Skoči na vsebino

Finan?ni lizing - nateg ali obi?ajna praksa


Hazzard20

Priporočeno sporočilo

Tole temo bom na?el, ker me je v?eraj na dolo?en "kiks" v lizing pogodbi opozoril moj kolega.

 

1 leto je okrog odkar sem kupil avto. Ne bom podal to?nih cifer, ampak bom navedel zgodbo iz katere boste izvlekli bistvo in mi podal k?n nasvet..upam.

 

Avto sem kupil pri YYYY avtosalonu. Izbral sem opcijo nakupa vozila preko lizinga pri Hypo banki. Vso dokumentacijo je urejal lastnik avtosalona osebno, kar se mi je zdelo odli?no. Bilo je hitro in brez zapletov. V?eraj je kolega pregledal mojo dokumentacijo in zasledil (po njegovem je to velik kiks) razliko med vpla?ano akontacijo (prodajalec mi je trdil da je akontacija polog, ki jo bo on dal banki). V pogodbi lizing hi?e je naveden oz vpla?an polog, ki je 500? ni?ji od moje dejanske vpla?ane akontacije lastniku salona (imam podpisan papir z vi?ino dane akontacije). Kon?na cena vozila je bila to?no 18.000? in razliko do te cene je pla?ana lizing hi?a. Pri pologu naj bi bil opeharjen za 500? in sem dejansko pla?al avto 18.500?. Vi?je kot je navedena cena vozila v pogodbi med mano, lastnikom avtohi?e in Hypo. Papirje imam vse doma in je razlika med vpla?ano akontacijo in dejanskim vpla?ilom pologa opazna. Posledi?no imam ve? lizinga, ampak se ?utim opeharjenega in bo zadeva ?e se izka?e za krajo morala dose?i dolo?en dogovor ali pa bom uporabil bolj uporabne prijeme.

 

p.s Lastnik avtosalona mi je po urejenem lizingu rekel naj papir s potrdilom vpla?ila akontacije strgam. Tega seveda nisem storil ker je podpisan papir med mano in prodajalcem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole temo bom na?el, ker me je v?eraj na dolo?en "kiks" v lizing pogodbi opozoril moj kolega.

 

1 leto je okrog odkar sem kupil avto. Ne bom podal to?nih cifer, ampak bom navedel zgodbo iz katere boste izvlekli bistvo in mi podal k?n nasvet..upam.

 

Avto sem kupil pri YYYY avtosalonu. Izbral sem opcijo nakupa vozila preko lizinga pri Hypo banki. Vso dokumentacijo je urejal lastnik avtosalona osebno, kar se mi je zdelo odli?no. Bilo je hitro in brez zapletov. V?eraj je kolega pregledal mojo dokumentacijo in zasledil (po njegovem je to velik kiks) razliko med vpla?ano akontacijo (prodajalec mi je trdil da je akontacija polog, ki jo bo on dal banki). V pogodbi lizing hi?e je naveden oz vpla?an polog, ki je 500? ni?ji od moje dejanske vpla?ane akontacije lastniku salona (imam podpisan papir z vi?ino dane akontacije). Kon?na cena vozila je bila to?no 18.000? in razliko do te cene je pla?ana lizing hi?a. Pri pologu naj bi bil opeharjen za 500? in sem dejansko pla?al avto 18.500?. Vi?je kot je navedena cena vozila v pogodbi med mano, lastnikom avtohi?e in Hypo. Papirje imam vse doma in je razlika med vpla?ano akontacijo in dejanskim vpla?ilom pologa opazna. Posledi?no imam ve? lizinga, ampak se ?utim opeharjenega in bo zadeva ?e se izka?e za krajo morala dose?i dolo?en dogovor ali pa bom uporabil bolj uporabne prijeme.

 

p.s Lastnik avtosalona mi je po urejenem lizingu rekel naj papir s potrdilom vpla?ila akontacije strgam. Tega seveda nisem storil ker je podpisan papir med mano in prodajalcem.

 

Takole ti povem, delam direktno s Hypo leasingom Kranj in imam odli?ne izku?nje - pa to mislim da tukaj nima veze, pomembno je to, da sem za vseh 8 dosedanjih lizingov pla?al toliko, kolikor je leasing direktno hotel. ponavadi je to min 10% vrednosti avtomobila.

 

Torej tvoj problem ti?i med hi?i in lizingom, kjer je lahko pri?lo do 'zaslu?ka'

 

Po drugi strani, pa je pomemben znesek na katerega se ve?e pogodba. Torej ?e je avto bil vreden 15.000, pologa si dal 1.000 je preostali del podlaga za izra?un lizing 14.000k

 

Torej, ?e se po tej plati izide da je skupen znesek pogodbe ve?ji (ne koliko prepla?a? ampak osnova, ki je vrednost vozila za izra?un lizinga), od dogovorjene cene avta potem je to narobe....

 

Predvidevam da ima? Hypo Kranj? ?e ja je tam Matja? Majce, ki dela pogodbe in ga mogo?e lahko pokli?e? v smislu - kot uporabnik bi rap preveril pogodbo (vrednost celotne in koliko je bilo pologa), lahko ti tudi jaz pomagam

 

No pa ?e tole, ?e nisi ti napisal bom pa jaz. ?e je to AH Amb.... na Gorenjskem - kjer ima Hypo zalogo svojih zaplenjenih vozil, potem bodi previden, tip je tako umazan da je joj (to?be in v slo novicah redno).

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jures gre se za doti?nega tipa. Hypo leasing tukej ni krivec. Nekak sem poudarjal, da je ta mu?ka nastala s strani prodajalca, ker sva bila samo midva navzo?a pri pla?ilo akotnacije oz. pologa, ki je bil namenjen Hypo banki. Cena avta je bila 18.000? in z mojim dejansko danim pologom prodajalcu sem na koncu prepla?al vozilo za 500?. Hypo je dobil 500? manj kot sem dejansko namenil za polog. Prodajalec oziroma avtohi?a je "pogoltnila" denar. Na sre?o imam vse papirje podpisane in lepo shranjene. Zadeva, ?e se ne bo uredila po dogovoru, bom ukrepal pravno. Lahko sem edino vesel, da imamo v dru?inskem krogu odvetnika z dobrim vezam. Zastopim da bi rad vsak nekej zaslu?u, ampak kradu mi pa ne bo noben.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se mi je zdelo, mene je nat... z rezervnim klju?em pol leta ustno, pol sem obupal ker je ?lo za par 10 ?

so pa zgodbe

http://www.slovenskenovice.si/novice/slove...zorje-ki-jih-ni

(sicer ne vem kako lahko kupi? senzorje, ki jih ne vidi? in kaj je stikalo za vsa 4 stekla - ?e posebej ?e ima? 2 :))

 

Je pa znan po tem da izkori??a Hypotovo zaplembo - cena je ugodna zaradi tega in ?mugla na vse mo?ne na?ine (pri tem da so avti ok...)

Hypo pa je vesel da jim proda kar so nazaj dobili - sam problem je poti kupcu vedno.

 

Ti pojdi tja z odvetnikom 'povpra?at' kaj je s to razliko, reci da bo? ?el ?e na lizing, potem pa ?e bo najprej sodeloval lahko re?i?, ?e pa ne pa po pravi poti naprej.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se mi je zdelo, mene je nat... z rezervnim klju?em pol leta ustno, pol sem obupal ker je ?lo za par 10 ?

so pa zgodbe

http://www.slovenskenovice.si/novice/slove...zorje-ki-jih-ni

(sicer ne vem kako lahko kupi? senzorje, ki jih ne vidi? in kaj je stikalo za vsa 4 stekla - ?e posebej ?e ima? 2 :))

 

Je pa znan po tem da izkori??a Hypotovo zaplembo - cena je ugodna zaradi tega in ?mugla na vse mo?ne na?ine (pri tem da so avti ok...)

Hypo pa je vesel da jim proda kar so nazaj dobili - sam problem je poti kupcu vedno.

 

Ti pojdi tja z odvetnikom 'povpra?at' kaj je s to razliko, reci da bo? ?el ?e na lizing, potem pa ?e bo najprej sodeloval lahko re?i?, ?e pa ne pa po pravi poti naprej.

 

Jutr grem v prvo sam mal povpra?at, ker sva dogovorjena ob enih. Poklical bom tudi na Hypo lizing in jih povpra?al kaj menijo o tem. ?e dec ne bo sodeloval bo dobil obisk pravne osebe in oglas v ?asopisu in oglas na spletu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a se je ara v?tela v polog in si dal toliko manj pologa ali si dal aro + celoten polog+stro?ki kredita?

 

pri slednjem bi uradno moral prodajalec, ?e je seveda knji?il aro kot blagajni?ki prejemek, zdaj po pla?ilu vozila imeti 500eur nefakturiranega prepla?ila na saldakontih knjigovodstva, katere ti je seveda dol?an vrniti.

All I ask: the sky above and the road below me.
BlueSky

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a se je ara v?tela v polog in si dal toliko manj pologa ali si dal aro + celoten polog+stro?ki kredita?

 

pri slednjem bi uradno moral prodajalec, ?e je seveda knji?il aro kot blagajni?ki prejemek, zdaj po pla?ilu vozila imeti 500eur nefakturiranega prepla?ila na saldakontih knjigovodstva, katere ti je seveda dol?an vrniti.

 

Avto ni bil aran. Polog sem opravil 30.12 pri prodajalcu v avtohi?i, 31.12 je on polo?il 500? manj?i polog kot mu je bil vro?en iz moje strani+stro?ki (100?).Stro?ki vred je bil polog ni?ji 600? od tistega kar sva podpisala na akontaciji. Kon?na cena vozila je ostala ista ne glede na vi?ino pologa. Torej sem bil opeharjen ali okraden....nekak isto zveni v temu primeru.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.