Skoči na vsebino

Mazda 6 2003, rezervni klju?


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni!

 

Zanima me, ?e je izvedljivo in sicer;

 

imam samo 1 klju?, ki sem ga dubu ob nakupu rabljenga vozila, zdej ?e enga ?e dam delat me ko?ta kar lepe denarce.

 

Pa sem razmi?lju (vseh jajc v eni ko?ari vemo da ni pametno nosit, lahko se spotakne? :blush: ), no pa mi povejte, ali obstaja mo?nost, da ga samo na podlagi mojega obstoje?ega klju?a (kodiranega) samo ure?ejo pri enem klju?avni?arju, pa ta moj klju? novonastali seveda ne bo kodiran, ampak dobil bi ga pa za nakih 7 al 8 ?.

 

Re?itev bi bila v tolko, da imam pa? klju? narezan kakor je treba (verjetno bi mi avto odklepal, zagon motorja pa jasno ne bi bil mo?en), pa v primeru da zgubim tegale mojega - trenutno edinega, potem bi samo ?el s tistim ponaredkom in bi na njegovi podlagi dal izdelat spet pravega (se pravi kodiranega).

 

Mislim, da imajo nekatere firme v te namene, kar jaz ?elim naredit, neke plasti?ne klju?e (recimo da je tisto 3.klju? v paketu al kako ?e).

 

Se prav vpra?anje se glasi: ali mi bo tale klju?, ki ne bo kodiran - kakorkoli koristil ali si z njim niti ?e ga pravilno ure?ejo, ne bo kaj prida koristil.

 

Aja nov klju?, original mislim da me pride nekih 200 - 300 ?, kar se mi zdijo kar konkretne finance (z razmeroma solidnimi financami znam delat kot se za povpre?nega Janeza spodobi, se pravi hitro vse po?enem, hehe)! :blush: :ne vem:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lej ne kompliciraj, na E-bay si po??i "surov" klju? s transponderjem, ga da? urezat in se zapelje? na servis in ti ga nanovo sprogramirajo, stro?ek bo sitnica, v primerjavi s tem da klju? vzame? na servisu.

 

PS. Lahko ga tud sam proba? sprogramirat, samo je smotan postopek u 3 pm.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ideja je odli?na, sam pa ne bom programiral, sem preve? levak za take zadeve, priznam :blush:

 

Kaj pa tole, da bi mel v vsakem primeru ?e dodaten (dokaj koristen), magari 3.klju?, a je to uredu? :ne vem:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

rezanje & kodiranje skupaj stane 60?,vsaj toliko sem jaz dal pri setni?arju pol leta nazaj ko sem si dal narediti zlo?ljivega. Tudi materiala ne rabi? ni? nosit, vse tam zrihtajo. :bravo:

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

rezanje & kodiranje skupaj stane 60?,vsaj toliko sem jaz dal pri setni?arju pol leta nazaj ko sem si dal narediti zlo?ljivega. Tudi materiala ne rabi? ni? nosit, vse tam zrihtajo. :bravo:

 

 

samo rezanje in kodiranje 60?? ?e je temu tako so te napizdli... rezanje je mene stalo 7?, kodiranje 15?...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja js sm samo original klju? prinesel tja. Pri katerem klju?avi?arju pa je blo to, da vem za naslednji?? ?ip in maso je ?e zmer treba kupit, pa glede na ceno uradnega servisa, je za komplet zadevo 60? ?e nekak sprejemljivo :D

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja js sm samo original klju? prinesel tja. Pri katerem klju?avi?arju pa je blo to, da vem za naslednji?? ?ip in maso je ?e zmer treba kupit, pa glede na ceno uradnega servisa, je za komplet zadevo 60? ?e nekak sprejemljivo :D

 

 

meni so ga vrezali in programirali na uradnem mazdinem servisu... edino kar je sem se napizdil za naro?ilom original klju?a..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pelji h klju?avni?arju, ?e ima? T5 ?ip noter, kot ga imajo mazde tio ure?e na licu mesta novega in skopira za par 10?

 

?e ma? pa T32 al kok ?e ma moja miata si pa f pizdi.... :bravo:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To se sli?i kot oznaka serije Terminatorja (mislim da sta bila T100 in T1000 v 2. delu) :P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To se sli?i kot oznaka serije Terminatorja (mislim da sta bila T100 in T1000 v 2. delu) :P

 

T je transponder ali cip. Samo to je vazno. Kljuc je samo kljuc.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 mesecev kasneje...

Danes dal vrezati rezervni klju?, nimam pa ?e vlo?enega ?ipa (?eprav ima klju?ek prostor zanj), delal sem ga pa pri majstru v Me?kator centru - Dravlje. Cena je bila 27,50 ?. No zdej rabim ?e ?ip (majstr je rekel cifro 63 05, karkoli ?e to pomeni v njihovem ?argonu). A mislite da bo problem ?e dobiti ta ?ip? Potem rabim ?e daljinc, ?e ga bom sploh dal delat, kva pa vem (ni muss)?

 

Se pravi zaenkrat imam samo klju?ek, da odklene avto, zagon motorja pa zanesljivo ni mogo?, ampak sem pa v tolko na bolj?em, ?e npr. ju3 "usejem" original klju?, lahko vseeno ure?emo novega, potem pa ga samo "?ipiramo" in bo zadeva obratovala, lahko pa da se motim! :blush: :ne vem:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ip vzami ven iz klju?a, ga prilepi okrog klju?avnice znotraj plasti?ne ?katle in ti bo vsak klju? za 7 eurov v?gal avto...najla?ja in najcenej?a re?itev.

 

pa tega ne okol govort :ninja:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

to itak da ne :D

kaj ve? lahko si ga kdo sposodi za ga it natankat in oprat :D

 

Ja Dedek Mraz, v trenirki! :aaaaa::hohoho:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.