Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Zdaj imam mazdo 3 1.6 bencinc 2004 ?e nekje 3 mesece in vse je tako kot mora bit, razen ena stvar me ful moti, to je poraba. Ve?inoma se vozim po avtocesti, je pa tudi mestna vo?nja vmes, porabo pa imam nekje okoli 9 litrov.

Meni se zdi to stra?no visoko.

Pa nimam vklopljene klime ali karkoli podobnega, tudi zadnje ?ase se trudim ful ekonomi?no vozit pa ni nobene razlike v porabi.

 

Je torej to normalno???

Kako je pri vas s podobnimi avti, kolik?no imate porabo?

 

 

aja pa nimam potovalnega ra?unalnika, torej mi porabe ne pi?e tam na tablici ampak sem jo sam ra?unal s tankanjem in kiometri...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolikor vem je ?e Grega pred ?asom pisal, da 1.6B motor v 3-ki ni ravno ?parov?ek in mu zdaj?nja GTA (150KM) porabi le cca. liter ve? na 100 prevo?enih, kar je precej zanimiv podatek oz. primerjava. :D

 

?e ti je poraba vozila previsoka, razmi?ljaj o vgradnji LPG sistema, saj nekateri z njim krepko privar?ujemo. :prstgor::cheers:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam imam ravno tako M3, 1.6 letnik 2005, pa delam ve?inoma kraj?e relacije in imam porabo okoli 8.8l/100km (ra?unano, na ra?unalniku pi?e povpre?je 8.3l). Mislim da tistih devet ni problemati?no (sam recimo mestne vo?nje skoraj nimam).

 

Lp Luka

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako ja...sem imel trojko 1.6 letnik 2007 - 105 konjev in je bila poraba od 8,5l+ ...npr. ko smo pa ?li s polnim avtom v Benetke, cca. 150-160km/h je pa pri?lo tja do 9,5 litrov.

Sedaj mi GTA 2.0 150 konjev, pa da se ?e mal pohvalim (na valarjih 160 konjev s CAI in takrat ?e brez ?portnega kolektorja), mi pa avto pije zadnjih ohoho tankov okoli 8,5litra povpre?ne.....trenutno zadnjih 200 kilometrov, 80 % mestne vo?nje ostalo avtocesta pa 8,3 litra.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem prej imel astro benz 1.6 16V 101 konj l2002 pa mi je na avtocesti pila pri hitrosti 130km/h z tempomatom 6.7L/100km. Povpre?je AC/mesto/pode?elje pa je bilo od 7,2 do 7,8.

 

Meni se zdi, da tvoja m3 kak liter preve? je ?ejna...

 

lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 6 mesecev kasneje...

Dosegel sem rekord v mali porabi s Citroen C5 HDI 2.0/163. Bil sem na severu Mad?arske in vozil po predpisih. Uporabil navadne ceste, le 60-70 km cest rezervirani za motorna vozila omejitev 110 km/h na Mad?arskem, pri nas cesto MB Dolga vas in del AC MB SL. Bistrica. Prevozil sem 768 km s povpre?no hitrostjo 73 km/h. In poraba je bila : 5,1 l/100 km dizla. ?e upo?tevamo, da je vo?eno s 3 mesece vo?enimi (nekje 6000km) zimskimi gumami, je to izjemen rezultat za avtomobil skupne te?e 1900 kg.

 

Pred tem rezultatom je bila porabljena ena doza Megasel Plus, ki ima v primerjavi z navadnim Megaselom precej bolj?o ?istilno funkcijo posledic zgorevanja dizla s prime?anim biodizlom.

post-483-1381842425_thumb.jpg

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja pri astrah(delam na oplu), ?e posebej black and white 1.6 je tudi poraba 9-10 litrov... za moje pojme premalo mo?i na te?o avtomobila....

 

Pa ne me jebat, to je tok k moja kanta pri vsej te?i in skor 3X K wattih.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ne me jebat, to je tok k moja kanta pri vsej te?i in skor 3X K wattih.

 

Ma tamau tako astro pa je res jeba..js sm imel povprecno porabo po 1100km avtoceste pri hitrosti 125km/h 8,7l..te astre znajo bit pozresne...

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Ne bo žar, ker ni sigurno vreme, bodo narezki in iz pečice par svari... 
    • Tudi če mi Grk tanka, rečem kartica in basta. Pa si ne more nič zaokrožit 😉   Samo to bom rekel, ker ne mislim politike mlet.   Kdo le je zdravnikom dvojne plače izplačeval. V Nemčiji in Avstriji so imeli kakih 500€ na leto korona dodatka. Zdaj pa štrajkajo, ker ni korona dodatka. V koroni smo se zapufali tak, da glava peče. In žal nisem bil v pravem poklicu, da bi mi kaj kapnilo.
    • Če boš ti pekel in stregel se boš pa nadelal🤣
    • Heh, v Grčiji pa sploh sam ne moreš tankati, vedno stric na črpalki....in vedno na okroglo na eur, brez računa, boli njih....grki lagano sportski, boli njih eu regulativa.... @godlike in ostali....žal je bencin/dizel edina ali pa ena od redkih zadev, s katero se lahko pohvalimo da so nižje kot drugje, no sej so tudi plače, heh....🤔🤣, naši politikom je pa itak vseeno, saj imajo itak vse sponzorirano in free...(p.s. če bi jaz na leto zaslužil 2mio eur v državni firmi bi mi bilo tudi čisto vseeno koliko je benz in vse bi mi bilo poceni in super v SLO....ampak realnost je drugačna, folk pa dela za manj kot 800eur/mesec (neto).....)
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.