Skoči na vsebino

Ali vi verjamete....


Lojz

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 209
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Kaj ?e tebi velika dvorana, noter bo? pa ti sedel, pa 10 brezposelnih bosancev bo noter jebalo mater en drugmu.

 

Lojz pa le ni tolk veren kolkr se dela :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

o fak... a tud paranojik si.

 

Drga? pa Boss, spet klati? traparije okol teh objektov.

 

?e ?e ne ve?, slovenija je majhna, slovencev pa ?e manj. In v eni dr?avi kot je Slovenija, veliki ?portni objekti niso smiselni, ker pa? preprosto ni ljudi da bi noter hodili. Kaj ?e tebi velika dvorana, noter bo? pa ti sedel, pa 10 brezposelnih bosancev bo noter jebalo mater en drugmu.

Pa tud prireditve se enkrat nehajo. Kdo bo pa hodil na fuzbal tekmo na kateri bosta ?pilali dve ekipi iz spodnjega dupleka pa Zgornje ??avnice? A bodo Nemci drli gledat to tekmo? Pa sploh ni va?no, ?e bodo na tej tekmi ?pilali vsi uvo?eni jugo fuzbalerji z kon?nico na - i?.

Tud razni koncerti se enkrat nehajo, ker se jih raja enostavno prena?re. Petkrat naredi koncert Vlado Kreslin trikrat se bo na odru drla Rebeka Dremelj, pa enkrat bo napravu te?ki ?ur Damjan Murko itd....pol se pa neha. Kaj bo? pol, a bo? kar naprej, vsak teden hodu poslu?at ene in iste face?

Pa Boss, ve?, drga? nekateri ljudje tud nimajo ne denarja ne ?asa, da bi hodili na razne fuzbal tekme, kvazi koncerte in razne pasje procesije. Nimajo vsi ljudje tolk ?asa kot ti. Eni ljudje morajo tud delat.

 

Enako je s trgovinami in trgovskimi centri. Kupcev je tolko kot jih je, kupna mo? je pa tud taka kakr?na je. Ti lahko zida? trgovske centre no? in dan, ?e pa ni ljudi, ki bi hodili kupovat. Pa ?e denarja ni. Zdaj ko se gradijo razni trgovski centri, to ima za posledico samo to, da pa? na ra?un novega centra, propade in crkne nek drugi, stari trgovski center. Kupci se samo preselijo na drugo lokacijo. Kupcev ni ?tevil?no ve?, samo preselijo se.

 

Ve? Boss, treba bo za?et delat kaj bolj koristnega. Samo trgovine delat, pa na fuzbal hodit, ni dost. Zapravljanje denarja in brcanje ?oge ne prinese velike dodane vrednosti. Treba bo za?et kaj proizvajat. Treba bo izobra?evat druga?ne kadre kot jih imamo zdaj. Ne morejo bit vsi samo ekonomisti, kulturniki, novinarji, ?portniki, pravniki, filozofi, trgovci itd....rabimo tud posel za ?losarje, tesarje, mehanike, elektri?arje, strojnike itd... skratka kader in ljudi, ki znajo tud kaj narest, ne samo gobec vrtet. Samo s prodajanjem in preprodajanjem megle se ne da ?ivet v nedogled.

 

Boss, vi? nekako tako bi blo treba razmi?ljat. Bolj po kme?ko in z zdravo pametjo je treba razmi?ljat. Ker druga?e se sre?amo z tako imenovanim "begom mo?ganov" v tujino. Dobri strojni in?enirji gredo za poslom v tujino itd...Ti si klasi?en primer bega mo?ganov v tujino. Tvoji mo?gani so od?li, ti si pa tle ostal.

 

 

To si lepo spesnil - zdaj pa ?e to impliciraj na ve? kot 1000 cerkva v Sloveniji .Torej kak?ne profite pa imamo od toliko sakralnih objektov, ?e je kr naenkrat profit in zaslu?ek najpomembnej?a stvar. Kak?no dodano vrednost torej prina?a obiskovanje cerkva. ?e se ?lovek rekreativno ?porta vsaj vemo, da skrbi za svoje zdravje, kaj pa prina?a brainwashing vsako nedeljo dopoldne.

 

Se pa strinjam, da v cerkvi bega mo?ganov ni, ker tam jih itak ni kej dosti tako, da ma? kr sre?o, da ne rabi? skrbet, da ti bo kej pobegnilo v tujino.

 

 

Se pravi ukinimo kulturo, ?port, zaprimo vse muzeje, razstave, zabavo, ukinimo televizijo, internet, ker vse to je zguba ?asa in ve?ini ne prina?a dodane vrednosti. :zvizga:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lojz pa le ni tolk veren kolkr se dela :P

 

Lojz je tko kot jadrnica, obra?a jadra tja kjer je veter in je fleksibilnega zna?aja. <_<:cheers:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lojz pa le ni tolk veren kolkr se dela :P

 

sej bo u nedelo pr ma? en o?e na? ve? zmolu pa ?e v spovednico bo ?u ... mu bo use opro??eno ... :rolleyes:

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Objavljena slika

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Enemu je pogino pes, na katerega je bil fejst navezan, te pa je ?el k

?upniku in ga fpra?o, ?e bi mu organiziro pogreb za pesa.

Pa mu re?e ?upnik, da on tega ne bo naredo, ker pes nima du?e in

nikakor ni bo?je bitje.

"Idite k onim Hare Kri?nekom, oni so taki ?udaki, da vam bojo sigurno

to va?o mrcino pokopali, mi se s tem ne ukvarjamo."

"Vreji, gospod ?upnik. Pa mislite da bo dovolj, ?e jim dam 5.000 evrov za

to?"

"Luba du?a, zaka te niste takoj povedali, da je pes bil katolik!!

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Se pravi ukinimo kulturo, ?port, zaprimo vse muzeje, razstave, zabavo, ukinimo televizijo, internet, ker vse to je zguba ?asa in ve?ini ne prina?a dodane vrednosti. :zvizga:

 

Men se zdi, da si v tej temi bil ti tisti prvi, ki si omenil, da te moti financiranje dolo?enih "neprofitnih" in?titucij, to je cerkve. A ni blo tako? Vse ostale panoge, ki si jih tukaj tud sam na?tel, te ne motijo tolk, al pa si, kao "pozabu" nanje. Zato sem te, posledi?no na tvoje pljuvanje po cerkvi, jaz spomnil na te ta druge. To pa zato, ker ti ho?e?, da jaz pla?ujem tvoje neumnosti, ti pa nekako nisi zagret za pla?evanje mojih neumnosti. Le spomni se rde?e niti te debate Bossek, le!

Ti si druga? zelo pozabljjiv poba. Pa nekako ne znajde? se v stavku, ?e je malo obrnjen. A je to posledica bega mo?ganov?

 

To si lepo spesnil - zdaj pa ?e to impliciraj na ve? kot 1000 cerkva v Sloveniji .Torej kak?ne profite pa imamo od toliko sakralnih objektov, ?e je kr naenkrat profit in zaslu?ek najpomembnej?a stvar. Kak?no dodano vrednost torej prina?a obiskovanje cerkva. ?e se ?lovek rekreativno ?porta vsaj vemo, da skrbi za svoje zdravje, kaj pa prina?a brainwashing vsako nedeljo dopoldne.

 

 

Dobro si to reku; "rekreativno ?porta" Na ?tadionih se ne ?porta rekreativno. Ve? zafiksancev kot je profesionalnih ?portnikov, ni nikjer drugje. To je vse na steroidih in raznih krmilih.

Drga? pa jaz nisem vedu, da je dretje na tribunah in pljuvanje po nasprotniku, metanje stolov po nasprotnih navija?ih, pa razbijanje po ulici itd...da je to tako preklemano zdravo po?etje.

A je to mogo?e polnjenje pobeglih mo?ganov?

 

EVO EN PRIMER zdravega ?porta in zdravega ?portnika

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Drga? pa jaz nisem vedu, da je dretje na tribunah in pljuvanje po nasprotniku, metanje stolov po nasprotnih navija?ih, pa razbijanje po ulici itd...da je to tako preklemano zdravo po?etje.

A je to mogo?e polnjenje pobeglih mo?ganov?

 

Ne tu gre za dodatno vrednost in zdravljenje frustracij samih biserov na tribunah... :vskalo:
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men se zdi, da si v tej temi bil ti tisti prvi, ki si omenil, da te moti financiranje dolo?enih "neprofitnih" in?titucij, to je cerkve. A ni blo tako? Vse ostale panoge, ki si jih tukaj tud sam na?tel, te ne motijo tolk, al pa si, kao "pozabu" nanje. Zato sem te, posledi?no na tvoje pljuvanje po cerkvi, jaz spomnil na te ta druge. To pa zato, ker ti ho?e?, da jaz pla?ujem tvoje neumnosti, ti pa nekako nisi zagret za pla?evanje mojih neumnosti. Le spomni se rde?e niti te debate Bossek, le!

Ti si druga? zelo pozabljjiv poba. Pa nekako ne znajde? se v stavku, ?e je malo obrnjen. A je to posledica bega mo?ganov?

 

No dej povej kaj ti meni financira?? ?e grem na ?portni dogodek ali pa na kulturno predstavo PLA?AM KARTO SAM. In ?portnih dogodkov niti kulturnih ne financira? ti ampak jih financiram obiskovalci in to velja za to?no tiste, ?ez katere ti najbolj pljuva?. V cerkev gre? pa ti lepo zastonj in se lahko naredi? Francoza, ker ti ni potrebno pla?ati pa ?etudi kaj da?, gre denar lepo naprej v skupno cerkveno malho iz katere se NE pla?ujejo prispevki za socialno, zdravstveno, invalidsko in pokojninsko zavarovanje cerkvenih uslu?bencev ?eprav ima cerkev dovolj denarja, da bi to pla?ala sama kot to morajo pla?evati vse zaposlovalci za svoje uslu?bence.

 

?e enkrat za moje neumnosti ti ne pla?uje?, za tvoje pa ?al moramo vsi al smo verni al nismo to je ta razlika, bimbo.

 

Drga? pa jaz nisem vedu, da je dretje na tribunah in pljuvanje po nasprotniku, metanje stolov po nasprotnih navija?ih, pa razbijanje po ulici itd...da je to tako preklemano zdravo po?etje.

A je to mogo?e polnjenje pobeglih mo?ganov?

 

a lepo te prosim no, a zarad nekaj deset, mogo?e 100 kretenov smo vsi gledalci ?portnih prireditev potisnjeni v isti ko?. Halo pa ne more? biti tak cepec, da na osnovi nekaj bebastih Viol, nekaj butnjenih GreenDragonsov in ostalih faliranih navija?kih skupin zme?e? vse obiskovalce tukaj zraven - to je preve? tud za tvoj na?in razmi?ljanja.

 

To je na nivoju kot, da bi rekel, da so vsi lastniki zidanc in trt zavo?eni alkoholiki in nevarni za dru?bo, ker se pijani vozijo po cestah in zaradi pijanosti pobijajo nedol?ne udele?ence v prometu (asociacija na eno tvojo prej?njo izjavo, da se na ?tadijonih vzgaja morilce in ubijalce). ?e je takih primerov nekaj ?e vedno ne pomeni, da so vsi taki?

 

 

Aja Lojz kaj je zdaj - a bom do?akal tvoj odgovor a je Rode divjak al ni - matr ?e ?esti? isto spra?ujem, pol pa ti meni o?ita?, da sem pozabljiv. ?e sem jaz pozabljiv kaj pa si pol ti po ?estem enakem vpra?anju na katerega ne odgovori??

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, saj pravim, ko se tebi napi?e malo obrnjen stavek, se ti zgubi?. Sploh se ne znajde?. Ko se enkrat zavrti? okol svoje riti, ne ve? ve? na kateri strani ti raste lul?ek.

?e res da ti mogo?e res pla?a? karto, ko gre? na tekmo krulit; kdor ne ska?e ni slovenc hoj hoj......Ampak si ?isto pozabu, da smo ?tadion na katermu se ti dere?: kdor ne ska?e ni slovenc hoj hoj hoj...pla?ali pa mi vsi davkopla?evalci. Tako ali druga?e. Direktno iz prora?una ali pa na ra?un dokapitalizacije bank, katere so crknile zaradi Jankovi?evih kreditov.

 

In ko jaz pogledam ljudi, ki gredo od ma?e, vidim da gredo u glavnem kar lepo sami domov brez spremstva policije. Ko pa pogledam navija?e po tekmi, jih pa policija uganja med ograjami kot podivjano ?ivino.

Vidi? Boss, tle je dolo?ena razlika, ki poka?e kdo ima kak?ne mo?gane in s kak?nimi mo?gani so tisti, ki obiskujejo eno ali pa drugo prireditev...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, saj pravim, ko se tebi napi?e malo obrnjen stavek, se ti zgubi?. Sploh se ne znajde?. Ko se enkrat zavrti? okol svoje riti, ne ve? ve? na kateri strani ti raste lul?ek.

?e res da ti mogo?e res pla?a? karto, ko gre? na tekmo krulit; kdor ne ska?e ni slovenc hoj hoj......Ampak si ?isto pozabu, da smo ?tadion na katermu se ti dere?: kdor ne ska?e ni slovenc hoj hoj hoj...pla?ali pa mi vsi davkopla?evalci. Tako ali druga?e. Direktno iz prora?una ali pa na ra?un dokapitralizacije bank, katere so crknile zaradi Jankovi?evih kreditov.

 

Tole sem ti ?e razlo?il pa o?itno si ti tisti, ki pozablja? - ?e je kdaj dr?ava dala zraven ?tadiona bo DOBILA nazaj skozi davek od prireditev, vstopnic, reklam, ?portnih prenosov in zraven na dalj?i ?as ?e zaslu?ila .. a res teh osnov ekonomije ne razume?. ?e ?tadiona ni, tudi davka ni in to ni tek na kratke proge ampak tek na dolge. Ve? kolikokrat je dr?ava recimo od Hale Tivoli ?e dobila vse vlo?ena. Sej ve? tovarno najprej tud moramo zgradit in dat denar ter se zadol?it, da pol lahko not kej delamo in s ?asom povrnemo kredite in za?nemo profit ustvarjat. Brez se lahko sam po jaj?kih praskamo, a ne?

 

Aja banke crkujejo zarad jankovi?evih kreditov - na ta je pa dobra. Banke imajo te?ave zaradi vseh mogo?ih kreditov, ki se jim ne vra?ajo - zdej je pa Jankovi? in Sto?ice za vse kriv. Nori?nica res, evo pa smo na?li krivca Zoki naj pla?a tistih 80-100m? pa bodo vse banke spet na zeleni veji - kolk enostavna re?itev, sam Lojz bi moral vpra?at ne pa se z dokapitalizacijami in slabo banko ukvarjat. :jupiii:

 

Lojz s financiranjem cerkev in duhovnikov se dr?avi ni? ne vra?a - ?e davkov za svoje storitve cerkev ne odvaja v prora?un, ker ji ni treba.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole sem ti ?e razlo?il pa o?itno si ti tisti, ki pozablja? - ?e je kdaj dr?ava dala zraven ?tadiona bo DOBILA nazaj skozi davek od prireditev, vstopnic, reklam, ?portnih prenosov in zraven na dalj?i ?as ?e zaslu?ila .. a res teh osnov ekonomije ne razume?. ?e ?tadiona ni, tudi davka ni in to ni tek na kratke proge ampak tek na dolge. Ve? kolikokrat je dr?ava recimo od Hale Tivoli ?e dobila vse vlo?ena. Sej ve? tovarno najprej tud moramo zgradit in dat denar ter se zadol?it, da pol lahko not kej delamo in s ?asom povrnemo kredite in za?nemo profit ustvarjat. Brez se lahko sam po jaj?kih praskamo, a ne?

 

 

Eh bej?i bej?i Boss! ?e ma Zoki tebe za norca ne misli da mu potem vsi verjamejo.

A da se ?tadion izpla?a in prina?a dobi?ek? Ja zakaj pa se Sto?ice niso financirale iz dobi?ka ?tadiona za Be?igradom? A se za be?igradom niso prodajale karte, da bi se tako stekal denar skozi davek od prireditev, vstopnic, reklam, ?portnih prenosov? Ja zakaj se pa pol ni vzel denar ?e iz dobi?ka Hale Tivoli?

Ja tristo kosmatih, kje pa je pol ves ta dobi?ek? Ja kolk dolga pa bi morala bit ta proga? A ?tadion za be?igradom ni bil ?e dost star da bi se amortiziral in zaslu?il ?e za novega, Jankovi?evega?

 

Zdaj pa po tvoji logiki;

No ja, saj pol, ?e je tako kot pravi?, se povrne tud denar, ki ga prejemajo ?upniki in cerkev. ?upniki morajo od svoje pla?e tud pla?ati davek, ko pa je velikono?no ?egnanjne, pa morajo verniki tud pla?at vse davke na ?unko, ?elodec, hren, potico, velikono?ne pirhe itd.... Vse te velikono?ne dobrote je treba tud kupit in od te kupnine se avtomati?no od?teje davek. Pa, ko gredo otroci k obhajilu ali birmi, kupijo birmanske oblekce in tako pla?ajo davek od nakupa obleke. Pa elektriko, ro?e za okrasitev in gretje cerkve itd.... In kadar grem jaz za botra tud kupim darilo birmancu, pa tako z nakupom darila spet primaknem nekaj v dr?avno blagajno. Jaz sem svojmu birmancu celo avto kupu za darilo. In pla?al sem davek za ta avto, ga nisem na firmo kupu. Birmanec pa zdaj kupuje bencin, registracijo avta, zavarovanje avta, gume, servise, itd...Vse to je obdav?eno. Evo, pa dobi dr?ava denar lepo nazaj!

Ja, saj pol pa vse ?tima. Kaj je pol problem?

No, pa sva raz?istila! Problema nema! Pol je vse tako kot mora bit.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lojz, kok je pa bil star tvoj birmanec??? Jaz ko sem bil pri birmi sem imel cca. 14 let in takrat nisem bil ravno zmo?en (in usposobljen) za upravljanje osebnega avtomobila po cestah. :blush: :ne vem:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lojz, kok je pa bil star tvoj birmanec??? Jaz ko sem bil pri birmi sem imel cca. 14 let in takrat nisem bil ravno zmo?en (in usposobljen) za upravljanje osebnega avtomobila po cestah. :blush: :ne vem:

 

Poba je bil star 18 let. Njegovi star?i, ga niso vzgajali v veri (bli so neki komunajzarji) zato ni bil niti kr??en, niti ni bil ?e pri birmi. De?ko se je pol sam odlo?u in napravil krst, verouk in birmo. Jaz sem mu ?el pa za botra, ker je imel v svoji ?lahti same neke antikriste in brezverce. Ker je de?ko taprav, sem mu kupu novo Kio pro-ceed. ?e zdaj jo ima in je zelo zadovoljen z avti?em. Dela, ko singerica.

 

PS: ZMAJ, kaj je pa teb kupu boter za darilo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem dobil pa samo klobuk za birmo. :blush:

 

Sprva sem bil zelo razo?aran nad darilom, ampak sedaj ugotavljam, da je boter ?e takrat vedel, da bom enkrat moder mo?akar (kot na? Lojz), tak?ni pa nosijo klobuk. :vesel::jupiii:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lepo darilo! Moram pohvalt tvojga botra.

Boh ve kaj je dobil Boss, za birmansko darilo? Me prou firbec matra.

 

radar detektor

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lepo darilo! Moram pohvalt tvojga botra.

Boh ve kaj je dobil Boss, za birmansko darilo? Me prou firbec matra.

 

radar detektor

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jao jao,iz vpra?anja a je rode fotr al ne,se zdej kur?ite a se spla?a stadion al se ne,sva?ta :dudek:

 

Tako se pa? razvije debata, kadar se pogovarja? z Boss-om.

Zaradi jeze, ker Rode ni o?ka, Boss vse skup zme?e pol skupaj.

Financiranje cerkve je krivo, ker Rode ni o?ka.

Teme okol vere cerkve in ?upnikov so zmeraj take.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lepo darilo! Moram pohvalt tvojga botra. A nosi? klobuk samo za kma?i?

 

?e sem iskren, ga navadno nadenem za obisk va?ke gostilne, da potem ko se vra?am primerno naberglan in prizadet, malo ni?je spustim klobuk, tako da me ravno vsak ne prepozna, ko se opotekam po va?kem plo?niku brez kompasa. :blush:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e sem iskren, ga navadno nadenem za obisk va?ke gostilne, da potem ko se vra?am primerno naberglan in prizadet, malo ni?je spustim klobuk, tako da me ravno vsak ne prepozna, ko se opotekam po va?kem plo?niku brez kompasa. :blush:

 

A ni?je spusti? klobuk? A ti od tvoje birme, glava ni ?e ni? zrasla?
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ni?je spusti? klobuk? A ti od tvoje birme, glava ni ?e ni? zrasla?

 

?al ne, ker niti ni bilo potrebe, pri meni se je pokazalo pravilo; prsa junaka, glava bedaka. Se pa tola?im s tem, da bolj podoben svojmu vzorniku (s klobukom) kot sem sedaj, verjetno ne bom nikoli in to me neznansko osre?uje. :cheers:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Fizika je še vedno fizika in ne boš je okrog prinašal, ker tu nam določene podatke ne želiš prikazat, ker potem pade tvoja pripoved.   Bom poskusil še 1x z razlago. Mestna vožnja ni enaka mestni vožnji. Kaj to pomeni? Če se pelješ skozi mesto in je to relativno prazno brez rush hour gneč ter konstantnega stanja pri semaforjih je to dejasnko med najbolj varčnimi potmi pa al maš EV al pa ICE. Ko imaš mestno vožnjo v pravem pomenu besede z mnogo starti in ustavljanji ter stanjem je pa med najbolj potrošnimi načini premikanja ne glede na vrsto pogona.   Potem so tu regionalke, kjer pri EV-jih velja, da ravno zaradi učinkovitosti pogona je nižja hitrost bolj varčna kot višja... ja 40-50km/h je bolje kot recimo 80km/h. Pri ICE pa zaradi prestav, efektivnosti delovanja motorja, izgub samega delovanja motorja so najbolj varčne vožnje kar tam nekje med 50-80km/h.   Avtocesta je pa smrt za porabo EV-jev, kjer dejansko ravno zaradi učinkovitosti pogona EV-ja ta res skokovito raste z večanjem hitrosti, medtem, ko pri ICE je povečanje porabe bistveno manjše ravno zaradi dejstva, da se za sam pogon porablja le cca 30% energije, ostalo so izgube.   Tko, da ja pri porabi kot jo navajaš, si se vozil sila počasi, kot tudi kaže povprečna. Si upam trditi, da verjetno sploh nisi šel na AC in da za Slo AC-je niti nimaš vinjete. Imam prav?   Aja še to. Sem z dvema EV-jema poskusil vozit enako hitro na enaki trasi kot s svojo 6-ko. Vključuje večino AC, cca 30% mestne z relativno malo gneč in nič regionalk. In ja na AC sem vozil z max dovoljeno hitrostjo. 5,5l/100km imam porabe na ICE, EV-ja pa sta imela od malo pod 20kWh do nekaj nad 20kWh na tej razdalji pa sta bistveno manjša avtočka kot šestica. Ja AC jih je dobesedno zaklala.
    • No, pa saj bo trg pokazal ceno. Če nisi nek izkušen prodajalec, je bolje malo naviti in se počasi dol premikati. Jaz sem s 14 let starim Meganom podobno naredil. Ceno sem navil na 2,5 kratnik kar se je vrtelo na avto.net. Potem sem jo po tednih počasi nižal in začeli so grabiti pri 2 kratniku tistega kar je bilo povprečno na avto.net in je bil za tam okrog tudi prodan v roku cca. enega meseca. Cilj je pa bil, da kupi avto nekdo, ki ga bo naprej uporabjal in da niso kakšni nebodigatreba dilerji okrog mene hodili. Že tako jih je preveč... Mudilo se mi ni, avto je bil lepo vzdrževan in ohranjen za svoja leta in to je to. V takšnih primerih se lahko malo poigraš s trgom in naženeš vsakega, ki ima preveč se veselje pogajati. Pri tako postavljeni ceni pridejo mimo samo resni in še preveč klicev se znebiš. Meni se drugače in kako se to ponavadi dela, na žalost ne ljubi...
    • Torej očitno ni narejen za te obremenitve in primeren za vožnjo po AC do Črne gore, ker bi ga skurilo in porabilo bistveno več od prikazane energije. Sedaj me pa res  zanima kako si se cijazil in koliko časa si porabil za takšno razdaljo s to raketo.
    • Glede na forum, samo enega to moti, ampak tolk fejst da se mu je cist odpelal 😂  
    • Mene fascinira izbira, ker je totalno na kontra polih. Kupi naj, kam ga srce vleče, bo najbolj zadovoljen.   @DINAMIK Glede plastik si priberi tukaj: Tema o plastikah   99% jih ta zadeva ne moti.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.