Skoči na vsebino

Poslovni najem vozila


Z M A J

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni!

 

Za?el me je zanimati poslovni najem vozila, konkretno kolega je povedal primer; Renault Master (nov) za 215 ? na mesec, kar se mi zdi noro ugodno! :blush:

 

Osebno me sicer dostavno vozilo ne zanima, bi pa kakega osebnega mogo?e vzel (nimam v planu kake hude ma?ince)!

 

Kako je va?e mnenje o tem in kje je "haklc" ker se mi zdi najem precej nizka cena, glede na to kako avtomobili zgubljajo na vrednosti, za?en?i s prvo vo?njo, ko ga odpelje? iz salona! <_<

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz (res da zaradi sp) avte kupujem le tako. Na za?etku zaradi sp potem pa sem videl da je to zmaga - predvsem japonskih, ker drzijo ceno, mislim da za nemce, ki s pologom zgubijo 30% vrednosti ne bi to dr?alo.

 

Da? polog + ddv

uporablja? avto kot da je tvoj z mese?nim obrokom

po treh letih je preostanek vrednosti japonca 20% ve?ji od preostanka lizinga in se lahko odlo?i?:

 

- podalj?a? naprej ali proda? in odkupi? lizing plus par jurjev v zep, ki pokrijejo prepla?ila za nazaj (in ?e ve?)

 

Moje izku?nje

Mazda 5 po treh letih prodal in popla?al ostalo 4.500?

Mazda CX-7 - prodal po nizki ceni boljcu ostalo 4000?

Trenutni seat ki bo po 3h letih imel 7000? odkupa, prodas ga komot za 10.000 (po ceniku 29.000?)

 

dodatna prednost (Hypo leasing) s pogodbo z Adriaticom ti dajo takoj 55% bonusa ne glede na to ali je drug avto ali kjerkoli si sam z bonusom....

Spomnite se debate ki smo jo imeli, ali bi lahko drugi sezonski avto zavaroval z zavarovanjem ki ga ze imas in prenesel bonus?

Jok brate odpade, in ker bi me nakup Mazde MX-5 na cash prisel zaradi zavarovanja na novo (brez bonusa kot drugi avto) preve? - polno zavarovanje 600?

sem jo vzel na minimalni lizing 1 leta, da sem dobil 55% pri adriaticu in dobil 590? osnovno + kasko!!! :bravo:

 

Slabosti:

Poslovni najem gre na nov avto - torej vi?ji kasko ki je obvezen

 

To je pa vse, ampak po treh letih jaz sam sem 'zaslu?il'...vse ostalo gume, servis...itd pa kot ponavadi. Obstajajo tudi paketi ki vklju?ujejo vse to a se ne izpla?a, ker prepla?a? sigurno (lizing hi?i je vse biznis...)

 

 

?e enkrat - mislim da je point v izbiri avta, na primer Laguno :harhar: ki jo moras po treh ali ve? letih prodati za majhen denar sigurno prepla?a?.....

 

Poslovni najem ni ravno kredit, saj avto najames za 3-5 let, sam pa lahko po ali med iztekom razpolaga? z njegovo vrednostjo (ga vrne?, odkupi? in ga ima?, proda? in ti ostane razlika od prodaje do vrednosti pogodbe) itd

 

Pri firmah je pa se dodaten bonus - DDV gre v vhodni davek, medtem ko avto ni last firme (sredstvo)

 

U jebemti - Boss konkurenca v dol?ini posta

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jure - hvala za ob?irn odgovor!

 

Ne?esa pa vendarle ?e ne ?tekam, kako se pa tem hi?am, ki jih oddajajo ra?unica "shodi", a ni kak?nga haklca nek skritga! <_<

 

V poslovni najem se spla?a it torej z avti ki dr?ijo ceno, kar pomen da AR, pa Reno in ostali Francozi in Italjani takoj odpadejo! :D

 

Boss kak?en je tvoj (moder) pogled na zadevo? :danzoman:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jure - hvala za ob?irn odgovor!

 

Ne?esa pa vendarle ?e ne ?tekam, kako se pa tem hi?am, ki jih oddajajo ra?unica "shodi", a ni kak?nga haklca nek skritga! <_<

 

 

njim se vedno izide, namre? vrednost pogodbe je pribita za njiovo margino, banalen primer:

 

Avto ti da prodajalec za 20.000? (Lizing gre na predra?un ne na cenik!)

Pla?a? polog 10% = 2.000?

Pla?a? DDV - ki je ?e v ceni 20.000? ampak buh ne daj da ne pla?a? cesarju.... to je cca ?e 2.000?

 

Potem te obrok na 5 let pride cca 350?

 

Kar pomeni da je pogodba za lizing vredna 2.000 + 2.000 + 60 x 350 = 25.000 (torej se jim spla?a 5.000? :D )

 

Vrednost pogodbe po preteklih 3h letih 8 kot nek mejnik =

25.000 - 4.000 - 36 x 350 = 8.400?

 

To je (vsaj zame neka prelomnica)

3 leta stara Mazda, ki so ti jo dali za 20.000? (po ceniku vsaj 3 jurje ve?) je vredna vsaj 12-14.000?)

 

Kapi? kaj govorim? Seveda so moje cifre relativne a so tam tam............

Sedaj pa vzami audija (A4 ne vem ?e sploh dobi? za 20.000) za 20.000? - po treh letih je cena okoli 10.000

 

Obstaja tudi lizing s preostankom odkupa, da lizing hi?a re?e po izteku 5h let bo odkupna vrednost 4.000? - s tem se ti zmanj?a obrok, vendar je to dobro le v primeru da bo? ?el do konca oz obdr?al avto ?e naprej (ker si ga sam kupi?-odkupi? pol za to vrednost....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.