pa preve? noter.

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sam popravek: J ti pove kako je zakljucena feltna. Recimo original jekleno kolo od mazde6 je 15x6 JJ, v anglescini pomeni to wheel-flange zakljucek (roba feltne).

Iz te slike k si jo prilepil se vidi da je feltna J.

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ve? glav ve? ve...hvala Labi... :D... JJ je torej ?isto do roba fletne,J pa do tam ko ka?e slika,?e sem pravilno razumel.

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravilno si razumel kar sem napisal, problem je da nisem prav napisal :)

JJ je dvojni rob, medtem ko je J enojni.

 

 

@323F

Pa oprosti 323F ker smo ti "preusmerili" temo...

Ti bos lahko homologiral samo tiste dimenzije gum ki so navedene od strani proizvajalca feltn.

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravilno si razumel kar sem napisal, problem je da nisem prav napisal :)

JJ je dvojni rob, medtem ko je J enojni.

 

 

@323F

Pa oprosti 323F ker smo ti "preusmerili" temo...

Ti bos lahko homologiral samo tiste dimenzije gum ki so navedene od strani proizvajalca feltn.

Nic hudega....saj to kar sodi na ta topic...se ?e malo izobrazujem....

 

....Ti bos lahko homologiral samo tiste dimenzije gum ki so navedene od strani proizvajalca feltn....

A to pomeni da, ce gre na moje feltne Alessio R203 dimenzija 195/60/15, bom lahko homologiral?

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To pomeni da ce na papirjih od Alessia pise da za ta tip (R203) naj bi pasale gume 195/60 15 na Mazdo 323F potem lahko homologiras.

 

Sam res ti priporocam da jih probas zamenjat s kom ki ma 195/50 ali pa jih probaj prodat.

 

primer kako zgleda tuv papir (edin je pa res da je alessio made in italy , in tam ce se ne motim niso navedene dimenzije gum?? to ne vem 100%)

Objavljena slika

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.