Skoči na vsebino

Mazda 6 menjalnik


Priporočeno sporočilo

?ivijo.

Pred nekaj tiso? kilometri sem v menjalniku menjal olje in sicer s tem: http://www.fuchs.si/index.php?page=static&...mp;tree_root=16 S tem oljem je menjalnik veliko bolj trd ko je hladen, ko se ogreje je bolj?e. Vglavnem obup. Spra?ujem vas katero olje naj dam noter, ker mam ob?utek da bom uni?il menjalnik. mazda 6,120, 2007

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ivijo.

Pred nekaj tiso? kilometri sem v menjalniku menjal olje in sicer s tem: http://www.fuchs.si/index.php?page=static&...mp;tree_root=16 S tem oljem je menjalnik veliko bolj trd ko je hladen, ko se ogreje je bolj?e. Vglavnem obup. Spra?ujem vas katero olje naj dam noter, ker mam ob?utek da bom uni?il menjalnik. mazda 6,120, 2007

 

Tako ti bom reku, po?akaj malo. Jaz sem pri zadnjem servisu (185.000) menjal z OMVovim 75W-90 in prej je bil menjalnik mehak, po menjavi pa zjutraj trd kot pod koutrom, pri segretem pa spet ko putr?ek. po 5.000km se je o?itno olje usedlo povsod in sedaj je tudi mrzel mehak in teko?.

 

JE pa tale menjalnik najbolj?i dosedaj kar sem ga imel - en prstek (ne v rit) je dovolj - bolj?i kot v swiftu :notworth:

 

Obnova - po?akaj malo da se zvozi, pa upam da si nafilal pri avtu v vodoravnem polo?aju, da nisi prefilal.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ma obnova ne vem ?e bi pri?la v po?tev, ker je bil prej menjalnik teko? kot pravi? ti :) je bil v vodoravnem polo?aju, mogo?e da ga je malenkost preve?, samo to ne bi bil biti problem.

 

obnova ni da ga obnovi? - to je obnova posta :bravo:

malo po?akaj pa bo stekel, olje je ?ist ta pravo

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?ivijo.

Pred nekaj tiso? kilometri sem v menjalniku menjal olje in sicer s tem: http://www.fuchs.si/index.php?page=static&...mp;tree_root=16 S tem oljem je menjalnik veliko bolj trd ko je hladen, ko se ogreje je bolj?e. Vglavnem obup. Spra?ujem vas katero olje naj dam noter, ker mam ob?utek da bom uni?il menjalnik. mazda 6,120, 2007

 

Odkar uporabljam olaj Motul z v menjalnike, se to ne dogaja ve?, sem prav presene?en, ker prej karkoli sem nalil noter je blo vedno sranje, ko je bilo hladneje, sedaj omam tudi ogrevan-hlajen menjalnik. :D

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Odkar uporabljam olaj Motul z v menjalnike, se to ne dogaja ve?, sem prav presene?en, ker prej karkoli sem nalil noter je blo vedno sranje, ko je bilo hladneje, sedaj omam tudi ogrevan-hlajen menjalnik. :D

 

ho?e? re?t da ogreva? olje v menjalniku :)?

 

Gear 300 75W90 ali Gear 300 LS 75W90 ali Motylgear 75W90?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ho?e? re?t da ogreva? olje v menjalniku :)?

 

Gear 300 75W90 ali Gear 300 LS 75W90 ali Motylgear 75W90?

 

?e je hladen ga segrevam, ?e je topel ga ohlajam, to je zato da ima ?imbolj konstantno tempreturo s tem pa tudi tolerance med samimi deli.

Sama voda je speljana skozi sprednji diferencial, ki je zgleda zelo obremenjen. :ne vem: :blush:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e je hladen ga segrevam, ?e je topel ga ohlajam, to je zato da ima ?imbolj konstantno tempreturo s tem pa tudi tolerance med samimi deli.

Sama voda je speljana skozi sprednji diferencial, ki je zgleda zelo obremenjen. :ne vem: :blush:

 

 

katero olje naj dam noter od motula, katere sem na?tel zgoraj?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem nabavil http://www.ebay.de/itm/Motul-Gear-300-voll...l-/160494696913

In je OK tudi pozimi :P

 

V glavnem ne opazim nobene razlike. Upam, da so mi ga na servisu res zamenjali :)

 

Tega dajem tudi jaz in to je prvo olje pri katerem se avto enako prestavlja pred in po menjavi, pri + ali - tempereturah. :jupiii:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.