Skoči na vsebino

Mazda 323F katero dimenzijo pnevmatik na 16ke


Bo?ty

Priporočeno sporočilo

Lep pozdrav vsem skupaj :)

 

Nedolgo nazaj sem postal lastnik 323f-ke letnik 97. Pred kratkim sem si omislil 16 colska plati??a. Na teh plati??ih so sicer ?e pnevmatike ampak so dimenzije 195/45 R16. Zanima me ?e ima kdo kak?ne slikice ali pa predlog katero dimenzijo naj dam gor na plati??a da ne bom imel problemov s homologacijo ter da avto ne bo zgledu kot terenc :)

 

V mislih sem imel 205/55 R16

 

Za vsak feedback se zahvaljujem :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

195/45 in 205/55 niti slu?ajno nista zamenljivi med seboj! :P

 

Kokr vem, ?e gre? cm v ?irino, torej iz 195 na 205, mora? potem vi?ino ni?at za 1 rang, torej iz 45 na 40, tukaj je 205/55 totalni outsider! Skratka ?e ho?e? ?ir?o, mora? isto?asno iskat ni?jo kot jo ima? sedaj, nikakor ne (bistveno) vi?jo kot bi bila ta 55! :D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

205/50r16 je stock za V6 motor.

 

pa ?e lepo napolni kolotek pri nespu??enem. 205/45 bi tud ?e ?lo.

cena je tam nekje, homologira? lahk pomoje obe dimenziji.

 

zdj sam nism 100% a so mele 1.5ke serijsko manjse gume, al so vsi metal gor 195/50 ker so cenejse kot 195/55.. :D

 

ampak mislim da z 205/50 ne mors falit. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

205/50r16 je stock za V6 motor.

 

pa ?e lepo napolni kolotek pri nespu??enem. 205/45 bi tud ?e ?lo.

cena je tam nekje, homologira? lahk pomoje obe dimenziji.

 

zdj sam nism 100% a so mele 1.5ke serijsko manjse gume, al so vsi metal gor 195/50 ker so cenejse kot 195/55.. :D

 

ampak mislim da z 205/50 ne mors falit. :)

 

 

Kul hvala :) sej zato se mi tut gre da kolotek napolni. Trenutno zgleda porazno tko da sem jih kr dol dal pa nazaj zimske gume namontiru.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolotek bo sicer ob vi?ji bo?nici bl zapolnjen, ampak ?e npr.menja? gumo 195/45 z 205/50, ti bo ?tevc dost konkretno lagal, kar ni zanemarljiva zadeva! Nared pa u kon?ni fazi tko d bo teb v?e? in varno! :danzoman:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolotek bo sicer ob vi?ji bo?nici bl zapolnjen, ampak ?e npr.menja? gumo 195/45 z 205/50, ti bo ?tevc dost konkretno lagal, kar ni zanemarljiva zadeva! Nared pa u kon?ni fazi tko d bo teb v?e? in varno! :danzoman:

 

on ma 323F Ba, ni me serijsko 195/45/16 gor, kupil je ?e felge s temi gumami tako da mu ?tevc ?e tako ali tako la?e ?e s temi vozi. :)

 

glede na to da so stock dimenzije za 323F BA 185/65/14, je 205/50 kar ok. ampak ?e bolje je pa 205/45/16

 

http://www.miata.net/garage/tirecalc.html

 

evo, na 1.5/1.8 bi jaz osebno dal 205/45/16.

 

ze na 195/50r15 vem da je meni kar grdo stevec lagal.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala vam za odgovore :) odlo?il sem se za 205/50 R16. Kar se ti?e pa ?tevca ... ko sem mel gor 16ke z gumami 195/45 R16 je blo kr precej odstopanja, kokrkol obra?am bo neko odstopanje s tem se bom sprjaznu pa prilagodil vo?njo in to je to :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala vam za odgovore :) odlo?il sem se za 205/50 R16. Kar se ti?e pa ?tevca ... ko sem mel gor 16ke z gumami 195/45 R16 je blo kr precej odstopanja, kokrkol obra?am bo neko odstopanje s tem se bom sprjaznu pa prilagodil vo?njo in to je to :)

 

 

Zanimivo da je med 175/70 R13 in 205/50 R16 kar 6,3 % odstopanje. Obe sta original dimenziji pri 323f BA. (prva pri 1.5 pre-ford in druga pri 2.0 GT).

 

Predvidevam, da sta ?tevca pri obeh tudi druga?e umerjena.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kje dobite podatke za dimenzije gum in felten?

lahko tut v pdf-ju (?e najraj?) :bravo:

 

oziroma spletna stran

 

 

?e i??e? razmerje med obstoje?o dimenzijo gum in plati?? ter novo ( se pravi tisto, ki bi naknadno dal gor) potem ti bo ta stran pomagala http://www.miata.net/garage/tirecalc.html . S tem kalkulatorjem ugotovi? katero dimenzijo gum more? dat na litke da pride? na isti premer kot si mel original. V tem primeru bo tudi ?tevec kazal pravilno :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

aha hvala :bravo: kako pa polcaji vedo razliko kake gume ma lahko gor 323f ba 1.5 al pa 2.0? in to brez homologaciskega karton?ka, kerga so za?el izdajat 1998? (letnik avta je pa recmo 1997?)

 

e-uprava

 

tu poglej kaj pi?e za tvoj avto te podatke ima tudi policija vedno na voljo.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Homologacija litih plati?? stane 34?, izdaja novega homologacijskega karton?ka 15? na Letali?ki v BTC-ju. Moj avto je sicer tudi letnik 97 kar nej nebi smel bit problem s homologacijskem karton?kom... Vsaj tko sem mslil :)... ampak so mi lepo razlo?ili, da vsaka predelava na avtomobilu mora biti v skladu s predpisi in s tem tudi vpisana na karton?ek :)

 

50? stro?ka na za?etku ter mirni ?ivci mislim, da je kar optimalna re?itev :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kaj pa ?e bi 17ke 205 dou gor kok je pol najbol da so 50 al 45?

 

 

?ivjo :)

 

?e ma? na avtu original dimenzijo gum 185/65 R14 in ?e ?eli? 17 colske litke gor dat potem bi blo najbol da da? 205/40 R17 ali 225/30 R17.

 

Sicer je pa link do kalkulatorja ?e v dveh komentarjih napisan :) uporabi ga, koristna stvar je ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.