Skoči na vsebino

Izvoz vozila v R Srbijo


Z M A J

Priporočeno sporočilo

Pozdrav!

 

Zanima me, kaj moram bit pozoren oz. - kak?na je procedura, ?e ?elim izvozit (prodat) vozilo v R Srbijo? Labi al pa Gazi in morda ?e kdo, mi zihr vesta kaj svetovat! :bravo:

 

Se prav - mam nek na?elni dogovor preko mojga mehankarja Simona, ki ima dol neke veze, da bi ?la rde?a makina na ju?ni trg!

 

Vem da mora avto izpolnjevat EURO 3, kar vsekakor ga, pa starost tok in tok, se prav stara je 9 let trenutno!

 

Potem pa kako naprej; dol se peljem itak s temi tablami in pa mojo polico in zeleno karto, naprej pa sem mal v negotovosti kako poteka procedura - verjetno isto prepis, overjen pri kakem notarju ob?ini, al kako se tem re?em tam stre?e???

 

Na koncu mi je jasno da moje reg. table moram pobrat in odjavit vozilo pri nas, ter pokasirat preostanek zavarovalnine, kokr jo je ?e preostal do konca iztega zavarovalnega obdobja, v mojem primeru je to februar leta 12!

 

Torej, katere faze so pa ?e vmes, bi prosil za kak?en nasvet! :rispekt::vesel:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdrav!

 

Zanima me, kaj moram bit pozoren oz. - kak?na je procedura, ?e ?elim izvozit (prodat) vozilo v R Srbijo? Labi al pa Gazi in morda ?e kdo, mi zihr vesta kaj svetovat! :bravo:

 

Se prav - mam nek na?elni dogovor preko mojga mehankarja Simona, ki ima dol neke veze, da bi ?la rde?a makina na ju?ni trg!

 

Vem da mora avto izpolnjevat EURO 3, kar vsekakor ga, pa starost tok in tok, se prav stara je 9 let trenutno!

 

Potem pa kako naprej; dol se peljem itak s temi tablami in pa mojo polico in zeleno karto, naprej pa sem mal v negotovosti kako poteka procedura - verjetno isto prepis, overjen pri kakem notarju ob?ini, al kako se tem re?em tam stre?e???

 

Na koncu mi je jasno da moje reg. table moram pobrat in odjavit vozilo pri nas, ter pokasirat preostanek zavarovalnine, kokr jo je ?e preostal do konca iztega zavarovalnega obdobja, v mojem primeru je to februar leta 12!

 

Torej, katere faze so pa ?e vmes, bi prosil za kak?en nasvet! :rispekt::vesel:

 

po moje kupoprodajna in obvezna odjava iz pormeta...s tem si ti adakta...kakor pa je prometna na tvoje ime ?e - z besedo, saj bomo to uredili...je pa loh srajne

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

najboljs bi blo ce un pride sem in ti ni treba nc razmisljat...itak nimajo viz

drugace pa kot je jures reku, se pravi odjavi, daj zacasne in kupoprodajno (da ne tezijo na mejah) in pol tam pri notarju/odvetniku uredis...

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mislim da ti je najlazje da un pride gor iskat zacasne tablice in gremo nazaj proti srbiji..to ti je najlazje..nevem pa ce lahko kr tako uzames tablice iz avta in avto dol odjavis itd..ker v makedonski carini ce te vidijo da imas tablice dobis 1000e kazen kao da jim pustis stare avtomobile in smeti dol..js vem k mi je stara mazda dol crknala in sem mogu tablice skrit da sem jih nazaj prpeljal in tukaj odjavu..

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim, da mora sam prist gor po avto, na carini mu ga bodo ocenili po svoje(imajo svojo tabelo in sploh ni va?na pogodba),tu pa ga ti odjavi s kupoprodajno pogodbo in vrni tablice, nikakor pa ne nasedaj "daj mi ga ti doteraj dole...."ker bo? lahko ostal brez vsega.. :zvizga:

Tudi mene so ?icali naj pripeljem dol, ma nima smisla, prevelik rizik, ker so me enkrat res totalno pregledali na meji za nazaj... ?e bi najdli kak?ne registrske, pa ne vem kako bi jo odnesu.. :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred leti sem se ukvarjal z izvozi in uvozi tovora, predvsem nevarnega blaga. O avtomobilih in njihovih izvozih ne vem dosti, vseeno pa nekaj nasvetov:

- PAZI! Z preizkusnimi tablicami ne sme? pre?kat dr?avne meje. Preizkusne tablice so samo za to, da vozilo pelje? na najbli?ji tehni?ni pregled. ?e se prav spomnim, obstajajo nekak?ne posebne tablice za izvoz vozila.

- ?e se prav spomnim, vozila ne more? prepisati v tujini, razen v primeru prometne nesre?e ali huj?e okvare vozila, pa ?e to lahko samo v centru za uni?enje vozil ali avtoodpadu. Kupec vozila iz tujine mora pred prepisom imeti potrdilo o opravljenih carinskih postopkih in pla?anih carinskih dajatvah - ?e toliko bolj, ?e ne gre za "notranji" promet (znotraj evropske unije).

 

 

- ?e se prav spomnim, gre postopek nekako takole:

- mo?akar mora priti sem, ker brez njega ne more? narediti prepisa. ?e ti uspe dobiti njegovo osebno in pooblastilo, bi mogo?e ?lo tudi brez njega

- na upravni enoti odjavi? vozilo in vrne? svoje tablice

- na zavarovalnici uredi? posebno zavarovanje za izvoz (za?asno zavarovanje)

- na upravni enoti dobi? za?asne tablice in mislim da tudi novo prometno dovoljenje

- na SLO-CRO meji uredi? tranzitne dokumente (ECL)

- ravno tako na CRO-SCG meji za prevoz v carinsko skladi??e, ki je najbli?je kupcu

- pred za?etkom uvoznega carinjenja pregled ?tevilk ?asije in motorja pri poobla??eni organizaciji (najve?krat tehni?ni pregledi)

- prevoz vozila v carinsko skladi??e in predaja deklaracij za uvozno carinjenje

- ?akanje

- miritev ?ivcev

- ?akanje

- bruhanje zaradi slabe hrane iz avtomatov

- ?akanje

- iskanje preno?i??a

- spanje

- ?akanje

- ko dobi? vse papirje, pri?aka? ?e kupca, da dokumente odpelje na upravno enoto, kjer dobi preizkusne tablice

- vozilo odpelje na tehni?ni pregled in ga registrira

 

Sli?i se sicer grozno komplicirano, zato je mogo?e bolje, da se pove?e? s kakim ?oferjem, ki vozi tovornjak v Srbijo, pa ti pomaga, ker to po?nejo (za tovor, ki ga preva?ajo) na vsaki vo?nji. Ja, to, kar je napisano modro, traja od 2 do 6 ur, odvisno od gne?e.

 

Je pa ?e en enostavnej?i na?in:

- avto odpelje? dol

- ?aka? pred odpadom, da pripeljejo tja enak model

- zbaranta? papirje od tistega avta, ki ga bodo uni?ili

- na svojem pretol?e? ?tevilke

- razre?e? svoje tablice

- doma prijavi? krajo vozila

Tega ti nisem jaz povedal, ?e si ?e kaj prebral, je to halucinacija, ki je posledica branja prej?njega odstavka...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred leti sem se ukvarjal z izvozi in uvozi tovora, predvsem nevarnega blaga. O avtomobilih in njihovih izvozih ne vem dosti, vseeno pa nekaj nasvetov:

- PAZI! Z preizkusnimi tablicami ne sme? pre?kat dr?avne meje. Preizkusne tablice so samo za to, da vozilo pelje? na najbli?ji tehni?ni pregled. ?e se prav spomnim, obstajajo nekak?ne posebne tablice za izvoz vozila.

- ?e se prav spomnim, vozila ne more? prepisati v tujini, razen v primeru prometne nesre?e ali huj?e okvare vozila, pa ?e to lahko samo v centru za uni?enje vozil ali avtoodpadu. Kupec vozila iz tujine mora pred prepisom imeti potrdilo o opravljenih carinskih postopkih in pla?anih carinskih dajatvah - ?e toliko bolj, ?e ne gre za "notranji" promet (znotraj evropske unije).

- ?e se prav spomnim, gre postopek nekako takole:

- mo?akar mora priti sem, ker brez njega ne more? narediti prepisa. ?e ti uspe dobiti njegovo osebno in pooblastilo, bi mogo?e ?lo tudi brez njega

- na upravni enoti odjavi? vozilo in vrne? svoje tablice

- na zavarovalnici uredi? posebno zavarovanje za izvoz (za?asno zavarovanje)

- na upravni enoti dobi? za?asne tablice in mislim da tudi novo prometno dovoljenje

- na SLO-CRO meji uredi? tranzitne dokumente (ECL)

- ravno tako na CRO-SCG meji za prevoz v carinsko skladi??e, ki je najbli?je kupcu

- pred za?etkom uvoznega carinjenja pregled ?tevilk ?asije in motorja pri poobla??eni organizaciji (najve?krat tehni?ni pregledi)

- prevoz vozila v carinsko skladi??e in predaja deklaracij za uvozno carinjenje

- ?akanje

- miritev ?ivcev

- ?akanje

- bruhanje zaradi slabe hrane iz avtomatov

- ?akanje

- iskanje preno?i??a

- spanje

- ?akanje

- ko dobi? vse papirje, pri?aka? ?e kupca, da dokumente odpelje na upravno enoto, kjer dobi preizkusne tablice

- vozilo odpelje na tehni?ni pregled in ga registrira

 

Sli?i se sicer grozno komplicirano, zato je mogo?e bolje, da se pove?e? s kakim ?oferjem, ki vozi tovornjak v Srbijo, pa ti pomaga, ker to po?nejo (za tovor, ki ga preva?ajo) na vsaki vo?nji. Ja, to, kar je napisano modro, traja od 2 do 6 ur, odvisno od gne?e.

 

Je pa ?e en enostavnej?i na?in:

- avto odpelje? dol

- ?aka? pred odpadom, da pripeljejo tja enak model

- zbaranta? papirje od tistega avta, ki ga bodo uni?ili

- na svojem pretol?e? ?tevilke

- razre?e? svoje tablice

- doma prijavi? krajo vozila

Tega ti nisem jaz povedal, ?e si ?e kaj prebral, je to halucinacija, ki je posledica branja prej?njega odstavka...

 

to kr pise pod halucinacijo pomojem je najboljse da kr pozabis,ker potem imas pri zavarovalnicah takoj kaksno crno pikico, ki se ti lahko spremeni v veliko piko..vsaj js tako mislim..

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Matr, tole je o?itno kar komplikacija, v va?ih komentarjih pa je ena skupna to?ka - da mora tale majstr pridet v RS! :blush:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Matr, tole je o?itno kar komplikacija, v va?ih komentarjih pa je ena skupna to?ka - da mora tale majstr pridet v RS! :blush:

 

Res je. Najlazje je da pride majster gor in ti odpje avto z zacasnimi tabkicami mislim da so nekej rumene. Vsaj v mak jih je blo polno s takimi. Pac avto reg. Na tujega drzavljana.

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, res najbolje, da pride gor. Avto odjavi?, vrne? tablice, potem te pa ?isto ni? ne briga, a ga bo peljal po cesti, a ga bo dal na vlak, a ga bo dal na tovornjak, a ga bo dal na trajekt al ga bo pa v Ljubljani v Savo zapeljal in po?akal, da ga pri Beogradu naplavi na obalo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po?as me dokon?no mineva ta deal, sicer pa ?e je nekdo zainteresiran, naj uleti do sem, ?e pa ni, pa mu itak te?ko proda? vozilo a ne! :D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.