Skoči na vsebino

Dnevne lu?i na CX-7


Purly

Priporočeno sporočilo

dnevne lu?i v estoniji niso problem, problem je modul ki pride v Slovenijo v avtih tovarni?ko, ki ima lu?i stalno v?gane ?e s kontaktom, jaz sem to predelal uspe?no, zamenjava z originalnim takim (kot ga ima estonec) je pa 400?!!!

 

Sem pa ?e zdavnaj obupal nad ledicami za dnevne lu?i!!!

 

P.S. ?e nekaj, tele dnevne lu?i so larifari, v tujini probavam malo voziti brez lu?i - cel tank 1000km ?e je treba NI RAZLIKE v porabi!

Ne re?em, ?e avto stalno stoji, da rabi malo ve? energije, ampak ko se pelje ni nobene panike.

 

V glavnem po moje en marketin?ki ....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni,

 

nisem vedel da je tudi tukaj ta tema, sem Purlyu ze vrnil email.

 

No da ?e ostalim malo opi?em tole zadevo, ki je naredil ta "frik" :) Cena 150eur niti ni tako visoka za tole kar je tam prikazano. V lu?i je mislim da 12+5 power led, katerih nabavna cena je okrog 4eur/kom ?e so kak?ne malo bolj?e. Druga? pa vezje in program niti ni nek problem naredit, treba si je samo cajt vzet, material je doma :)(razen oran?nih power led)

 

Manj?anje svetilnosti pa s PWM ni nek problem naredit, potrebno je pa? komplet stikalo za lu?i in smerokaze povezat z vezjem.

 

lp.

Zoom-zoom

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni,

 

nisem vedel da je tudi tukaj ta tema, sem Purlyu ze vrnil email.

 

No da ?e ostalim malo opi?em tole zadevo, ki je naredil ta "frik" :) Cena 150eur niti ni tako visoka za tole kar je tam prikazano. V lu?i je mislim da 12+5 power led, katerih nabavna cena je okrog 4eur/kom ?e so kak?ne malo bolj?e. Druga? pa vezje in program niti ni nek problem naredit, treba si je samo cajt vzet, material je doma :)(razen oran?nih power led)

 

Manj?anje svetilnosti pa s PWM ni nek problem naredit, potrebno je pa? komplet stikalo za lu?i in smerokaze povezat z vezjem.

 

lp.

 

napajanje te zadeve ni problemati?no, saj se lahko ve?e na 12 V preko kontakta, ko pa senzor svetlobe zazna temo (gumb na AUTO), pa vklopi lu?i isto?asno pa rele izklopi ledike.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

napajanje te zadeve ni problemati?no, saj se lahko ve?e na 12 V preko kontakta, ko pa senzor svetlobe zazna temo (gumb na AUTO), pa vklopi lu?i isto?asno pa rele izklopi ledike.

 

Pa to vam jaz govorim AUTO NE DELA!!!!!

Modul v CX-7 je tovarni?ko nastavlejn na kontakt - skoz ON, kar dela senzor je to da izklaplja osvetlitev armaturke - thats it.

 

Xenonke ne delajo le na poziciji PARK, druga?e povsod, in zato sem moral predelati modul za ?tevci - in potem dal nazaj na original ker sem obupal nad katerikoli DRLji....

 

Purly - ti ko ?tarta? avto v?iga s Xenonkami? ?e ja je pol to to....mogo?e sploh nisi opazil

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa to vam jaz govorim AUTO NE DELA!!!!!

Modul v CX-7 je tovarni?ko nastavlejn na kontakt - skoz ON, kar dela senzor je to da izklaplja osvetlitev armaturke - thats it.

 

Xenonke ne delajo le na poziciji PARK, druga?e povsod, in zato sem moral predelati modul za ?tevci - in potem dal nazaj na original ker sem obupal nad katerikoli DRLji....

 

Purly - ti ko ?tarta? avto v?iga s Xenonkami? ?e ja je pol to to....mogo?e sploh nisi opazil

 

ima? prav ja, zato so mi to na servisu reprogramirali, 5 minut dela. Zdaj ni ve? non stop ON.

Original tovarni?ko je baje tako da AUTO vklaplja lu?i ampak se na nultem servisu zaradi SLO zakona ta funkcija blokira.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ima? prav ja, zato so mi to na servisu reprogramirali, 5 minut dela. Zdaj ni ve? non stop ON.

Original tovarni?ko je baje tako da AUTO vklaplja lu?i ampak se na nultem servisu zaradi SLO zakona ta funkcija blokira.

 

Ja fak no, od kdaj se pa da tole programirat... kot vem je treba cel modul zamenjat al je to pri novih kej drga? :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja fak no, od kdaj se pa da tole programirat... kot vem je treba cel modul zamenjat al je to pri novih kej drga? :ne vem:

 

Ravno sem se sam izbuljil o?i - mi pove? kje so ti to naredili, ker o?itno so nas nategovali in hoteli zaslu?iti.

 

Je pa logi?no da se da to nastaviti

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

cel tank 1000km ?e je treba NI RAZLIKE v porabi!

 

 

 

Le kako naj bo razlika v porabi?

?e avto povpre?no rabi za premik recimo 30Kw , pri?tejemo zgube motorja in dobimo, da skupno tro?imo za okrog 100 ali ve? Kw goriva (otto motor ima izkoristek pri idealnih pogojih okrog 28%, med vo?njo pa tudi ve? kot pol manj). Pri 100 porabljenih Kw z ledicami prihranimo koliko? 40W???

Ma ni laboratorjia, ki lahko doka?e zni?ano porabo, kaj ?ele , da bi to opazil kdo na cesti...

 

Ve? prihrani?, ?e na ogledalo obesi? CD od ?abana ?auli?a- in menda dobi? ?e nekaj KM dodatno :punk:

 

Za samo regulacijo svetilnosti pa kupi? tokovni generator, ki ima 5V vhod za regulacijo izhoda. Potem lahko dela?, kar ?eli?.

Stane pa par euro in se ne spla?a doma lotat.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.