Skoči na vsebino

Nakup MAZDA 6 2008 dizel 140KM


hasokiller27

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni!

 

Sem nov na tem forumu in sem odlo?am o nakupu MAZDE 6 2008 letnik 140KM do 100000KM. Zanimajo me sle?ede stvari:

 

Kaj je potrebno paziti pri nakupu?

 

Kako je kaj z vzdr?evanjem...ter servisi pri 100000km?

 

Kak?ne so va?e izku?nje?

 

Zanima me predvsem vzdr?ljivost motorja saj delam letno okoli 40000km?

 

Za odgovore se vam ?e v naprej zahvaljujem.

 

lp Matja?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e je '08, potem ni ve? v garanciji. Zato ga pelji h Pelkotu in samo vozi. :D

 

Pri 120 kkm je ta velik servis, ki te bo stal okrog 600 ?. (seveda ne na Mazdi servisu). :cheers:

 

Pri 40 kkm / leto se ti ni treba bat za DPF.

Turbinca ma?inca, gremo na vinca!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

js mam omenjeni avto. prevozenih mam 116000 km. in do zdej mc ni crknilo samo od sebe. vse po moji krivdi. edino mogoce senzorji za merjenje tlaka so mal problem in jih je treba menjat. najboljse za navadne gumijaste. ;)

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kak?ne pa so kaj realne cene letnik 2008/09 dizel 140km...oprema ne glih gola ne pa tud nekaj pretirano....srednja oprema...

 

p.s. danes sm ?el gledat dva za 12000 (eden 80000km eden 125000km) sam realnih sigurn ne ker sem ?e prveril na mazdi pa ?e iz italije so kokr mi je om povedu....

 

lp Matja?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem na 113.000km pa zaenkrat ?e ni? nepredvidenega... redni servisi in to je to. V garanciji je bilo menjano le vodilo voznikovega sede?a saj se je dogajalo, da je na ovinku rahlo "kolcnilo" pod ritjo ... zdaj je vse OK, bi pa rekel, da je te?ava s sede?em tudi delno zaradi moje te?e nad 100kg.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem pa tik pred 100.000 ...

 

Stanje stevca vceraj zjutraj :)

Objavljena slika

 

Servis na 100.000 km (oz. eno leto od prejsnjega servisa) sem ze naredil pred kaksnim mesecem... Cena je bila okoli 300? ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Avto je za vzdr?evanje zelo drag. Razen ?e bo? hodil okoli fu?arjev. Velik servis je en sam obup - men so rekli na original servisu mazda med 1600 in 1800? mal sem ?e pozabil a za ve? kot 100? se nisem zmotil.

 

Te?ave povzro?ajo diski, ki radi tresejo. Meni so v garanciji menjali dva ali tri komplete. Imam sicer staro letnik 2007 a sem sli?al, da je pri novih isti klinc. Enako zadnje ?eljusti ki so bojda nespremenjene ?e iz ?asov xedosov in okol 100.000 km crknejo zaradi soli, ki nekam vdre. Originali so ohoho, dobi pa se kopije oz obnovljene in jih dobi? za okol 200? komad.

 

?e se spotaknem ?e ob porabo... ?e pri?akuje? porabo na nivoju VAG motorja 1,9 TDi 77 kW si se po?teno zmotil. Eni bodo sicer sko?ili v luft a pod 7 litrov jo bo? spravil samo ?e se bo? vozil za tovornjakarji. moja poraba zadnjih 3000 km je 7.8 pa se vozim nekje 65% AC s hitrostjo okol 120 do 140.

 

Sicer pa je v?e?en avto. Vse naj pri nakupu.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Trenutno naredil 5k km z njo in nimam ve?jih pripomb (no saj v 2 mesecih resno ne bi smelo it kaj narobe).

 

Naredil redni servis na 140k km (250 eur).

 

Glede porabe pa ne bom u luft sko?il, tukaj je link pa poglej: http://www.poraba.com/usage_view.php?carid=15230. Vozim pa ?isto normalno.

 

Kak?ne bolj realne ocene o samem avtu pa bom lahko podal ?ele ?ez kake 3 leta in po ene 10* ve? prevo?enih kilometrih.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e se spotaknem ?e ob porabo... ?e pri?akuje? porabo na nivoju VAG motorja 1,9 TDi 77 kW si se po?teno zmotil. Eni bodo sicer sko?ili v luft a pod 7 litrov jo bo? spravil samo ?e se bo? vozil za tovornjakarji. moja poraba zadnjih 3000 km je 7.8 pa se vozim nekje 65% AC s hitrostjo okol 120 do 140.

 

Sicer pa je v?e?en avto. Vse naj pri nakupu.

 

samo malo, ce mas ti smolo s porabo ne pomeni, da je to edina in ultimativna resnica

 

moja stara z omenjenim tempom je rabila manj kot 7, nova pa manj kot 6

 

se nekaj drugih podatkov

http://www.poraba.com/average_car.php?searcht=582

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

samo malo, ce mas ti smolo s porabo ne pomeni, da je to edina in ultimativna resnica

 

moja stara z omenjenim tempom je rabila manj kot 7, nova pa manj kot 6

 

se nekaj drugih podatkov

http://www.poraba.com/average_car.php?searcht=582

 

Ok, vzamem vse nazaj. Krasen, super avto. 4 litre ti bo pil pri 180 km/h v ?etrti prestavi, v ?esti pa ene 3,3 litre. Razen moj. Moj pa itak ni naprodaj tako da ni skrbi.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Khm....kdo je sedaj v luft sko?il? :danzoman:

 

Em jst. Sori. Sam zadeva postaja podobna BMW forumu, kjer vsi 500 konjski bemfi ?rejo 4,6 litra. Sej nam ve? :pepsi:

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne saj je ql, vsak pove kok njemu porab in je.

 

Sam delam relacijo ?iri->LJ (vev?e)->?iri, po avtocesti do Vrhnike in nato ?ez Smre?je. Na AC je 6 prestava in tempomat nastavljen na cca. 125 - 135 km/h, ?ez gri? pa tudi lepo zmerno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V glavnem, jaz se tud la?em glede porabe :blush:

 

Gustav pa ne more? no tako, sploh nima? tega modela avtomobila pa take stresa? - kak?no tresenje diskov pri novi? ... ma sej je vseeno jaz ne bom nikogar prepri?eval sam mi pa ni jasno zakaj jih prepri?uje? ti Gustav in to vsaki? , ko kdo ho?e kupit Mazdo jo predstavi? kot najve?ji ?rot pod sonce? :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hehe... avto mi pije 6,5l, tako po pe? izra?unu, kot po bc-ju (ca.1dcl razlike), avta ne ?param sploh in delam kratke ture... ve? kot 6,8l mi tale avto ?e ni pil.

 

Kar se avta ti?e... super lega na cesti, ogromno serijske opreme, motor je soliden, ni pa nek prese?ek, menjalnik in prestavo razmerje je meni bomba... notranjost je ql, ponekod zmoti cheap plastika, ki pa tut ni za umret slaba..

kot slabost bi morda ?tel pleh in pa lakiranje... me prau zanima kako bo z rjo ko bo star tam 7-8 let

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hehe... avto mi pije 6,5l, tako po pe? izra?unu, kot po bc-ju (ca.1dcl razlike), avta ne ?param sploh in delam kratke ture... ve? kot 6,8l mi tale avto ?e ni pil.

 

Kar se avta ti?e... super lega na cesti, ogromno serijske opreme, motor je soliden, ni pa nek prese?ek, menjalnik in prestavo razmerje je meni bomba... notranjost je ql, ponekod zmoti cheap plastika, ki pa tut ni za umret slaba..

kot slabost bi morda ?tel pleh in pa lakiranje... me prau zanima kako bo z rjo ko bo star tam 7-8 let

 

Kot slabost bi mu jest dal ?e tist mini display?ek. En kup tipkanja da pride? do BC, ima? 6 mp3 cdjev pa 1 vrsti?ni prikazovalnik. Saj res da veliko ne tipka? toda ni mi jasno da v ?asu, ko ma vsak v ?epu 4+" nek hud display, je v avtu ?e neki iz leta 70 :vskalo:
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V glavnem, jaz se tud la?em glede porabe :blush:

 

Gustav pa ne more? no tako, sploh nima? tega modela avtomobila pa take stresa? - kak?no tresenje diskov pri novi? ... ma sej je vseeno jaz ne bom nikogar prepri?eval sam mi pa ni jasno zakaj jih prepri?uje? ti Gustav in to vsaki? , ko kdo ho?e kupit Mazdo jo predstavi? kot najve?ji ?rot pod sonce? :ne vem:

 

To je tko kot si napisal res tako predstavljeno. Moje "stresanje" prihaja od mojega mehanika, ki ?raufa mazde ?e 20 let in tudi dela na mazda servisu in povem pa? daljekar on pove. Sam si lasti 2010 l 2.0 bencinarko in ima ?e druge diske notr avto pa nima niti 30 000km. Od tod moja izjava o diskih.

 

S porabo se res ne morem kregat, avto ima 20 konji?ev ve?, kt moj, prav tako verjetn kako kilo ve?. Poraba v tem avtu NI NIZKA, me ne bo noben prepri?al. Pri dana?nji tehnologiji je za moje pojme nizka poraba pri avtu te velikosti 5.5 litrov pri normalni in ne po?asno var?ni vo?nji. Pri ti??anju pa max 7. Pri moji se pa pri 7 ?ele za?ne. Pohvalno ?e va?e nove ?rejo manj, ?eprav to res te?ko verjamem. Verjamem pa v napredek tehnologije.

 

In res, generalno sem nad avtom kot takim razo?aran, ne samo nad mojim ampak tudi nad tem kar se folku dogaja, saj dokaj redno spremljam M forum ?e od leta 2009. Glede na govori?enja o dr?anju vrednosti in nepokvarljivosti sem pri?akoval ve?. Lahko pa da je vse skupaj samo v moji glavi in pa eno samo previsoko pri?akovanje. V tem primeru pa j potrebno vse moje poste enostavno presko?iti. La?em pa nikakor ne, pi?em le tisto kar se mi dejansko zgodi.

 

In ?e si pa? sprijaznjen s tem da vsake tolko crkne kaj za 300 400 ali ve? ? potem je to to. JAsno, da povsod kaj crkuje. Tudi meni je npr moja ?e danes veliko lep?a kot kak predstavnik zelene perjanice. Pa me kar boli, ko vidim, da je perjanica veliko ve? vredna (isti letnik)

 

Pa veliko sre?e. <_<:cheers:

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

za diske vemo da so zanic...pri moji novi (ca. 50.000km) ze rahlo tresejo...

 

glede porabe pa hoces nekak prikazovat kot da vsi mi tukaj lazemo...ne vem zakaj bi :)

tko al tko ni pomembno, ker se ne bos manj vozil zarad tega

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zdej pa eno blesavo vpra?anje...

pravi? da kolega dela na mazda servisu in ?raufa mazde ?e 20let in ti tarna kako so mazde slabe, kak?ne napake vse tam vidi.... sam kako potem da gre ?lovek sam tak avto kupit? ?e js vem, da je nekaj tolk slabo, se ga bom ognil na kilometre... al tu nekaj ne razumem?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men so diski tresli tako kot pri Clarusu na vsake 15kkm dokler jih nisem menjal za neke druge, pri prvi 6-ki se je to dogajalo na vsakih 40kkm pri tej pa sem skor na 120kkm pa so ?e prvi diski brez tresenja in to z enakim na?inom vo?nje tako, da sem vsaj kar se tega ti?e zelo zadovoljen.

 

zdej pa eno blesavo vpra?anje...

pravi? da kolega dela na mazda servisu in ?raufa mazde ?e 20let in ti tarna kako so mazde slabe, kak?ne napake vse tam vidi.... sam kako potem da gre ?lovek sam tak avto kupit? ?e js vem, da je nekaj tolk slabo, se ga bom ognil na kilometre... al tu nekaj ne razumem?

 

Sam serviserji so precej nerelevantni vir - ja logi?no da vidijo precej okvar, ja madonca sej so servis za Mazde. In ?e enmu avtu na 100 avtov neki nenavadnega odleti bo ta avto pri?el na servis in serviser bo seveda s tem seznanjen, kar ?e ne pomeni, da je znamka nagnjena k okvaram. Je pa seveda tudi te?ko pri?akovati, da bo avto pri 150, 200, 250kkm bil ?isto brez okvar, ker ?e tak?en obstaja mi prosim povejte -kupim takoj. :hudicek:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Hotel sem samo pohvalit Zmaja da je opravil podvig, za katerega elektrobicikli zaenkrat še niso dovolj zmogljivi.
    • 200KM je v redu, če je turbo, ker je teh 200KM na voljo na sredini obratov in navadno v daljšem razponu. Pri N/A motorjih je pa ta max moč na koncu vrtljajev tam, kjer se začne rdeče polje in je razpon vrtljajev, ko je to na voljo žel precej ozek. Zato ta podatek izredno zavaja in ja zato se 2,5 turbo Mazde izven EU peljejo precej bolj suvereno pa ne zaradi 50KM več ampak zato, ker so moči na voljo bistveno prej.   Zato je tudi MPS bila res super za uživancijo, če te ni skrbela poraba 10+l/100km.
    • Zato, ker plešejo v Nemčiji, kjer se jim sesuva avto industrija v kateri smo kot podizvajalci za določene dele. Jebat ga tko to gre, ko se igrajo monopoly in se sprejemajo napačne odločitve. Drugače pa se ne gleda mesečnih rezultatov ampak letne in v EU je padec kar konkreten. EU oblast žal že nekaj let ne dela za Evropejce in prvi računi so izstavljeni. Žal.
    • To se pa bere skoraj tako kot mantra LGBTIQ....+++ zakaj hočte bit 100% hetero, če ste pa lahko vsaj mal homo?
    • Ah, daj no, kot da je to kak poseben in zapleten proces...   Prevrneš zadnjo klop, vzameš ven dvigalko, podložiš pod amortizer in kmalu je guma v zraku. Dvomim, da traja pet minut... V bistvu je dlje trajalo, da sem prišel k sebi, ko sem videl, kaj je z ležajem, kot je pa trajalo, da sem avto dvignil... Če bi imel ustrezno podporo (kak klocen ali zidak prave dimenzije) bi bilo še hitreje, ker bi dvigalko postavil kar pod "šusplato" in dvignil cel sprednji del.   Ja, veš, BTjka je avto, ne pa načičkan zabaviščni park na štirih kolesih z bluetooth povezavo in plazmo sredi armature...
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.