Skoči na vsebino

Vpra?anje kaj bolj ustreza


Marauder

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni.

 

Imam M6, ki bi ji malo zamenjal plati??a. Sedaj imam 16", dopade se mi pa ideja o 18" ki fajn izgledajo na avtu.

 

Pa me zanima tisti vra?ji ET. Ena mo?nost je 40, druga pa 50. Plati??a pa 8.0x18. Katera je mo?nost, da mi ni potrebno predelovati ali ?iriti blatnikov (kakor berem, so problem zadnji).

 

Pa nih?e mi ni dal kak?nega konkretnega razloga kje je razlika med 16 in 18 pal?nimi gumami... Razen vizualnega... Ker 18 res zakon zgledajo... :)

 

 

Hvala za pomo? in nasvete... Pa se opro??am ?e je ?e kje tak?na ali podobna tema

 

M

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

18: lepse izgleda (ampak je nujno nizanje, ker pol zgleda cesko), zaviranje na suhem

16: boljse perfomanse (pospeski/koncna), poraba manjsa, boljsa lega (sploh ce ne nizas), in bolj udoben...

 

ampak tebi izgled vec pomeni in nekako si se ze odlocu se mi zdi :)

ET pa nujno 50

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Js mam 18" in NI razlike v porabi/pospe?kih/izgledu/.... :ne vem:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a v primerjavi s 16 na mps :D

 

18" je minimum - Brembo ne dopu??a niti 17" :blush:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ma nisem se ?e odlo?il, zato tudi spra?ujem.

 

V bistvu bi rad zamenjal original plati??a (oziroma jih uporabljal za zimske gume), ker jih je prej?nji lastnik precej na robnikih obrusil. Pa tudi tista sredinska okrasna plstika je bolj rumena kot siva... In mi nekako niso v?e?...

 

Dopadejo se mi pa ena plati??a, pa bom res malo ekonomsko gledal, pa bi vzel 17" ki so cenej?e...

 

 

Tole sem dobil na spletni strani proizvajalca:

7.5x17 ET 40.0

215/45R 17 225/45R 17 235/40R 17

 

7.5x17 ET 50.0

215/45R 17 225/45R 17

 

A to dejansko pomeni, da ?e vzamem recimo ET 40 lahko nanje namontiram vse 3 mo?nosti dimenzij (oziroma dobim TUV za vse navedene dimenzije).

 

Katero kombinacijo bi pa vi izbrali?

 

hvala za nasvete...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

18" je minimum - Brembo ne dopu??a niti 17" :blush:

 

Tvoj brembo ja. Ampak pri stock bremzah bi blo pa mene sram met 18, k je videt kot da si brez diskov :hudicek:

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Bolj slabo veš.   Ravno pri mestni vožnji je EV najbolj varčen. Najmanj pa na AC.   ZOE je recimo ultra varčen tam do 50-60 km/h, relativno varčen pri 80 km/h in sorazmerno ok pri 100 km/h nad tem pa poraba skokovito naraste. Ker je pač tako dizajniran. Pri 130 km/h se namreč njegov elektromotor vrti z 90 % obratov, to je kot bi se Mazda bencinar vozil s 6.000 rpm.   Tesle so pa recimo tudi okoli 120 km/h še vedno zelo varčne - ker so pač tako dizajnirane.
    • Tole mi pa ni jasno. Zavarovalnice so delale ne vem kolk miljonske dobicke, pa niso vsi placevali. Zj ko vsi placujejo, naj bi pa to delal nekej sto miljonsko izgubo. Mislim da je bilo 200 nekaj receno pred uvedbo
    • Evo, tole je z nekje 70% mestne voznje in cakanja po guzvah.   Drugace pa lepo da uzivas s svojim EVjem, ampak EVji pac niso za vse  
    • Moja Miata je pa bolj okoljevarstvena kot katerikoli električni avtomobil, ker bolj kot kurim bencin, prej ga bomo izčrpali. Prej ga izčrpamo prej bomo prešli na alternative  
    • Pa ne pri potrošnji 13kWh/100km. Lepo te prosim. Sej pravim, to je tko kot bi jaz trdil, da z normalno vožnjo kurim 3,5 litra/100km, kar se sicer s cjazenjem po regionalki s 60km/h celo da naredit.   Sem prevozil kar nekaj EV-jev pa vem kolk je realnost sploh kadar je ooogrrooomnooo mestne vožnje.😜
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.