Skoči na vsebino

Digitalna servisna knjiga


KAALman

Priporočeno sporočilo

v kolikor je to aktualno pri nas, mi ni znano

 

Mazda zaklju?uje poglavje z oljem umazane in zme?kane servisne knji?ice za v predal, pri Mazdi 5 (v Nem?iji naprodaj od 18.junija) uvajajo "Digitalno servisno knjigo".

 

To pomeni: Podatki o delu, servisih in vzdr?evalnih popravilih se bodo shranjevali v ra?unalnik - kupec seveda ?e vedno dobi potrdilo o opravljenih delih.

Dostop do "virtualne knji?ice" imajo vsi Mazdini pogodbeni serviserji in ostali servisi, ki imajo pravico do avtorizacije.

 

V centrani bazi podatkov se torej ob vsakem ?asu brez pomanjkljivosti lahko preveri zgodovina vozila in ?tevilo pregledov, ki jih je le-to imelo. Mo?nost manipulacije prevo?enih kilometrov (npr. pri rabljenih vozilih) in ostalih podatkov je tako skoraj izklju?ena. Kompaktnemu enoprostorcu bodo v kratkem sledili tudi naslednji modeli. V prihodnosti bo "digitalna servisna knjiga" pri vseh novej?ih modelih zamenjala obi?ajno servisno knji?ico.

 

vir: www.autobild.de

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa je to kul??? <_<

 

Kako recimo jest z avtom delam......oziroma sem delal.....Dokler je avto nov in ima garancijo ga definitivno peljem na poobla??en servis.....ko pa garancije ni ve?, pa recimo redne servise (beri menjava filtrov in olja) opravim kar sam oziroma ga peljem h kak?nemu nepoobla??enemu serviserju.....

 

 

To pomeni da pol bi useeno listke in bla bla imel po avtu....

 

Morem prespat to da bom lahko objektivno razmislu o tem...ki sem ?e zabluzu.... <_<

 

 

LP daVid

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mora? to gledat s stali??a nemkih kupcev tega vozila, ki verjetno niso siromaki, in ponavadi dajo tudi malo ve? na to, kako dolgo bodo imeli vozilo, in kako urejenega... druga?e pa, saj boodo tudi nepoobla??eni serviserji imeli dostop, kolikor sem jaz razumel, bo? torej ?e vedno izven garancije lahko pelajl na cenej?i in ravno tako kvaliteten servis ?

 

kdo ve kako to v D funkcionira, vendar npr. fatnje iz MX-3 foruma velikokrat peljejo avto na poobla??eni servis.

 

Najdejo se seveda tudi taki, ki imajo star avto, in ga ?raufajo sami, ali pa preko vez pri kakem doma?em mojstru, mislim pa da jih je tam ve?, ki peljejo avto na poobla??en servis.. tudi ?e je ?e 6 ali 7 let star.

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

v kolikor je to aktualno pri nas, mi ni znano

 

Mazda zaklju?uje poglavje z oljem umazane in zme?kane servisne knji?ice za v predal, pri Mazdi 5 (v Nem?iji naprodaj od 18.junija) uvajajo "Digitalno servisno knjigo".

 

tako bo tudi pri nas

All I ask: the sky above and the road below me.
BlueSky

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • 2.3 mašina je imela 3-4 iteracije. Zadnja je z redno menjavo olja ok. Prvim so pokale glave, ker so se luknjice zamašile, ki so med cilindri olje prepuščale, zadnja je baje sloted.   Ampak to so vse 2.3 280 mašine. In servisi nimajo pojma, ko to vprašaš.   Imam 1.5 3 cilindra in od MY2020 ima oljno črpalko gnano z mokrim jermenom in ne zobnikom. Baje penlo olje ob objestni vožnji in je lahko brez olja obstala. Na servisu nič ne vejo o tem.   Pri obeh mašinah zna bit še problematičen carbon built up, ampak ot imajo Mazde baje podoben problem.
    • Kje so časi RS Coshwort-a, potem bi bila odločitev logična....moj glas gre ST, ki je res stroj, če res rabiš 280km....kdaj jih bos uporabil je drugo vprašanje....glede zanesljivosti bi pa zih vzel Mazdo, ceprav verjetno je Ford ST program drugacna serija kot ostalo @godlike bo verjetno vedel....
    • Pa dam tudi jaz eno sliko kar tako:     Ta čas, ko nekateri glancate svoje Mazge in ko jim drugi naročate tablice, ta tretji z Mazgami uživamo v potovanjih...
    • Focus za družinsko kočije se mi zdi ravno prav z 182 konji. ST je pač brutaln. Pa se je prodajal samo 1.5 leta. V Sloveniji so najbolj redka mašina.
    • Plastike na CX30 me ne motijo ,če je siva barva avtomobila..,če pa je bela me pa motijo preveč in bele ravno zaradi teh plastik nebi imel..,Ko bi lahko dal motor od fokusa v CX30 😃
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.