Skoči na vsebino

Izklop "dnevnih" lu?i


Priporočeno sporočilo

Imam poltraktor Mazda BT 50 4x4, ... ... ..., in med drugim imam na tem stroju tudi vitlo. V?asih se zgodi, da zaradi razmer in pogojev dela ne morem imeti pri?ganega motorja. Vitlo pa je precej mo?no in precej iz?rpa akumulator. Ko potem ho?em v?gat motor, se takoj, ko dam kontakt, pri?gejo lu?i - ne glede na polo?aj stikala. Poleg pa ?e grelne sve?ke in nazadnje komaj ?e ostane kaj elektrike za zagon dizla. In sem pomislil, da bi odklopil lu?i, da se ne bi same pri?gale. Kljub vsemu poberejo precej elektrike: 55W vsak sprednji ?aromer, po 5W vse ?tiri pozicijske lu?i in osvetlitev registrskih tablic, potem pa ?e vsa osvetlitev armature, kar nanese ve? kot 140W. To pa predstavlja tok blizu 12A, ker gre za 12V sistem. ?e bi torej lahko lu?i ugasnil, bi precej ohranil akumulator.

 

Pa sem si malo ogledal in nikjer ne najdem, kako bi to lahko odklopil. Od stikala gre ?ica na varovalke in to je to.

 

Ima kdo kak?no idejo, kako to odklopim?

Je kdo ?e kdaj to odklopil?

Bi kdo hotel to narediti ?e pri meni?

 

Hvala za odgovore.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Notri je modul za dnevne luci. Ko sem imel cx7 so dejali treba nov modul....300 evrov.....in sem ga sam uspel predelTi tako kotje treba in potem dal nazaj na tovarniskega.

Nekateri fantje pa pravijo da sedaj reprogramirajo modul na servisu...kar je logicno

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Notri je modul za dnevne luci. Ko sem imel cx7 so dejali treba nov modul....300 evrov.....in sem ga sam uspel predelTi tako kotje treba in potem dal nazaj na tovarniskega.

Nekateri fantje pa pravijo da sedaj reprogramirajo modul na servisu...kar je logicno

 

Mnja, je logi?no. Meni tudi, a na servisu so rekli, da je to v ra?unalniku in da se tega ne da in bla bla bla. In so stroj vrnili z besedami: "Se ne da. Tovarni?ko je tako narejeno."

Kje pa je ta modul? In kaj ga je treba predelovati? A se ne da enostavno vezat direktno na stikalo in re?eno. ?e obrnem stikalo, sveti, ?e ne pa pa? ne. Vsaj po moji, kme?ki, logiki.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mnja, je logi?no. Meni tudi, a na servisu so rekli, da je to v ra?unalniku in da se tega ne da in bla bla bla. In so stroj vrnili z besedami: "Se ne da. Tovarni?ko je tako narejeno."

Kje pa je ta modul? In kaj ga je treba predelovati? A se ne da enostavno vezat direktno na stikalo in re?eno. ?e obrnem stikalo, sveti, ?e ne pa pa? ne. Vsaj po moji, kme?ki, logiki.

 

To je japonsko.....

A mas ti se kako stikalo auto (za svetlobo)

Bom v ponedeljek pogledal kje ga ma in ce ga ma bt50. Sestka ga ma zadaj za radijem nekje v pi****cx7 pa nad stevci dostopen hitro

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A mas ti se kako stikalo auto (za svetlobo)

 

?????????????????????????????????????????

A lahko podnapise? Nisem ravno strokovnjak za najnovej?e dose?ke vesoljske tehnologije, pa rabim malo bolj kme?ko razlago.

Ne vem, kaj misli?, imam pa navadno stikalo za lu?i, ki ima sicer tri pozicije (ugasnjeno, parkirne, kratke), a mi na poziciji "ugasnjeno" svetijo lu?i (razen osvetlitve armature), ko dam kontakt. Nato imam ?e stikalo, pravzaprav potenciometer, za mo? osvelitve armature in ?e stikalo za nastavitev snopa svetlobe.

 

Te je to zanimalo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?????????????????????????????????????????

A lahko podnapise? Nisem ravno strokovnjak za najnovej?e dose?ke vesoljske tehnologije, pa rabim malo bolj kme?ko razlago.

Ne vem, kaj misli?, imam pa navadno stikalo za lu?i, ki ima sicer tri pozicije (ugasnjeno, parkirne, kratke), a mi na poziciji "ugasnjeno" svetijo lu?i (razen osvetlitve armature), ko dam kontakt. Nato imam ?e stikalo, pravzaprav potenciometer, za mo? osvelitve armature in ?e stikalo za nastavitev snopa svetlobe.

 

Te je to zanimalo?

 

Ne pol nimas. Bom pogledal v pondelk kaj je not

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo tudi BT50 ima ta unit.

Tole je CX7, ki ima na izbiro 4 module, z/brez auto light (stikala za svetlobo) in z/brez dnevnih - running light

post-2637-1312719329_thumb.jpg

 

BT 50 pa ima samo eno opcijo z running lights... :glare: torej ali programsko ali pa tako kot sem jaz naredil....lahko se poglobim, ?e najdem na netu, verjamem da je princip isti

post-2637-1312719348_thumb.jpg

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi meni gre na ?ivce, ker se ne dajo lu?i ugasnit. :ne vem: Na servisu se ?e ne spomnim ve?, kaj so me rekli. Sem jih zagnjavil ?e, po dveh tednih na prvem srevisu.

Mazda 3 1.6 bencin active'

 

Ima kdo kak?en podatek, kaj se da naredit?

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Em, Jures, a se mi samo zdi, ali ta re? stane 230?? Je v ceno vklju?ena tudi zabava, recimo, klofanje kakega Japon?ka, ki si je zmislil tako bedarijo?

 

In, qwerty, ?e je akumulator v zadnjih izdihljajih, je tudi to preve?. ?tiri ?arnice po 5 W in ?e dve od osvetlitve reg. tablice ti poberejo 30 W, kar pri 12V sistemu predstavlja 2,5A. Niti ni tako malo, kot se zdi, sploh, ?e molze? zadnje mA iz akumulatorja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Em, Jures, a se mi samo zdi, ali ta re? stane 230?? Je v ceno vklju?ena tudi zabava, recimo, klofanje kakega Japon?ka, ki si je zmislil tako bedarijo?

 

In, qwerty, ?e je akumulator v zadnjih izdihljajih, je tudi to preve?. ?tiri ?arnice po 5 W in ?e dve od osvetlitve reg. tablice ti poberejo 30 W, kar pri 12V sistemu predstavlja 2,5A. Niti ni tako malo, kot se zdi, sploh, ?e molze? zadnje mA iz akumulatorja.

 

To se pa strinjam... Se pa znebi? 110W ki pa tudi ni malo...

 

Kaj pa ?e bi si umislil kake?n "failsafe", da se sprazne do to?ke ko ?e ti lahko v?ge? avto, ali pa kot ima Dodge RAM, da ko se sprazne do te to?ke sam po?ene motor in dofila...

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Em, Jures, a se mi samo zdi, ali ta re? stane 230?? Je v ceno vklju?ena tudi zabava, recimo, klofanje kakega Japon?ka, ki si je zmislil tako bedarijo?

 

In, qwerty, ?e je akumulator v zadnjih izdihljajih, je tudi to preve?. ?tiri ?arnice po 5 W in ?e dve od osvetlitve reg. tablice ti poberejo 30 W, kar pri 12V sistemu predstavlja 2,5A. Niti ni tako malo, kot se zdi, sploh, ?e molze? zadnje mA iz akumulatorja.

 

tam nekje ja, pa ne vem ?e za bt-50 sploh je tak modul brez dnevnih....

saj pravim gre zgolj za rele, torej se odklopi kontakt 12V in se lu?i pri?iga le s stikalomo, mal se je za poigrat.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa ?e enostavno vzame? varovalko za DRL ven? Probal in lu?i ne pri?ge jih more? ro?no...

 

Najbolj bedna re?itev, ?e dela :rispekt: .

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobra re?itev za uga?anje lu?i bi bila tudi vgradnja grebenestega stikala Rade Kon?ar. Stricu na traktorju ?e vsaj 15 let deluje tak?no stikalo za lu?i brez problema. :bravo:

 

Bedasto je to, da ?e nima? kontakta ne more? odpirati oken. Ko sem v?eraj ?istil okna so pa? pol ure morale goreti pozicijske lu?i, ker druga?e ga najbr? ne bi ve? v?gal. Tudi tu bi prav pri?lo stikalo za izklop lu?i.

Prete?ko bi bilo tudi to, da bi ra?unalnik pri?gal lu?i ?ele po zagonu motorja - zelo prakti?no pozimi.

 

Poleg zaneslijivosti Mazde bi si ?elel ?e vgrajene malo evropske prakti?ne logike.

 

Ali kdo pozna kak?nega hekerja, da bi znal sprogramirat ra?unalnik avta po mojem okusu?

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

Za vse, ki bi se radi znebili te bedarije:

 

V BTCju je na sprejemu g. Marjan Majes. Njemu se javite in povejte, naj vam naredi tako kot meni. Potem bosta skupaj z mehanikom Juretom pregledala avto, odklopila eno ?ico od nekod, in zadeva bo re?ena. Ena ura dela in moj BT-50 je ?e re?en te tegobe.

 

Sicer je trajalo ve? kot eno leto, da sta ugotovila, kako in kaj, ugotovila sta pa le.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za vse, ki bi se radi znebili te bedarije:

 

V BTCju je na sprejemu g. Marjan Majes. Njemu se javite in povejte, naj vam naredi tako kot meni. Potem bosta skupaj z mehanikom Juretom pregledala avto, odklopila eno ?ico od nekod, in zadeva bo re?ena. Ena ura dela in moj BT-50 je ?e re?en te tegobe.

 

Sicer je trajalo ve? kot eno leto, da sta ugotovila, kako in kaj, ugotovila sta pa le.

 

to sem jaz na svojem CX7 naredil :) Na DRL ?rni ?katlici se to naredi, vendar sem jo moral ozemljiti ne samo cvikati (imel sem senzor za svetlobo)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.