Skoči na vsebino

Gume


RoKo

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni!

 

Moj problem so gume B. Turanza 205/55/16 ki so sicer odli?ne, vendar so pri 9000 km ?e zrele za zamenjavo! :angry: ?e je mogo?e imel kdo enak preoblem, me zanima katere gume so bolj vzdr?ljive a ?e vedno dovolj dobre za Mazdo 6? Kaj pa Pirelli po ADACu najbolj?a guma?

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni ve? mesa il kaj? Kako se vozi?? ?e gre? res hitro kroz zavoje il starta? jako, ni ?udno...

Jel guma ravnomjerno potro?ena ili samo unutarnji ili vanjski rub?

One day you are born,

The next big milestone

you discover go zoom-zoom

you can't get enough!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem bral da so imeli podobne pritozbe tudi eni lastniki M6 s temi gumami. Baje da je tovarniska napaka to..ker 9000km je res premal (razen ce se gres dirkat).

No jaz mam izkusnje s Pirelli P7 in so res odlicne gume. Definitivno so vreden nakupa (na vseh testih razturajo).

Trenutno mam pa Good Year Eagle F1, so tudi dobre, mogoce prevec sportne za ta avto...na dezju pa nimajo konkurence in so zelo udobne za sportne gume.

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nope, so zelo tihe (edino je pa res da jih menjam spredaj-zadaj vsakih 5000km, ker ta smrekast profil je lahko zelo glasen ce pride do ne-enakomerne obrabe).

Skratka zadovoljen sem s temi gumami..moja ocena: 8/10 :)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

-.......ker ta smrekast profil je lahko zelo glasen ce pride do ne-enakomerne obrabe).......

 

Ja ja to sem tudi jest opazu....a torej ta smrekast profil kriv za tako glasnost.....hm...zanimivo...sam useeno se mi zdi da je to premalo kilometrov za totalno obrabo....Neglede na to da so mehke gume....

 

In dejansko ?e se ne preganja? skozi ovinke in speljuje? ful....se nebi smele obrabit tako hitro.... :ne vem:

 

 

LP daVid

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ker ta smrekast profil je lahko zelo glasen ce pride do ne-enakomerne obrabe

Verjetno se je meni to zgodilo na Bridgestone Potenca RE720 - na koncu so imele ?e full profila - pele (ma kaj pele - kri?ale) pa so tako, da sem na koncu po?iv?kal in kupil nove - ContinentalSportContact 2 - meka za u?esa - vozne lastnosti pa ... DOBRE no! :rolleyes:

 

Papa, Tomi

 

P.S.: So pa zdr?ale 35k km pa je profila ?e vsaj za enkrat toliko! :whatever:

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zelo dobre so!

Sicer pa poglej malo teste na ADAC in podobne strani!

No, cena pa ni dobra no (je kar viskoka) - pa ka te to nam... :rolleyes:

 

Papa, Tomi

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, ne vozim prav ne?no to je res, ma vseeno recimo Yokohama na prej?ni Mazdi 323f so zdr?ale prek 40.000 km! Imam ob?utek da je to neka soft varianta gume za recimo "privajanje avtu" ! Najprej je za?elo piliti robove, pa mi je vulkanizer svetoval naj pove?am tlak na 2.7 bara tko da je sedaj enakomerno obrabljena vsa povr?ina! Za nove pa nevem ali Pirelli, mogo?e Michelin? Saj cenovno itak ni dost razlike!

 

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, ne vozim prav ne?no to je res, ma vseeno recimo Yokohama na prej?ni Mazdi 323f so zdr?ale prek 40.000 km! Imam ob?utek da je to neka soft varianta gume za recimo "privajanje avtu" ! Najprej je za?elo piliti robove, pa mi je vulkanizer svetoval naj pove?am tlak na 2.7 bara tko da je sedaj enakomerno obrabljena vsa povr?ina! Za nove pa nevem ali Pirelli, mogo?e Michelin? Saj cenovno itak ni dost razlike!

 

 

LP

Hm....ja o?itno je res kriva serijska napaka....sam pa mislim da neglede na tvojo vo?njo bi mogle gume ve? zdr?at......?e so ti na prej?njem avtu zdr?ale yokohama tolko.....pa so tudi mehke gume......pol bi tudi te mogle usaj pol tolko......

 

 

LP daVid

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za nove pa nevem ali Pirelli, mogo?e Michelin? Saj cenovno itak ni dost razlike!

 

 

        LP

Trenutno definitivno Pirelli B) - mogo?e se bo z leti kaj spremenilo :whatever: .

No, to je samo moje mnenje, ker ?e vozi? tako kot si napisal, Michelin ni guma zate!

 

Papa, Tomi

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene pa v zvezi z gumami zanima slede?e. Bridgestonke (B390 195/65-R15), ki sem jih dobil zraven M6 sedaj nove prodajam, pa jih nisem na?el v nobenem ceniku. A jih je mogo?e kdo izmed vas prodajal iz na koliko (?e ni poslovna skrivnost ...)?

Aja, zamenjal sem pa za Michelin Primacy 205/55R16.

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moj kolega je prodal nove ContinentalEcoContact 195/65x15 (bile so na ?kodi Octaviji) za 40.000,00 - komaj, tako da ne preve? pri?akovat! :angry:

Papa, Tomi
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • 2.3 mašina je imela 3-4 iteracije. Zadnja je z redno menjavo olja ok. Prvim so pokale glave, ker so se luknjice zamašile, ki so med cilindri olje prepuščale, zadnja je baje sloted.   Ampak to so vse 2.3 280 mašine. In servisi nimajo pojma, ko to vprašaš.   Imam 1.5 3 cilindra in od MY2020 ima oljno črpalko gnano z mokrim jermenom in ne zobnikom. Baje penlo olje ob objestni vožnji in je lahko brez olja obstala. Na servisu nič ne vejo o tem.   Pri obeh mašinah zna bit še problematičen carbon built up, ampak ot imajo Mazde baje podoben problem.
    • Kje so časi RS Coshwort-a, potem bi bila odločitev logična....moj glas gre ST, ki je res stroj, če res rabiš 280km....kdaj jih bos uporabil je drugo vprašanje....glede zanesljivosti bi pa zih vzel Mazdo, ceprav verjetno je Ford ST program drugacna serija kot ostalo @godlike bo verjetno vedel....
    • Pa dam tudi jaz eno sliko kar tako:     Ta čas, ko nekateri glancate svoje Mazge in ko jim drugi naročate tablice, ta tretji z Mazgami uživamo v potovanjih...
    • Focus za družinsko kočije se mi zdi ravno prav z 182 konji. ST je pač brutaln. Pa se je prodajal samo 1.5 leta. V Sloveniji so najbolj redka mašina.
    • Plastike na CX30 me ne motijo ,če je siva barva avtomobila..,če pa je bela me pa motijo preveč in bele ravno zaradi teh plastik nebi imel..,Ko bi lahko dal motor od fokusa v CX30 😃
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.