-
Sporočil
23.634 -
Z nami že
-
Nazadnje prisoten
-
Dnevne zmage
500
Tip vsebine
Profili
Forumi
Koledar
Garaže
Vse objave uporabnika Alex
-
Tipična obraba za mehke, touring gume. Na moji CX 30 se na Bridgestonkah, po le 9000 km, že tudi pozna obraba po robovih. Kar pobira jih. To so gume narejene za udobje in tiho vožnjo. Nikoli nisem maral takega tipa gum. 🤔
-
"misterij" je bil mišljen zgolj sarkastično. V Ankaranu? 🤔 Kaj je tam? Kriva je pa res mazda, oziroma Kitajci, ki so te feltne (izdelane na Kitajskem) zredno slabo pripravili in prebarvali. Osnova (črna prašna barva) in temeljni akrilni lak enostavno nista kompaktibilna. Najprej se na par mestih lak napihne in nastanejo zračni mehurčki, nato se pričnejo po robovih lupiti. In to se nadaljuje po celih feltnah. Ko takšne slabo prebarvane feltne speskaš, naneseš temeljno akrilno barvo, jih prebarvaš z dvokomponentnim akrilni lakom in na koncu prelakiraš z na praske in udarce bolj odpornim prozornim lakom so takšne feltne večne. In predvsem se lak ne bo več luščil. So pa te originalne feltne drugače zelo slabe kvalitete. Izmeril sem jih z urico na stružnici in vse opletajo. Zato jih je pa potrebno vse precej obtežiti z utežmi pri centriranju. Če bi hotel imeti stvar v redu, bi moral robove postružiti.
-
No, no, saj se tudi z dizlom popeljemo kak krog. 😉
-
... ali pa kar "oskubljeni ptiček". 😊
-
Ne vem, kako se piše. Na teh feltnah se je luščil lak, kot na mnogo drugih. 😊 Njegov stric baje dela na mazda servisu. Te feltne, ki jih v garanciji zamenjajo na servisu z novimi enakimi ostanejo servisu. 😊 Kaj se zgodi z takimi feltnami ostaja misterij. 😉 To je že tretji tak set 19", ki sem ga kupil.
-
Kaj je fašizem boš kmalu spoznal od tvojega kuštravca. Govor že obvlada tak. 😉
-
Meni je feltne skoraj "podaril". 😊
-
Jap... A ga poznaš? 😊
-
Ne vem še točno, kakšna bo usoda teh felten.🤔
-
Kupil sem še ene originalne 19" feltne za 6-ko od bivšega mazdaša Danija iz Grosuplja. Sedaj vozi wv aertona, benzinarja (280konjičev) a je priznal, da je bila njegova 6-ka not bolj kvalitetno narejena in predvsem bolj "premium"-detalji...😊 Moti ga preveč plastike v ta novem in predvsem prevelika poraba (10-12 l/100). Prodal je svojo dizel mazdo 175 - ročni menjalnik predvsem zato, ker ni imel avtomatskega menjalnika (veliko se vozi v kolonah). Ko sem prišel z mojo 6-ko me je prosil, če se se lahko vsede še enkrat v 6-ko. 😊 Rekel je, da mu je po svoje žal, ker jo je prodal. Probal je tudi benzinarko 194 a se ni odločil za nakup, ker mu ni bilo jasno, kje so skriti vsi tej konji. Imel je pa že prej 3 mazde.
-
Nisem bil nikoli zraven... mi je dobra vila prišepnila, da niso bili anti pridni, pa so robokopi malo trenirali strogoću. 😉
-
Dokler je toliko avtov na avtocestah in zastojev, kjer stojiš po dve uri, je gorivo še vedno poceni, verjemi mi. 😉
-
Bdw, kje so moji petkovi kolesarji?🤔 Draginja, enoumje ali svoboda, kolesarji so pač dobili svoje, sedaj pa lahko pohajo v miru. 😊
-
So že vedeli, zakaj so fasali solzivec brez skrbi. 😉 Zakaj ga pa jaz nisem? Kdor išče, ta najde pravi lep slovenski pregovor. 😊
-
... ali pa izbereš nevesto z denarjem v davčnih oazah. Sedaj, kaj je bolj slabo ve vsak zase. 😉
-
A zopet na obalo?
-
Če boš kupoval nova alu platišča je pomembna poleg velikosti tudi širina (v colah) in ET (odmik od centra) Tej trije parametri so zelo pomembni, da so enaki, kot jih je predpisala mazda za platišča 16".
-
Niti ne. Pač greš ali ne greš na volitve in obkrožiš moško osebo ali nič. Čisto enostavno. 😉
-
Ja, to se vidi, da rad pičiš skozi ovinke. 😊 Je pa take obrabe pri res športnih gumah manj.
-
Jaz še ne vem, za koga bom volil. Vem pa, da to nikakor ne bo ženska. 😉
-
Res je... Edino pri dizlu plešemo rock'n'roll, ko pride poln tank skoraj 100€. 😊 Se ga bo potrebno počasi rešit..
-
Utrgana veriga črpalke olja
Alex je odgovoril na Matej2020-ovo teme v forumu Tehnične težave, vzdrževanje in stroški
Jaz sem prav zato zamenjal te podložke že na 70000 kilometrih. Pa so se nekateri mazda "poznavalci" smejali, ko sem to omenil. -
Kaj pa je sploh to? 🤔
-
Kot je Boss pravilno ugotovil, je razlika v porabi nekje 3dcl /100km. Se pa do širine 225 ne pozna tako drastično slabša vožnja v snegu kot pri širših od 225. Sama vožnja je z širšim gumami z nižjim presekom, slabe strani: -manj udobna, čuti se bolj neravnine in luknje na cestišči, feltne so bolj dovzetne za poškodbe v udarnih jamah, višji hrup s cestišča, slabši oprijem v snegu, ve"ja možnost aquaplaninga. Dobre strani: Boljša smerna stabilnost, manj zvijanja v ovinkih in s tem hitrejša in bolj varna vožnja v ovinkih, boljše informacije na volanu s cestišča, avto lahko več obremeniš, ker je večja stična ploskev s cestiščem, lepši izgled, gume narejene iz drugačnih zmesi za bolj športno vožnjo (pri večjih dimenzijah od 235 naprej)
-
Senzorski ventil tlaka v gumah
Alex je odgovoril na goldhorn-ovo teme v forumu Tehnične težave, vzdrževanje in stroški
Prvič slišim za kaj takega. Nama z Gelipterjem so na uradnem servisu Mazda, kjer bova montirala zimske gume rekli, da se po par prevoženih kilometrih sami nastavijo. Ta o menjavi gum spredaj zadaj mi je tudi nova. 🤔