Skoči na vsebino

Pa koliko konjev da športni filter?


Symon

Priporočeno sporočilo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ?looovk, kam naj grem brez menjalnika?? :hudicek:

 

ja, kam nej grem z o?vohljenim motorjem :hudicek:

 

No pa saj nista le vidva na forumu. :D Nasploh, bi lahko ?e kdo pri?el za za?etek vsaj pogledati pa prej ali slej bi se mu tudi zalu?talo. :bravo:

 

Back on topic:

Da boste videli kaj je edina zadeva katero 100% pridobi? s ?portnim filtrom.

Pa tudi ob?uti se konkretno, vendar le na denarnici.

 

Objavljena slika

 

LMM iz mojega M3. Na sliki je senzor po ?i??enju. Ker se ga fizi?no ne sme dotikati ti ostanejo le temu namenjeni spreji a ?al olja iz v mojem primeru KWjevega filtra niso zmo?ni odstraniti. ?e samo s senzorjem v takem stanju kot je sedaj je poraba padla za slab liter. Nov senzor je 280? kateri bo v kratkem sicer zamenjan vedar je do tega pri?lo popolnoma nepotrebno.

 

Tako da, lepo se dr?ite filtrov za par ? iz lokalnih avtotrgovin pa boste naredili najbol?e sebi in svojemu avtu.

To je to kar je omenjeno v posnetku, zapaca ti senzor potem si ?ele najebal. :blush:
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Moja teorija za 20km pri mps mazdi je slede?a- naredijo meritev in potem zamenjajo intake, pa spet naredijo meritev. ECU se ne utegne kaj prilagajat, ker je druga meritev narejena takoj in ker gre malo la?je zrak skozi, je motor bolj suh na meritvi. In tisto po mojem da najve? prirastka. Po nekaj 10 km se ECU prilagodi in motor spet zalije na tovarni?kih 9,7. Potem je tudi mo? verjetno samo malenkost ve?ja od serijske, nikakor pa ne 20 km.

Glede dobljenih konjev in tuning dodatkov vsi proizvajalci krepko nakladajo, ko se?tevajo dobljeno mo? v stilu filter 7km, intake 10km, izpuh 15 km in ko se?teje? je kar nekaj, ki jih pa v realnosti ni brez mapiranja.

Pri meni je pokazalo 280 km, ko sem imel napako v mapah in mi je tlak z obrati zapiralo, tako, da je bil pri max. mo?i enak, kot pri serijski mazdi. Torej imel sem 20km ve? od originala, na avtu pa slede?e:

- komplet novi intake z filtrom iz gobice, nov, manj restrektivni W/A IC, komplet 3" direktni izpuh z metal katom gor. In vse skupaj je dalo 20 km.

Zdaj sem mape popravil, da mi dr?i 1,2-1,3 bara na vrhu, a ne najdem ?asa, da bi ?el pomerit (tudi interesa nimam kaj veliko).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Js pa samo drug filter, pa je blo razlike cca 6 konji?ev, v primerjavi s tabo. :ne vem:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Js pa samo drug filter, pa je blo razlike cca 6 konji?ev, v primerjavi s tabo. :ne vem:

 

Primerjaj moj graf pri 4500 rpm ali pri 5000, ko mi je ?e boost dr?al ;)

Imel sem namre? enako mo? od 5000 pa do 6000- ker je boost tako padal, mo? ni ve? rastla in pri 4500 sem imel ve? konjev, kot pri 6500...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri meni je vse kar je pred 6k rpm, pol je samo vrtenje v prazno.

"Skor" k pr dizlih. :hudicek:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 mesecev kasneje...

No pa saj nista le vidva na forumu. :D Nasploh, bi lahko ?e kdo pri?el za za?etek vsaj pogledati pa prej ali slej bi se mu tudi zalu?talo. :bravo:

 

Back on topic:

 

To je to kar je omenjeno v posnetku, zapaca ti senzor potem si ?ele najebal. :blush:

 

Tukaj bi ?e jaz nekaj dodal:

 

http://www.knfilters.com/maf/1MAFSensorVideo.htm

 

http://www.knfilters.com/maf/2MAFSensorVideo.htm

 

http://www.knfilters.com/maf/3MAFSensorVideo.htm

 

http://www.knfilters.com/maf/4MAFSensorVideo.htm

 

...ok razumem da k&n dela sebi v prid, ampak vseeno, kaj ve? na ?igavi strani sta onadva modela ko sta testirala filtre? :blush: Te?ko je karkoli re?t. :glare:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem videl ze dovolj pokvarjenih senzorjev od teh filtrov namazanih z oljem.

 

Jaz mam sicer navaden filter not, mi je pa zanimiva tale tema glede teh maf senzorjev in ?portnih filtrov. Recimo na tujih straneh veliko govorijo tud o tem da nekateri pretiravajo z tem oljem in mazanjem, zato posledi?no pride do zapacanega maf-a. Hm... je pa zanimivo da bi naj k&n nekako celo zavaroval (customer-protection) uporabnike njihovih filtrov proti temu, da se krivi filtre za uni?enje maf-a. :unsure: Spet nekje drugot na tujih forumih pa pravijo da maf lahko za?ne zezat tud zarad drugih dejavnikov in ne sam zarad olja od filtrov. Pol pa ?lovk res sploh ve? ne ve kdo ima prav. :ninja: Po drugi strani pa uradni servisi seveda ful pljuvajo po teh filtrih, ker seveda ne prodajo toliko orignilanih pri vsaki menjavi olja, zaradi uporabe ?portnih, ki se lahko kao ?istijo. :ouje:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ravno danes je bil en avto na merilnih valjih s takim filtrom in crknjenim maf senzorjem. Razlike v konjih glede na navaden filter pa ni bilo nobene.

 

Se pravi pol se skoraj vsi honda?i, subaruji ter mitsubishiji...z kn filtri vozijo po cestah z crknjenim maf-om?? :blush:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz mam sicer navaden filter not, mi je pa zanimiva tale tema glede teh maf senzorjev in ?portnih filtrov. Recimo na tujih straneh veliko govorijo tud o tem da nekateri pretiravajo z tem oljem in mazanjem, zato posledi?no pride do zapacanega maf-a. Hm... je pa zanimivo da bi naj k&n nekako celo zavaroval (customer-protection) uporabnike njihovih filtrov proti temu, da se krivi filtre za uni?enje maf-a. :unsure: Spet nekje drugot na tujih forumih pa pravijo da maf lahko za?ne zezat tud zarad drugih dejavnikov in ne sam zarad olja od filtrov. Pol pa ?lovk res sploh ve? ne ve kdo ima prav. :ninja: Po drugi strani pa uradni servisi seveda ful pljuvajo po teh filtrih, ker seveda ne prodajo toliko orignilanih pri vsaki menjavi olja, zaradi uporabe ?portnih, ki se lahko kao ?istijo. :ouje:

 

jst mam ta filter...sm ga dubu kot darilo...kar mam obcutka je mogoce mckn pospesk bolsi...no pa glas...

sam mi je ze tko tko...tok da ce se odlocas za nakup ti ga lahko jst vrjetno prodam... :D

Insured by mazda mafia you hit me,we hit you ...

 

 

qxMGjr2.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se pravi pol se skoraj vsi honda?i, subaruji ter mitsubishiji...z kn filtri vozijo po cestah z crknjenim maf-om?? :blush:

 

Ti je ?e odgovoril, nekateri nimajo MAF senzorja. Pa ni nujno, da crkne. ?e ?e je zapacan malo slab?e meri, ne da nujno crkne.

 

jst mam ta filter...sm ga dubu kot darilo...kar mam obcutka je mogoce mckn pospesk bolsi...no pa glas...

sam mi je ze tko tko...tok da ce se odlocas za nakup ti ga lahko jst vrjetno prodam... :D

 

To?no tako, dere se kot bi avto trgal ne pa, da gre sam maj?keno bolje.

 

Jaz lahko zdaj re?em, da sem imel en drug airbox s Pipercross filtrom (jaz mam MAP, ne MAF, v vednost) in z navadnim filtrom je avto bistveno ti?ji. Pa gre za serijski airbox z 10cm izhodom. Razlike v konjih v primerjavi z navadnim airboxom (isto pipercross filter) je bilo 3hp ?ez celo obmo?je. Ampak tu gre za zasnovo airboxa in velikosti vhodne luknje, ker sta imela oba airboxa isto znamko filtra, torej isti pretok. Mogo?e, mogo?e, bom kdaj pomeril tudi V6 airbox navaden vs pipercross filter. Za foro, da razbijemo kak mit.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jst mam ta filter...sm ga dubu kot darilo...kar mam obcutka je mogoce mckn pospesk bolsi...no pa glas...

sam mi je ze tko tko...tok da ce se odlocas za nakup ti ga lahko jst vrjetno prodam... :D

 

Mam ?e vedno navadni filter not ;) Me pa? zanimajo zadeve okol filtrov, ker jih poznam kr nekaj, ki ?e ve? let uporabljajo oljne zra?ne filtre, tudi v mazdah, pa nimajo nobenih te?av z senzorji. Kolk sem zasledil glede ?portnih filtrov brez olja so ve?inoma tisti z penasti (goba) in prav ti filtri so ?e le sranje ko so malo napra?eni je katastrofa, tako vsaj pravijo razna testiranja ki jih lahko zasledi? na netu. Nisem zagovornik kn-a ali kaj podobnega, se pa ?e videl kak lepo eni "oljajo" svoje filtre od spodaj, zgoraj, strani, najbolj?e kr s kanto olja polit a ne? (pol ziher nebo maf crkno) :jupiii: Tak da sem ?e vedno mnenja da bomba?ni filter le ni tak slaba zadeva, ampak seveda obvezno in izklju?no z pravilnim vzdr?evanjem le tega. Maf se pa lahk zjebe tud zarad ostalih dejavnikov in verjetno ne samo zarad filtra. ?e vedno bom uporabljal navaden filter, ker mi je jasno da ne bom pridobil rakete z ?portnim filtrom, ampak vseeno se mi zdi da ti pralni filtri le niso tak slabi kot to eni vestno trdijo, ?e ne druga motor malo la?je zadiha - tud to je nekaj a ne?. :closedeyes:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, kljub trditvam da ne bom vgradil ?portnega filtra sem ga konc koncev vseeno nabavil, predvsem iz radovednosti. :jezicek: Kak?ni bodo rezutati pa bom poro?al ko se bom nekaj ?asa vozil. Sicer mi je pa vseeno, ?e bo razlika ali ne, to sem hotel sprobat in sem pa? nabavo. :prstgor: Gre za DryFlow vlo?ni filter, tak da je brez olja, ni? bomo vidli kak bo. :cheers:

 

Podoben je temu:

 

post-7158-1353425130_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, kljub trditvam da ne bom vgradil ?portnega filtra sem ga konc koncev vseeno nabavil, predvsem iz radovednosti. :jezicek: Kak?ni bodo rezutati pa bom poro?al ko se bom nekaj ?asa vozil. Sicer mi je pa vseeno, ?e bo razlika ali ne, to sem hotel sprobat in sem pa? nabavo. :prstgor: Gre za DryFlow vlo?ni filter, tak da je brez olja, ni? bomo vidli kak bo. :cheers:

 

Podoben je temu:

 

post-7158-1353425130_thumb.jpg

 

pa sm reku da ti jst rajs mojga prodam :D sam je podobr pravmu filtru ne tele gobici ;)

Insured by mazda mafia you hit me,we hit you ...

 

 

qxMGjr2.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce se kdo javi lahko naredimo preprost preskus na merilnih valjih. V imenu znanosti.

 

Evo, kljub trditvam da ne bom vgradil ?portnega filtra sem ga konc koncev vseeno nabavil, predvsem iz radovednosti. :jezicek: Kak?ni bodo rezutati pa bom poro?al ko se bom nekaj ?asa vozil. Sicer mi je pa vseeno, ?e bo razlika ali ne, to sem hotel sprobat in sem pa? nabavo. :prstgor:

 

Evo izvrstna prilo?nost ker to je edina mo?nost, da se opazi razliko. Ker ?e slu?ajno dobi? 2 konja ju ne bo? za?util.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Tudi v dežju je fajn pohajat in nič jamrat😁 V trenutku sem bil stuširan.
    • Norveške mi raje ne omenjat, ker kolk hipokrizije kot je pri njih je verjetno da skoraj ni nikjer. Da so si naredili vse to je bila zgolj zasluga v ogromni prodaji nafte in plina. Potem so tolk subvencioniral EV-je ravno iz prodaje fosilnih goriv, da so si jih vsi kupili "na zalogo" in tko mal za zajebavat naokol. Za resno pa se še vedno vozijo v ICE avtomobilih, sploh pozimi jim skoraj ne pade na pamet, da bi EV-ja uporabljal.   Zato pa pridemo do tega fenomena, da poraba goriv ne pade. Ne pade zato ker lažejo vsem v fris vključno samim sebi.   Zgodba je verjetno podobna povsod, ker ne glede, da je procent EV-jev še majhen bi se moralo poznati pri zmanjšanju porabe nafte. Pa se? Kje so študije, da gre to res v pravo smer? Vemo da samo izdelava EV-ja potrebuje toliko nafte, da so pri Volvotu naračunal, da je za cca 90.000km vožnje ICE-ja.
    • Golob je kriv... aja sej to ni pr nas. Mah sej je vseeno pod pernatim Taubijem, sem slišal, da mamo najdražji bencin. Tko pravijo tud na forumih in TikToku.
    • Dražji kot pri nas. 202 RDS, to google pravi 1.72€.   2 leti nazaj sem poleti v Italiji (Elba in Firenze) tankal po 2.1€. V Grčiji pa lani poleti poleti okoli 1.8€.   Imam kr srečo s ceno.
    • Sigurno je pa poceni🤣, bil v IT in sem bil primoran tankat na AC, imajo kar drag bencin (2.30 mislim da...oz.tak nekje).....je pa res da imajo pa večino ostalih zadev bistveno cenejših kot mi....v bistvu je severni del IT krepko pred nami....ne samo cene, tudi ponudba, odnos gostincev, cene v gostilnah, trgovinah (da o raznovrstnosti v neki navadni trgovini supermarketu ne govorim, dvomim da ima kaka aleja v lj na 10x vecji povrsini tako ponudbo)....se vidi da se italijancki znajo it biznis😉🤣
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.