Skoči na vsebino

?kripanje stopalke sklopke


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni!

 

Pri speljevanju - Mazda 5 (samo pri speljevanju) ko po?asi spu??am pedal sklopke se sli?i ?uden zvok (pokanje,?kripanje). Ko prestavljem iz prve v drugo oz. med prestavami ?uden zvok izgine. Ali je kdo imel ?e podobno te?avo?

 

?e ne problem: Ko se zunaj ohladi predvsem sedaj mrzla jutra mi med vo?njo, ko spustim pedal za plin in ho?em spet dodati plin stopalka enostavno "za?teka". Moram kar stopit na pedal da popusti ali pa z nogo najprej udarim po stopalki, da spet lahko dodam plin. Mi kdo lahko tudi pri tej te?avi pomaga?

Sem sli?al tako neuradno, da je v?asih bil problem z loputami na frgazerju in je pri?lo ob zaprti loputi do te?av z ponovnim dodajanjem plina. Je to mo?no???

 

Hvala za odgovore!

 

Lp.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lej za to so izumili maziva, ki jih je treba nanesti na drsne povr?ine in bo ok.

Po?pricaj z ka?nim sprejem(pa ne WD, ker je en navadn BS), zgoraj kjer so pedala vpeta.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer nisem neki strokovnjak, ampak fergazerja na Mazdi 5 pomoje ni. Teoreti?no bi lahko slaba fedra pri loputah povzro?ila take stvari (ker se nekje zasko?i), ampak dvomim, da ima Mazda 5 ?e gas zajlo. Lahko, da se motim :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na fotrovi M6 (2004, benz, 2.0) je bil podoben problem. Ko si pritisnil na gas je pedalo delovalo malo trdo, potem pa naenkrat se sprostilo. Bilo je mal hecno peljat, ?e nisi bil navajen. Re?itev je bila ta, da sem namazal vse zglobe od pedala naprej, predvsem pa se je poznalo, ko sem namazal tam, kjer zajla pride do vzmeti in nekega kovinskega premi?nega polkroga po katerem je speljana zajla. Ko smo namazali, se to ni ve? pojavljalo.

 

Pa? probaj namazat vse kar vidi? da bi blo treba namazat. Fajn je ?e ti nekdo pritiska na gas, ko ma?e?, da vidi? vse dele ki se premikajo in jih nama?e?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na fotrovi M6 (2004, benz, 2.0) je bil podoben problem. Ko si pritisnil na gas je pedalo delovalo malo trdo, potem pa naenkrat se sprostilo. Bilo je mal hecno peljat, ?e nisi bil navajen. Re?itev je bila ta, da sem namazal vse zglobe od pedala naprej, predvsem pa se je poznalo, ko sem namazal tam, kjer zajla pride do vzmeti in nekega kovinskega premi?nega polkroga po katerem je speljana zajla . Ko smo namazali, se to ni ve? pojavljalo.

 

Pa? probaj namazat vse kar vidi? da bi blo treba namazat. Fajn je ?e ti nekdo pritiska na gas, ko ma?e?, da vidi? vse dele ki se premikajo in jih nama?e?.

 

Ti govori? o mazdi 6?

Mazde imajo ?e od leta 90 naprej VSE HIDRAVLI?NO sklopko !

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • 2.3 mašina je imela 3-4 iteracije. Zadnja je z redno menjavo olja ok. Prvim so pokale glave, ker so se luknjice zamašile, ki so med cilindri olje prepuščale, zadnja je baje sloted.   Ampak to so vse 2.3 280 mašine. In servisi nimajo pojma, ko to vprašaš.   Imam 1.5 3 cilindra in od MY2020 ima oljno črpalko gnano z mokrim jermenom in ne zobnikom. Baje penlo olje ob objestni vožnji in je lahko brez olja obstala. Na servisu nič ne vejo o tem.   Pri obeh mašinah zna bit še problematičen carbon built up, ampak ot imajo Mazde baje podoben problem.
    • Kje so časi RS Coshwort-a, potem bi bila odločitev logična....moj glas gre ST, ki je res stroj, če res rabiš 280km....kdaj jih bos uporabil je drugo vprašanje....glede zanesljivosti bi pa zih vzel Mazdo, ceprav verjetno je Ford ST program drugacna serija kot ostalo @godlike bo verjetno vedel....
    • Pa dam tudi jaz eno sliko kar tako:     Ta čas, ko nekateri glancate svoje Mazge in ko jim drugi naročate tablice, ta tretji z Mazgami uživamo v potovanjih...
    • Focus za družinsko kočije se mi zdi ravno prav z 182 konji. ST je pač brutaln. Pa se je prodajal samo 1.5 leta. V Sloveniji so najbolj redka mašina.
    • Plastike na CX30 me ne motijo ,če je siva barva avtomobila..,če pa je bela me pa motijo preveč in bele ravno zaradi teh plastik nebi imel..,Ko bi lahko dal motor od fokusa v CX30 😃
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.