Skoči na vsebino

avtoplin


mihajlo

Priporočeno sporočilo

Ti bodo uporabniki povedali, kak?nih ve?jih te?av pa nobeden ni imel...sej verjetno govori? o bencinarju a ne :)

 

?e se pa v?lani? ?e v Mazda klub in se odlo?i? za predelavo na plin:

 

- SIGAS d.o.o http://www.sigas.si

(Vgradnja LPG sistemov)

 

20% Popusta pri takoj?njem in celotnem pla?ilu, za vgradnjo LPG - avtoplinskih sistemov

20% Popusta na kakr?nekoli ve?je posege oz. popravila na avtoplinskih sistemih

20? Fiksna cena rednega avtoplinskega servisa (menjava filtrov, pregled sistema)

Ureditev vse potrebne dokumentacije in izpeljava postopka homologacije LPG sistema za pri njih vgrajene sisteme

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ti bodo uporabniki povedali, kak?nih ve?jih te?av pa nobeden ni imel...sej verjetno govori? o bencinarju a ne :)

 

?e se pa v?lani? ?e v Mazda klub in se odlo?i? za predelavo na plin:

 

- SIGAS d.o.o http://www.sigas.si

(Vgradnja LPG sistemov)

 

20% Popusta pri takoj?njem in celotnem pla?ilu, za vgradnjo LPG - avtoplinskih sistemov

20% Popusta na kakr?nekoli ve?je posege oz. popravila na avtoplinskih sistemih

20? Fiksna cena rednega avtoplinskega servisa (menjava filtrov, pregled sistema)

Ureditev vse potrebne dokumentacije in izpeljava postopka homologacije LPG sistema za pri njih vgrajene sisteme

 

clanstvo naj ti ne uide :prstgor:

Insured by mazda mafia you hit me,we hit you ...

 

 

qxMGjr2.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ponudnika bo? v vsakem primeru izbral sam, ampak ?e ?e spra?uje?, ti lahko podam svoje mnenje... Koliko se ti plin spla?a in kako hitro se ti izpla?a si si verjetno ?e sam prera?unal. Kar se pa ti?e ponudnikov pa ti lahko povem dvoje: foter je dal delat k plineksu (ima mislim da zavoli napravo ?e se ne motim) in so mu naredili tako kot je treba, ?e pa je bilo kaj narobe so pa vedno na?li napako in popravili. Sami so namre? tudi ponudili da zamenjajo ra?unalnik naprave z novim/bolj?im in ni bilo nobenega dopla?ila. Avto mu sedaj deluje bp. Sicer ne vem ?e deluje na bencin tako kot bi moral :P ampak je razlika plin-bencin neopazna.

Pr moji so pa napravo montirali pri SIGAS-u in smo z mojstri od plincentra maribor ugotovili da tam ne poznajo niti osnov in so za injektore navrtali na neprimernih mestih, pod nepravim kotom,... oziroma je vse narejeno ?alabajzersko do konca, saj so delali po linijo najmanj?ega napora in po vsej verjetnosti sploh niso sneli sesalnih kolektorjev in so vrtali kar na ma?ini (kar pa ?al ne more? dokazat).

 

Vso sre?o pri izbiri ;)

mazda-323f-18-glx-98.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Pato - izpade kot da je doslej SIGAS montiral samo tvoj avto in nobenega drugega. :blush:

 

Kolikor vem je tvoj avto delal nek outsider (na novo priu?eni, samouk ali kakorkoli, vsaj tako se je pisalo na tem forumu ko je imel ?e Ploki tvojo V6), se pravi doslej KDORKOLI je peljal ali k Primo?u (Jesenice na Dolenjskem) ali k Toma?u (Gorenja vas pri ?k. Loki), doslej nisem sli?al ENE SAME prito?be. Ko so pa nastale kak?ne (manj?e) te?ave, so jih pa nemudoma oz. v najkraj?em mo?nem ?asu odpravili. :jupiii:

 

To so torej bolj realisti?ne informacije o podjetju SIGAS, kateri so nam doslej vsem tudi homologacijo uredili, obenem pa velja ?e pohvaliti njihov zelo korekten odnos in ve? kot konkuren?ne cene.

 

Je pa ob predelavi vozila na LPG potrebno vedeti ?e nekaj - ?e je koreta "zmahana" in ?e na bencin spravlja iz sebe kak?ne ?udne zvoke ter lastnika "razveseljuje" s trokiranjem ali drugimi te?avami pri delovanju, potem se bodo te te?ave pri vo?nji na LPG gorivo POTENCIRALE. Skratka avto mora biti na benz v 100% stanju, ?e ne bo klinac in nezadovoljstvo nastopilo ?e takoj po predelavi in vgradnji plinskega sistema. :dudek:

 

P.S. - sicer pa naj si vsak vgradi kjer ?eli (magari v BIH ali R Srbiji kjer je ?e vedno dosti ceneje, pa je potem legalizacija problem) ali pa tudi ?e ne vgradi in fura na ?edalje dra?ji bencin. Jaz nimam ni? od tega, sem pa vam povedal mojo izku?njo z navedenim podjetjem za vgradnjo LPG sistemov. :prstgor:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a je tole za vzet? Meni je precej poceni, seveda pa je vazno verjetno kater sistem je vgrajen:

 

http://1nadan.si/ponudba/SLOVENIJA/3236?isPreview=False

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a je tole za vzet? Meni je precej poceni, seveda pa je vazno verjetno kater sistem je vgrajen:

 

http://1nadan.si/ponudba/SLOVENIJA/3236?isPreview=False

 

ni ve?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

LPG sistemi so zelo delikatna zadeva, ?e nekdo ?lampasto vgradi, ima? potem te?ave (trokiranje) ne samo pri vo?nji na LPG, pa? pa tudi na benz v?asih ne deluje kot je prej. Tele doti?ne firme pa ne poznam, lahko da so okej. :cheers:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

no kar se mene ti?e, ti plin odsvetujem.... sem mehanik (opel) in vidim ve? ali manj, vozila ki so predelana na plin , ne delajo pravilno.... in pol te po?iljajo iz servisa do ugraditelja plina in obratno.....

 

 

pa tudi ko vidim kako je use skupaj narejeno me prime "srat"... cevi povle?ene po celem avtu, da pol nemore? niti filta olja od?ravfat in en kup komplikacij.

 

 

no, to je zgolj moje mnenje pa lep pozdrav.

Fuck new cars ... I'm driving oldschool

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@David - to?no to se je meni na Laguni dogajalo (LPG in?talacija iz Novega Sada, pa potem povle?ena iz mojga prej?njega avta - Selika na R Galuno), pa? ko ti ponudijo neko orto ugodno varjanto, je material nametan z "vseh vetrov" v tem primeru so elementi le pogojno kompatibilni in temu primerno je uporabnik zadovoljen s svojim vozilom. :blush:

 

Angle?i imajo pregovor, ki bi se v prevodu glasil; "nismo dovolj bogati, da bi kupovali poceni oz. najcenej?e" :hohoho:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@David - to?no to se je meni na Laguni dogajalo (LPG in?talacija iz Novega Sada, pa potem povle?ena iz mojga prej?njega avta - Selika na R Galuno), pa? ko ti ponudijo neko orto ugodno varjanto, je material nametan z "vseh vetrov" v tem primeru so elementi le pogojno kompatibilni in temu primerno je uporabnik zadovoljen s svojim vozilom. :blush:

 

Angle?i imajo pregovor, ki bi se v prevodu glasil; "nismo dovolj bogati, da bi kupovali poceni oz. najcenej?e" :hohoho:

 

Ne vem ce po teh instalacijah lahko potegnes zakljucek, saj tvoj opis vse pove....jaz sem dal imel v vse avte instalacije primerne za ta avto in do danes ne vem ce je kdo imel kak problem ob rednem servisiranju....

Sicer ma pa po vrhu vajper se 7 let garancije...

 

Vkolikor pa se salabajza brez zagotovila za male pare pol pa je tako...

 

Ce bom kdaj imel se kaj bencinsko zmogljivega za dolgi rok, sigurno plin. Trenutno pa mala posast z 136 konji zre 5,5 pa se v mestu vozi. Ta avto je pa zmaga

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej se heca?, ne? Pa pri mestni vo?nji :hohoho:

 

A si se kej z BMW-ja?i dru?il zadnje ?ase? :blush:

 

Resnica boli.....ampak tako je...mam dokaze - zbirni ra?uni Petrola in OMV na s.p. :hudicek:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne verjame?? Tud prov, poraba test? :hudicek:

 

P.S. Renata mi je pri?a da je avto dosegel 700km z enim tankom ?e - tile dosegajo 500 :ne vem:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne ne verjamem, sploh pa ne zamestno vo?njo.

 

Kaalman prprav ro?tilj....ampak treba bo po mestih :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V tehni?nih podatkih, je 6,4 za ta avto povpre?je. Kje ima? kak?en zapis na poraba.com? Za prej?njega si mel za tega pa skriva?. Prej?nji je mel 6,12 pri 86KM a ta ma pa na istih relacijah 5,5 pri 136KM. Kako nej verjamem tem?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V tehni?nih podatkih, je 6,4 za ta avto povpre?je. Kje ima? kak?en zapis na poraba.com? Za prej?njega si mel za tega pa skriva?. Prej?nji je mel 6,12 pri 86KM a ta ma pa na istih relacijah 5,5 pri 136KM. Kako nej verjamem tem?

 

Ne vpisujem vec, da bi pa bc lagal za liter?? Verjemem mu ker tankamo nad 600km vedno, do rovinja in nazaj je pa kazal 5,2...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vpisujem vec, da bi pa bc lagal za liter?? Verjemem mu ker tankamo nad 600km vedno, do rovinja in nazaj je pa kazal 5,2...

 

Tud pri Das Auto 1.6TDI ka?e BC 5,4, gre? pa prera?unat je pa 6,1

 

Sicer je pa tank 42 litrski pa ?e tanka? notr recimo 39 litrov je to cca 6,5, kar je v bistvu zelo dober rezultat.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 meseci kasneje...

Pri CX7, 2.3T, 191 kw imam nasvet, ki ga pri odlo?itvi za predelavo na avtoplin ne spreglejte:

ne nasedajte za ponudbo teko?e faze.. To sem nasedel pri trgovcu v Mariboru, da so mi v novo kar vgradili Prins.. Sami problemi! Zadevo bomo demontirali!

 

Na prej?nji CX7 sem imel plinasto fazo Zavoli, to pa je res re?itev za ta zame najbolj?i avto. In to pride sedaj tudi v tega, kjer sem kiksnil s prvo izbiro!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri CX7, 2.3T, 191 kw imam nasvet, ki ga pri odlo?itvi za predelavo na avtoplin ne spreglejte:

ne nasedajte za ponudbo teko?e faze.. To sem nasedel pri trgovcu v Mariboru, da so mi v novo kar vgradili Prins.. Sami problemi! Zadevo bomo demontirali!

 

Na prej?nji CX7 sem imel plinasto fazo Zavoli, to pa je res re?itev za ta zame najbolj?i avto. In to pride sedaj tudi v tega, kjer sem kiksnil s prvo izbiro!

 

Hmmm, ?e si upa? pojdi tole svojo izku?nijo podat na forum avtomobilizem.com v temo o plinu, kjer te bodo "verniki" Prinsa posku?ali prepri?ati, da si ti krivec, da zadeva ne deluje. :blush:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • A ti niti svojim občutkom ne zaupaš? Ok je res, da se zadnja leta malo vozimo po snegu, ampak najslabša je počasna vožnja po neutrjenem snegu, ko se sneg lepi na gumo. Večino je zaradi tega tako strah, da vozijo k pojajacih počasi in drseče. Ko se kolesa dovolj zavrtijo, da sneg odletava iz lamel je precej bolje, samo tam pač deluje fizika zaradi večjih gibalnih količin, ki s povečanjem hitrosti začnejo slabšati situacijo.   Problem videa, ki si ga ti objavil je v tem, da model slika gumo, ko se je ustavil in zaradi nizkih hitrosti pred ustavljanjem se je sneg nabral gor in iz tega on vleče zaključke. Poglej hitro premikajoče gume in v večini snega v lamelah skoraj da ni. Se pravi sneg nikakor ne bi mogel pomagati pri boljšem oprijemu.
    • hehe,.. no sej bo zmagu še letos 100% sam mora ustavit se tolk pushat
    • Najboljša ledena kava s pogledom na Trst. 😁  
    • Pa ne sam on... važn, da si nabere okoli sebe fanboyse in pol lahko tud crap prodaja pa se bo kupovalo.   mam pa občutek, da bo Musk končno odvrgel masko, pograbil nagrado in spravil podjetje v tako itgubo, da ga bo mpral prodati kakemu kitajcu. Tako bo tud Tesla kmal kitajska.
    • Sem imel en videjo, pa ga ne najdem. Bom poiskal, brez skrbi. Fant naredi test gume s kepo snega.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.