Skoči na vsebino

A kdo pozna tole petko? :-)


SpEkTr

Priporočeno sporočilo

Ne poznam ampak kot lastnik GTA lahko recem same pluse

 

Minusa sta samo 2

- prtljaznik je zaradi skritih zicov (6 in 7) oskubljen

- avto je nazadnji klopi izkljucno samo za 2 osebi saj je srednji zic samo zasilen

 

Ampak drsna vrata odtehtajo vse. Se posebi za fantovsne :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sj zice loh das ven?

 

Mislim da ne ker so integrirani v avto (je pa verjetno kaka varianta). Ni pa to tako kot v enoprostorcih na tirih ampak ko so poklopljeni so v bistvu podenj prtljaznika

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha ?tekam ja. Ma primerjam s ?estko, sploh prtla?nik :-). Tukaj zgleda manj?i, ga je pa ve? v vi?ino. A elektricna vrata majo vse petke? Najbr? ne?

 

 

Prtljaznik je manjsi kot pri sestici... elektricna drsna vrata pa nimajo vse... ampak le tiste bolj opremljene ... Tukaj so slike ene s TX Plus opremo, ki smo jo imeli enkrat za na CeBIT >> http://album.mobile.si/showgallery.php?cat=1738

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e se ne motim se je ravno tak?na kako leto dni nazaj prodajala v Celju. Redke so s tako opremo pa si jih zapomni?. Sede?ev v prtlja?niku pa ne gre kar tako odstraniti. Oni najslab?i paket opreme CE jih na?eloma niti ne vklju?uje ampak taka olupana petka je sam za krompir na tr?nico voziti. lp.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No pa pozabu sem sedezi v drugi vrati so legenzici. To je pa carsko gres zasi si das naslon nazaj pa spis :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Oj.

 

Kot lastnik petice, lahko povem, da je to prva liga za 4 ?lansko dru?ino. V drugi vrsti je stednji sede? zasilni...za otroka do 10 let, pa ?e to ne za dolgo vo?njo, lahko se pa srednji sede? skrije pod levi sede?, pa se izpod desnega sede?a dvigne poli?ka za odlaganje...sam imam pa vse pospravljeno in samo dva "fotelja" v srednji vrsti... Tretja vrsta je pa omejena za velikost potnikov...mislim, da na 150 cm...pa ?e to te?ko sedijo...samo za kratke poti..na sladoled ali kaj podobnega, ker potem prtlja?nika ni... Ja, drsna vrata so ZAKON, in predvsem zato smo kupili ta avto... Je pa ?koda, ker sta 363 dni v letu zadnja dva sede?a zlo?ena in se brez veze pla?uje zavarovanje za potnike, ki jih ni... ?koda, da ne naredijo tak avto, da ga registrira? in zavaruje? za 4 potnike...oziroma da ima? na izbiro, koliko ?eli?, ali 4, ali 5, ali 6, ali 7....jaz bi zaa 4...

 

LP Ivan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Oj.

 

Kot lastnik petice, lahko povem, da je to prva liga za 4 ?lansko dru?ino. V drugi vrsti je stednji sede? zasilni...za otroka do 10 let, pa ?e to ne za dolgo vo?njo, lahko se pa srednji sede? skrije pod levi sede?, pa se izpod desnega sede?a dvigne poli?ka za odlaganje...sam imam pa vse pospravljeno in samo dva "fotelja" v srednji vrsti... Tretja vrsta je pa omejena za velikost potnikov...mislim, da na 150 cm...pa ?e to te?ko sedijo...samo za kratke poti..na sladoled ali kaj podobnega, ker potem prtlja?nika ni... Ja, drsna vrata so ZAKON, in predvsem zato smo kupili ta avto... Je pa ?koda, ker sta 363 dni v letu zadnja dva sede?a zlo?ena in se brez veze pla?uje zavarovanje za potnike, ki jih ni... ?koda, da ne naredijo tak avto, da ga registrira? in zavaruje? za 4 potnike...oziroma da ima? na izbiro, koliko ?eli?, ali 4, ali 5, ali 6, ali 7....jaz bi zaa 4...

 

LP Ivan

 

So tudi 5 vratne ampak samo osnovne :(

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Oj.

 

Misli? na 5 sede?ne...

Ja, sam osnovne...

 

Sedezne ja. Zabluzu sem, ampak prtljaznik je pa krepko vecji zaradi globine

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A to drzi, da ima petica ob?utno slab?i menjalnik? Pri avtomagazinu so to v testu zapisali. Malo kolebam med samo uporabnostjo, 5 vs. 6-ka. Predvsem prtlja?nik, komentarji za?eleni :-)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A to drzi, da ima petica ob?utno slab?i menjalnik? Pri avtomagazinu so to v testu zapisali. Malo kolebam med samo uporabnostjo, 5 vs. 6-ka. Predvsem prtlja?nik, komentarji za?eleni :-)

 

Menjalnik se proti 6ki ne more primerjati. Ni da bi bil ne natan?en ali ?krtast ampak je pa kamen na kamen. Prav tako treska med prestavljanjem.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A to drzi, da ima petica ob?utno slab?i menjalnik? Pri avtomagazinu so to v testu zapisali. Malo kolebam med samo uporabnostjo, 5 vs. 6-ka. Predvsem prtlja?nik, komentarji za?eleni :-)

 

 

Oj.

 

Ja, petica se mora z ob?utkom prestavljat, ni za dirkanje...?e se vozi umirjeno, sploh ni panike, se lepo prestavlja... Za dva otroka je petica zakon, tudi manj?i prtlja?nik odtehtajo drsna vrata! Za uporabnost je pa odvisno, za kaj se rabi...sam bi se raje vozil v 6ki, z dru?ino je pa 5ka zakon...saj zame... LP Ivan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No sej, cincam za familijo 5 vs. 6. A s petico pridobi? na prtlja?niku ali ne? Po specifikacijah je tam tam, samo vemo da so enoprostorci malce vi?ji zadaj, pa gre mogo?e bolj v vi?ino vse skupaj. Stara ?estka ma recimo rolo oz. nosilec roloja dosti nizek, tko da ta velk kufer ne gre bo?no do konca notri (se zadane v rolo). Take stvari...drobnarije ampak...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja Cd143 je imela mazdasko natancen menjalnik, ne vem od kje jim to. Ce govorite o cd110 pol pa ja

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zici so tko... 3. vrsta sploh ve? ne da so noter lahko doma slikam... ravno dno, ?e pa rabi? ?e ve? lahko pa 2. vrsto tudi do ravnega podre?... tako da 3. vrsta no ovira je pa v drugi vrsti 3. sede? na sredi bolj zasilna bilka kot pa praksa uporabljat ker za dolge fure ni... je pa avto 1A za potovanje 4ih ali 6ih oseb... smo se 3x pelali in nas je blo 7 ?tudentov do novega mesta pa nazaj in je bla poraba na relaciji 150km na dan v treh furah 6.3L s polnim avtom... je pa 2.0 CDTI... lahko bi ?la ?e ni?je poraba ?ebi mal ?paral pa ga neb iz kr?kega do novega mesta pelal 150 po avtocesti :)

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moje izku?nje s 5 so bile 50/50.

+ :

1. drsna vrata

2. vozna dinamika

3. veliko odlagalnih predal?kov za otroke

4. dolga medosna

5. vi?je sedenje

6. tih motor

7. odli?no podvozje

8. udobje

9. natan?en menjalnik

 

- :

1. podhranjen prtlja?nik(7 sede?ev)

2. otroci ne radi sedijo v prtlja?niku

3. dosti elektri?nih te?av in muh(vsaj v mojem primeru l2006)

4. prekomerno kajenje webasta

5. na AC je dosti ?uma(vi?ina)

6. pogosto regeneriranje dpfja kljub 90% vo?nji izven mesta

7. 2 vrsta nima sredine za odraslega ?loveka

8. ni opcije deaktivacije sovozni?kega abgja

9. glasen, trd menjalnik

 

No,recimo da bi se na?el kak + in -.

 

6ka spc pa je druga?na zgodba in glavni plusi pri 6ki za razliko od 5ke so mi to da je ?e bolj udobna in tiha(posebej na ac) pa mehansko bolj porihtanaa ?e posebej menjalnik. Zadaj komot imam babico, 6 letnika in 2 letnika. Prtlja?nik po?re vse otro?ke zadeve + vozeka. Ko pa se gre na morje pa glede na to da tovorim dosti potaplj?ke in ribi?ke opreme pa je truga obvezna(tudi pri 5ki).

?e razmi?ljam kaj bi imel spet raje 5ko ali 6ko(tam nekje v prihodnjosti) bi se prej za kako 6ko odlo?il ?e pa bi kaka solidna 5kje kje bila opcija pa bi jo tudi vzel(sedanji model).

 

lp.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moje izku?nje s 5 so bile 50/50.

+ :

1. drsna vrata

2. vozna dinamika

3. veliko odlagalnih predal?kov za otroke

4. dolga medosna

5. vi?je sedenje

6. tih motor

7. odli?no podvozje

8. udobje

9. natan?en menjalnik

 

- :

1. podhranjen prtlja?nik(7 sede?ev)

2. otroci ne radi sedijo v prtlja?niku

3. dosti elektri?nih te?av in muh(vsaj v mojem primeru l2006)

4. prekomerno kajenje webasta

5. na AC je dosti ?uma(vi?ina)

6. pogosto regeneriranje dpfja kljub 90% vo?nji izven mesta

7. 2 vrsta nima sredine za odraslega ?loveka

8. ni opcije deaktivacije sovozni?kega abgja

9. glasen, trd menjalnik

 

No,recimo da bi se na?el kak + in -.

 

6ka spc pa je druga?na zgodba in glavni plusi pri 6ki za razliko od 5ke so mi to da je ?e bolj udobna in tiha(posebej na ac) pa mehansko bolj porihtanaa ?e posebej menjalnik. Zadaj komot imam babico, 6 letnika in 2 letnika. Prtlja?nik po?re vse otro?ke zadeve + vozeka. Ko pa se gre na morje pa glede na to da tovorim dosti potaplj?ke in ribi?ke opreme pa je truga obvezna(tudi pri 5ki).

?e razmi?ljam kaj bi imel spet raje 5ko ali 6ko(tam nekje v prihodnjosti) bi se prej za kako 6ko odlo?il ?e pa bi kaka solidna 5kje kje bila opcija pa bi jo tudi vzel(sedanji model).

 

lp.

 

Airbag se da dograditi izklop, sem ga dal. Ampak ja najbolj druzinski avto nima izklopa sovoznikove vrece, zmaga :)

Jaz bom na kratko rekel da sedaj ko smo prerasli 6ko zarad psa jo pogresam :( ampak vseeno to se ni enoprostorec in bi bila enaka situacija.

 

Jaz bi tako rekel:

Mlada druzina z mislimi po novih otrocih v prihodnje - 5ka, z vecjimi samostojneksimo pa 6ka.

 

Zakaj? Drsna vrata, mizice, legenzici zadaj, visji zici zadaj in predvsem starsevsko servisiranje otrok preko drsnih vrat ki nudijo veliko visji dostop. Vozicek gre cel nerazstavljen v prtljaznik. Zadnja vrata se odprejo v dveh stopnjah visoko nad glavo

 

Medtem ko se je v 6ko treba nenehno sklanjat za pasove, itd, tudi je veliko nizja za bicikle ko pridejo te in podobne aktivnosti.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1. drsna vrata

2. vozna dinamika

3. veliko odlagalnih predal?kov za otroke

4. dolga medosna

5. vi?je sedenje

6. tih motor

7. odli?no podvozje

8. udobje

9. natan?en menjalnik

10. Ugodna poraba za te?o vozila

11. Odli?en tempomat

12. Odli?no ozvo?enje

13. Po avtocesti pelje kot ladja v piko

- :

1. podhranjen prtlja?nik(7 sede?ev)

2. otroci ne radi sedijo v prtlja?niku

3. dosti elektri?nih te?av in muh(vsaj v mojem primeru l2006)

4. prekomerno kajenje webasta

5. na AC je dosti ?uma(vi?ina)

6. pogosto regeneriranje dpfja kljub 90% vo?nji izven mesta

7. 2 vrsta nima sredine za odraslega ?loveka

8. ni opcije deaktivacije sovozni?kega abgja

9. glasen, trd menjalnik

9. Hiba zadnjih amortizerjev vendar se po?re ker je nov originalen del na poobla??enem servisu 92?

10. rjavenje podvozja vendar pri debelini pleha to ni problem

 

Evo z rde?o ozna?il kar se ne strinjam in z zeleno kar sem dopisal... Mazda 5, 2.0 CDTX 110, 55.000km, 2006

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Debata se lepo razvija :-) ja, povsod so plusi in minusi ja. Bo treba razmislit, najprej moram petko pogledat da vidim kako in kaj. ?estka vem da je zakon za vozit. Je pa res da se je treba precej sklanjat, ko dajes otroke ven, not,...

 

A na petko je zajeban kolesa na streho dat? Zaradi vi?ine avta mislim?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Fizika je še vedno fizika in ne boš je okrog prinašal, ker tu nam določene podatke ne želiš prikazat, ker potem pade tvoja pripoved.   Bom poskusil še 1x z razlago. Mestna vožnja ni enaka mestni vožnji. Kaj to pomeni? Če se pelješ skozi mesto in je to relativno prazno brez rush hour gneč ter konstantnega stanja pri semaforjih je to dejasnko med najbolj varčnimi potmi pa al maš EV al pa ICE. Ko imaš mestno vožnjo v pravem pomenu besede z mnogo starti in ustavljanji ter stanjem je pa med najbolj potrošnimi načini premikanja ne glede na vrsto pogona.   Potem so tu regionalke, kjer pri EV-jih velja, da ravno zaradi učinkovitosti pogona je nižja hitrost bolj varčna kot višja... ja 40-50km/h je bolje kot recimo 80km/h. Pri ICE pa zaradi prestav, efektivnosti delovanja motorja, izgub samega delovanja motorja so najbolj varčne vožnje kar tam nekje med 50-80km/h.   Avtocesta je pa smrt za porabo EV-jev, kjer dejansko ravno zaradi učinkovitosti pogona EV-ja ta res skokovito raste z večanjem hitrosti, medtem, ko pri ICE je povečanje porabe bistveno manjše ravno zaradi dejstva, da se za sam pogon porablja le cca 30% energije, ostalo so izgube.   Tko, da ja pri porabi kot jo navajaš, si se vozil sila počasi, kot tudi kaže povprečna. Si upam trditi, da verjetno sploh nisi šel na AC in da za Slo AC-je niti nimaš vinjete. Imam prav?   Aja še to. Sem z dvema EV-jema poskusil vozit enako hitro na enaki trasi kot s svojo 6-ko. Vključuje večino AC, cca 30% mestne z relativno malo gneč in nič regionalk. In ja na AC sem vozil z max dovoljeno hitrostjo. 5,5l/100km imam porabe na ICE, EV-ja pa sta imela od malo pod 20kWh do nekaj nad 20kWh na tej razdalji pa sta bistveno manjša avtočka kot šestica. Ja AC jih je dobesedno zaklala.
    • No, pa saj bo trg pokazal ceno. Če nisi nek izkušen prodajalec, je bolje malo naviti in se počasi dol premikati. Jaz sem s 14 let starim Meganom podobno naredil. Ceno sem navil na 2,5 kratnik kar se je vrtelo na avto.net. Potem sem jo po tednih počasi nižal in začeli so grabiti pri 2 kratniku tistega kar je bilo povprečno na avto.net in je bil za tam okrog tudi prodan v roku cca. enega meseca. Cilj je pa bil, da kupi avto nekdo, ki ga bo naprej uporabjal in da niso kakšni nebodigatreba dilerji okrog mene hodili. Že tako jih je preveč... Mudilo se mi ni, avto je bil lepo vzdrževan in ohranjen za svoja leta in to je to. V takšnih primerih se lahko malo poigraš s trgom in naženeš vsakega, ki ima preveč se veselje pogajati. Pri tako postavljeni ceni pridejo mimo samo resni in še preveč klicev se znebiš. Meni se drugače in kako se to ponavadi dela, na žalost ne ljubi...
    • Torej očitno ni narejen za te obremenitve in primeren za vožnjo po AC do Črne gore, ker bi ga skurilo in porabilo bistveno več od prikazane energije. Sedaj me pa res  zanima kako si se cijazil in koliko časa si porabil za takšno razdaljo s to raketo.
    • Glede na forum, samo enega to moti, ampak tolk fejst da se mu je cist odpelal 😂  
    • Mene fascinira izbira, ker je totalno na kontra polih. Kupi naj, kam ga srce vleče, bo najbolj zadovoljen.   @DINAMIK Glede plastik si priberi tukaj: Tema o plastikah   99% jih ta zadeva ne moti.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.