Skoči na vsebino

MAZDA 6 2008 XENON


matevz11

Priporočeno sporočilo

Zdravo ov tuki in se ze vnaprej opro??am ker ta tema najbr? ?e obstaja ampak vseeno: zanima me zdaj imam Mazdo 6 2008 letnik in se mi zdi da mi slabo svetijo xenonke, mislim pa da so to prve ?arnice in nevem a je to vzrok ali kaj druzga?????

lp

 

P.S. ce kdo pozna koga ki lahko zrihta ugodno xenon ?arnice se priporo?am:)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo ov tuki in se ze vnaprej opro??am ker ta tema najbr? ?e obstaja ampak vseeno: zanima me zdaj imam Mazdo 6 2008 letnik in se mi zdi da mi slabo svetijo xenonke, mislim pa da so to prve ?arnice in nevem a je to vzrok ali kaj druzga?????

lp

 

P.S. ce kdo pozna koga ki lahko zrihta ugodno xenon ?arnice se priporo?am:)

 

Wellcome :bravo: kontaktiraj uporabnika YavarYe X6V6 ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo ov tuki in se ze vnaprej opro??am ker ta tema najbr? ?e obstaja ampak vseeno: zanima me zdaj imam Mazdo 6 2008 letnik in se mi zdi da mi slabo svetijo xenonke, mislim pa da so to prve ?arnice in nevem a je to vzrok ali kaj druzga?????

lp

 

P.S. ce kdo pozna koga ki lahko zrihta ugodno xenon ?arnice se priporo?am:)

 

Koliko ima? prevo?enih in si imel veliko kratkih vo?enj ?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Koliko ima? prevo?enih in si imel veliko kratkih vo?enj ?

 

 

Zdravo, prevo?enih imam 95.000, imam pa relacijske voznje, Novo mesto- ljubljana, in se mi res zdijo ?voh lu?i, ko me k?n avto prehiti ( opel inignia, bmw-ji, itd) pa ima tudi xenon-ke se mi zdi da se kr dan nard :aaaaa: i. Nevem a je mozno da so ksne kitajske ?arnice notr al pa da so te ?e tok slabe

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo, prevo?enih imam 95.000, imam pa relacijske voznje, Novo mesto- ljubljana, in se mi res zdijo ?voh lu?i, ko me k?n avto prehiti ( opel inignia, bmw-ji, itd) pa ima tudi xenon-ke se mi zdi da se kr dan nard :aaaaa: i. Nevem a je mozno da so ksne kitajske ?arnice notr al pa da so te ?e tok slabe

 

Tejle, ki te prehitevajo imajo vgrajene veliko bolj?e in novej?e xenon reflektorje.Ti tak?ne svetlobe na tvojem ne bo? imel z nobenimi xenon ?arnicami. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e so ?e original ?arnice notri je ?as da jih zamenja?, ker so odsvetile svoje.

Bo razlika in to velika, NIKOLI pa ne bo tako kot je pri novej?ih kantah, kjer je optika zelo ?arometa izbolj?ana.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja jst upam da se bo bol? vidl, k zdej sm biu kr mal razo?aran, je pa problem ker nevem kok so to stare ?arnice in mi je mal ?koda nove kupvat ?e te niso stare :glare:

drugac pa k sm mel tehni?ni pregled mi je un zmeril svetilnost in je bla 11 lumnov, kar je ful slabo, navadne lampe majo dostg ve?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vendar to so tovarni?ke ?arnice.....laho pa damo philips in podobne, veliko bolj?e, moje svetijo veliko bolje ali enakovredno (ebay itak) novim nemcem.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

optike ne bojo spremenile

 

Pa ne vem najina ma h11 al kok ze pa sem dal notri xenon h11 - se bos peljal enkrat :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja jst upam da se bo bol? vidl, k zdej sm biu kr mal razo?aran, je pa problem ker nevem kok so to stare ?arnice in mi je mal ?koda nove kupvat ?e te niso stare :glare:

drugac pa k sm mel tehni?ni pregled mi je un zmeril svetilnost in je bla 11 lumnov, kar je ful slabo, navadne lampe majo dostg ve?.

 

Lej lahko se oglasi? pri meni pa bova pogledala, ker tudi "sama ?arnica pove" kaj je nearobe, samo ven jo je treba vzet in pogledat, se mi zdi da imam ?e nekaj izku?enj s tem, saj jih "?raufam" ?e cca 10 let.

Lahko zamenjava samo eno in bo? sam videl kak?na razlika.

 

Vendar to so tovarni?ke ?arnice.....laho pa damo philips in podobne, veliko bolj?e, moje svetijo veliko bolje ali enakovredno (ebay itak) novim nemcem.

 

Malo se umiri, med kitajci in osram,philips,... je huge razlika lahko mi verjame?, sem jih ?e kar nekaj zamenjal in s kitajci se ne ukvarjam ve?.

 

Pa ne vem najina ma h11 al kok ze pa sem dal notri xenon h11 - se bos peljal enkrat :)

 

Nadgradnja iz navadne H11,H7,... na xenon je druga muzika-druga stvar kot original Xenon, pri katarem je ?arnica oddelala svoje.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lej lahko se oglasi? pri meni pa bova pogledala, ker tudi "sama ?arnica pove" kaj je nearobe, samo ven jo je treba vzet in pogledat, se mi zdi da imam ?e nekaj izku?enj s tem, saj jih "?raufam" ?e cca 10 let.

Lahko zamenjava samo eno in bo? sam videl kak?na razlika.

Malo se umiri, med kitajci in osram,philips,... je huge razlika lahko mi verjame?, sem jih ?e kar nekaj zamenjal in s kitajci se ne ukvarjam ve?.

Nadgradnja iz navadne H11,H7,... na xenon je druga muzika-druga stvar kot original Xenon, pri katarem je ?arnica oddelala svoje.

 

Meni dela za 9 mesecev pa redno uporabljam auto stikalo tako da jih kar nekajkrat med voznjo vklopi in izklopi....ne vem...

Loh pa da je halogen mazde tak shit da je pol vsaka zamenjava uauuu :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nehite komplicirat z menjavo in podirat pol avta zarad tega, js obe zanenjam v 10-20 min brez da razstavim pol avta. Med tednom sem do 15-16 ure sem v ?kofji loki, druga?e pa poljanska dolina.

 

?arnice so na zalogi, tako da ko se ojuna?ite za zamenjavo pa na ZS.

 

Meni dela za 9 mesecev pa redno uporabljam auto stikalo tako da jih kar nekajkrat med voznjo vklopi in izklopi....ne vem...

Loh pa da je halogen mazde tak shit da je pol vsaka zamenjava uauuu :)

 

Majstr dj preber ?e 1X, kiti so ok,(pa ne ?isto vsi, nekateri celo motijo avtoradio), same ?arnice so pa bl ena rev??ina, v mislih imam D2S in D2R.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

Pozdrav!

 

Sem "sve?" v svetu Mazde (6 sportCombi 2.0i, 2009) in imam bi-xenon lu?ke. Svetilnost je res boga, sploh s kratkimi me moti, ker vidi? samo do neke to?ke potem pa ?rna tema dalje. Do sedaj sem imel Volvo V70 halogenke pa nisem rabil dolgih lu?i na cestah, ki jih poznam. Pri Mazdi zaenkrat skoz preklapljam na dolge, ker ne vidim ovinka dokler nisem ?e v njem.

?arnice so najbr? ?e original (137.000km trenutno).

Xenonk ?e nisem imel mi pa vsi kolegi govorijo da se mora snop ob v?igu vozila nastavit torej lu?i naj bi zanihale gor/dol in se nastavile glede na obte?enost avta. Pri mojem so lu?i nepremi?ne ob vklopu kontakta (stikalo na AUTO). Je to normalno za ta letnik Mazde ali je kaj v okvari?

Imam ?e 2 tedna garancije ob nakupu in bi blo fajn da ?imprej odkrijem ter saniram tak?ne drage napake :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdrav!

 

Sem "sve?" v svetu Mazde (6 sportCombi 2.0i, 2009) in imam bi-xenon lu?ke. Svetilnost je res boga, sploh s kratkimi me moti, ker vidi? samo do neke to?ke potem pa ?rna tema dalje. Do sedaj sem imel Volvo V70 halogenke pa nisem rabil dolgih lu?i na cestah, ki jih poznam. Pri Mazdi zaenkrat skoz preklapljam na dolge, ker ne vidim ovinka dokler nisem ?e v njem.

?arnice so najbr? ?e original (137.000km trenutno).

Xenonk ?e nisem imel mi pa vsi kolegi govorijo da se mora snop ob v?igu vozila nastavit torej lu?i naj bi zanihale gor/dol in se nastavile glede na obte?enost avta. Pri mojem so lu?i nepremi?ne ob vklopu kontakta (stikalo na AUTO). Je to normalno za ta letnik Mazde ali je kaj v okvari?

Imam ?e 2 tedna garancije ob nakupu in bi blo fajn da ?imprej odkrijem ter saniram tak?ne drage napake :)

Prvo kot prvo, ali si ti res prepri?an da ima? bi-xeon lu?i? Katera oprema je avta?. M6 ima lu?i in poleg dolge lu?i.

Drugo - kljub temu da ima? le?e ni nujno da so xenon, preglej na oko da niso halogenke - oz ali ima? ?obe za pranje na odbija?u?

 

Kot tretje - ?e res ima? se morajo ob kontaktu naravnati, ne bi bilo prvi? pa je ?el senzor nivoja, ki je na zadnji gredi

kot ?etrto le?e mazde se rade zameglijo, kar pomeni da ?arnica nima vpliva, jaz osebno sem ?el menjat lu?i, in je bila razlika ko hudi?

in ?e peto :) Najprej parkiraj avto pred steno nari?i do kje bi bile lu?i in preglej da niso zgolj prenizko nastavljene (ob stikalu za nivo lu?i na 0). ali pa pojdi na AMZS kjer ti to preverijo

 

Poro?aj, potem bomo pa lahko naprej gledali, pomaga tudi slika prednjega dela.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Avto ima bi-xenon (ob vklopu dolgih se ne v?gejo dodatne ?arnice). Oprema vozila je TE. Ima pa dodatne ?arnice, ki svetijo v ovinek.

Ja, avto ima spreda ?obe za pranje ?arometov. Halogenke ne svetijo belo z modro/vijola ?rtico na vrhu in dnu snopa. Dr?i?

 

Lu?i so bile v?eraj nastavljene na ustrezno vi?ino (merjeno z ustrezno napravo in ne s ?rto na zidu). Snop je bil malenkost prenizek in na sovoznikovi strani nepravilno usmerjen. Z novo nastavitvijo jih ?e nisem sprobal v temi tako da ne morem opisat ali je razlika.

 

Klju?no vpra?anje ali se xenon lu?i pri vseh Mazdah GH nastavijo ob vklopu ali obstajajo morda take ki se ne?

Kako se ugotovi ne delovnje tega senzorja? Tester ni pokazal nobene napake.

 

Kak napotek kdo mi lahko pomaga to preverit? Sem iz koro?ke regije.

 

PS: Nisem avtomobilisti?ni levak, zgolj Mazdo imam prvi? in vsak avto ima svoje trike katere ljudje na specifi?nih forumih poznajo bolje kot uradni servisi :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

cool, potem je xeon. :), fora je da se mazde po oglasih prodajajo na veliko z opisom xenon ker vsak prodajalec vidi le?o in misli da je......

daj ti lu?i na 0, v?gi avto, in ko pri?ge? lu?i MORA inicializirati motor?ke, tester pa tega ne bo pokazal.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

cool, potem je xeon. :), fora je da se mazde po oglasih prodajajo na veliko z opisom xenon ker vsak prodajalec vidi le?o in misli da je......

daj ti lu?i na 0, v?gi avto, in ko pri?ge? lu?i MORA inicializirati motor?ke, tester pa tega ne bo pokazal.

To najbolje res vidi? pred zidom, dovolj je, da da? kontakt in pri?ge? lu?i.Obvezbo mora it snop gor in dol in se same nastavijo glede na te?o v avtu.

?e na Mazdi prve generacije, katero si lastim  je tako in najbr? tudi vse naprej.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

... (ob stikalu za nivo lu?i na 0). ...

 

 

Ce ima Xenon, potem nima stikala za nivo luci, ker naj bi se nivo samodejno uravnaval ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.