Skoči na vsebino
pred 19 minutami je etcho napisal:

Danes sva z @Alex - om odpeljala krožno varianto do Grožnjana po zabačenih poljskih poteh, trava do balance..., v Grožnjanu kafe, smetana pa nas je čakala na enduro spustu Šaltarija. Za nazaj po Parenzani.

 

Vstop na trail:

20250525_110748.jpg

 

Screenshot_20250525_142820_Strava.jpg

Screenshot_20250525_142742_Strava.jpg

... po kolikih letih sem bil zopet na hrvaškem. 😊 Sicer pa, Grožnjan zanimiv za pogledat, proge pa so tudi super. Za pokušino sva danes odpeljala eno in je vrhunska. Sem se pa uspel rešit v enem strmem ovinku tako, da sem drsel bočno v eno stran, nato še v drugo. 😊 Zelo zanimiv občutek. 

Sicer pa so cene v kafiču enake kot pri nas v Portorožu. 

Buje

IMG_20250525_145734.jpgstara železniška postaja

IMG_20250525_145802.jpg

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Razni zanimivi posnetki in članki
Napisano
pred 9 urami je Tilen5 napisal:

Se ne čudim da je spet padel....

Rogla lahko dirka še dvajset let, a se ne bo znal postavit na čelo kolone. Ko loviš zaostanek se moraš nalepit roza majici na zadnje kolo in ga ne spustit niti centimetra. Ne pa, da se laganini voziš v šesti, sedmi vrsti ali  še bolj nazaj. 

Potem je logično, da pobereš vse možne padce in težave drugih. 

Pa tudi, ko spredaj skočijo v napad si oviran in ne moreš nič. Toro se je lepo vsega naučil od Pogija in je vedno tam, kot mora bit. Seveda moraš imeti tudi dobre noge. Kar oa mislim, da je to pri Rogli že malo mimo. Be moreš samo defenzovno vozit in čakati na čudež. 

Ali pa računati na dolge klance. Tukaj je en kup kolesarjev, ki so tudi dobri in ne moreš pridobiti minute ali dve proti njim.

Najbrž je sanj o prvem mestu z včerajšnjim dnem konec. 

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 2 urama je skritikrt napisal:

Ne morem verjeti-4,49€ komplet😲 

In takoj naročil še enega,dokler je takšna cena,k to je..."zastonj"😄....k če iščeš samo vrečkico je dražje🧐

Imam še Makito BO-4551 vse kompatibilne brusne plošče in majhen adapterček,tako da ta vrečka tud gor paše, in bom nekaj Fermacell (gips-vlaknene plošče) brusil, pa bom imel eno samo za gips.

@Alex...moraš vzeti-ne bo ti žal.

IMG_20250523_123145.jpg

IMG_20250523_123442.jpg

Evo, naročeno. 👍

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Aktualni dogodki!
Napisano (urejeno)
pred 10 urami je Boss napisal:

 

Si ziher? Vpraši Grke, kako jim je fino po trojki.

 

Drugča pa a ti kej manjka, da tko pizdariš čez zdajšnjo situacijo:nevem: Mislim, kaj te tolk moti dandanes. Jaz vsaj vem, da se svobodno okol sprehajam, da grem lahko kamorkoli, da mi noben nagobčnika ne natika, ne vsiljuje policijske ure in me ne preganja s solzilcem. Tko, da ne vem kaj ti je tolk hudega... a penzija je redna? A te še spustijo v Italijo? 😳

Ma pusti ti Grke oni uživajo, kaj jim manjka.😉

Tukaj ni govora o meni.  Jaz se ne bom izgubil. Moti me to, da bodo zj.... li vse do konca, ker pojma nimajo, kaj sploh delajo. Da mladi, perspektivni kadri bežijo iz Slovenije, ker jim tukaj poberejo pol zaslužka z davki. Da ni tujih investitorjev, kateri raje vlagajo v dosedanje države, ki do jim bolj naklonjene. Zdaj boš po levo rekel, kdo jih pa sploh rabi. 😉 Ta finančni minister sploh ne ve, da je živ in stalno nekaj jeclja in laže. Znanja pa nobenega. 

Potem imamo tu dve antipatični osebi, ki se bolj ukvarjata z instagramom in svojimi ljubezenskimi težavami in prigodami v nočnih urah v parlamentu, kot s politiko. Sledi skrajno leva varianta butec in butec, ki misli, da smo še vedno  leta 50. In imamo še en kup nesposobnih ministrov, ki mešajo meglo. Kaj so naredili ta zdravstvo? 

Nič. Ukinili so prostovoljno zavarovanje in uvedli obveznega. Učinek?  Blagajna bo kmalu prazna, vrste vedno večje, zdravnikov in osebja primanjkuje. Učinek-zero. 

Gospodarstvo so pripeljali na dno a smo bili med najboljšimi. Goriva so tudi s stalnimi podražitvami pripeljali skoraj na raven italije, ki je bila vedno najdražja . Imajo en kup afer brez epiloga.

Edina pozitivna  njihova stvar je, da plešejo. To je baje dobro za možgančke. 😉

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Jamralnik v2
Napisano (urejeno)
Pred eno uro je GoB napisal:

Rogla danes na kronometru spet drsel, pa ne po ledu, po asfaltu in to na ogledu 😁 Na Mtb bi bil nepremagljiv, če bi zvozil, pa še ščitnike bi nosil.

Zgleda da je neuničljiv, ker potem je pa spet raztural...:rispekt:

 

 

Izgleda, da je že zjutraj na ogledu  "spucal" ta padec, ki ga mora imet na dirki skoraj vsak dan. Tako je lahko vozil bolj prepričljivo, čeprav daleč od tega, da je vozil danes dobro. Ostali, ki so bili boljši v razvrstitvi in sovozili za njim, so imeli veliko več dežja kot Rogla.

Dobro je, da se je jim je približal. Bo pa moral od sedaj naprej napadati in ne več voziti defenzivno. Ponavadi je na dirkah vodil in je branil svojo prednost, sedaj je prvič v poziciji, da mora napadati in ni več taktike. Bomo videli, kako se bo znašel v tej vlogi. 

 

 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Klima v stanovanju ...
Napisano
pred 11 urami je Bini napisal:

Letos sem prvič prižgal klimo v stanovanju, ampak ne za hlajenje ❄️ za ogrevanje ☀️.....🫣 :nevem:

Mi jo pa že občasno  za hlajenje uporabljamo. 

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Aktualni dogodki!
Napisano
pred 8 urami je Boss napisal:

Brez skrbi fantje na desni... bo JJ čez dobro leto poklical trojko pa smo na konju tko kot Grki. To pa bo zmaga.:bravo:

Slabše kot je trenutno ne more bit

Pa četudi bi nutrijo na čelo vlade dali. 

Aja, saj je že. 😄😄

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Aktualni dogodki!
Napisano
pred 1 uro je Slivka napisal:

 

Malo si pomešal. V resnici nas delajo neumne. In odlično jim uspeva, ker so res pravi strokovnjaki v tem...

Res so pravi mešalci megle in ustvarjalci afer. Važno je, da jih je FB, instakilogram in tik tok poln. Pravi influencerji so. 😉 Država pa mam na hitro tone. 

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Jamralnik v2
Napisano
pred 3 urami je GoB napisal:

Res smola. Pa spet ni bil on kriv, letel je čez Pidcocka, ki ga je pred njim spodneslo (pa Pidcock, če se ne motim, fura makedam, včasih celo Mtb). Potem posledica fuč menjalnik, menjava in potem še ena menjava defekt...😡

Če se pa kdo lahko pobere, pa vemo da Rogla, stiskamo pesti 💪👍 

Ne vem, kdaj se bo kaj naučil iz preteklih padcev. Zakaj je vedno udeležen v padce? Enostavno se ne zna postavit v pelotonu. Zakaj Pogi skoraj nikoli udeležen v masovnih padcih? Ker se vozi :

1. Ali povsem v prvi vrsti (za svojimi člani ekipe)

2 na skrajni strani.kolone.

 

Na splošno naredi Rogla še vedno veliko napak. Ko gredo recimo  v klanec, se ne postavi na čelo kolone, da bi kontroliral ostale, ki so mu nevarni. Vozi se v tretji, četrti vrsti. Ko kateri izmed favoritov, ki je v prvi vrsti skoči, mu on enostavno ne more sledit. In se oni odpelje. 

Tudi ekipo ima Rogla kr neki. Razen Italijana so vsi neki povprečni kolesarji

medtem, ko ima UAE vesoljno ekipo. 

 

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Tilen5 napisal:

Pa misliš , da ne bi pilo razlike v "barvi glasbe" z hi-fi zvočniki napram tem sterilnim studijskim zvočnikom? Pač precej so "flat"

A nimaš gor na njih nastavitve za poslušanje? Flat morajo bit za miksanje komadov. Je razlika med studijskimi in hi-fi zvočniki. 

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 54 minutami je Jest napisal:


Po tej izjavi sodeč, si tišlar? ;) 

Ne, zakaj vprašaš? Sem strojnik. Delam pa z lesom že 35 let, tako, da pokaži mi bilo kateri les in ti bom povedal za katero vrsto  gre. In koliko je kateri trd za obdelavo. In kakšne akustične značilnosti ima. In kateri les je zdravju škodljiv ob brušenju. In kako se lahko finišira. In koliko kak les reagira na segrevanje, vlago, toploto glede na rast letnic v lesu. Kako reagira kak les na različne vrste finiša oziroma kako velike  pore so v lesu. Od česa je odvisno, da navaden javor postane javor rebraš ali ptičji javor. Ali celo sajasti javor. Kako vpliva na kvaliteto lesa na kaki višini raste  drevo, kako hitro, ali je to puščavski svet ali močvirnat, kakšna zemlja je tam, kako podnebje, kdaj drevo posejano, ali ga sušimo naravno ali prisilno  v sušilnicah, ali les obdelujemo z rezanjem, rezanjem, piljenjem, brušenjem...itd,itd

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

pred 48 minutami je Janez007 napisal:

Imaš prav. In mi je všeč, da orodje komentiramo z različnih vidikov, cenovno različnih rangov in delimo izkušnje. Tudi poceni orodje kdaj opravi svojo funkcijo povsem OK. 

Saj sem napisal, da je vrhunsko, za to kar sam sam rabim. Za kako bolj zahtevno delo bi rabil bolj zmogljivo. 

 

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Razni zanimivi posnetki in članki
Napisano
pred 14 minutami je Tilen5 napisal:

ja pa kaj še,..jaz rtvja sploh ne gledam pa moram tem pajacom plačevat,..

Ves šport so jim že druge televizije pobrali. 

Nimajo enega pametnega filma,same ponovitve, zopet se je Herta uvleklacscsvojimibreklanami, pogovorne oddaje vodijo sami simpatizerji levičarjev, pa tudi sicer je cel RTV slo poln levičarsko mislečih, ki poten posiljujejo druge z njihovimi pravljicami. Upam, da bo naslednje referendumsko vprašanje:

-ali ste za to, da se ukine RTV slo.

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Mi je danes "crknila" tračna žaga. Ker sem jo nujno rabil sem skočil do Bauhausa (sedaj ga imamo tudi v KP) in na brežino kupil to:

 

https://www.bauhaus.si/tracne-zage/scheppach-tracna-zaga-hbs-261/p/26675316

 

Izkazala se je za vrhunsko. Všeč mi je, ker ima na vseh vodilih za žagin list ležajčke, s katerimi zelo natančno nastaviš,  predvsem pa lepo fiksiraš žagin list. Tudi močna je dovolj za tisto kar rabim. 

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

Aktualni dogodki!
Napisano
pred 1 minuto je Janez007 napisal:

Potem bi jih moralo biti na strehi vsaj 90 ... 😁

Imaš prav. Jonas, Vrečka, butec in butec frizura, ta skrajno levi pajac, ki se je kao odcepil... Pa še in še... 

 

 

Povezava za deljenje
Deli na druge strani

You do not have permission to view this content.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.