Skoči na vsebino

Senzor svetlobe


Priporočeno sporočilo

A kdo ve, ?e se da nastavljati ob?utljivost, namre? prihaja mu zelo pozno, kake slabe 10s v tunelu in podobno. To je bilo tudi na Mazdi5 in CX7, samo tale je pa res slep in po?asen z odzivom, uporabljam ga pa redno, ker imam LED dnevne lu?i in s tem senzorjem ko se vklopijo zasen?ene lu?i izklopi tudi LED....

 

Pa vedno ?tartam z nule in ?ele nato na svetlobi dam na AUTO pozicijo - ker ?e starta? z AUTO nekje v temi, na primer pod nadstre?kom, v gara?mi hi?i...itd takrat se mu pa ?isto zrola.....(o?itno vzame ob vklopu na AUTO zunanjo svetlobo kot referenco....)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To pa res dolgo traja, meni nekje v dveh sekundah zazna tunel in preklopi armaturko na ro?ni na?in - ker imam xenone si pa? ne morem ?pogat z ledicmi, ker mi bo xenone zjebalo, ?e jih bo za vsak tunel pri?igal in uga?al.

 

Je pa tudi res, da ?e ?tarta? v kak?ni gara?ni in pride? ven na sonce pa je ?ist zmeden in rabi v?asih kar 5-10 minut, da mu skonta, da bi lahko preklopil na dnevni na?in. Tko, da o?itno je vsaj ta del "feature" in ne "error", kar pomeni, da ne bo? mogel popraviti ampak le zamenjati s kak?nim aftermarket sistemom.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To pa res dolgo traja, meni nekje v dveh sekundah zazna tunel in preklopi armaturko na ro?ni na?in - ker imam xenone si pa? ne morem ?pogat z ledicmi, ker mi bo xenone zjebalo, ?e jih bo za vsak tunel pri?igal in uga?al.

 

Je pa tudi res, da ?e ?tarta? v kak?ni gara?ni in pride? ven na sonce pa je ?ist zmeden in rabi v?asih kar 5-10 minut, da mu skonta, da bi lahko preklopil na dnevni na?in. Tko, da o?itno je vsaj ta del "feature" in ne "error", kar pomeni, da ne bo? mogel popraviti ampak le zamenjati s kak?nim aftermarket sistemom.

 

Ma ne bom menjal, kadar je kriza pa? sam preklopim, ampak to ni funkcija zadeve :hudicek: Pa zanimivo da zve?er pa lepo, ?e mogo?e prekmalu preklopi, ampak v tunelu je pa ?ist zbegan, kot da bi ga osvetlitev tunela begala

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa kaj ga to se dogaja pri Mazdi s tak?nim malenkostmi kot so senzorji za te zadeve, tukaj zgleda kot da so svetlobna leta za vsem ostalim. Npr. BMW, pa ne samo novi, ima ?e avtomatski vklop dolgih lu?i pono?i, in ko zazna nasproti svetlobo, tudi iz ovinka, odsev od znaka ipd., jih ugasne...kot berem od folka ki ima to, ?e nikoli ni nobenemu kdo blendal. Da bo kej tazga na Mazdo na?telal bi kot ka?e blendalo non stop kot da ima? re?ilca.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa kaj ga to se dogaja pri Mazdi s tak?nim malenkostmi kot so senzorji za te zadeve, tukaj zgleda kot da so svetlobna leta za vsem ostalim. Npr. BMW, pa ne samo novi, ima ?e avtomatski vklop dolgih lu?i pono?i, in ko zazna nasproti svetlobo, tudi iz ovinka, odsev od znaka ipd., jih ugasne...kot berem od folka ki ima to, ?e nikoli ni nobenemu kdo blendal. Da bo kej tazga na Mazdo na?telal bi kot ka?e blendalo non stop kot da ima? re?ilca.

 

Mah v Exeotu je to delalo res odli?no, tole je pa bolj za vzorc not....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Na dolgi poti ti je dolg?as in se igra? z avtom...:)

 

vozil sem s stikalom na AuTO light in takoj pri vstopu v tunel ro?no dal na glavne lu?i, pri izstopu na svetlobi spet ro?no na auto. Tako 2 tunela...

 

Glej si ga no sedaj vklopi sam 1s po vstopu v tunel....o?itno ima malo RAM-a..... :bravo:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na dolgi poti ti je dolg?as in se igra? z avtom...:)

 

vozil sem s stikalom na AuTO light in takoj pri vstopu v tunel ro?no dal na glavne lu?i, pri izstopu na svetlobi spet ro?no na auto. Tako 2 tunela...

 

Glej si ga no sedaj vklopi sam 1s po vstopu v tunel....o?itno ima malo RAM-a..... :bravo:

 

:bravo:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 6 let kasneje...

Pred nekaj dnevi sem opazil da mi ne gorijo dnevne lu?i (led) mazda cx5 2013 , in ugotovil da ga biksa senzor na vetrob.steklu... verjetno bo treba pomo? poiskati na servisu. L.p.

Si se v garanciji?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.