Skoči na vsebino

Blokirajo mi zadnjnje plo??ice na M6


Priporočeno sporočilo

Danes sem se vozil po hitri cesti in ugotovil,da mi avto nenormalno trese.Najprej sem pomislil na ?e kar stare zimake.Po mestu mi pa ni ?el nikamor;ko sem spustil gas,se je sam zaustavil.

Ko sem parkiral avto in stopil ven,sem slu?ajno zavohal vonj po vro?em ?elezu.Sklonil sem se k zadnji gumi in ugotovil,da leva zadnja feltna pe?e in je vse razgreto.

Ali so mi blokirale "kle??e" od zavornih plo??ic in mi sedaj bremzajo stalno? :whatever:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tole bo stalo drago...pri men sicer ni blo tko ekstremno, ampak je trba menjat klesce, mislim da je blo rang 500 eur (poglej moj "mazda 6 240.000km redni servis")

 

upam, da ni to tudi pri teb...

 

 

edit: aha ni blo tok, manj stane :)

http://www.mazda-si.net/index.php?showtopic=7420

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tole bo stalo drago...pri men sicer ni blo tko ekstremno, ampak je trba menjat klesce, mislim da je blo rang 500 eur (poglej moj "mazda 6 240.000km redni servis")

 

upam, da ni to tudi pri teb...

edit: aha ni blo tok, manj stane :)

http://www.mazda-si.net/index.php?showtopic=7420

 

Aha,175?,na sre?o je to manj kot 500?.Kaj je to kar pogost pojav ali kaj?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha,175?,na sre?o je to manj kot 500?.Kaj je to kar pogost pojav ali kaj?

 

ja ocitno je, pri meni se je to dogajalo na desni zadnji strani, glih mislil pelat na servis in je zadeva sama poustila :ne vem:

!!! Adrenalin is our food, speed is our drug, DOWNHILL is our life,... =) !!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja ocitno je, pri meni se je to dogajalo na desni zadnji strani, glih mislil pelat na servis in je zadeva sama poustila :ne vem:

 

V?asih odstopi zavorna obloga od kovinskega dela plo??ice. Zavorna obloga potem zasko?i med kolo in kle??e in riba. V takem primeru je treba samo plo??ice menjat. Vsekakor si je treba zadevo ogledat.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?asih odstopi zavorna obloga od kovinskega dela plo??ice. Zavorna obloga potem zasko?i med kolo in kle??e in riba. V takem primeru je treba samo plo??ice menjat. Vsekakor si je treba zadevo ogledat.

 

Plo??ice sem ?e naro?il.Od Ferodo-45? za par zadnjih.V ponedeljek mehanik preveri,kako je z to zadev??ino.

Itak imam servis in bom re?il oboje. :D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Plo??ice sem ?e naro?il.Od Ferodo-45? za par zadnjih.V ponedeljek mehanik preveri,kako je z to zadev??ino.

Itak imam servis in bom re?il oboje. :D

 

Kere drage plo??ice. ?zmeden?

 

Te?ave z zadnjimi plo??icami in ro?no so panavadi zaradi neuporabe tega pripomo?ka, ali pa po kakem pranju ko zamrzne vzvod na cilindru.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kere drage plo??ice. ?zmeden?

 

Te?ave z zadnjimi plo??icami in ro?no so panavadi zaradi neuporabe tega pripomo?ka, ali pa po kakem pranju ko zamrzne vzvod na cilindru.

 

Drage?Meni se zdijo poceni. :whatever:

Ro?no pa redno uporabljam in ni bilo tako mrzlo,da bi zamrznile.Danes bomo videli na ?em smo.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Teh primerov se spomnim s katrce, ko je avto dvignilo spredaj in zabrisalo vstran :bravo:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ekola-re?eno z lahkoto.?eljust je bila res blokirana.Nabavljene nove gumice in ostali materjal,popravljeno,ni bilo potrebno menjati novih (kot to z lahkoto naredijo na uradnih servisih). ;)

Spotoma zamenjal ?e zadnje plo??ice.Cena?Sitnica.Za vse skupaj,se pravi popravilo ?eljusti, nove plo??ice Ferodo in delo (s tem,da mi je naredil ?e redni servis) 90?. :D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Ekola-re?eno z lahkoto.?eljust je bila res blokirana.Nabavljene nove gumice in ostali materjal,popravljeno,ni bilo potrebno menjati novih (kot to z lahkoto naredijo na uradnih servisih). ;)

Spotoma zamenjal ?e zadnje plo??ice.Cena?Sitnica.Za vse skupaj,se pravi popravilo ?eljusti, nove plo??ice Ferodo in delo (s tem,da mi je naredil ?e redni servis) 90?. :D

 

..Alex.. kater mojster ti je to zrihtal? na makomi so mi ravnokar za isti problem naredili predra?un za 500?.. z menjavo za novega + 4 zadnje plo??ice :o

 

..se mi pa zdi kot da so moji posti nevidni, kajti imam nekaj vpra?anj odprtih, pa ponavadi nobenega odgovora.. :(

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lej ?e je ?eljust znotraj-batek preve? zarjavel, pol ni druge kot menjat komplet, ?e pa ni znakov rje(v kar mo?no dvomom), pa se samo podre spuca-opere cilindre, vgradi nova tesnila in se da vse skupaj nazaj skupaj in pi?i miki.

 

Lahko pa ?teka samo vzvod ro?ne zavore, lahko je zajla, lahko pa vzvod na cilindru, se tudi vse skupaj podre spuca in da nazaj skupaj, zajlo pa je potrebno zamenjat.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ravno sem s telefona.. na a-cosmosu so mi povedali enako kot ti.. s tem da bodo poskusili s?istiti in zamenjati gumice + zavorne plo??ice = okoli 200?), ?e je pa cilinder preve? zarjavel in bo potrebno menjati ?eljust, je pa okoli 350?. Kje so pri makomi dobili 500, mi ni jasno.

 

Hvala za odgovor!

 

off.. sva se pa sre?ala v nedeljo okoli 19h zve?er v ?kofji loki na semaforju pri petrolu. lep 'pihalnik', ni kaj..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ravno sem s telefona.. na a-cosmosu so mi povedali enako kot ti.. s tem da bodo poskusili s?istiti in zamenjati gumice + zavorne plo??ice = okoli 200?), ?e je pa cilinder preve? zarjavel in bo potrebno menjati ?eljust, je pa okoli 350?. Kje so pri makomi dobili 500, mi ni jasno.

 

Hvala za odgovor!

 

off.. sva se pa sre?ala v nedeljo okoli 19h zve?er v ?kofji loki na semaforju pri petrolu. lep 'pihalnik', ni kaj..

 

Se mi je zdelo da je bil en s foruma.

Pel raje peletu na senico pri medvodah, pa ti bo zrihtal tik tak.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

to je verjetno ta?

 

AVTO PELKO SIMON PELKO S.P.

Spodnja Senica 18 B, Spodnja Senica

1215 Medvode

 

hvala.. upam da mi ne kaj zablokira do njega..

 

Rabi? telefon ?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

..Alex.. kater mojster ti je to zrihtal? na makomi so mi ravnokar za isti problem naredili predra?un za 500?.. z menjavo za novega + 4 zadnje plo??ice :o

 

..se mi pa zdi kot da so moji posti nevidni, kajti imam nekaj vpra?anj odprtih, pa ponavadi nobenega odgovora.. :(

 

Tako kot ti je YavarYe X6V6 razlo?il.Razdret ,kupit nove plo??ice (40? par Ferodo),menjat gumice,spucat batek in sestavit.Ne bi smelo bit ve? kot 100? skupaj z delom. ;)

 

P.s-za tak?ne enostavne stvari se nadale? izogibaj uradnim servisom.Sej si ugotovil sam zakaj.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Makoma mi je na poti v slu?bo.. zato sem se ustavil in se pozanimal.. Ker pa so zavore in feltna po 10 km ?e popolnoma vro?i .. si ne upam iti iz NM v medvode. Avto sem peljal na zavorni sistem jeni?, tle blizu NM. pravi da je za obnovo 3 ure dela .. kar bo 55? .. plus komplet zadnjih zavornih plo??ic.. tako da bo verjetno res okoli 100?...

 

hvala za vso pomo?! :cheers:

 

..za zamenjavo vztrajnika se bom pa vseeno obrnu na gospoda iz medvod..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.