Skoči na vsebino

Webasto timer


James

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni, ker imam prvi? avto z vgrajenim Webasto grelcem, me zanima kako zadeva deluje? Kako se nastavi?

 

Imam ta timer:

 

Objavljena slika

 

 

1.) Kako se nastavi ura? Ker zdaj mi ka?e zimski ?as...

 

2.) Kaj je s tisto tipko "ogenj?ka" na levi? Ker ko jo pritisnem in jo dr?im se vklopi webasto in za?ne pihati, vendar mi poka?e ekran 30. Ve? kot 60 ne gre, manj kot na 10 pa tudi ne. To pomeni minute? Kaj to pomeni, da ga lahko ro?no za?ene?? Kdaj to pride v po?tev?

 

3.) Na koliko je najbolje imeti nastavljeno ventilacijo, predvidevam da webasto, ko se za?ene, bo uporabil tiste nastavitve, katere si imel preden si avtomobil ugasnil?

 

4.) Je treba biti na kaj ?e posebej pozoren ob uporabi Webasta? Pri kateri zunanji temperaturi se vklopi? Na kaj je treba paziti?

 

5.) Koliko ?asa rabi da zagreje avto? Ga v zimskem ?asu uporabljate pogosto?

 

 

Mogo?e se bo komu zdelo ?udno, vendar nisem ?e imel webasta v avtomobilu, pa tudi nobenih navodil nisem dobil ko sem avto kupil. Obstajajo na internetu kak?na navodila za uporabo?

 

 

Hvala za pomo?!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ti kaj pomaga, oz. razume? nem?ko, potem je to dovolj:

 

http://www.gerotax.de/lexikon/lex.asp?fw=W...rwahluhr%201533

 

1. Uro nastavi? takole:

 

Grelec ne sme biti aktiven, to pomeni, plamen?ek na display?ku ne gori!

 

Pritisne? "set" in zadr?i?. Dodatno pritisne? ">>" ali "<<".

Spusti? "set".

Prika?e se ura, in simbol za uro za?ne blinkat.

S tipkami ">>" ali "<<" nastavi? uro.

Ko se ?as na zaslonu zbri?e, oz. ko pritisne? tipko set, je nastavljen ?as shranjen.

 

Nastavljen ?as vidi?, ?e pritisne? tipko ">>" ali "<<"

 

2. + 3. ?e pritisne? ogenj?ek, se webasto vklopi in za?ne delovati toliko ?asa, kot ti poka?e na zaslonu (npr. 30 minut), ?e pritisne? ?e enkrat, se ugasne. Ventilacija uporabi tiste nastavitve, ki jih pusti? nazadnje nastavljene.

Pri uporabi grelca je najbolj?e da nastavi? temperaturo na maximalno, ventilacijo pa na 3 stopnjo, hkrati pa usmeri? tok zraka v kabino.

 

4. sam Webasto se vklaplja avtomatsko kot dodatno ogrevanje teko?ine v motorju pod 6°C, na timerju se tega ne vidi!

 

5. pozimi ga imam nastavljenega na 30 minut zjutraj pol ure preden grem v slu?bo, in pol ure preden grem iz slu?be domov... na porabi se to pozna cca 1l na 100km v povpre?ju, v?asih tudi manj...

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bi te lepo prosil, ?e bi lahko skeniral in mi poslal na mail. Moj mail: jure.kerin@gmail.com

Hvala!

 

80 strani...:)

 

probaj to, samo je bolj za vgradnjo a principi so opisani

Thermo_Top_C_Installation_Instructions.pdf

thermo_top_zc.pdf

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

da ne bom odpiral nove teme, bi kar tukaj nekaj vpra?al...

 

Na nekem forumu sem zasledil, da imajo mazde 6 (jaz imam Sport Combi CD136, letnik 2002) serijsko vgrajen webasto, ali je to res???

 

LP

 

moral bi ga imeti, poglej pod haubo :)

 

BAJE PA GA NOVE NIMAJO VE?! Proklete barabe

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

da ne bom odpiral nove teme, bi kar tukaj nekaj vpra?al...

 

Na nekem forumu sem zasledil, da imajo mazde 6 (jaz imam Sport Combi CD136, letnik 2002) serijsko vgrajen webasto, ali je to res???

 

LP

 

Zna bit,da ga zjutraj ?e sli?i? ;) .Meni za?ne delovati nekje pod 7 °C.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:D haha

 

to?no to, sem ?e mislil da je kaj narobe, ker sem lastnik mazde ?ele 2 meseca... :P

 

sem s koro?ke, tk da ga sli?im tudi ?ez dan :D je pa kr glasna zadeva :huh:

 

Sej na?eloma se ti po kak?nem kilometru ali dveh izklopi,ker do takrat ?e segreje vodo. ;)

Je pa hitro prijetno toplo v kabini,ne?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To se tako razvadi? ko joj, sedaj se je malo segrelo zunaj a jaz vseeno ob 07:00 pritisnem daljinca, ob 07:40 ze sedimo brez jaken v avtu, avto startam topel, nobenega traktor zvoka samo gas...:)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Prilagam zanimivo povezavo za vse, ki potrebujejo navodila za timer ali daljinec...

 

http://ogrevanje.webasto.si/servis/prenos.html

 

:)

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.