Skoči na vsebino

?udno klenkanje spredaj na sovoznikovi strani?


Priporočeno sporočilo

Se komu sanja kaj bi lahko to blo, je bolj neki cvile?i tok, tok, tok...sli?i pa se bolj tam blizu ?rpalke za servo volan oz. tam v bli?ini? :ne vem: aja najbolj se sli?i ko je motor v prostem teku in hladen, kot da bi se nekaj zaganjalo, taki opletajo?i zvok je sli?at? :wacko:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se komu sanja kaj bi lahko to blo, je bolj neki cvile?i tok, tok, tok...sli?i pa se bolj tam blizu ?rpalke za servo volan oz. tam v bli?ini? :ne vem: aja najbolj se sli?i ko je motor v prostem teku in hladen, kot da bi se nekaj zaganjalo, taki opletajo?i zvok je sli?at? :wacko:

 

Pri moji 6 dizel, 89 kw se tudi pojavlja enak zvok, pa ?e tudi nisem uspel ugotoviti kaj bi blo to... Sumim altenator...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri moji 6 dizel, 89 kw se tudi pojavlja enak zvok, pa ?e tudi nisem uspel ugotoviti kaj bi blo to... Sumim altenator...

 

Ja, moj je bencinc. Na youtube sem opazil en posnetek, ki prikazuje nadlezen zvenketanje jermena servo pumpe. Meni dela cist enako, bom danes probal z ono metodo, malo vode z sprico poskropit na jermen in naj bi baje nehalo za nekaj trenutkov. Tako baje vidis da je res jermen. Ve kdo kaj nardit v tem primeru da res ta jermen cvili?

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, moj je bencinc. Na youtube sem opazil en posnetek, ki prikazuje nadlezen zvenketanje jermena servo pumpe. Meni dela cist enako, bom danes probal z ono metodo, malo vode z sprico poskropit na jermen in naj bi baje nehalo za nekaj trenutkov. Tako baje vidis da je res jermen. Ve kdo kaj nardit v tem primeru da res ta jermen cvili?

 

lp

 

Ammm menjati ga? Mikrojermen je to....pa ne sprici z vodo ampak z wd40 s slamco sam na del ki drsi po jermenici. Pa veconoma na mazdi prej gre jermenica kot jermen....

 

Poglej se koliko je tekocine za servo

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Servo teko?ina na full, sli?i se samo ko je motor mrzel, ko se enkrat zapelje? se ne sli?i ve?. Se mi zdi da jaz preve? kompliciram mogo?e? :blush: Ker pa ste tu sami majstri bi vas ?e vpra?al, a ve kdo mogo?e zakaj je malo neke teko?ine pod posodo za pranje stekel, ne vem a lahko posoda kje pu??a al kaj takega, al je to sam usrana voda ki se nabere s?asoma ko kaj mimo vlije??? Se je pa ?e kar nekaj nabralo ker je fajn ?rno spodaj? :) Sem malo pre?nofal tam okoli pa nisem vido da bi bil v bli?ini kak?en del ki bi lahko pu??al, razen en mali amortizer?ek za bla?enje motorja, lahko tam kje pu??a?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

probi pobrisat to "usrano vodo" pa bos pol vidu kako pa kaj...ja men k je tko cvililo je bla pumpa zanic in mi je servo olje puscal...

ce pravs da avto ma tak zvok samo ko je mrzZzu,pol pa naj te ne skrbi prevec,kokr si reku...model,prevec se psiheras ;)

ce pa se vedno nisi sigurn,pa vozi makino do mazda servisa ker ti je najblizi,oz. avto pelko v medvodah...kar pa vem da ti je mal predalec...

Insured by mazda mafia you hit me,we hit you ...

 

 

qxMGjr2.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ze ugotovo kaj je. To ni "usrana voda" ampak hidraulicna tekocina nosilca motorja na sovoznikovi strani. Sem najdo na tujem m6 forumu je mel model cist enak problem pa na sliki je blo isto ko pri meni. Opazil pa sem tudi nekaj starih postov na nasem forumu in so imeli eni tud probleme z tem nosilcem. Nevem, je to treba takoj menjat al ni tak nujno? Opazil nisem da bi full puscal, pa motorja tud nic kaj extra ne trese, se zaenkrat? :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem na 2.3 motorju, menju nosilec na sovoznikovi strani. Cena pa je bila neki preko 200?. <_<:hudicek:

 

O fak, to pa ni malo! Bom raje probal z ono varianto ko jo je yavar omeno, za vulkanizacijo tega nosilca, pride baje dost manj, pac bolj vibracije cutis, to me ne moti. Aja, jos sta, sem iz mb.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem na 2.3 motorju, menju nosilec na sovoznikovi strani. Cena pa je bila neki preko 200?. <_<:hudicek:

 

Kaj to si si sam menjal? Jaz bi ga tud mogo menjat, sam do Pelkota mi je malo dale? iz Maribora (pa ?e bolj po?asi moram vozit ?ez mesto zarad novih radarjev) :hohoho: Ve? za koga ki to zadev??ino u?inkovito menja na ?tajerskem koncu (razen ?erbinek seveda)? Druga?e pa sem gledal ta nosilec preko ebay, pride okrog 80 eur z po?tnino vred - nov. :prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na? kolega Mitja iz mesta MB bi ti to znal naredit za ugoden denar. :jupiii:

 

Deeyan pa naj ti po?lje njegovo gsm cifro, ki vem da jo ima v svojmu Mobi?uku. :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na? kolega Mitja iz mesta MB bi ti to znal naredit za ugoden denar. :jupiii:

 

Deeyan pa naj ti po?lje njegovo gsm cifro, ki vem da jo ima v svojmu Mobi?uku. :)

 

Ja, bi bil zlo vesel, ?e bi imel kakega majstra, (v okolici mb), za take malenkosti in ki ve kaj po?ne. :blush: Aja, oni mikro jermen pa ?e vedno cvili, ampak zares samo zjutraj ko avto prvi? za?enem oz. ko stoji ?ez no? na mrzlem, pol se pa vsak km manj sli?i, se komu sanja? :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, bi bil zlo vesel, ?e bi imel kakega majstra, (v okolici mb), za take malenkosti in ki ve kaj po?ne. :blush:

 

dobi? cifro od mojsta Mitje na PM ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, bi bil zlo vesel, ?e bi imel kakega majstra, (v okolici mb), za take malenkosti in ki ve kaj po?ne. :blush: Aja, oni mikro jermen pa ?e vedno cvili, ampak zares samo zjutraj ko avto prvi? za?enem oz. ko stoji ?ez no? na mrzlem, pol se pa vsak km manj sli?i, se komu sanja? :ne vem:

 

kok pa ma tale tvoja mazda km??

Insured by mazda mafia you hit me,we hit you ...

 

 

qxMGjr2.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tko me zanima... k vidm da mas manse probleme :D ampak nc kej hudga ;)

 

Ma ja, mene motijo vse malenkosti, ceprav se zavedam da vozim 10 let star avto. :aaaaa: Ampak sploh ni panike, ker avto je drugace res top, pac malenkosti je treba sproti rihtat, pol pa gre. :closedeyes: Ja, nekaj od teh malenkosti pride z leti, ostalo je pac odraz prejsnjega lastnika, ki je popravljal samo to kar je bilo nujno potrebno ter servisi. Jaz sem pac picajzl na tem podrocju, jebi ga. :D Aja jermen sn malo z zajfo namazal pa je zaenkrat tiho, bomo vidli kak dolgo. :cheers:

 

Aja, za oni nosilec motorja pa sem 100% da je on krivec za svinjarijo pod posodo za pranje stekel, evo fotko: :blink:

 

post-7158-1351774427_thumb.jpg

 

Pa se nivo servo olja: :glare:

 

post-7158-1351774465_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Bom kar uporabu tole tvojo temo, ker bom kot ka?e moral menjati ?e en nosilec in sicer na levi (voznikovi strani) na menjalniku (tako diagnostiko mi je postavil dr. Pelko). :blush:

 

Cena na uradnem servisu je "samo" 160?. <_<

 

?e mi drugo okej ?tima, me bodo pa teli nosilci olupli ko konja. :jezicek::hohoho:

 

EDIT; tole mi je kolega Giyamazdas pomagal najti in je cena le cca. 65?, Pelko pa mi je ?e potrdil da je pravi;

 

http://www.ebay.co.uk/itm/MAZDA-6-2002-200...=item2a1df5e838

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Poglej si pakete, kaj ti bolj ustreza.   Glede same banke je vseeno, ker država jamči do 100k€
    • V mojem kraju zapirajo mojo SKB...OTP banko. Ostale so delavska hranilnica, intessa in NLB...  Kaj izbrati med DH in intesso? 
    • Use j to fajn pa krasn, sam men tuki neki ni čist jasn. Mrbit zato k sm kmet an s hribu doma... Al pei zato k je pozna ura...   Ko je Orban začel postavljati ograjo, so šli vsi v luft. Pred volitvam so vsi strašili, da se Janša zgleduje po Orbanu in da bo tudi on postavil ograjo in bomo zarešetkani... Potem je Cerar začel postavljati ograjo, pa je nekako šlo skozi...  Nato je Golob začel umikati ograjo in nihče ni protestiral. Vsi pa imate toliko za povedat čez ilegalce, ki zdaj toliko lažje prehajajo mejo... In zdaj se zdi, kot da so Avstrijci in Italijani krivi za napačne odločitve naše vlade oz. za napačne odločitve Slovencev na volitvah... In zdi se, da so severni in zahodni sosedje krivi, ker nas povezujejo z Balkanom, kamor smo sami prodali paradne konje našega gospodarstva... In zdaj so oni tisti tagrdi, ki bi Schengensko mejo potegnili severno in zahodno od Slovenije in nas tako priključili k Balkanu. Da bi pa naši politiki od Hrvaške zahtevali čuvanje Schengenske meje, pa nikomur niti na misel ne pride. Da bi naši politiki Hrvatom zagrozili, da bodo spet uvedli Schengensko mejo na meji med Slovenijo in Hrvaško, pa nikomur niti na misel ne pride. Da bi pa naši politiki še podaljšali ograjo od meje z Madžarsko do Jadrana in naj imajo Hrvati ilegalce, če ne znajo čuvat Schengenske meje, pa nikomur niti na misel ne pride.   Mah, kaj, itak bo na koncu Janša kriv za vse. Kot vedno...
    • Seveda so dragi, posledično pa ravno zaradi visokih cen novih vozil, ki so napihnjene ravno zaradi forsiranja električnih, ki se z visoko ceno nikakor ne morejo uveljavit pri večjem številu kupcev....  Za enako ceno bi se pa lahko prodalo več električnih vozil le več polnilnic še rabimo in 30% večjo kapaciteto baterije in bi se mogoče izšlo..... 🤔
    • Pushing, lizing, krediti... 
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.