Skoči na vsebino

Mazda 6, kaj paziti pri nakupu


Priporočeno sporočilo

Odpiram ?e eno za?etni?ko temo :)

 

Odlo?am se za nakup rabljenega avtomobila v rangu 5-6k? in skoraj prepri?an sem, da bo to mazda 6 diesel karavan. Sicer sem prista? vw koncerna, saj imamo pri hi?i golf 2,3,4 tako da sem se na za?etku zagrel tudi za ?kodo Octavijo, ker pa je Mazda veliko bolj ?portna, elegantnej?a ... se mi zdi ta nakup za 21 letnika bolj?i :)

?eprav sem imel z svojim prvim avtom (Rover 416 karavan :blink: ) nenormalne stro?ke v samo dveh mesecih (2x menjan menjalnik, 2x polosovina, pe?ka,termostat,zavorni cilinder...

 

Prebral sem kar nekaj tem na va?em forumu (rjavenje,dpi filtri,bakrene podlo?ke,dragi servisi...), zato me zanima, na kaj moram biti ?e posebej pozoren pri nakupu rabljene Mazde 6, da se mi ne pripeti kaj podobnega kot pri prvem avtu.

 

Avto imam pred nakupom namen peljati na priklop ra?unalnika, ?e najraje bi pa kakemu poznavalcu teh mazd dal za par sixpackov, da mi poda oceno avtomobila. Pozna nekdo koga v okolici Postojne,Ljubljane, Kamnika?

 

?e bo pa kdo naletel na kak?no ok mazdo naj kar napi?e, saj se v nakup ne bom podajal dokler ne dobim avta, za katerega mislim da je to to, glede na to, da moj golf 3 po 19ih letih prede kot urica :D

 

Lp, Doman

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljen bodo?i mazda?!

 

Na tvoji poziciji, bi kupoval avto, ko ?e nima Facelifta, ker potem tudi nima DPF filtra (kateri je dokaj problemati?na zadeva).

 

Kar se ti?e mehankarja (Kamnik) ti dam lahko cifro res v redu majstra, ki pa celo sam vozi Mazdo6 karavan, nekje letnika 2003 ali pa 2004, prepri?an sem, da se zastopi v ta avto! :danzoman::P

 

LP!

 

Borut

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kete? :)

 

Mojster bi se prosim obna?al in pisal tako da te ljudje razumejo ?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljen.

 

Ko sem sam kupoval mazdo 6 sem bil najbolj pozoren, ?e je bil narejen servis na 120.000 km. Zakaj, ker je ta servis najve?ji pri mazdi 6 in te stane med 1000 in 1300 eur. ?e ne verjame?, pokli?i na mazda servis in za ?tos upra?aj koliko stane velik servis, pa usedi se prej, ker pride do vrtoglavice ko zve? za ceno.

 

Lep pozdrav Uro?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljen.

 

Ko sem sam kupoval mazdo 6 sem bil najbolj pozoren, ?e je bil narejen servis na 120.000 km. Zakaj, ker je ta servis najve?ji pri mazdi 6 in te stane med 1000 in 1300 eur. ?e ne verjame?, pokli?i na mazda servis in za ?tos upra?aj koliko stane velik servis, pa usedi se prej, ker pride do vrtoglavice ko zve? za ceno.

 

Lep pozdrav Uro?.

 

pozdravljeni

 

okrog jurja al pa mal ve? , stane velik servis pri nas v SLO, v Avstriji ga pa naredi? za dobrih 500? original deli, MES garancija....tko, da ne preve? stra?it ljudi :harhar:

 

Odpiram ?e eno za?etni?ko temo :)

 

Odlo?am se za nakup rabljenega avtomobila v rangu 5-6k? in skoraj prepri?an sem, da bo to mazda 6 diesel karavan. Sicer sem prista? vw koncerna, saj imamo pri hi?i golf 2,3,4 tako da sem se na za?etku zagrel tudi za ?kodo Octavijo, ker pa je Mazda veliko bolj ?portna, elegantnej?a ... se mi zdi ta nakup za 21 letnika bolj?i :)

?eprav sem imel z svojim prvim avtom (Rover 416 karavan :blink: ) nenormalne stro?ke v samo dveh mesecih (2x menjan menjalnik, 2x polosovina, pe?ka,termostat,zavorni cilinder...

 

Prebral sem kar nekaj tem na va?em forumu (rjavenje,dpi filtri,bakrene podlo?ke,dragi servisi...), zato me zanima, na kaj moram biti ?e posebej pozoren pri nakupu rabljene Mazde 6, da se mi ne pripeti kaj podobnega kot pri prvem avtu.

 

Avto imam pred nakupom namen peljati na priklop ra?unalnika, ?e najraje bi pa kakemu poznavalcu teh mazd dal za par sixpackov, da mi poda oceno avtomobila. Pozna nekdo koga v okolici Postojne,Ljubljane, Kamnika?

 

?e bo pa kdo naletel na kak?no ok mazdo naj kar napi?e, saj se v nakup ne bom podajal dokler ne dobim avta, za katerega mislim da je to to, glede na to, da moj golf 3 po 19ih letih prede kot urica :D

 

Lp, Doman

 

pozdravljen!

 

ko bo? nabavljal, oz. si jo mogo?e ?e (Mazdo) preveri zgodovino vozila ( tehnicna.sluzba@mazda.si) in ?e so redni servisi, pa da ni bla slu?ajno ksna totalka, potem brez skrbi kupi pa cetudi ima 200.000 km prevo?enih! PREVERJENO VE?KRAT!!! :bravo:

PS. ?e te pa zanima, pa jaz prodajam Mazdo 6 karavan, 89KW, prevo?enih 235.000 km, modra barva, vsa

oprema, REDNO SERVISIRANA, vsi ra?uni storitev, narejen velik servis, komplet novi diski plo??ice, akumulator, gume + zimske nove gume..skratka brezhiben, BREZ SKRITIH NAPAK!! PRODAJAM ,KER I??EM MAZDO 5!!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pozdravljeni

 

okrog jurja al pa mal ve? , stane velik servis pri nas v SLO, v Avstriji ga pa naredi? za dobrih 500? original deli, MES garancija....tko, da ne preve? stra?it ljudi :harhar:

pozdravljen!

 

ko bo? nabavljal, oz. si jo mogo?e ?e (Mazdo) preveri zgodovino vozila ( tehnicna.sluzba@mazda.si) in ?e so redni servisi, pa da ni bla slu?ajno ksna totalka, potem brez skrbi kupi pa cetudi ima 200.000 km prevo?enih! PREVERJENO VE?KRAT!!! :bravo:

PS. ?e te pa zanima, pa jaz prodajam Mazdo 6 karavan, 89KW, prevo?enih 235.000 km, modra barva, vsa

oprema, REDNO SERVISIRANA, vsi ra?uni storitev, narejen velik servis, komplet novi diski plo??ice, akumulator, gume + zimske nove gume..skratka brezhiben, BREZ SKRITIH NAPAK!! PRODAJAM ,KER I??EM MAZDO 5!!!!

 

Mogo?e sledi servis na 120 kkm ? :ne vem:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Misli? na 240 kkm?

 

Ja, sej veliki servis je na vsakih 120 kkm. :hudicek:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Hvala za vse odgovore :)

 

Upam da bo ?e jutri v gara?i nova mazda, 2003 letnik, 170000km, redno servisirana na mazdinem servisu, to so mi potrdili tudi na Cena je pa 5700?

Edina stvar katera me matra na avtu je, da je pri ma?ini ene luknja 5x5cm rascefrane izolacije, ki pride med ma?ino in armaturo. Kot da bi v preteklosti po?ila neka cevka in udarjala ob izolacijo? Lasnik pravi, da je to avto ?e imel ko ga je kupil in da neve kaj je to.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljen.

 

Ko sem sam kupoval mazdo 6 sem bil najbolj pozoren, ?e je bil narejen servis na 120.000 km. Zakaj, ker je ta servis najve?ji pri mazdi 6 in te stane med 1000 in 1300 eur. ?e ne verjame?, pokli?i na mazda servis in za ?tos upra?aj koliko stane velik servis, pa usedi se prej, ker pride do vrtoglavice ko zve? za ceno.

 

Lep pozdrav Uro?.

 

Veliki servis je okoli 450-500? pri "normalnih" mehanikih, z original deli itd.. Na ?alost Mazda servis nabija cene v nebo, kot da edino oni znajo ?raufat.. :P Aja pa olje ti ra?unajo po 19,50 ? za liter, nalivajo pa ti ga iz 200l soda, ki ga dobijo za 7? liter! Preverjeno! :hudicek:

Zato pa jaz nikoli ve? na poobla??eni servis... :harhar:

 

Hvala za vse odgovore :)

 

Upam da bo ?e jutri v gara?i nova mazda, 2003 letnik, 170000km, redno servisirana na mazdinem servisu, to so mi potrdili tudi na Cena je pa 5700?

Edina stvar katera me matra na avtu je, da je pri ma?ini ene luknja 5x5cm rascefrane izolacije, ki pride med ma?ino in armaturo. Kot da bi v preteklosti po?ila neka cevka in udarjala ob izolacijo? Lasnik pravi, da je to avto ?e imel ko ga je kupil in da neve kaj je to.

 

Od kod pa je poreklo avta? Slo ali ka?na Italija? ?zmeden? Daj kak?no slikco gor kje je luknja, pa da vidimo... :ne vem:
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za vse odgovore :)

 

Upam da bo ?e jutri v gara?i nova mazda, 2003 letnik, 170000km, redno servisirana na mazdinem servisu, to so mi potrdili tudi na Cena je pa 5700?

Edina stvar katera me matra na avtu je, da je pri ma?ini ene luknja 5x5cm rascefrane izolacije, ki pride med ma?ino in armaturo. Kot da bi v preteklosti po?ila neka cevka in udarjala ob izolacijo? Lasnik pravi, da je to avto ?e imel ko ga je kupil in da neve kaj je to.

 

Potem si na podobnem kot jaz :) sam da sem na?el 2006 letnik, z vsemi ra?uni. 120.000 1200? v Italiji za italijanko :)

 

ti verjetno govori? o izolaciji na po?arnem zidu ob webastu?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kje si ga ?ipiral in kolko je cena?

 

120 spravi? na najve? 145-150 ne sanjat...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

120 spravi? na najve? 145-150 ne sanjat...

 

Kolega (Lepi Mitko oz. Mazda 2 na forumu) je imel s 120 pre?timano na 176KM (izmerjenih na valjih)! :danzoman:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolega (Lepi Mitko oz. Mazda 2 na forumu) je imel s 120 pre?timano na 176KM (izmerjenih na valjih)! :danzoman:

 

Ja pa ne samo s ?ip tuningom....z ostalim pa seveda

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja to?no (samo) s tem, kar pra?aj ga! :danzoman:

 

Malo te?ko verjamem tem meritvam :huh:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jures, je mo?no... ?e tako tako imajo serijsko cca od 5 do 10% ve?jo mo? kot je navedeno v specifikacijah. Z dobrim chiptuningom pa se da tud 30-40KM ven zvle?t.

 

?e lohk samo s PBoxom 20-30KM verjemi, da z reprogramiranjem ECU-ja lahko ?e dodatnih 10-20KM pridobi? :hudicek:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jures, je mo?no... ?e tako tako imajo serijsko cca od 5 do 10% ve?jo mo? kot je navedeno v specifikacijah. Z dobrim chiptuningom pa se da tud 30-40KM ven zvle?t.

 

?e lohk samo s PBoxom 20-30KM verjemi, da z reprogramiranjem ECU-ja lahko ?e dodatnih 10-20KM pridobi? :hudicek:

 

Ma ok, vem da je ista ma?ina ?e neki ?asa (do nove 2.2) samo ali je ma?ina pripravljena na to.... :zvizga:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma ok, vem da je ista ma?ina ?e neki ?asa (do nove 2.2) samo ali je ma?ina pripravljena na to.... :zvizga:

 

No to je pa zdej druga zgodba ... pa verjetno se tud mal bolj zakadi k se da gas :hudicek:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Peljem avto na redni servis v Izolo in stopotjo naredim en điro po slo istri😁.  
    • Se zgodi, sinoči smo spet obiskali Urgenco. In mi v oči pade tale znak:     A oni to resno?   Dobro, fotoaparat še nekako razumem. Da bi kdo prišel s psom na Urgenco (razen kakega slepega, ampak mislim, da v tem primeru pes ne bi bil težava), že ne morem verjet. Če pa koga pripravijo do tega, da pride s pištolo ali nožem na Urgenco - ta se gotovo ne bo ustavil pred vrati zaradi ene nalepke...
    • Eee, se vid, de sm kmet an s hribu doma. Tko Ford kat VW sta nizko spodi, pa še dizl je pa še modre farbe...
    • ZOE je imel zelo miren teden, je naredil le malo čez 100 km ... In nič se ni pokvarilo. Tok-tok.   Sem pa jaz danes Smarta "natankal" iz 11 % na 96 % na javni polnilnici za 3,67€. Ker je ravno tema "pohvalite se". 😃
    • Em, @Boss, kateri del je "mal heca"? Tisti o BTjki ali tisti o ZOEtu?   Mislim, če o BTjki, ni nič heca, ker to je res potrošni material. Sicer se ga na vsakih 120.000 km precej nabere, ampak to sodi zraven.   Če pa imaš v mislih ZOEta, potem je pa res čisto malo heca, ostalo je pa spet vse res...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.