Skoči na vsebino

Gume


Kyuss

Priporočeno sporočilo

Sploh ne vem, kam naj umestim temo, ampak mislim, da je to najbolj gledan oddelek.

 

Poleg avta mi je kolega, ki mi ga je prodal, dal ?e lita 14-pal?na aluminijasta plati??a. Imel jih je na mazdi 323 F (1998), zato me kot prvo zanima, ?e dimenzionalno sploh ustrezajo na mojo mazdo 323 S (1995).

Kot drugo pa, kak?ne gume sploh naj kupim. Sicer ne gledam toliko na ceno, a vseeno bi raskiral najve? 40 tiso?akov, s tem da bi po eni strani rad imel nove gume, vendar kvalitetne ... Je bolje kupiti gume, ki so bile vo?ene eno sezono ali nove?

 

Premi?ljeval sem o 185/50. Sicer si natanko ne morem predstavljati, kako bi to izgledalo na avtu, previsokih gum pa ne bi rad imel. Mi lahko kdo priporo?i znamo in tip ter najidealnej?e dimenzije za 14-pal?na plati??a ?irine 185? Na prvem sre?anju ?astim pivce. ;)

post-9-1116672875.jpg

Broken hearts and other mortal wounds ...

user posted image

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tvoja dimenzija naj bi bla 185/65 14 T. Feltne od presnje mazde pasejo brez problema.

Glede gum pa ti priporocam naslednje, ceprav v tej dimenziji ni bog ve kok izbire:

-Pirelli P6

-Bridgestone B330

S tem da so pirelli vseen mal boljse (iz izkusenj za obe gumi govorim)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A niso 65 malce previsoke?

Mal previsoke so ja, sam to pase na tvoj avto...ce bi hotu nizji profil potem bi mogu dat 195/55 15 in se to homologirati ...

Ne mores dat ker ene poljubne dimenzije.

 

PS: kaksne dimenzije mas trenutno?

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha pol je bolj pravilno 185/60 14. Tuki mas vec izbire glede gum. npr. Bridgestone Potenza RE720 (sportna guma).

Drugac pa lahko gres tud na 195/50 15, ampak bi rabu druge feltne ...

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Presek 65 na domenzijo pnevmatike 185 je najbolj smiselen. Sej morda zgleda malce previsoko; se posebej ce je cilj styling :) ampak pri tej dimenziji pnevmatika pobira precej vibracij z stikom z podlago. Pri manjsem preseku pnevmatike je delez vibraciji vecji na strani vzmetenja.

 

LP LEnuh007

LP Lenuh007

m3cw8.jpg

wrcwn2.jpg

slobg8.jpg

9526mg9.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ti poglej na homologacijski karton?ek, ?e pa tega nima?, pa v knjigico od avta ali pa na nalepko pri vratih, kake gume so za tvoj model ble namenjene... ?e bo? ?elel drugo dimenzijo, jo bo? verjetno moral dat homologirat... ?eprav, ?e nima? vpadljiv avto, se policaji niti ne vpi?ijo v dimenzijo gum, ampak ?e se kaj zgodi, je pa lahko problem, tudi na zavarovalnici...

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer pa tudi homologacija na LPP-ju ni tolko draga....pa tudi pri ?panu ti lahk nardijo to pod pogojem da pri njih al felge al pa gume kupi?-.---

 

 

LP daVid

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.