Skoči na vsebino

Zamenjava lu?i za osvetlitev ?tevcev Xedos 6


Priporočeno sporočilo

Torej naslov teme pove vse, danes se peljem zve?er proti domu in opazim, da je en del ?tevcev temen. Malo sem eksperimentiral s pri?iganjem in uga?anjem lu?i, trkanjem, pa je zgleda dokon?no crknl.

 

Kolikor sem uspel v temi pogledat, nisem na?el nobenih vijakov okoli ?tevcev, da bi odstranil prozorno plastiko in ?tevec ter pri?el do lu?k. Koliko je to sploh dela, da dobi? dol ?tevce? 10 min, pol ure ali mogo?e 2 ure in odstranitev polovice armaturke? Kak?ne lu?ke sploh so zadaj, da osvetljujejo ?tevce? Mislim tip in kje se jih da kupit. Je dobro preventivno zamenjat ?e ostale, ?e je ?e vse razkopano?

 

Malo sem preiskal stare teme o Xedos 6 in tega nisem nikjer na?el. Bi se pa tudi priporo?al za service manual od Xedosa 6 1.6i letnik 1997, ?e ga mogo?e kdo ima v elektronski obliki. Noben izmed linkov, ki sem jih na?el, ne deluje ve?.

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Torej naslov teme pove vse, danes se peljem zve?er proti domu in opazim, da je en del ?tevcev temen. Malo sem eksperimentiral s pri?iganjem in uga?anjem lu?i, trkanjem, pa je zgleda dokon?no crknl.

 

Kolikor sem uspel v temi pogledat, nisem na?el nobenih vijakov okoli ?tevcev, da bi odstranil prozorno plastiko in ?tevec ter pri?el do lu?k. Koliko je to sploh dela, da dobi? dol ?tevce? 10 min, pol ure ali mogo?e 2 ure in odstranitev polovice armaturke? Kak?ne lu?ke sploh so zadaj, da osvetljujejo ?tevce? Mislim tip in kje se jih da kupit. Je dobro preventivno zamenjat ?e ostale, ?e je ?e vse razkopano?

 

Malo sem preiskal stare teme o Xedos 6 in tega nisem nikjer na?el. Bi se pa tudi priporo?al za service manual od Xedosa 6 1.6i letnik 1997, ?e ga mogo?e kdo ima v elektronski obliki. Noben izmed linkov, ki sem jih na?el, ne deluje ve?.

 

ponavadi je treba ?tevec vzet ven in na zadni strani se potem menjajo ?arnice ;) Delo za avtoelektri?arja,ali ka?nega ki vsaj pribli?no ve kaj dela ;)

 

 

lp

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

avtoelektri?arja? zakaj pa to? te ?tevci so ja tk brezveze narjeni da je la?je menjat ?arnico kot v dnevni sobi.

 

thebill: skoraj prepri?an sem da je plastika del ?tevca tako kot pri 323F in X9. :)

se pravi mor? pogruntat kako del armature okrog plastike da? dol.

 

OK nisem mislil da je pa zdaj nujno treba k njemu pelat ..............je pa to njegovo podro?je mar ne,no tud ka?en mesar bi znal zrihtat :hudicek:

 

je pa vse brezveze ?e ve? kaj po?ne?,in si to ?e kdaj po?el mar ne?

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

OK nisem mislil da je pa zdaj nujno treba k njemu pelat ..............je pa to njegovo podro?je mar ne,no tud ka?en mesar bi znal zrihtat :hudicek:

 

je pa vse brezveze ?e ve? kaj po?ne?,in si to ?e kdaj po?el mar ne?

 

:blush:

 

uglavnem edina te?ava pri teh ?tevcih je dobit ven ?tevec modul :D

 

citam: res je. najprej dobi? ven plastiko, od?raufa? ?tevec modul (prozorno plastiko pusti? pri miru) ga odklopi? in zamenja? ?arnice. Ve?ina jih je navadnih pozicijskih 501. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za odgovore.

 

citam, na tistih diagramih zgleda vse skupaj kar zajebano za nekoga, ki je odra??al v bloku in ima dru?boslovno izobrazbo ... :zvizga: ... tko da nobena razlaga ni brezveze, brez veze je samo ograja na pokopali??u :D

 

jstdoma - potem se ?tevci in plasti?na ?ipa pred njimi skupaj dr?ijo in lahko vse skupaj ven vzame? ter zamenja? lu?ke zadej? Mislim, zadeva verjetno ne razpade na 100 kosov, kot je narisano na diagramih?

 

Crknila je ?arnica, ki ima na diagramu ?tevilko 55262. Kolker je meni razvidno, niso vse ?arnice za osvetljevanje armaturke enake, uporablja se celo 4 razli?ne tipe ?arnic. Se dobi to na Petrolu ali je treba kam posebej hodit ponje?

 

Objavljena slika

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

Da malo o?ivim to temo, rabil bi malo pomo?i kak?nega stru?kota za ?trom oziroma za avto?arnice.

 

S kolegom, ki se ukvarja z avtoelektriko, sva dala za armaturko LED-ice namesto klasi?nih ?arnic. Vse lepo in prav, ?e mi ne bi v 2 letih ?e ta drugi komplet crknil - na armaturki imam pravi lightshow, LED-ice delajo kakor jim pa?e, tudi stroboskop imam ob?asno <_< Vsako leto se mi jih pa tudi ne da menjat in razkopavat armaturke, tako da bom dal lepo klasi?ne ?arnice noter.

 

Me pa samo zanima, kaj zaene ?arnice rabim kupit, ker ob ?tevilki dela na zgornjem diagramu nikjer ne pi?e za kak?ne ?arnice gre.

 

Torej, rabim vedet, kaj zaene ?arnice so pod ?tevikami - opis ?arnice je v oklepaju:

 

55-261 (55261 854555261 2 SOCKET 12V 3.4W ILLUST. NO.1)

 

55-262 (55262 C00355431 3 BULB)

 

51-030J (51030J 997016030 2 BULB 12V 3.4W)

 

55-431J (55431J C0035545X 1 BULB'A',METER SET)

 

55431 (55431 S52055431 4 BULB,RESISTOR 12V 3W)

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

No, tudi mene mu?i, da bi zamenjal ?arnice, ker imam osvetljeno le ?e tisti del ?tevca, kjer je ?tevec za gorivo. To da se plastika okoli volana odstrani z 4-imi vijaki, sem ?e ugotovil, samo mi pa ni jasno, kako jo dobim mimo kontrol za klimo? Sem mogo?e pozabil odvija?iti ?e kak?en del?

Plin je za kuhanje, elektrika je za razsvetljavo, diesel je za oranje, bencin... bencin pa je za vozit.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.