Skoči na vsebino

mazde...


mazda-fan

Priporočeno sporočilo

Serbus, kako ste? Sem nov na tem forumu-no, na novo registriran, ?eprav vas berem ?e kr en lep ?as. :rolleyes:

Tudi jaz se navdu?ujem za nakup mazde, ?e posebej dobra se mi tista gt-jka (rumena), ki jo ima en ?lan, ne vem kateri ?e. :whatever: Ej, ful mi je dobra!

?eprav tudi druge niso slabe-prav nasprotno!Dajte mi mal povedat, zakaj ste se odlo?ili ravno za nakup mazde? :jupiii:

ok, se beremo!?ao. :cheers:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljen med nami... pa ?imprej kak?no Mazdo nabavi :D

 

Moj razlog za nakup Mazde sicer ni bil tako enostaven ampak mi danes ni ?al. Pred tremi leti ko je pri?la ?estica v prodajne salone sem bil navdu?en ampak ?al ni bilo takrat denarja pa tudi moj prej?nji voz je bil star komaj tri leta. No lani sem pa pa? menjaval in sem se med drugim spomnil tudi na Mazdo 6.

 

V glavnem je ?estka pri meni "zmagala" v kategoriji med Peugeotom 407 in ?kodo Octavio ter pred dvema cenej?ima korejcema Kia Cerato in Hyundai Elantra. Predvsem je bila ena glavnih prednosti zanesljivost in statisti?no zadovoljstvo kupcev vozil Mazda, ?eprav sta recimo 407 in Octavia ponujala kar nekaj opreme ve? kot Mazda 6.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:) pozdravljen !

 

za mazdo... heh... dolga zgodba, strnjena v tole: ker ho?em nekaj posebnega !

zato zaenkrat tudi ne vozim karkoli drugo, ampak sem si lastil Xedos 6 in pa trenutno MX-3. Po naklju?ju... videl, kupil, zmagal :)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot prvi avto sem vozil R11 diesel......zaribu pr 175.000km :blink: ...sm reku naj gre vse u k**** in sm kupu Mitsubishija, ki je slu?il nekaj do leto?njega poletja (seveda se avto ?e pelje samo je bil ?e rahlo v letih tko da sem ga moral zamenjati), no in sem si takoj reku da bom spet japonca kupil, ?eprav sem gledal micke ?e naprej, sem potem naletel na Mazdo in zdej se veselo peljem z njo naokoli :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Serbus!

Ej me veseli, da ste se tako hitr odzvali na moj post. In hvala za mnenja.Ja, jaz se ful zanimam za mazdo 6, tako da bi prosil imetnike le teh, da mi res povejo kaj iz "prve roke"!So kak?ne posebne finte teh avtov, kaj pa poraba in poraba olja...?Res da nisem neki ful strokovnjak za avtomobile ker prihajam namre? iz popolnoma druge stroke, zato mi ful veliko pomeni da sli?im oz. berem va?e izku?nje!

So tudi kak?ne minus to?ke, ki bi jih recimo upali povedati? ;)

Thanks, ?ao. :cheers:

Ps:Kaalman, Boss, Hladni, predvidevam, da imate ?estke- jih imate ?e dolgo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimam se za bencinca, valda! :cheers:

Za bencinarja sem se odlo?il iz teh razlogov!

 

Nakupna cena je bila ni?ja.

Po celotnem obmo?ju vrtljajev enakomerno pospe?ovanje oz. navor.

Ni?ji stro?ki servisov.

Ga ne "?param", pa me ni strah, da bom kaj uni?il.

Poraba okrog 7.5 pa do 8.5 pri dinami?ni vo?nji brez dirkanja po avtocesti.

V monako rumeni barvi obstaja samo bencinar...

 

Je pa res da sem imel naro?enega rde?ega karavana 136 gt, dobavni rok je trajal 3 mesece, ampak jaz nisem vzdr?al , :blink: pa sem se kar za sedaj imeto verzijo odlo?il. :vesel:

 

Ni mi ?al!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdrav spet!

 

Sem malo bolj pregledal in prebral forum pa bi vpra?al HLADNEGA kako ima name??ene tablice na avtomobilu?Kaj nima? okvir?kov??Posebej me zanima zadnja stran, ker na sliki ni vidno! :o

Hladni-ker mi je tvoj avto ful v?e?, sem razmi?ljal, da bi ga kupil.Bi ga morda v kratkem prodal?Pa bi si ti kupil ?e malo bolj ?portnega? :rolleyes: Jaz pa bi dobil dober avto za lep denar!Daj, razmisli! :whatever:

 

 

Malo pa sem se tudi pozanimal glede motorjev ?estk, menda imajo motorje od Fordov??Ti motorji pa imajo menda visoko porabo goriva, olja in so menda pokvarljivi!Mi lahko to kdo pokomentira?Je to res? :angry:

 

Ok, se beremo!

?ao :cheers:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Malo pa sem se tudi pozanimal glede motorjev ?estk, menda imajo motorje od Fordov??Ti motorji pa imajo menda visoko porabo goriva, olja in so menda pokvarljivi!Mi lahko to kdo pokomentira?Je to res? :angry:

 

Ok, se beremo!

?ao :cheers:

niti priblizno ni res....

je pa res da je Ford sposodil 1.8 motor od Mazde za C-max.

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

fordov je blok na dizlih, druga?e pa pri mazdi je druga mazdino pa ?e tisto kaj je na fordu slabo narejeno je tu izbolj?ano in popravljeno.

Nevem kje si to sli?al, vendar vsak pove druga?e...., torej kaj je to?ni mislim da noben ne ve, na tej strani je tema glede tega:

 

http://37747.rapidforum.com/area=9&order=u&startid=2

http://37747.rapidforum.com/topic=10038438...eot,jaguar,ford

 

Na forum se je treba prijavit!

 

Kopirano iz foruma:

 

Hallo,

 

also auf der MAzda H?ndlerpr?sentation letztes Jahr in G?ttingen hat man uns erz?hlt:

 

Alle Ford Tochterfirmen und Partnerfirmen haben ein abkommen geschlossen (betrift Benzin Motoren). Alle 4 Zylinder Motoren von 0 - 1799ccm Hubraum werden von Ford entwickelt und gebaut. Alle 4 Zylinder Motoren von 1800 - 2399 ccm Hubraum werden von Mazda entwickelt und gebaut und alle 4 Zylinder Motoren ?ber 2400 ccm Hubraum sowie alle Motoren mit mehr als 4 Zylinder werden von Jaguar entwickelt und gebaut.

Bei den Diesel Motoren kommt es teilweise zu einer Fusion mit Peugeot. Laut den Lehrgangsleitern ist der MZR-CD (also der Diesel) Motor eine Co - Entwicklung von Peugeot und Mazda und wird von Mazda gebaut.

 

Wie gesagt, das sind die Infos die wir damals von Mazda erhalten haben. Somit ist es auch nicht mehr verwunderlich, das sich die Motoren im Mondeo und Mazda gleichen.

Und wenn man dann noch die Pannenstatistik (Bereich Motor) des aktuellen Mondeo betrachtet... Naja ich glaub nicht das Ford alleine einen standfesten Motor konstruieren kann :-)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdrav spet!

 

Sem malo bolj pregledal in prebral forum pa bi vpra?al HLADNEGA kako ima name??ene tablice na avtomobilu?Kaj nima? okvir?kov??Posebej me zanima zadnja stran, ker na sliki ni vidno! :o

Hladni-ker mi je tvoj avto ful v?e?, sem razmi?ljal, da bi ga kupil.Bi ga morda v kratkem prodal?Pa bi si ti kupil ?e malo bolj ?portnega? :rolleyes: Jaz pa bi dobil dober avto za lep denar!Daj, razmisli! :whatever:

 

 

Malo pa sem se tudi pozanimal glede motorjev ?estk, menda imajo motorje od Fordov??Ti motorji pa imajo menda visoko porabo goriva, olja in so menda pokvarljivi!Mi lahko to kdo pokomentira?Je to res? :angry:

 

Ok, se beremo!

?ao :cheers:

Ni okvirjev ne spredaj ne zadaj, ti bom v sredo pripopal kako slikco ritke, sicer sem pa jutri cel dan v lj., monta?a distan?nikov in ozvo?enja je na vrsti!!! :)

 

Z avtom sem ful zadovoljen, mislim da bo ostal pri hi?i dolgo dolgo, zdaj sem ga ?ele za?el predelovat... Me pa zelo mika MPS, pravi stroj bo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo!

To stvar z Fordovimi motorji mi je povedal en kolega, ki se, mislim da, kar spozna na stvar. Zato sem pa za mnenje vpra?al ?e vas, tukaj na forumu.No, kakorkoli ?e, malo sem bil presene?en nad tem... :o

 

Hladni, bi me ful veselilo, ja, ?e bi dal ?e kak?no slikco gor, ker mi je to s tvojimi tablicami brez okvirjev ful odbito! In, Hladni, ?emu pa to z distan?niki?Ima ta predelava kak?no funkcionalnost? :unsure:

Za nakup tvojega avtomobila-torej ta ideja odpade??koda. ;)

No, ?e ne druga?e, boste mi pa vsi vi, tukaj gor vsaj malo razjasnili zadeve okrog mazd!

 

Se beremo, ?ao :cheers:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ?e ima Ford in Volvo prste zraven pri Mazdi in ostale znamke...., te pa nevem kako ?e je Mazda po zanesljivost precej na vrhu proti Fordu ki je ?isto na dnu, ne sekirajte se Mazda ?e je le Mazda in bo tudi ostala ( vzdr?ljiva, kvalitetna...), ni ve? tak?na kot je bila v?asih, je pa :jupiii: !

 

Samo povejte mi kateri avto koncerni ne sodelujejo danes med sabo??

 

Nekaj primerov kateri so skupaj:

Honda Rover

Renault Nissan

......

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.